Кредитна карта от коя банка ?

  • 9 675
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
И ние сме доволни от Транскард.

# 16
  • Мнения: 1 212
Само не и на ДСК !!!! Naughty Naughty Naughty

Опарихме се жестоко, съжалявам за острите думи, но то по - добре и да си нямаш работа с тази банка изобщо.....
След като закрихме нашите карти, проверявах подробно за условията на другите места и на мен лично най - много ми допадна офертата на ПИБ ..., но не сме вадили все още нови .........ще следя темата също с интерес...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Ох , съвсем се оплетох, и вече не знам то останали банка на която да  вярваш  #Cussing out
 Сега оставих мъжо да го мисли и да решава ще взимаме ли нямали, че той някъква плазма ТВ иска да взима аз искам малко пари в кеш, и вече съм така  #Crazy

# 18
  • Мнения: 10 604
Аз ще те посъветвам да попиташ за гратисния период. Навсякъде казват, че е 45дни, но се оказва, че те текат от един и същи ден на месеца-примерно първо число и ако платиш с нея на 31 , всъщност ти остават само 14 дни без лихва. Така е със сигурност за Булбанк и Транскард.

# 19
  • Мнения: 560
С всички банки е така.Имам кредитна на Пиреос.Кредитните карти са дърво яко.Щях да се откажа,защото не съм я ползавала,но докато не накумя,бяха ми издали вече новата и трябваше да цакам някакви такси и я взех,като ще я плащам.Когато е да ти издадат те търсят през 5 мин по телефона.Когато е да те известят за нещо,така че да не се набутваш като идиот,си трайкат.Пълен жмел.

# 20
  • Мнения: 5 616
Аз си взех отворен кредит от ОББ точно за такива случаи. Той е револвиращ. Когато ми потрябва нещо си тегля пари и си го купувам. Тегленето е безплатно, а и банкоматите на ОББ са рзпространени. Понеже си вземаме заплатите по сметка към ОББ, съм с преференциална лихва. Ако искаш поинтересувай се и за тази въможност, мисля че отговаря на условията ти.
Трябва ми карта в която да има някъква сума, и ако нещо ми потрябва да дръпна от там пари в брой или за покъпка на дадена стока.

# 21
  • Мнения: 13 512
И ние сме доволни от Транскард.
Но за теглене в брой Транскард не е подходяща- 2 % е много...на 400 лева примерно взимат 8 лева., но заплащания е перфектна

# 22
  • Мнения: 6 472
Транскарт ми идваше да ги убия #Cussing out Понеже ми е още прясно- прясно  и много ме е яд, ще споделя на кратко за какво става въпрос. Имам кредитна карта, която не съм ползвала никога. При другите ми кредитни карти, като не позлам услугите не плащам и нищо, но при ТРанскард се дължи такса независимо от това. До тук ок, защото аз това си го знаех още при подписване на договора. Та превеждам им аз там някаква минимално допустима сума (не преведах цялата такса на куп) през интернет. От epay ми пратих потвърждение че сумата е пристигнала, но след около 10 дни от Транскард ми пратиха напомнително писмо, с което ме уведомяват, че ще ме съдят защото не съм била плащала. Обадих се, говорихме си, разбрахме се че грешката е тяхна и си намериха на бързо парите. След около седмица, обаче получих извлечение и се оказва, че са ми начислили наказателна лихва за просрочие, въпреки че грешката е била в тях. Както и да е, спорих, карах се преглътнах го, платих ги. След около 2 седмици пак получих писъмце, че ще ме съдят и пак ми съобщават, че не съм си била плащтила и пак грещата се оказа в тях, но те пак ми начислиха наказателна лихва. Крайната равносметка е че се набутах 50 лв за услуга, която никога не съм ползвала #2gunfire Ликвидирах картата, но това не ме топли особеноSad

# 23
  • Мнения: 13 512
Транскарт ми идваше да ги убия #Cussing out
Ами...явно се случва....много  тъпо,че все пак трябва да си ги платиш.

# 24
  • Мнения: 5 616
Luluto, имах подобни преживявания с Евролайн. Наложи ми се да тегля пари в брой и си сметнах, че сумата е 2 % от теглената сума. Изтеглих първо 30 лв., а след няколко дни - още 20. Какво беше изумлението ми, когато в разпечатката имах такса за теглене в брой 20 лв.   Shocked#Cussing out #2gunfire
Явно условието е, че са 2 % от теглената сума, но мининмум 10 лв. на транзакция, но второто никъде не го пише по листовките. Изтеглих си парите от ОК, погасих цялата сума, която им дължа и приключих с тях.
Мен ако питаш, е трябвало да ги оставиш да ги заплашиш ти със съд. Не може да ти искат нещо, което вече си платила.
Изобщо за Евролайн и Транскард само лоши отзиви чувам напоследък.

# 25
  • Мнения: 215
И ние сме доволни от Транскард.

Транскарт се ползва само в Б-я и не можеш да теглиш в брой от всеки посттерминал, иначе за отстъпките в разплащанията е изгодно. Аз имам кредитна карта на ОББ и Пиреосбанк и мога да кажа, че съм доволна от тази на ОББ. Единственото, което ме затруднява е внасянето на вноските, защото много се чака в офисите им.

# 26
За съжаление в България този сигмент от банковия ни пазар е на същото ниво като в еквадор. Преди да вземате такива кредити добре си сметнете условията. Какви са тези 1.5 % на месец. Та това е 18 % на годишна база. Сметнете си и таксите за обслужване на сметката, таксите за отпускане на кредита и какви ли още не такси. За издаването на такава карта с кредит да речем от около 1000 лева, ще ви излезе с лихва на годишна база от около 25-30% върху реално ползваната сума от Вас.
В българия почти всички си вземат кредитни карти с цел да си купят някоя техника на изплащане. Ако пресметнете всички условия ще видите че излиза по изгодно датеглите обикновен кредит и да си купите стоката. А останалата част от държателите на кредитни карти са се сдобили с тях като "подарък" от обслужващата ги банка.
И на края за да внеса малко ведрина. Банковата ни система е никога не е била по стабилна и ликвидна Grinning.

# 27
  • Мнения: 6 472
Luluto, имах подобни преживявания с Евролайн. Наложи ми се да тегля пари в брой и си сметнах, че сумата е 2 % от теглената сума. Изтеглих първо 30 лв., а след няколко дни - още 20. Какво беше изумлението ми, когато в разпечатката имах такса за теглене в брой 20 лв.   Shocked#Cussing out #2gunfire
Явно условието е, че са 2 % от теглената сума, но мининмум 10 лв. на транзакция, но второто никъде не го пише по листовките. Изтеглих си парите от ОК, погасих цялата сума, която им дължа и приключих с тях.
Мен ако питаш, е трябвало да ги оставиш да ги заплашиш ти със съд. Не може да ти искат нещо, което вече си платила.
Изобщо за Евролайн и Транскард само лоши отзиви чувам напоследък.
А пък тях колко ги "обичам" да  не ти разправям Rolling Eyes Преди 2 години си бях взела телефон с тяхна карта и ги изтърпях точно един месец Tired В момента ползвам Виза електрон - доволна съм, но съм и на преференциални условия. Стандартните, поне към тази банка са си пак дървени Sad Транкард я държах само заради възможноста за плащане в Петрол, но след една година неползване и тази простотия, се разделяме за винаги Grinning

dolphin-mama, абсолютно си права! За съжаление ние сме с два жилищни кредита и вече никой не иска да ни отпуска нормален потребителски кредит Mr. Green

# 28
  • Мнения: 5 178
В никой случай Транскард и за Бога хора четете и текста с най-дребен шрифт..
и не се връзвайъте на номера Без лихва - те такова животно нема, 100% има някоя дебела такса дето компенсира и лихвата

# 29
  • София
  • Мнения: 4 397
Засега се спрях на отворения кредит на ОББ  newsm78 сега го обмислям това ли ще го бъде.А  дебелите такси и лихви са навсякъде, въпроса е къде е най- изгодно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт