Кой е любимият ви художник?

  • 6 953
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
освен досега изброените ще добавя малко българи-Константин Щъркелов, Иван Милев. Много харесвам наивисти. Не мога да определя любим художник-имам много любими картини.

# 31
  • Мнения: 14 491

Изкуството е за жени и хомосексуалисти.

ти щото си от вторите затова ли се включваш по темата, ако ме разбираш за кво иде реч

# 32
  • Мнения: 6 167
откровено казано нямам любим художник.
има картини, които ме докосват.



# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз щях да пиша дълъг списък, ма ма досрамя  Laughing

Василиске, и аз имам слабост към илюстратори:
от малка обичам изданието на Андерсен с илюстрации на Марая, а от новите бг илюстратори бих посочила Тоня Горанова, Яна Левиева, Надя Ляхова.
Че как няма да харесваш илюстратори.  Hug Ама Тоня Горанова не е от новите, тя е на 60 (и кусур вече). Преди няколко години имаше изложба - масло върху дърво, с нейни детски герои. Страхотни бяха, дано да ги покаже пак, ще се замъкнем заедно.

# 34
  • Мнения: 3 447
Тоня Горанова и аз я харесвам. Имах като малка една книжка, илюстрирана от нея... и явно толкова съм се впечатлила, че в момента не помня нито името на книжката, нито на автора, нито за какво се разказваше... обаче съм запомнила името на илюстраторката  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 063
Много са. Но ето все пак някои: Марк Шагал, А. Модилиани, жълтото в картините на Ван Гог.  А напоследък откривам интересни хрумки в картините на един съвременен художник на графити (така да го нарека) Banksy.

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 17:31 от Ив

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тоня Горанова и аз я харесвам. Имах като малка една книжка, илюстрирана от нея... и явно толкова съм се впечатлила, че в момента не помня нито името на книжката, нито на автора, нито за какво се разказваше... обаче съм запомнила името на илюстраторката  Simple Smile
Само да направи изложба, и ще се примъкнем.  Laughing

# 37
  • Мнения: 27 524
Леонардо, заради това, че е бил гениален!

Иначе много ми допадат руските художници и стила им, характерните им носталични настроения в картините.

# 38
  • Мнения: 2 897
Фрида Кало Peace

# 39
  • Мнения: 239

Изкуството е за жени и хомосексуалисти.

ти щото си от вторите затова ли се включваш по темата, ако ме разбираш за кво иде реч

Така пичетата се заяждат когато са на 12. Гледам, че си дръпнала у Дарвинчето.

Ако разбера, че съм гей ще се самоубия. Мисля да влезна в ялта с тротил и да повлека още 200 себеподобни към пъкъла все пак.

# 40
  • Мнения: 747
Микеланджело, Да Винчи...
Дали.
Към Василиса Умница и Анда като към почитателки на илюстратори имам въпрос: Кой е правил илюстрациите на "Басни на Ла Фонтен" /от детството си помня едно издание, преди няколко години видях ново издание, но в малък формат; илюстрациите- същите/. Това ми е детска книжка на книжките заради тези илюстрации...

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Всички до тук! Таланта не може да се степенува!Допълвам с Илия Бешков и илюстрациите на Сули Сеферов. Шишкин с неговите фотографии....

# 42
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Микеланджело, Да Винчи...
Дали.
Към Василиса Умница и Анда като към почитателки на илюстратори имам въпрос: Кой е правил илюстрациите на "Басни на Ла Фонтен" /от детството си помня едно издание, преди няколко години видях ново издание, но в малък формат; илюстрациите- същите/. Това ми е детска книжка на книжките заради тези илюстрации...
Ами... не съм я виждала тази книга.  newsm78

# 43
  • Мнения: X
Диего Ривера





# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гоген.....












Сезан





Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 19:26 от secretgarden

Общи условия

Активация на акаунт