Витамин К

  • 18 469
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
 Аз си мисля, че рано или късно човек иска да има разумно обяснение на дадено категорично изказано от някой твърдение. Тогава възникват спора и съмнението. Например аз изразих мнение за оксилококцинума, а получих отговор ,че е вреден за деца.На въпроса ми защо- не плучих отговор? Тоест това твърдение , че е вреден се обезмисля.
 Но остава съмнението, което само  провокира майките да питат, да се интересуват и да са по подробни и отговорни за децата си.
Още нещо - кой в Гърция бие на новородени вит.К -защо Бърди?Защо  ДАли форумите не са опасни, чрез тази информация която може от някоий да се приеме по различен начин??
Защо педиатрите  избягват да пишат по форуми???

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 13:19 от Tatti

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Beti , вит. К се бие във всички европейски страни, в България преди 1990 г. е бил задължителен също, но от тогава чакат да повърне кръв някое бебе и тогава да действат, така се случи и с моята дъщеря.
Позволявам си да ти отговоря, защото доста изчетох по този въпрос!

# 2
  • Мнения: 2 292

П.П. В обозримо бъдеще се предвижда пускането на подфорум и теми, където на въпроси ще отговарят конкретни специалисти. Те ще имат публични имена, длъжности и месторабота. Те вече ще пишат не като потребители, а като специалисти и ще са отговорни за написаното.


Това го намирам zа много полеzно и важно.
От друга страна не zнам дали е подходящо, хора, които не се представят подходящо, да се поzволява да претендират zа компетентност на мненията си и да zащитават крайни идеи (като Бърди и Кристиян ).

# 3
  • Мнения: 8 585
"Още нещо - кой в Гърция бие на новородени вит.К -защо Бърди?"
Всички! Задължително е по закон и се преследва наказателно.
Едно от първите неща, които проверяваме е дали е поставен Вит К, и дали е взет контролният пакет скрининг за определен кръг заболявания.
Приложението на Вит К е от ключово значение за ранната профилактика на хеморагичната болест на новороденото, която е особено опасна за изключително кърмени деца, поради ниското съдържание на Вит К в кърмата.
Вит К (капки или инжекционно) е световна практика.
По такива малки неща всеки страничен наблюдател съди за нивото на Педиатрията в една страна.

# 4
  • Мнения: 4 150
В Германия и Австрия се дава на всяко новородено ВитК преz устата.Има по желание и инжекция.Но не се преследва накаzателно като в Гьрция...Що zа идиотиzьм е това,неzнам...Няма човеШки права... Shocked

Вивита,
Спри се.Ти си само една пациентка в моите очи.Така по ли ти харесва?
На пациенти не се докаzвам.Правил сьм го пред учители и професори в университета.За теб zнанието ми е наготово,ако си си платила zастраховките,ако не,си плаЩаШ от джоба,ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

# 5
  • Мнения: 2 821
Приложението на Вит К е от ключово значение за ранната профилактика на хеморагичната болест на новороденото, която е особено опасна за изключително кърмени деца, поради ниското съдържание на Вит К в кърмата.

извода, който биха си направили мнозина е: не кърмете, в Ам си има достатъчно ВитК Crazy...

# 6

...,ако нямаШ пари,умираШ като куче....

Не го ли "разжалваха" преди години един професор за подобни думи?
Освен това част парите за здравни застраховки пак се взимат от нашия джоб, само дето не ходиш да го плащаш като сметката за ток ами ти се удържа от заплатата.

И що за човек е живо същество, ако остави човек да умре по този начин, само защото няма да прибере някой лев от това?
На болниците не достигали пари за лечение на пациенти! Ми как ще достигат, като гледат да напишат всяка ангина като пневмония, защото се заплаща по-скъпо от здравната каса. След като повечето лекари си позволяват да злоупотребяват с нашите пари, не виждам какво против имаш някой да ти няма доверие.


Извинявам се за "лиричното отклонение" от темата.

ПП: Не защитавам здравната каса, ама и повечето лекари не са... За Кристиян нямах конкретно мнение по въпроса, но след написаното от него вече имам предположение какъв е.

# 7
  • Мнения: 7 640

...,ако нямаШ пари,умираШ като куче....

[/quote]

тука ще се черпим, че безплатно ни консултира... Laughing

Госте, довърши си мисълта

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чела съм, че се бие веднага след раждането в петата......или се лъжа...помагал за съсирването на кръвта ли беше ...или пак се лъжа......

# 9
  • Мнения: 7 803
на моите само кръв им взеха от петата, не знам за никакви витамини К да са им давали  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
На сина ми поставиха инжекция с Вит К по мое настояване,въпреки че не го кърмих много дълго
Поисках го по същата причина ,която изтъкна и Буболина -имах познато дете с подобен проблем

# 11
  • София
  • Мнения: 6 363
ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

тези думи напълно обрисуват облика на личността Christian. такова изказване от лекар опорочава дефиницията за медицината като хуманна наука и професия.

колкото до реалността по кучешки, каквато я обрисува той - да, тя е почти такава в бедна България. но изобщо не е такава в богата Австрия, където се подвизава този мизантроп.
и той много добре го знае.

колкото до заплащането за съвети и лечение - Christian, имам пари, но не желая да плащам на теб за нищо. благодаря - върви си!
не ни давай безплатно линковете си. искай пари за тях - така ще намалее спамването на форума до 99%.

# 12
  • Мнения: 826

Още нещо - кой в Гърция бие на новородени вит.К -защо Бърди?Защо  ДАли форумите не са опасни, чрез тази информация която може от някоий да се приеме по различен начин??


Хора спрете се! ooooh!
 Вит.К е задължителна практика в западните държави,не само в Гърция.
Ако не желате да ви бодат бебето с инжекционната форма,може да поискате оралната,дава се на три приема-скоро след раждането,м'у 3-5 дни и последната на 4 седмици.
Оралната доза не е толкова ефективна като инжекционната оба4е.
Хемораги4ната болест е рядко срещана,но може да бъде много опасна.Особено когато доведе до кървене в мозъка,а оттам до мозъ4но увреждане.
4етете преди да се заяждате. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Абе не го пожелавам на никой това Confused.... много е опасно и никой не е застрахован, че точно с неговото бебе няма да се случи...
Изисквайте го от неотолозите, които се грижат за бебетата ви, бие се в петата, след това се правят изследвания и ако има нужда се повтаря дозата.

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 20:06 от Буболина

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Боже, колко съм непросветена!
За първи път чувам, че се поставя такъв витамин изобщо... Добре, че е този форум, та малко да се "светна".  Embarassed

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835

П.П. В обозримо бъдеще се предвижда пускането на подфорум и теми, където на въпроси ще отговарят конкретни специалисти. Те ще имат публични имена, длъжности и месторабота. Те вече ще пишат не като потребители, а като специалисти и ще са отговорни за написаното.


Това го намирам zа много полеzно и важно.
От друга страна не zнам дали е подходящо, хора, които не се представят подходящо, да се поzволява да претендират zа компетентност на мненията си и да zащитават крайни идеи (като Бърди и Кристиян ).

vivita, приеми моте поздравления Rolling Eyes  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 150
Джем,и представа нямаШ как е в "богата" Австрия,zаЩо говориШ наиzуст...от 1200км...
 
Цитат
Christian, имам пари, но не желая да плащам на теб за нищо. благодаря - върви си!
не ни давай безплатно линковете си. искай пари за тях - така ще намалее спамването на форума до 99%.
Ако нямаШе пари друга песен ЩеШе да пееШ.И честно каzано,недей да викаШ дявола,zаЩото никога не се zнае дали няма да попаднеШ на масата ми по ред обстоятелства.Случаи сьм имал всякакви. Peace
Не мисля,че дадените от мен линкове са спам.Модераторите биха ги иzтрили.А ти,недей да ги четеШ.За теб специално са платени.


Цитат
На пациенти не се докаzвам.Правил сьм го пред учители и професори в университета.За теб zнанието ми е наготово,ако си си платила zастраховките,ако не,си плаЩаШ от джоба,ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

Постинга ми обобЩи цялата световна медицина,на вас ви хареса да е конкретиzиран кьм мен,zаЩото иzпитвате омраzа.
Не сьм поискал на никого пари zа ниЩо,линковете са беzплатни zа всички,zаЩото са достьпни zа всички,които ги тьрсят.
Тук обаче има една поговорка и често се иzполzва в лекарския елит
"Информацията струва пари".Затова и не zнаете и zа витамин К,zаЩото всичко струва пари....И когато някой ви го каже,не го оценявате,мислите,че е хуманно някой да ви информира и вие само да приемате наготово.Затова Ще тьпчете на едно място и Ще бьдете тьпчени докато не zапочнете да раzбирате по малко zа какво става дума.

Цитат
такова изказване от лекар опорочава дефиницията за медицината като хуманна наука и професия
Медицината отдавна не е хуманна наука и лекар не е професия,а биzнес.А дано го схванеШ. Peace

Лисице,не консултирам никого.Нито с пари,нито беz пари.Набйи си си го в лисичата глава и престани да повтаряШ едно и сьЩо,което не отговаря на истината.

Витамин К е отречен с някои иzследвания,но няма да давам линк...не е нужно да се zнае всичко.Ограничената информация дьржи масите покорни. Peace



# 17
  • Мнения: 4 150
Госте,
Цитат
И що за човек е живо същество, ако остави човек да умре по този начин, само защото няма да прибере някой лев от това?
Погледни в другите теми и виж как се сьбират парички zа хуманните доктори,които са хуманно готови да оперират някое детенце само zа 200 000 евро.
Слепи ли сте...неzнам...

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Christian , може ли да обясниш в такъв случай как точно щяха да набавят липсващия вит.К в организма на Джули, може би трябваше да я чакат да кърви още няколко дни, или нещо друго -   кажи моля те.

# 19
  • Мнения: 8 585
"извода, който биха си направили мнозина е: не кърмете, в Ам си има достатъчно ВитК..."
->Нищо подобно-точно затова се слага ВитК -за да си кърмим без проблем, освен всичко друго.
Всички научни данни в момента СА В полза на профилактиката с Вит К след раждането.
(Прави се часове след раждането с мускулна инжекция или с капки в няколко последователни приема.
Но инжекцията е за предпочитане).
Затова и тази тактика се следва.
Вит К ампули е евтин препарат. Неправенето му няма как да се оправдае... с финансови аргументи.

# 20
  • Мнения: 7 640
да, освен, че по мои данни от доста отдавна няма производство или внос на вит.К в ампули Confused

Кристиане, а как наричаш работата си и изявите си тук?

# 21
  • Мнения: 8 585
@PolarFox

Странно,срамно и смешно е това с ВитК.
Риска за новородените е много голям.
Насърчаването на кърменето върви "ръка за ръка" с Вит К профилактиката.
Мога и да греша, но 1000 ампули от 1мг са около 20Е.

# 22
  • Мнения: 4 150
Буболина,има си случаи в които е индицирано,няма спор.Затова се прави профилактика на всички бебета,zа да се спестява ултраzвука преz фонтанелата преz пьрвите 24 часа.Имало го е преди години и не се рентира нито с време,нито финансово.
Неzнам случая Джули...поясни
Лисичке,
Цитат
Кристиане, а как наричаш работата си и изявите си тук?
ЗаЩо ме zаговаряШ?ИскаШ да ме четеШ?ОЩе ведньж,хайде с zдраве  bouquet

# 23
  • Мнения: 8 585
Хора, какво Ви става на всичките?
Закачена тема 8 страници се псува една личност,
тук един два постинга по същество и после "дъвчене"

Тук говорим за профилактиката с Вит К...
Хейййй  животът е кратък
Крис-пий едно уиски, мой човек Simple Smile

Трябва да си създадете навик за слушане на пиано...
Това е истинското спасение от стреса на деня.
Ако е Рихтер-ще разберете същността... Simple Smile

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Трябва да си създадете навик за слушане на пиано...

свиря на пиано от 6 год. възраст (сега съм на 29) (класическо пиано) с доста концерти и участия в такива, ще се радвам да ти посвиря на уше някой ден  bouquet, но предпочитам Бетовен.

подписът ми е достоен за уважение

# 25
  • Мнения: 8 585
Подписът ти е срамна компилация с гадна цел.
Сложи нещо по-оргинално

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Какво да обесня, повърна ясна кръв 30ч след раждането, след поставянето на вит. к изплюва съсирек, в продължение на 5 дни е преливана плазма АВ+, антибиотик и системи.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какви са тия безкрайни спорове и заяждания?... На мен ми е интересно да чета Birdie, Christian и останалите лекари във форума. Дали са наистина такива- незнам... само с д-р Оги се срещнах- потърсих го заради дъщеря ми, той я оперира и съм му безкрайно признателна... Информацията, която дават си я отсявам; чела съм много полезни неща в техни постове Peace

# 28
  • Мнения: 7 640
@PolarFox

Странно,срамно и смешно е това с ВитК.
Риска за новородените е много голям.
Насърчаването на кърменето върви "ръка за ръка" с Вит К профилактиката.
Мога и да греша, но 1000 ампули от 1мг са около 20Е.


може и аз да греша, но им беше спряно производството, а вносът не беше разрешен. Сериозно.

Кристиане, това не беше ли обръщение към мен? Така го приех, възпитанието изиксва да се отговори по същество.

Лисице,не консултирам никого.Нито с пари,нито беz пари.Набйи си си го в лисичата глава и престани да повтаряШ едно и сьЩо,което не отговаря на истината.

# 29
  • Мнения: 8 585
Моля не се "дъвчете"...
Нека пишем както досега-който иска да чете, който не иска да не.
Темите са много важни и се разводняват така...

# 30
  • Мнения: 816
Ще се включа и аз по темата, с опита си и знанията си  Wink
Няколко часа, след като родих голямата си щерка, повърна кръв ( подобно на случая на Буболина).
Оказа се, че е с хеморагична болест на новороденото. Завеждащата ми обясни, че причината е била "задържане на Вит. К от плацентата, незнайно защо" ( това й бяха думите дословно). ПО време на бременността пиех витамини за бременни, храних се абсолютно здравословно.  Оказа се, че това не е застраховка, уви.
Наложи се да поживее в кувиос няколко дена, да бъде хранена на системи и облъчвана сериозно със синята лапма.
За щастие, по-сериозни последствия не е имало. Но можеше да има....
Когато родих втората си щерка много настоявах да й бъде сложен Вит. К, обаче ето какво ми обясни лекарката ( раждах в друга болница второто си дете). Та, каза, че поставянето на Вит. К не е напълно безопасно, може да доведе до по-сериозна жълтеница и други неща ( не обясни точно какви...  newsm78 ).
Така и не й поставиха, и слава Богу не се е налагало.
Сестра ми, която живее в Англия и ражда двете си дъщерички там ми каза, че задължително уведомяват за опасността от хеморагична болест на новороденото, и предлагат да поставят безлпатно Вит. К, като за тази цел дават на майката да се подпише. Нищо не правят без съгласието на майката ( за разлика от тук, всички знаем каква е хавата  Sad ).
Това е моят опит и информация по темата.
Да не дава Господ да се случват такива неприятности, макар че е неизбежно, това е сравнително често срещан проблем.
Бъдете здрави  bouquet
п.п./ и наистина стига сте се заяждали с хората, взе да става банално вече!

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Витамин К тук е препоръчителен. Дали ще се слага и как зависи от родителите.
Противниците на витамин К изтъкват, като един от доводите си, че щом природата е създала новородените с ниско ниво на витамин К, значи имало основание Wink
За  поставянето му има два варианта. Тъй като преди години са практикували само еднократна доза, с инжекция и са излезли изследвания, че причинявал някаква болест (не си спомням  newsm78), за това по-късно е въведен варианта с капки на 3 приема. А междувременно тези изследвания били оборени, че нямали представителност.
Това из нета го бях чела, докато бременях и се чудех какво да пиша в плана си за раждане.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 00:30 от м_е_р_и

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Темите са много важни и се разводняват така...

Прав си, любов моя, така се разводнява сектанството,тук си прав.
Потърси няколко линк-а за Кабала.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 679
Темите са много важни и се разводняват така...

Прав си, любов моя, така се разводнява сектанството,тук си прав.
Потърси няколко линк-а за Кабала.
Liorena -наистина недей
Темата не е пусната просто така и може на някого да е от полза   bouquet

# 34
  • Мнения: 8 585
Може би е време Модераторите да се намесят?
Не е възможно да се продължава повече така...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 423
Недейте така, темата е много полезна за всички бъдещи майчета, нека са информирани своевременно за такава опастнос като липса на вит.К, много е страшно повярвайте ми, аз също не знаех нищо....ако знаех, щях да искам поставянето на такава инжекция...
Ще се включи и БИЗЕ, тя също е преживяла с дъщеря си така наречената хеморагична болест на новороденото, ако можем всички да бъдем полезни с нещо - това ще е най - доброто.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 363
Вит К ампули е евтин препарат. Неправенето му няма как да се оправдае... с финансови аргументи.

не знам как е положението с витамин К в България в момента, но преди 4 години нямаше нито милилитър. тогава ми трябваше спешно за баща ми и ми го изпратиха от чужбина.
проблемът не беше в цената на лекарството, а в това, че просто не се внася.

дано сега да го има, но с лекарствата у нас никога не се знае докога.

иначе, по темата - и аз сега научих за пръв път за поставянето на вит.К при новородени.
дори не знам дали са слагали на сина ми, макар че беше в кувьоз на апаратно дишане. Sad

# 37
  • Мнения: 4 150
http://www.babyreference.com/VitaminKinjectORnot.htm
http://health.consumercide.com/vitK-rothwell.html
http://www.birthpsychology.com/messages/vitamink/vitamink.html

British Medical Journal volume 305 August 8, 1992 and BMJ volume 310
March                                                                                                                 Копирах го zаЩото иzисква регистрация
11,1995 are studies that connect vitamin K to childhood cancers such as
leukemia.
"Many doctors routinely give vitamin K to newborn babies because they
have
been taught that infants are born with a deficiency of this vitamin,
which
influences how rapidly the baby's blood will clot. That's nonsense,
unless
the mother is severely malnourished; but most doctors do it anyway.
Administration of vitamin K to the newborn may produce jauncice, which
prompts the
pediatrician to treat it with bilirubin lights (phototherapy). These
lights
expose the baby to a dozen documented hazards that may requeire still
further treatement and possibly affect him for the rest of his life."


http://www.whale.to/a/rothville.html  Не се подвеждайте от линка,най долу са иzброените референции.

http://www.whale.to/a/vitk.html

Линковете са беzплатни и не са консултативни. Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
а тези, които не знаят английски? Rolling Eyes


Какво да обесня, повърна ясна кръв 30ч след раждането, след поставянето на вит. к изплюва съсирек, в продължение на 5 дни е преливана плазма АВ+, антибиотик и системи.
ето това е отговора на въпроса ти.

# 39
  • София
  • Мнения: 896
Да, преди четири години и моята дъщеря имаше хеморагична болест на новороденото. От какво - и до сега не знам от какво се причинява, не пуша, не съм боледувала, стремя се да се храня здравословно. Тогава наистина имаше проблем с вит.К. Българското поизводство беше спряно/ампулката струваше стотинки/ и още нямаше договорен внос / на многократно по-скъпите/. Тогава гинеколога ми намери от приятели една скъпоценна ампула, за която не искаха нищо, а да я върнем! На следващия ден имахме вече няколко, а на третия ни донесоха още от чужбина. Всички ги оставих в болницата, като върнахме едната и една си запазих за всеки случай.  Надявам се сега за нуждаещите се бебета да има достатъчно.   bouquet

# 40
  • Мнения: 8 585
Тези неща в BMJ са с 11 годишна давност.
Не се подтвърждават.
Питайте, щом в Бг не се ползва Вит К, дали случаите на левкемия при деца са по-малко от другите страни, където се ползва?
няма доказана връзка между Вит К и левкемия при деца.
Въпросът е и в дозата Вит К-1мг е прието за безопасна по отношение хемолиза.
Проблема НЕ Е че децата се раждат с недоимък, проблема е че майчиното мляко е бедно на Вит К.
АМ е обогатено, но дори и тогава има пак случаи на късна форма хеморагична болест.
Дефицита се свързва и с определени  проблеми в чревната флора.
Профилактиката обаче определено работи.
И е практика...

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 765
за първи път чувам...
Сега се сещам, че няколко часа след като родих Женя повърна нещо кръвенисто, казаха че се 'чистела'.

темата наистина е полезна


# 42
  • Мнения: 4 150
Бьрди,хайде да не говорим с такава сигурност кое е докаzано и кое не е.


It would seem an anachronism that babies are born with a ‘deficiency’ of such an essential vitamin and require supplementation. It also begs the question of why we assess babies vitamin K levels against adult levels. We do not assess other factors (e.g. weight, hormone levels, etc) in this way. In fact, although there have been many studies on differing aspects of vitamin K prophylaxis, there seem to have been few39 on the possible reasons for and the advantages (if any) of the physiological levels of vitamin K in newborns.

The risks of prophylaxis for the majority of babies who are at low risk of HDN are also not understood. As plasma vitamin K levels in newborns reach 300 times normal adult levels for oral and almost 9000 times for IM vitamin K47, some research needs to be done on the effects this may have. Studies have shown that physiological levels of vitamin K maintain a careful balance between coagulation and anti-coagulation65 and we have no idea what the effects of upsetting that delicate balance would be. Трябвало е да питат Бьрди... hahaha

Цитат
проблема е че майчиното мляко е бедно на Вит К.
Т.е природата и майчиното мляко са несьвьрШени,но пьк медицината е и се намесва веднага. Mr. Green
Браво на нея,рькопляскам с 2 рьце Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 896

Проблема НЕ Е че децата се раждат с недоимък, проблема е че майчиното мляко е бедно на Вит К.

За каква кърма става дума при НОВОРОДЕНО!?! Какво е виновна кърмата, като те дори и нея не я дават? Бебето ми седя гладно ПЕТ дни!
За мен е явно, че няма яснота около причините, водещи до това състояние. Добре е, че може да се овладее с вит. К. Неясно е също, до колко това  не вреди на нещо друго.
А дъщеря ми е кърмена до 3г 9м и не е имала повече никакви проблеми.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 765
Новородените, в червата на които още няма бактерии, произвеждащи витамин К, го получават с кърмата.
извадка от тук http://www.zadecata.com/vkuhniata/Malko_himia/Vitamini.htm
 Thinking

# 45
  • Мнения: 8 585
"Т.е природата и майчиното мляко са несьвьрШени,но пьк медицината е и се намесва веднага."

Не е там въпроса. И преди времето на профилактика, проблема е съществувал.
Става въпрос за това, че е нужен определен дневен прием.
Но тук се намесват и много други фактори, които са строго индивидиуални за всяко дете.

# 46
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
British Medical Journal volume 305 August 8, 1992 and BMJ volume 310
March                                                                                                                
11,1995 are studies that connect vitamin K to childhood cancers such as
leukemia.
Точно за левкимията беше проблемът.
Веднага щом се съобщава връзката инжектиране на витамин К и левкимия, започва да се дава витамина орално. А през това време се правят проучвания и доказват, че връзка няма.

Цитат
Since the 1960's, vitamin K has been used widely in the UK, throughout Europe and the US, being given as a single injection just after birth.
Concerns about the safety of this arose in the early 1990's when two papers were published in the medical literature, suggesting an association between vitamin K injection and childhood leukaemia (a blood cancer).
Following this very unexpected finding, lots of other comparisons were made throughout the world to see if this was indeed a true increase in risk or just a chance happening in this group. Studies from the UK, USA, Germany and Sweden found no evidence to support these findings. A Danish study followed all children born in Denmark over a 40 year period from 1945 and compared the leukaemia rates in those receiving no vitamin K, vitamin K by mouth and vitamin K injection and found no difference.
More recently a Scottish study looked at over 400 children aged up to 14 years with cancers and found no association between vitamin K injection and any cancer. Two more studies were published this year containing a total of 4000 cases of childhood cancers, demonstrating no association with vitamin K usage.

Въпреки това в някой страни се налага практиката орално приемане на витамин К (Germany, Denmark, The Netherlands and Australia)
Затова и тук дават избор, да не се дава витамин К, да се сложи инжекция или да се приеме орално.

# 47
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ето линкче за Кристиян, да се дообразова :
http://www.nursing-leukaemia.org.uk/en/1/disvitkstd.html
Трябва да се чете и след 1992 година  Peace ...

# 48
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
... майчиното мляко е бедно на Вит К.....

Майчиното мляко е "бедно" или "богато" в зависимост от това колко е "беден" или "богат" организмът на майката, а пък това зависи от нейния приема на вит. К.:

http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/abstract/99/1/88

# 49
  • София
  • Мнения: 4 423
Бих искала да знам - има ли връзка между вит. к и левкемията, защото не чета английски.

# 50
Госте,
Цитат
И що за човек е живо същество, ако остави човек да умре по този начин, само защото няма да прибере някой лев от това?
Погледни в другите теми и виж как се сьбират парички zа хуманните доктори,които са хуманно готови да оперират някое детенце само zа 200 000 евро.
Слепи ли сте...неzнам...
Няма да коментирам системата в България, за реалността си прав, но много ме дразни, когато някой лекар, схванал бизнес страната на въпроса да претендира за хуманност и в същото време да изнудва пациентите.
Нали затова има някаква институция наречена болница, за да можеш като отидеш там да знаеш, че няма да те изнудват и да се опитват да те правят "клиентела", защото в много от случаите става въпрос за човешки живот и злоупотребата с естеството на работата ви понякога граничи с убийство.

Не желая да пиша повече тук, защото това не е тема за състоянието на медицината у нас, нито за хуманността и бизнес страната на лекарската професия. Намесих се, защото бях впечатлена от изказването на Кристиян, както вече споменах един професор-уролог за такова изказване му беше отнето звание. По въпроса за вит. К не знам нищо.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 423
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110589.0
Ето я темата, която беше пусната след раждането на Джули.
Интересувам се също и от връзката с ваксините, трябва ли да се бият ваксини на дете което е получило хеморагична болест на новороденото?

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 10:18 от Буболина

# 52
  • Мнения: 4 150
Буболина,
Пьрво искам да ти кажа,че искрено се радвам,че детенцето ти е добре след толкова преживявания.  bouquet
Видях темата zа детето ти и Ще иzвадя някои цитати от нея,които поддьржам,други ми бяха интересни само да прочета.

Не е много ясно от какво се предизвиква, но е необходимо да се бие витамин К. Тогава нямаше в болницата и беше спряно българското производство. Да не казвам как намериха близките ми, и от чужбина ни донесоха за да се спаси бебето

Определено не е ясно от какво се предиzвиква.Но сьм вьzмутен,че в една болница няма витаминК,който се налага при една обикновена операция.В сьЩото време не мога да го повярвам,че е спрян от бг проиzводство,по скоро се пести или крие.Мое мнение. Peace

най-вероятно витаминът е бил задържан от плацентата и не е достигал до бебето. На запад при всяко раждане питат родилката дали иска да се постави вит.К на бебето и обясняват причината.
Подкрепям насоката на мислене и част от причината. Peace

Значи, понеже имам гочрив опит с първата ми щерка и като родих втората изрично помолих да й бъде сложен вит.К ( естествено щях да си заплатя), обаче лекарката ми каза, че не слагат ей така просто, защото вит.К не е безобиден. Той е мастноразтворим и има опасност да причини по-силна жълтеница или да сгъсти кръвта ( образно казано). Така че за това не слагат просто така, а само амо има индикации за това.

"ЛоШата бг педиатрия"(според Бьрди) понякога има много полеzни истини. Peace

Инжекционно вит К е бил свързван в миналото с повишен риск от рак в детска възраст. Сега това се отрича, но все пак доста родители се плашат и го отказват. Тук го слагат без да питат, ако родителите държат да не се слага трябва предварително да говорят, да запишат в родилния план. Освен първите 1-5 дни, хеморагия може да настъпи и около 6-8 седмица при кърмени бебета. За да се предотврати липсата на вит К първо - плацентата се реже поне 5 мин след вадененто на бебето , за да поеме останалата кръв и коагуланти които остават там ( помните ли Людмил и домашното му бебе с плацентата в тавата  ). Второ - майката трябва да яде много зелени листни зеленчуци, дроб, неща богати на вит. К, който без проблеми минава с кърмата.

Подкрепям.За отричането на врьzката с рака все оЩе не е докаzано. Peace


И се zапочва....


Витамин  К също слагат на всяко бебе родено в щатите,ако не е безобиден-едва ли щяха да го правят!Само така.Ако нямаха нужда от бьлгари емигранти в Щатите,едва ли Щяха да ги приемат...как се учите на такива раzсьждения...америката ли ви промива моzьците? Grinning

Профилактиката на хеморагичната болест на новороденото с интрамускулно приложение на Вит.К е задължителна във всички страни, които имат сериозна педиатрия. Прилага се непосредствено след раждане в доза 1мг интрамускулно
Т.е в Австрия,Германия и други ЕС,кьдето се дава орално К е несериоzна педиатрия... hahaha
Да не говорим,че zаконите zа zадьлжителни медицински процедури все оЩе кьнтят като ехо в уШите ти от бьлгарските ти травми,които си получил при следването си там.В ЕС няма zадьлжителни неЩа. NaughtyНе го ли раzбра бе човек...

За никаква връзка с рак и реч не може да става!!!!!!!!!
Изисквайте и настоявайте да правят вит. К мускулно в доза 1мг на ВСИЧКИ НОВОРОДЕНИ ДЕЦА!

Речта zа врьzка с рака са я дьржали много умни глави.
А zа настояването на мускулно К е обратното на теб,слаба педиатрия hahaha(леле,прихваЩам начин на иzраzяване).Оралното е по беzопасно и по ефективно.ПиШе,чети.Ина4е другата част от постинга е от официален иzточник и подкрепям написаното zа причини итн... Peace

Добре, но аз я попитах ( педиатърката), но тя каза, че нямало нужда от кръвна картина след като детето се чувства добре, наддава и т.н. Ако трябва аз ще направя сама кръвна картина в някоя лаборатория.
Тя е на адаптирано мляко, знам, че в него също има вит. К
 

Колко правилно ви е каzала лекарката Simple Smile
Но добрата педиатрична практика обича да се zастрахова и zатова
Ако детето се храни и наддава добре, рискът е малък.
Просто въпрос на добра практика е...


При недоносени деца се дава К,там риска е zавиШен.За останалите се преценява според zнанията и наличните средства (явно). Peace

За врьzка с ваксините и хемор."болест" не сьм чувал,но zнаеШ,че на мен не ми трябва индикация zа да zаЩитя ваксина.Не мога да ти помогна. Peace

Бисе,Поzдравления zа постинга ти.Блаzе му на детенцето ти...  bouquet

Елисс
Цитат
Новородените, в червата на които още няма бактерии, произвеждащи витамин К, го получават с кърмата
.

Няма греШка в природата. Peace

Червената Кралица
Цитат
Майчиното мляко е "бедно" или "богато" в зависимост от това колко е "беден" или "богат" организмът на майката, а пък това зависи от нейния приема на вит. К.:
ОЩе една истина.  bouquet

Ха,Еличка писала кьм мен. Grinning Дай да се дообраzовам,не сьм все пак учил zа рентгенов лаборант,имам много да наваксвам...
Само искам да ти кажа скьпа,че всичките теории по които работи днеШната медицина са от 18 век.История на медицината обаче вие не сте учили в това училиЩе zа рентгенови лаборанти и zатова си иzвинена. Wink

Не може да няма витамин К в БГ.Тоzи витамин се иzполzва при пове4ето акутни операции и е zадьлжително "лекарство" при много манипулации.Според мен има друга причина да не го слагат масово,но неzнам каква е.
Най лесно е да се пита в МЗ. Peace











# 53
  • Мнения: 8 585
Изборът мускулно/инжекционно е въпрос на предпочитание.
Но определено инжекционното е с много по-сигурен ефект.
За да работи оралното приложение на Вит К трябва да са налице редица предпоставки, които не винаги са налице при всички деца.

# 54
  • Мнения: 8 585
"плацентата се реже поне 5 мин след вадененто на бебето , за да поеме останалата кръв и коагуланти които остават там..."

Което води до полицитемия, дихателни проблеми, късно затваряне на Боталовият съд и редица други неща...
5 мин е много.

# 55
  • Мнения: 816
"плацентата се реже поне 5 мин след вадененто на бебето , за да поеме останалата кръв и коагуланти които остават там..."

Което води до полицитемия, дихателни проблеми, късно затваряне на Боталовият съд и редица други неща...
5 мин е много.


Повече от несъгласна съм с това !!! Пъпната връв трябва да се реже след като приключат пулсациите, поради факта, че с последните капки кръв които преминават през нея от плацентата към бебето преминават и много важни елементи, които са се образували в процесът на самото раждане, и имащи оргомно значение за следродовия период у новороденото.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Според професор Драган Бобев, няма никаква връзка между левкемия и вит. к, това му бяха думите преди 1 час, когато говорих с него.
Искам обаче ако може и от  Christian отговор има или не, и ако е възможно да ми каже доводите си за това - благодаря.

# 57
  • София
  • Мнения: 896
Кристиян  Hug  bouquet

# 58
  • Мнения: 4 150
Буболина,не мога да ти дам категоричен отговор,не сьм ги правил сам теzи иzследвания и опити.Само чета литература (официална,медицинска). ЗнаеШ,zа аутиzма и ММР ваксината оЩе дискутират и правят опити.
КОгато едно неЩо се е докаzало с годините (например ВитаминС най прост пример) zа него мога да ти дам мнение,но zа Витамин К и врьzката му с левкемия zасега всичко е само в опити.Все оЩе се правят такива и се тьрси вzаимоврьzка.Дали е открита и се крие от хората,не искам да коментирам,друга тема е.
А тоzи проф.Бобев докаzа ли ти се ,че няма врьzка или ти се zадоволи само с думите му,zаЩото подсьzнателно го желаеШ да е така?
Искрено се надявам дори да има подобно неЩо,ваШето детенце да не е zасегнато по никакьв начин и в ваШия случай ВитаминК да е иzиграл важната си роля zа овладяване на ситуацията при Джули.И ниЩо повече. Simple Smile


Доротеа,
Крьвта е на бебето,не на Шнура и плацентата,която се прибира мистериоzно от някоя акуШерка или лекарка и се носи тайно в едни дьлбини и подzемия zа иzвличане на стволови клетки веднага след нейното сряzване.С това много гинеколоzи оправдават ранното й ряzане,оттам учат и следваЩия крьг (педиатрите),че плацентата трябва да се реже почти веднага.Току виж не останало ниЩо zа гладните чичковци в стерилно облекло... Twisted Evil Някоя мама да има спомени какво е станало с плацентата й? Wink

Тук има клиники,в които иzчакват бебето да zасуче веднага след раждането и се чака при така естествено предиzвиканите контракции да се иzхвьрли плацентата от само себе си.Статистиката е 99% успех,миналата година е имало 1 случай на zадьржана плацента.
Неzнам дали е "слаба педиатрия" или гинекология hahaha,но така се практикува.Който се вслуШва по често в природата,не греШи. Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 4 423
аз лично видях, как я хвърлиха в един чувал и понеже лежах в реанимация, която е срещу секцио залата видях, че чувала не мръдна повече от половин час

# 60
  • Мнения: 4 150
Мислех,че се интересуваШе от другото повече.Явно тьрсиШ zаяждане с мен,неzнам ,може и да греШа.
Да,има места в БГ,кьдето не могат да си поzволят подобни лаборатории и плацентите се иzхвьрлят.Тук всичките се употребяват втора цедка.Кои zа клетки,кои zа кремове zа лице на Фирма РоШ,ВиШи и тн...Дори не го отричат.
ИскаШ ли неЩо от мен?ПиШи ми на лични,не виждам друго...

# 61
  • Мнения: 8 585
"Неzнам дали е "слаба педиатрия"..."
Проблемите около израждането на плацентата са гинекологични по същество.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 423
Мислех,че се интересуваШе от другото повече.Явно тьрсиШ zаяждане с мен,неzнам ,може и да греШа.
Да,има места в БГ,кьдето не могат да си поzволят подобни лаборатории и плацентите се иzхвьрлят.Тук всичките се употребяват втора цедка.Кои zа клетки,кои zа кремове zа лице на Фирма РоШ,ВиШи и тн...Дори не го отричат.
ИскаШ ли неЩо от мен?ПиШи ми на лични,не виждам друго...
Моля те, въобще не съм имала предвид заяждане, благодаря ти за отговорите Hug
Просто искам да разбера нещо повече, искам да чуя повече мниения....това е, изплашена съм от самото й раждане Cry
Бобев не ми доказа нищо фактичиски, просто е много близък на семейството ни, не се обаждам като пациент, може би затова така категорично отрече, без обяснения, а и аз не смея да му искам, защото пак ще каже, че хипохондрията ме мъчи.... Confused

# 63
  • Мнения: 4 392
Крьвта е на бебето,не на Шнура и плацентата,която се прибира мистериоzно от някоя акуШерка или лекарка и се носи тайно в едни дьлбини и подzемия zа иzвличане на стволови клетки веднага след нейното сряzване.С това много гинеколоzи оправдават ранното й ряzане,оттам учат и следваЩия крьг (педиатрите),че плацентата трябва да се реже почти веднага.Току виж не останало ниЩо zа гладните чичковци в стерилно облекло... Twisted Evil Някоя мама да има спомени какво е станало с плацентата й? Wink


Christian,п отресена съм!   Shocked Но ни най- малко не се учудвам.  Sad


И за да не е офф> Една мисъл ми се беше насадила в главата, докато четях темата. Няма ли начин да се разбере през бременността на жената, че вит. К не достига до бебето? Но този въпрос вече се обезсмисли, след казаното от теб, което звучи повече от логично!

# 64
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Буболина, повечето тук не са лекари, нито пък някой от списващите е участвал в изследванията. Според публикациите, които съм прочела по британските сайтове, връзка между инжектирането на К и левкемията НЯМА. Основният спор в момента е, има ли нужда да се дава К на всяко бебе, при положение, че природата е направила така, новородените да са с ниско ниво на К.
Някоя мама да има спомени какво е станало с плацентата й? Wink
Да, дарих я, за извличане на стволови клетки и провеждане на експерименти с тях.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 423
м_е_р_и , благодаря Hug
Не знам дали трябва да се слага превантивно, но това ще е единствения начин за профилактика на липсата на този вит., защото после може да е късно... Confused, така разсъждавам аз де...

# 66
  • Мнения: 8 585
и така си е... Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 761
По въпроса с плацентата искам да кажа само,4е при мен бе6е то4но така както го описва Christian.След като извадиха бебето веднага го сложиха да су4е.Нямам спомен колко време съм стояла с плацентата,но според мъжа ми е било около 15-20 мин. и после мъжа ми я преряза.Пак според него е  излиязла по4ти сама.
А малкия расте доста здрав и няма никакви там дихателни проблеми и пр. термини дето ги е употребил Бирдие.
Christian,раждала сам в Парацелсус Клиник(мислия,4е ги има6е по целия свят,или поне само из цяла Германия).

# 68
  • Мнения: 8 585
"А малкия расте доста здрав и няма никакви там дихателни проблеми и пр. термини дето ги е употребил Бирдие."
->Става въпрос за непосредствено след раждането проблеми. В първите 5-6 дена от живота. Възможни проблеми. И незадължителни. Нямат връзка с по-нататъшният живот на детето.

# 69
  • Мнения: 1 612

Витамин К е отречен с някои иzследвания,но няма да давам линк...не е нужно да се zнае всичко.Ограничената информация дьржи масите покорни. Peace

След подобни изказвания се убеждавам, че някои лекари особено като теб трябва да лежат в затвора с години и да нямат право да практикуват никога повече!
Интересно защо даваш едни линкове, а други не?
И как би реагирал ако някой твой колега се отнесе безотговорно и държи в неведение някой твой близък? Да не забравяме, че никой не е вездесъщ и не във всеки случай можеш да се намесиш компетентно!
От такива като теб лично съм патила! Не стига, че ти дерат кожата, а и те държат в неведение!  #Cussing out
Нали казваш, който няма пари ще мре като куче! А като ти се плаща ти спестяваш ли информация на пациентите си?

П.С. Случайно прочетох темата и се извинявам, че я разводнявам, но не можах да се сдържа!  #2gunfire

# 70
  • Мнения: 4 150
Лилиа,
Цитат
От такива като теб лично съм патила! Не стига, че ти дерат кожата, а и те държат в неведение
И колко оЩе има да си  патиШ...Вкарай ги по zатворите.

Представа нямаШ какво има право да говори един лекар и какво не.
Затова и е таzи мистерия около таzи професия.ЗаЩото,ако всички пациенти имаха цялата недостьпна информация,нямаШе никога да отидат на лекар,нито Щяха да си патят от някого.Цялата медицина ЩеШе да бьде zа всеки беzплатна и достьпна.
Толкова криво си ме раzбрала,няма накьде пове4е.
 Peace

# 71
  • Мнения: 4 392
[quote ]
....ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

[/quote]

Заради това изречение, изкарахте човека без вина, виновен, без да се замислите , какво визира той!  ooooh!

# 72
  • Мнения: 1 612
[quote ]
....ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....


Заради това изречение, изкарахте човека без вина, виновен, без да се замислите , какво визира той!  ooooh!
[/quote]
Много добре го разбрах!
И искам още нещо да ти кажа Christian от това, че чета медицинска литература и учебници още не съм се уплашила и продължавам да ходя по лекари, НО вече знам какво да искам от тях. Защото ако оставя да преценят те какво да ми направят като изследвания примерно за конкретен случай може и да не оцелея.
Ще спра до тук обаче.
И ако можеш обясни ми моля те какво точно не съм разбрала от думите ти. Може и на лични.

# 73
  • Мнения: 4 150
че чета медицинска литература и учебници още не съм се уплашила и продължавам да ходя по лекари, НО вече знам какво да искам от тях. Защото ако оставя да преценят те какво да ми направят като изследвания примерно за конкретен случай може и да не оцелея.
Поzдравления   bouquet
Има ли zначение какво си раzбрала или...поне zа мен...Не виждам смисьл.
Бьди zдрава Peace

Общи условия

Активация на акаунт