Лапате ли неща от устата на децата си?

  • 2 984
  • 51
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Лапате ли храни, които са били в устата на детето ви? Аз - да. Като ми изплюе в ръката нещо дъвкано, недодъвкано, и хоп - в устата...така де, къде да търся тепърва къде да го хвърля. Нали е храна, а и тя си ми е дете...
Е?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Понякога... Flutter

# 2
  • Мнения: 1 581
Ми и аз така. И дъвкано и всякакво, като пие сок от чаша и лигички пуска вътре и аз си го изпивам.  Laughing  той си ми е детенце и никак не ме е гнус. А на мъж ми му е гадно. Даже мене като ме види и му ставало гадно.  Neutral Face

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
И аз лапам Embarassed
Но никога обратният вариант - от моята уста, в неговата.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
лапам, ама рядко. Той всичко изяжда....Laughing

# 5
  • Мнения: 288
Не, никога не съм го правила.

# 6
  • Мнения: 18 542
Ако не е много олигавено... Rolling Eyes
Ама рядко.

# 7
# 8
  • Мнения: 7 106
Лапам и аз, като изплюе някое парче бисквитка и ме мързи да ида до кошчето, за по-лесно - хоп в устата.Че то да не е отровно Mr. Green .А да не ви описвам, как старателно довършвам остатъците от обяда или кашата и.Ами че кога иначе ще хапна бананова каша?

# 9
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Shali
.......А да не ви описвам, как старателно довършвам остатъците от обяда или кашата и.Ами че кога иначе ще хапна бананова каша?


И аз много често така закусвам и обядвам.  Grinning То е и здравословно, пък и икономийка  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 153
За момента не мога да кажа, че сме само на мляко, ама честно казано-не вярвам да го правя.......Нищо, че ми е дете, то дъвканото си е дъвкано, баси Confused

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много се дразня на кръстницата ми - може и да не съм права, естествено.
Храни бебето-една лъжичка му дава, после стои с лъжичката в ръка, вижда я, загребва му от храната и я изяжда, после дава на него и така.
Сигурно така се каляват децата щом се разменят вируси, но мен ме дразни отстрани, още повече, че е определила някаква доза на детето, а като изяде половината как знае кое е изяло детето?
Иначе не виждам нещо толкова странно да се яде нещо, което е изплюло детето, но пък може и да е кофти хапка и затова да я е изплюло...

# 12
  • Мнения: 5 539
И аз го правя машинално, чак сега си давам сметка обаче Wink
Ами то си ми е детенце, от какво да се гнуся  Heart Eyes
Обаче имам една приятелка, която съм виждала да смуче от биберона с мляко на бебето, за да опита дали не е много топло.  Това аз и досега не мога да го направя Embarassed

# 13
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Petinka
За момента не мога да кажа, че сме само на мляко, ама честно казано-не вярвам да го правя.......Нищо, че ми е дете, то дъвканото си е дъвкано, баси Confused


Мда, подкрепям. И олигавеното си е олигавено. Ние отдавна не сме на мляко и смея да твърдя, че дъвкано и олигавено не мога да сложа в устата си, нищо че ми е дете. Иначе ДОяждам някои неща, но е твърде рядко, синковеца има добър апетит.

# 14
  • Мнения: 444
Ям си всичко, което изплюе.Интересено, че с първото дете не можех да го правя.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Бо, как ти хрумват такива теми? Laughing
На въпроса ти - не! Помислих малко и пак отговора е не...не знам защо... Изключително рядко се случва и да пием от една чаша или да хапнем с един прибор. Аз не обичам така, и на децата съм го предала...особено Гого е маниак на темата. Rolling Eyes

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ми как...изплю ми парче от вечерята, и аз - лап! И понеже съм пред компа - хоп - темичка.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Цитат на: boo
Ми как...изплю ми парче от вечерята, и аз - лап! И понеже съм пред компа - хоп - темичка.
Laughing  Laughing  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 533
Аз не мога Embarassed Дояждам в купичката, но дъвкано и изплюто...не Sick

# 19
  • Мнения: 3 479
Уф, и аз го правя Embarassed . Като ме мързи да ида да го хвърля и хоп в устата. Обаче смятам да я преустановя тази практика, защото понякога вземам и от масичката за хранене, ако там е паднало парченцето, пък гледам че моят нещо и той взел да си обира трохите от масичката Sad . Ами от мама гледа детето, как да му се скараш.  Wink

# 20
  • Мнения: 1 187
Да лапам, то си ми е детенце я. Laughing

# 21
  • Мнения: 46 535
За момента сме само на пюрета, та за тях - като й излезе от устата не го връщам в бърканчето, а муш в мойта уста и готово Embarassed

# 22
  • Мнения: 1 517
Не мога. Преди да имам дете гледах една позната как лапаше от устата на детето си, че и на него понякога му даваше изплюто от нея.  Sick (или му облизваше биберона и му го даваше). Мислех, че като имам дете, и аз ще правя така, но не мога. Не бих лапнала повторно дори нещо, което самата аз съм изплюла. Също да дам на Маринка изплюто от мен - абсурд!

# 23
  • Мнения: 2 258
Случва се понякога да лапна нещо от нея....Но не ми доставя много голямо удоволствие;)

# 24
  • Мнения: 45
Винаги, освен ако не е нещо което не обичам да ям!

# 25
  • Мнения: 2 006
Понякога го правя,но нейните манджи на мен са ми ужасно безвкусни Tired но пък за нея са си екстра Grinning

# 26
  • Мнения: 390
Не мога да ям нещо което го е изплюл друг, пък даже и това да е собственото ми дете. Просто ме е гнус да лапам чужди лиги.

# 27
  • Мнения: 4 965
Най-интересното е, че аз винаги съм била много гнуслива и никога не съм яла или пила с чужди прибори, чаши и т.н., не съм обличала чужди дрехи, мога да "върна" храната ако видя някое по-голямо влакънце на ръба на чинията и ненавиждам целуването с език  Blush . От децата ми обаче не ме е гнус изобщо - при смяна на памперсите редовно им целувам дупетата, запушените биберони при хранене отпушвам с изсмукване (после обаче изплаквам и чак тогава давам отново), допивам сокчетата и дояждам кашичките и дори, когато ги целувам или те се опитват да наподобят целувка (като, естествено, ме олигавят цялата), не изпитвам никакво отвращение, а преди се чудех как някои майки не се гнусят да доядат (примерно) вече осмуканите от бебетата им гризинки.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Храна (дъвкана и изплюта) почти не ми се е налагало да ям (То каквото влезе в устата назад не се връща). Иначе биберони и лъжици облизвам и не смятам, че е престъпление.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 232
Да.
Обаче неговите прибори, чашки и чинийки са си негови-тях не ги лапам.

# 30
  • Мнения: 5 468
Нищо не лапам от чужда уста. Ако е дъвкано и изплюто пък съвсем. От чужда чаша мога да пия, но да дъвча паднали от устата на който и да е работи - тц.

# 31
  • Мнения: 8 769
Да.Общо казано, рядко се случва. Обаче само от нормалните манджи и неща,приготвени от мама папам. От кухненските буламачи-ъгх... Sick Но вече не сме и на кухня.... Grinning Абе като едно кошче за отпадъци съм. #Silly

# 32
  • Мнения: 6 323
Не.  Sick
Никога не съм била от гнусливите - мога да ям с едни и същи прибори, от една чиния, да пия от една чаша и т.н., но дъвкано и изплюто - абсурд.
Вкъщи кучето се радва на тези екстри  Laughing
Иначе, ако става въпрос за манджите - да, дояждам, ако е останало в купичката и то само "човешката" храна, пюретата силно ги недолюбвах, от кашите имаше и вкусни  Blush

# 33
  • Мнения: 429
НЕ  #Puppy dog
Бтв. Не съм и пробвала дори . мнооого ни се разминават вкусовете ми с  тези на децата . А изплютото отива в кофата , ами така аз като изплюя нещо , никой не го лапа отново !!!

# 34
  • Мнения: 4 406
не съм му давала с лъжица, облизана от мен. отначало от страх от вируси, а после видях една майка да облизва биберона на детето, който то беше изтървало на асфалта, и после му го тикна пак в устата- тогава много се отвратих: и тя си пое микроби, и детето не получи чиста залъгалка- с това облизване дали я е почистила???

# 35
  • Мнения: 215
Да . Почти винаги лапам. Не ме е гнус от децата ми.

# 36
Рядко ако няма къде да го оставя в момента

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Случвало се е, но съм го правила с неудоволствие...

# 38
  • Мнения: 4 358
Рядко, но се случва.

# 39
  • София
  • Мнения: 717
Ами лапам....... Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 014
И аз много се възмощавам, когато видя майки да лапат бибероните или лъжичките на децата си. Но честно да ви кажа случвало се е аз да изяждам изплютото, недодъвкано от Ники. Не ме е гнус от детето ми.

# 41
  • Мнения: 3 379
Ми да, макар че мъжа ми например и майка му също смятат, че не е много правилно  Embarassed Но мен не ме е гнус, нали ми е дете, носила съм го 9 месеца, пък да ме е гнус от него.

# 42
  • Мнения: 17 407
Да, не ме е гнус от детето ми.

# 43
  • Мнения: 3 932
Ям, но той не се грижи много за мен-всичко си изяжда. Иначе паднала залъгалка облизвам, защото миене през 2-3 минути не ми е по вкуса. Е, не ми е много приятно понякога, но мързелът е "велико" нещо Simple Smile)

# 44
  • Мнения: 2 556
Не съм лапала подобни неща, изобщо не ме е гнус, ами просто адски неестетично ми изглежда.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 538
Случвало ми се е.
Обратното обаче съм избягвала да правя като беше по-малка, но сега понякога ми се случва да и дам нещо от това, което ям с моята лъжица Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 46
  • Мнения: 201
Лапам всичко, дори не се замислям, някак механично го правя.

# 47
  • Мнения: 811
Случва се.

Щерката като беше бебе един чичо доктор дегустира а**** й  Mr. Green  Слава богу, че това не ми се е налагало.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 671
Не, от устата не, но виж да доям, доста честичко ми се случва.

# 49
  • Мнения: 411
Стига да не е в течно състояние, лапам всичко което изплюе.

# 50
По някога, но само от малкото. И каката, докато беше на нейната възраст си лапах изплютото от нея. Не съм гнуслива от тях.
Ама една жена като ми беше на гости и аз направих тази автоматична маневра веднага ме попита "Не ме ли е гнус"

# 51
  • Мнения: 77
Аз също не се гнуся обаче сега като се замислям, от тук от там като си похапваме така, особено от детските манжи, а покрай тях и нашата си храна, нищо чудно че е трудно с отслабването!   eat

Общи условия

Активация на акаунт