Три дни зелени изпражнения?!

  • 1 238
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте мили мами, аз като съвсем новак-моята бебка е на 10 дни, се шашкам за всичко!Кърмя я от 4-ия ден, но от три дни насам изпражненията са и само зелени.Дали това е проблем?Бабите казват, че били зелени когато бебето е настинало, а някъде бях чела, че е нормално от време на време да имат и зелен цвят, но ако е постоянно вече е проблем.моля споделете опит и инфо!

# 1
  • Мнения: 378
ами при нас имаше период когато често бяхем със зелени изпражнения.
бабите казват че стават такива когато на бебето му е студено - ама не съм особено убедена.
педито съм я питала и ми е казвала че няма нищо общо между студа и зелените акита.
като цяло при нас бяха много често и за по повече време
абе с две думи не се шашкай. ако си мног опритеснена - чуй се с твоето педи и виж какво ще ти каже!

# 2
  • Мнения: 1 559
честита бебка, да ти е жива и здрава! Ако няма нещо, което да й създава дискомфорт, и видимо е спокойничка, не виждам повод за притеснение. Simple Smile Бебешките аки менят нюансите си - нормално е някога да са по-зеленикави.

# 3
  • Мнения: 284
След раждането бебето се чисти, това е мекониум-освен че е зелено  в акото може да има и слуз.Това може да продължи до края на първия месец.Не се притеснявай и си гледай бебчето спокойно breastfeeding

# 4
  • Мнения: 306
честито бебче,мила smile3525не се тревожи.моята беба много дълго си ги вадеше зелени.и аз незнам коя е причината,но не е от студа,защото аз родих в жегите.в една моя книга"хранене на детето"пише,че акитата стават зеленикави когато млякото преминава през тялото на бебето много по-бързо от обикновено.все пак разбира се ако има други симптоми можеш да се обърнеш към лекар.но ако бебенцето се чувства добре няма страшно smile3503

# 5
  • Мнения: 3 521
Това с настинката е малко  Rolling Eyes...мммм бабина деветина.
Според мен още има някакви остатъци от мекониума и те оцветяват акитата. Другото, което ми хрумва е, че понякога менЮто на кърмачката може да е причина zа zеленикави акита_ако си яла спанак, броколи, грах, zелени салати и пр..

# 6
А ти знаеш ли, че през първите няколко дни живот на бебето изпражненията пък са направо черни???  Laughing Съгласна съм напълно с отговора по-горе бебето се "чисти". В края на краищата наистина за първи път в живота му червата работят по предназначение.

# 7
  • Мнения: 267
Благодаря за отговорите момичета!сега съм малко по-спокойна!Нямам много вяра на моето педи, но и избор няма в нашия малък град!Още като ми каза, че задължително трябва да я храня през 3 часа -гладна не гладна, ми беше ясен, та затова съм решила да се обръщам към него само в краен случай/този се води най-добрия тук/ Sad

Общи условия

Активация на акаунт