Много е ревнив, не издържам вече :(

  • 10 011
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Когато аз се сблъсках с този проблем, бях готова първа да направя компромис в името на връзката ни. Компромисът се състоеше в това изобщо да предизвикам разговор. Защото не съм от типа хора, които говорят, предпочитам да действам.
Компромис с ревността му не бива да правиш  Stop

# 31
  • Мнения: 535
Моят мъж също беше много ревнив в началото. Но тогава аз бях на 17, а той на 19 години. Мисля, че просто пораснахме и двамата и нещата си дойдоха на мястото, сега всичко е ок Praynig Но все пак ти най-добре можеш да прецениш ситуацията  Peace

# 32
  • Мнения: 4 555
Само знам, че никога няма угодия - ако не е ревнив, няма да е толкова грижовен и всеотдаен и тогава пък липсата на топлина ще е проблема...Убедила съм се вече, че няма идилия, колкото и всеки да я търси, 1 нещо да е, ама да го има, да куца.
Не е точно така. Компромиси винаги трябва да се правят, но не прекалено големи. Понякога компромисът струва повече от това, което получаваш отсреща, а така не може да се живее, поне не и щастливо.
Не се заблуждавай, че "така и така идеални хора не съществуват" или "ако не е това, ще е нещо друго".
С такъв недостатък се живее известно време, но много е трудно да го приемаш цял живот. Няма смисъл да създаваш семейство с идеята, че ако ти писне един ден, ще можеш да си тръгнеш. Трябва да си сигурна. И то не сигурна, че ще можеш да изтърпиш, а че ще си щастлива по този начин.

Щом го обичаш, поговорете си. Дано да се подредят нещата.

# 33
  • Мнения: 1 364
Бягай докато е време-може да е крайно, но това е моето мнение....
Според мен това е човек несигурен в себе си, властен и самовлюбен - аз лично не бих издържала и минута, ако съм на твое място Naughty
Ще кажат- ама е добър,глези я обича я и затова се държи така-според мен това не е обич, а обсебване и вманиачаване...
Щом не си доволна от това положение, щом поведението му ти тежи-остави го,докато не сте направили бебето
Успех каквото и да решиш Peace  bouquet




И аз така мисля. Такъв човек не се променя и ще те задушава все повече.

# 34
  • Мнения: 1 364
Наистина си е проблем, момичета! Благодаря на всички ви, за отговорите, макар и да ме заболяха.
Ох, много е сложно - как да си послушам разума, като сърцето съвсем друго приказва...Все се мъча да го оправдая, ама и това не си е работа - накрая излиза, че все едно признавам, че той е прав.
Ще се помъча да поговоря с него, спокойно, без скандали и циркове, защото наистина си мисля, че човека си заслужава. Но, от друга страна, хората са казали - за вълка и козината...
Само знам, че никога няма угодия - ако не е ревнив, няма да е толкова грижовен и всеотдаен и тогава пък липсата на топлина ще е проблема...Убедила съм се вече, че няма идилия, колкото и всеки да я търси, 1 нещо да е, ама да го има, да куца.
Една връзка освен на чувства, се базира и на много компромиси, и се питам, заслужава ли си да направя компромис с това?
Уф, дано не съм ви дотегнала с тези мои разсъждения...



Опинваш се да го оправдаваш!!!
Не, не си струва да правиш компромис с ревноста.


На колко години сте?

# 35
  • Мнения: 9 865
Вероятно съм го писала и друг път, но моята дългогодишна връзка приключи точно поради тази причина и то, забележете, той така и не призна че ме ревнува, твърдеше, че ме предпазва от връзки с хора, които не ми влияели добре. Имахме социален живот - само двамата или само в неговото семейство. Приятелите, които уж харесваше - отбягваше, другите бяха или курви или несериозни и точка. Ако реша да отида някъде трябва да питам, което само по себе си е гадно, но питайки аз знам че ще получа отказ и трябва да се моля, а получа ли одобрение - то следва цупене като се прибера.
Пробвах! Говорих, обсъждах, правих театри, правих му го същото (без резулатат) опитах всички разумни и неразумни методи, но нищо не се получи.
Когато му казах, че си отивам... каза "няма да те пусна"...
Беше болезнено. Ревността е лудост, напълно безсмислена и задушваща...

# 36
  • Мнения: 2 759
..Ревността е лудост...
    Любовта също Hug . И изобщо... за да живееш в този век, трябва да си луд...Аз бих останала, бих говорила...

# 37
  • Мнения: 128
Здравей,
Не изчетох мненията до край, но явно повечето момичета тук са се отървали на време. Е, аз не успях точно защото си мислех че ето на-аз съм силна, интелигентна, изправям се пред трудностите -така че ще успея да го променя и при всички случаи ще спечеля доверието му.Но не стана така.
Сега сме женени от 7 години, от страни хората ни се възхищават като двойка-аз да не се хваля, но примерно мъжът ми е много очарователен, интелигентен, оправен, печели добре-да ти кажа честно доста е желан. Не е  някакъв комплексар-противно на мнението за ревнивите хора,но е толкова ревнив и така ме трови ,че някак си хубавите му качества стават все по- невидими за мен. Животът ми е от работа в къщи и с детето.Не се виждам с никой-дори и на служебни партита не ходя-но това не е достатъчно.Аз според него пак успявам да му изневеря в обедните почивки-и това при положение че никога не съм му изневерявала. Телефонът ми се проверява от-до.Изобщо-тормоз до дупка.Не остана нищо от това което бях-да си кажа честно ако нямахме дете хич нямаше и да се замислям. Но в тия трудни времена не искам да си гледам сама детето-не само заради материалното, но се притеснявам да отгледам син с баща от време на време.Трудно е, въпреки че доста жени го правят.Пък и той си почива понякога от това непрекъснато дебнене-сега напр.е много спокоен, любвеобвилен,ще продължи така още може би седмица, но в никакъв случай- вечно-и никакви разговори и свръхприлично поведение няма да излекува неговата ревност. Не е лесен избора-помисли си, после става още по-трудно.
 

# 38
  • Мнения: 819
Вероятно съм го писала и друг път, но моята дългогодишна връзка приключи точно поради тази причина и то, забележете, той така и не призна че ме ревнува, твърдеше, че ме предпазва от връзки с хора, които не ми влияели добре. Имахме социален живот - само двамата или само в неговото семейство. Приятелите, които уж харесваше - отбягваше, другите бяха или курви или несериозни и точка. Ако реша да отида някъде трябва да питам, което само по себе си е гадно, но питайки аз знам че ще получа отказ и трябва да се моля, а получа ли одобрение - то следва цупене като се прибера.
Пробвах! Говорих, обсъждах, правих театри, правих му го същото (без резулатат) опитах всички разумни и неразумни методи, но нищо не се получи.
Когато му казах, че си отивам... каза "няма да те пусна"...
Беше болезнено. Ревността е лудост, напълно безсмислена и задушваща...


Все едно описваш бившето ми гадже  Shocked, ама 1:1 !  След 3 годишна връзка не издържах и се махнах- следваха намеци за самоубийство и тем подобни глупости, но пак не си призна, че е болезнено ревнив, а имаше наглостта  "да ми прости" и да започнем отначало, но аз съм трябвало да съм много точна , да не допускам никакви грешки... Crazy  И не, че на мен ми нямал доверие, ама не се знае на кого ще попадна, какви нахални мъже имало... за малко да ме откъсне напълно от всичките ми приятели, от средата ми. Радвам се, че се усетих навреме и,че сега е далеч от живота ми.
Така, че-БЯГАЙ!  Страшно е!

# 39
  • Монтана
  • Мнения: 499
Аз смятам че за промяна може да се говори
Когато бяхме гаджета и след това се оженихме със съпругами-аз бях адски,ама много,много ревнива,по един или друг начин все го тормозех,А разликата ни е че той е по- голям от мен с 8год.Той все ми повтаряше че го задушавам,че ще го накарам да извяга от мен,без той да иска,или ще го подтикна към изневяра
Така няколко год.-докъто не си дадох сметка че няма смисъл да го ревнувам,и да му дам  свобода и пространство да диша.Тогава някой ми каза да го пусна и ако той се върне значи ме обича и държи на мен,а ако не се върне значи никога не е бил мой.Е.........и така и стана
Аз го пуснах дадох му пълна свобода,вече 8год.смятам че сме много,ама много ЩАСТЛИВИ И СЕ ОБИЧАМЕ
Е......ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ

# 40
Всички казват "бягай". Минах през това. Разбирам те напълно! Женени сме от 19 години, а преди 3 той си призна колко ревнува. Чувствам се ограничена, защото съм точно като теб-израснала съм сред момчета. Той се бори с това чувство, но не винаги е успешно. Не че прави сцени, но го виждам,че се измъчва. Иска да е с мен дори, когато се срещам "по женски" с някоя приятелка. Тежи ми. Без да съм направила нищо, се чувствам гузна, ако се измъкна на кафе. Опитах да се изолирам от всички, но тово вече не бях аз. И така не става! Говорим по въпроса, но...нещата вече не са същите. Обаче за мен е късно-2 деца и прочие... Ти претегли хубаво + и-  Понякога е хубаво "за цвят" на връзката мъничко да те ревнува, но ако е болезнена ревност...става кофти! Успех!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Хората от давна са го казали - пиян и ревнив мъж не ти трябва. Всеки ревнува до някаква степен щом са намесени чувствата, но всичко е до определени граници. Преминат ли се вече става проблем. Голяма част, да не кажа и всички причини за тормоз(бил то физически или психически) върху жените(понякога и върху мъжете Rolling Eyes) обикновено са или алкохолът или болезнената ревност. Сега още сте на етап от връзката ви гаджета, замисляла ли си се какво ще стане ако на хоризонта се появи дете, ожените се? И без това след сватбата всички придобиваме до някаква степен собственическо чувство към партньора, а какво ще стане с неговото чувство на собственост към теб тогава. Мисля, че ще се задълбочи, проблемите ща стават все по-големи, ограниченията все по-жестоки. Може и да не ти посегне, може да е идеален и грижовен  баща, но за теб той ще си остане психически насилник. Сега любовта най-вероятно дава превес, но с времето тя ще отстъпи място на реалостта и както една жена е писала по-горе, в един момент ще се окаже, че минусите са много повече от плюсовете. Ежедневието ще ти се свежда до това да ходиш на работа, от там да прибереш детето от градина и в къщи. И ако имаш късмет няма да ти е направен график до секундата кога къде да бъдеш, но много е вероятно и това да е на лице. Вярно, картината описана от мен е доста мрачна, но напълно реална. Сама казваш, че говорите, но ефект особен няма. Дори още сега, без да сте официално обвързани(било то с брак или дете), ти си започнала да страниш от приятелите си, а какво ще стане после? Решението е твое, но каквото и да е то премисли добре нещата преди да го вземеш.

# 42
  • Мнения: 1 336
....Приятелите, които уж харесваше - отбягваше, другите бяха или курви или несериозни и точка. Ако реша да отида някъде трябва да питам, което само по себе си е гадно, но питайки аз знам че ще получа отказ и трябва да се моля, а получа ли одобрение - то следва цупене като се прибера.
Пробвах! Говорих, обсъждах, правих театри, правих му го същото (без резулатат) опитах всички разумни и неразумни методи, но нищо не се получи.
Когато му казах, че си отивам... каза "няма да те пусна"...
Беше болезнено. Ревността е лудост, напълно безсмислена и задушваща...


Все едно описваш бившето ми гадже  Shocked, ама 1:1 !  След 3 годишна връзка не издържах и се махнах- следваха намеци за самоубийство и тем подобни глупости, но пак не си призна, че е болезнено ревнив, а имаше наглостта  "да ми прости" и да започнем отначало, но аз съм трябвало да съм много точна , да не допускам никакви грешки... Crazy  И не, че на мен ми нямал доверие, ама не се знае на кого ще попадна, какви нахални мъже имало... за малко да ме откъсне напълно от всичките ми приятели, от средата ми. Радвам се, че се усетих навреме и,че сега е далеч от живота ми.
Така, че-БЯГАЙ!  Страшно е!
И аз да се присъединя към този отбор...Преди съпруга си имах 4-5 годишна връзка с подобен човек- пред хората мил, интелигентен, чаровен, широко скроен, всичко на 6! А като се приберем - гледал ме бил някой и аз съм го гледала, давала съм поводи на мъжете, не че ме ревнувал предпазвал ме бил, на глупак съм го  правила, ставала съм до тоалетна в заведението, защото съм сваляла някой на съседната маса  Shocked  Shocked  Shocked АД просто ад! На всичкото отгоре ми "прощаваше " ...Всичките ми приятелки били курви и ме водели по лоши пътища, колегите искали да спят с мен и си намирали служебно поводи да ми звънят! Не знам от къде извадих нерви да го изтърпя, може би защото имах много командировки тогава и по цяла седмица не го виждах, радвам се че избягах и последните 4 години се чувствам като излязла от затвора  Hug
Бягай миличка, просто никога нищо няма да се поправи!
 

# 43
  • Мнения: 819
Явно този тип хора следват един и същ модел на поведение, даже използват едни и същи изрази ! Схемата е толкова ясна, а чудното е, че действа. Защо ли сме толкова глупави жените / вкл. и аз през един кратък период от време/. Уж в името на любовта/ чия обаче/ се превръщаме доброволно в роби. Амаха, ядосах се вече, честно! Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 3 091
Моят съпруг е ревнив, аз също. С неговите изблици се преборих, но само с постоянство. Т.е. не спрях да излизам с приятели. винаги съм му обяснявала, защо реакцията му е неадекватна или смешна. Многократно съм подчертавала, че не ми прави удоволствие да ме ревнува, така че може да спре.
Позволявам му и той да има своето лично пространство - да излиза с приятели съвсем спокойно.

Това, за което ви пиша, не стана веднага, а след години съвместен живот и изграждане на доверие.
Желая успех на авторката на темата - да вземе най-доброто решение!

Общи условия

Активация на акаунт