за микровълновата фурна

  • 2 485
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 115
Момичета, ползвате ли микровълновата фурна при изваряване или приготвяне на храната на бебчо. Моят мъж твърди, че е вредно и е абсолютно против да я ползваме, дори да я държим в къщата.

# 1
  • Мнения: 3 116
Аз я ползвам за затопляне на храната на малката  Peace

За приготвяне на мляко, когато беше по-мъничка, ползвах термокана  Hug

# 2
  • Мнения: 2 381
Да, ползваме, а пюретата затоплям на водна баня.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Абсолютно всеки ден я позлвам за малката,като и притоплям все нещо,а като бебе там топлех водата за АМ.

# 4
  • Мнения: 7 723
Винаги съм я ползвала. Дори имам и стерилизатор на същия принцип. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 832
Вода за АМ притоплям в нея,изварявам шишетата в нея,притоплям и пюретата в нея.
Сигурно много време щеше да ми отнеме ако бях без микровълнова фурна.

# 6
  • Мнения: 271
Използвам я,разбира се.Ако тръгна да пазя детето си от микровълнова,телевизор и тем подобни,то трябва да не му позволявам да диша,защото и въздухът не е от най-чистите.Притопляй,не се притеснявай  Peace

# 7
  • Мнения: 1 104
Знам ли? Ами всички ползват микровълновата фурна, така, че не вярвам да е чак толкова опасна.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз смятам, че е вредна....в предишна тема бях пускала линкове, в които се твърдеше, че в млякото и месото обработвани с микровълни се образуват канцерогенни вещества....освен това нищо, което е излязло от там , не е вкусно......излъчванията също са вредни......не трябва да се стои близо до нея, когато работи......

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
цветя поливани с такава вода не оцеляват......

# 10
  • Мнения: 684
И аз смятам, че е вредна....в предишна тема бях пускала линкове, в които се твърдеше, че в млякото и месото обработвани с микровълни се образуват канцерогенни вещества....освен това нищо, което е излязло от там , не е вкусно......излъчванията също са вредни......не трябва да се стои близо до нея, когато работи......
Напълно подкрепям! Peace Случвало се е в офиса да си претопля храна, но (живот и здраве!) не бих ползвала микровълнова за храната на бебка. Ще ползвам ел.стерилизатор и термокана.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Приготвям храната на сина си, затоплям я,ако има нужда,изварявам шишета и биберони и за много други работи.Тя ми е най-добрият помощник в къщи.

# 12
  • Мнения: 46 535
Да. За всичко около детето я ползвам.

До сега не съм попадала на нещо, което да даде логичен отговор на въпроса вредна ли е и затова не се притеснявам от нея.

# 13
  • Мнения: 702
Ползвам я само за затопляне на храна и вода за АМ

# 14
  • Мнения: 656
Това е едно от нещата без които не мога в къщи Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 625
И аз я ползвам, но т.к. и аз попрочетох това, онова сега я ползвам с чувство за вина! Но пък е толкова по-лесно! Всеки ден си казвам, че ще загрявам млякото на детето на котлона и всеки ден - дай пак в микровелето!

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ползвам я само за затопляне на храна и вода за АМ
И аз само за тези неща около бебчо, иначе за много други.

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ползвам да загрея водата за чайче, мляко и т.н.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 366
Ползвам я непрекъснато - за стерилизация, за затопляне на водата за АМ,за чайчета и т.н.

# 19
  • Мнения: 7 803
даже им готвя в нея, освен подгряването и изваряването  Peace

# 20
  • Мнения: 6 164
Без МВ съм за никъде!
Не е проблем за храната.
Мислех, че си бременна и питаш - тогава бих казала, че вреди, аз поне се пазех от нея с корема. Wink

# 21
  • Мнения: 509
Да.Ползвам я непрекъснато и за всичко.

# 22
  • Мнения: 6 461
Да.
Ползвам я и то постоянно. Peace

# 23
  • Мнения: 3 478
Ползвам я за всичко за малката Peace

# 24
  • Мнения: 1 610
анкета!!!

# 25
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Винаги съм я ползвала. Дори имам и стерилизатор на същия принцип. Peace

и ние така от раждането

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Ползвам я основно за загряване на вода за водна баня. Много рядко готвя чрез нея.

# 27
  • във фурната
  • Мнения: 596
И аз смятам, че е вредна....в предишна тема бях пускала линкове, в които се твърдеше, че в млякото и месото обработвани с микровълни се образуват канцерогенни вещества....освен това нищо, което е излязло от там , не е вкусно......излъчванията също са вредни......не трябва да се стои близо до нея, когато работи......
Тези канцерогенни вещества са свободните радикали,които се образуват от мастните киселини,при атаката им от микровълните,а всички знаем как действат свободните радикали върху ДНК.

За удобни-удобни са.Всичко става много бързо с тях,но за безвредни-мисля че не са.

# 28
  • Мнения: 689
Всичко правя с микровълновата. Все пак не разполагам с толкова много време, че да затоплям на водна баня, да преварявам вода в тенджери и т.н. Удобствата са за това - да ни е удобно, лесно и бързо. Представяш ли си да станеш посреднощ и да ти се наложи да  затоплиш чайче например - с МФ става за секунди, а водната баня ще ти отнеме доста повече време.
Ако мъжът ти е против МФ, да вземе той да приготвя храната, да стерилизира шишета, да прави чай, да го затопля после, когато е нужно и др. такива неща, които съпътстват отглеждането на едно бебче, едновременно с това да трябва да върши и нещо друго,  и тогава си поговорете пак за ползата и вредата от микровълновата.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз лично ползвам газов котлон.....всичко става много бързо и много по- вкусно  Hug

# 30
  • Мнения: 8 769
Ползвах я и я ползвам, основно за:
претопляне
затопляне
пуканки

Общи условия

Активация на акаунт