Препоръчайте ми степер-марка,модел...

  • 96 072
  • 246
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 060
С удоволствие ще споделя! Simple Smile
Всъщност, преди време намерих в едно американско списание програма за тренировки според типа на фигурата. Аз качвам най-бързо и лесно килограми на ханша и бедрата, така че според тази програма, най-подходящи за моята фигура са кардио-тренировките. И така - тренирам 5 дни седмично по 45 минути със степера и два пъти седмично силова тренировка - с гирички. Имам два комплекса с упражнения, които съм сваляла от интернет и ми действат много добре.
Тренировката със степера е основно за изгаряне на калории. Ефектът е върху бедрата и дупето. Наистина има стягащ ефект върху задните части, но трябва много упоритост. Не може да се очаква видим резултат още на първия месец. Първоначално се подобрява само тонуса, след 3-4 месеца започва да има видими резултати. Фигурата се структурира по-правилно и ....така! Hug

Ох, като прочете това човек ще реши, че съм много дисциплинирана. В момента за съжаление не е така. Както вече писах, започнах да тренирам от 10-тина дни и все още съм си пълен дроб. Но съм се амбицирала. Обикновено се вземам в ръце през лятото и влизам в доста добра форма с такива тренировки и леки диети, но през зимата....се поотпускам. Домързява ме да тренирам....Преди години си не съм се занемарявала така, но сега....  Tired
 
Във всеки случай винаги, когато съм тренирала съм изглеждала и съм се чувствала по-добре! Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
О, благодаря ти много Hug за надеждата, която ми даваш Crazy
Аз в момента няма да тренирам за сваляне и т.н, просто ще се раздвижвам ежедневно, докато родя, че нещо се залежах...но после...ах после ще го скъсам тоя степер Twisted Evil Моя проблем е основно дупето. Краката са ми слаби и там последно трупам кг. Най-напред трупам на корем и дупе.
От къде казваш че си си свалила упражнения от интернет? За степер ли са?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 060
Вивиан, можеш ли да кажеш къде го поръча и колко струва? Аз искам същия.

От http://www.best.bg/index.asp го поръчах - 155лв. но пише че работи с батерии. Какво значи това newsm78 не знам.

tracli какви резултати постигаш от тренировките? би ли споделила Praynig

Вероятно това за батериите се отнася до компютъра, който отчита показанията за брой стъпки, скорост, време, изгорени калории, пулс и пр.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 060
Упражненията, които съм сваляла от интернет бяха от една спортана страница, не си спомням точно коя, но вече ги няма. Те са комплекси с гирички. Страхотни са. Изглеждат много лесни, но здраво се натоварва човек с тях и просто извайват фигурата. Много съм доволна. Ако искаш мога да ти ги сканирам и да ти ги изпратя на лични или по e-mail. Но щом сега си бременна, май не е много удачно да се натоварваш толкова.  Rolling Eyes

И аз имам намерение скоро да забременявам, но .....Божа работа. Та гледам да сваля някое килце преди това, че съм 3-4 килограма над обичайното още сега, а като забременея кой знае какво чудо ще стана! Embarassed

Поздрави! Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, няма да се натоварвам, засега само ще се раздвижвам.
Много ще се радвам ако ми ги пратиш, да си ги имам за после Mr. Green

# 35
  • Мнения: 903
DidiP какъв си взе, като цена как беше и от къде /кой магазин/?
Моят степер е Спортер и си го купих от един магазин в Шумен/мисля, че е от веригата на Спорт Депо/ Струва 120лв. Ето, абсолютно същият е: http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=914&id=6609
Аз обаче не мога да дам отзиви, защото още много ме боли коляното и не знам кога ще мога да тренирам пак.

# 36
  • Мнения: 7 108
Вивиан, сподели моля те впечатленията си за степера? Докараха ли ти го вече?
Благодаря предварително Simple Smile

# 37
  • Мнения: 27
Какво ще кажете за този ..
http://www.4fitnessbg.com/shop/product/view/301.htm
Не знам само дали има степени на натоварване..Ако някои знае нека сподели ...

# 38
  • Мнения: 2 220
Аз си купих степер от една много мила жена от форума и страхотно си го обичам. Не знам каква марка е, но дръжките му са метални, не въжета, както на повечето. Така се натоварва не само бедрата и дупето, но и талията заради въртеливите движения с дръжките, а дори и ръцете (минимално, но все пак). Няма степени, за съжалене, отчита само времето и бройката. Единственото, което ме дразни е, че ужасно много скърца, въпреки смазването. Не знам как да оправим този проблем  newsm78
Колкото до резултати не мога да кажа точно, защото не го ползвам много сериозно. Сега съм се заела от 10-ина дни, но няма разлика, естествено, много е рано да се каже. Наистина след 1-2 месец ще е ясно, но с постоянство не може да няма ефект.
Стигнах до извода, че когато се кара бавно сам осе стяга тялото, докато ако е с бързо темпо, се трупат мускулчета. Също и с велоергометъра ставаше така, когато ходех на фитнес. Най-дорбият уред за мен е кростренажора, само че заема доста място и е с пъти по-скъп от степер.

# 39
  • Мнения: 27
Хайде де някои няма ли да ми одговори.... smile3518

# 40
  • Мнения: 2 220
В описанието на уреда не пише да има степени на натоварване, така че явно няма.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, сподели моля те впечатленията си за степера? Докараха ли ти го вече?
Благодаря предварително Simple Smile

Ами нямам впечатления, защото не го ползвам все още. Имам такива намерения като родя евентуално, защото сега с корема не мога. От няколкото пъти, които степвах по малко - доста се поизпотих. Но и е бая уморително.

# 42
Аз си купих марка AB Fit от фирмата Спорт Депо - НИКАК НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ НЕГО, КАКТО И ОТ ОБСЛУЖВАНЕТО В СЕРВИЗА НА ВЪПРОСНАТА ФИРМА.
Иначе от уреда има ефект, дори и само с 10 мин. на ден каране, но въпросът е там, че моят вече 3 пъти се чупи, при все, че аз съм слаба и го използвам само за тонус Sad(( . Дават само 6 месеца гранация. 3-тата повреда стана малко след изтичане на гарнцията. Отне ми 2 седмици, докато успея да се свържа по тел. със сервиза на фирмата (имат такова работно време, че за работещите е практически невъзможно да посетят сервиза, без да им се наложи да закъснеят или излязат по-рано от работа), а на телефона никой не отговаря!!! Едва, след като се свързах с централния офис и им се накрах ми дадоха телефон, на който ми вдигна една дамам и обясни как ремонът ще е 30лв, понеже е нужно цялостна рекострукция. Естествено, попитах, не беше ли възможно таква да се извърши предишния път, за да не се стига до тук - 3 поредни пъти една и съща повреда!!! Отговорът беше, че едва на скоро имало голям брой дефектирали уреди и чак тогава разгледали възможни решения за поправка. А по мое мнение, щом нося уреда за една и съща поправка в рамките на около 2 мес, нормално е да стигнат до извода, че приложеният приом при първия ремонт не е походящ и да помислят за друго решение.

П.С.: По мои сведения Кетлер са най-добрите при производството на фитнес уреди. Аз не си купих тази марка, просто, защото ми досвидя за парите и сега определено съжалявам!

# 43
  • Мнения: 255
Моят степер е ТСМ. Много съм доволна, с изключение на това, че приставките за ръце много лесно се вадят, но аз така или иначе не ги ползвам. И да не забравя да спомена, че струваше само 65 лв. от магазина зад "Пиротска". Дано да съм била полезна.

# 44
Бихте ли ми изпратили на мейл lilian2003@abv.bg упражненията които сте свалила от нета, аз до сега рових но нищо като система упражнения за степер и не само не намерих.
благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт