Бебешки пубертет или детегледачката я изнервя?

  • 3 418
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 818
Мисля ,че не прочете моят постинг,но ако викате ново момиче,изяснете си отношенията в началото,за да нямаш проблеми по-нататък.Винаги ще има нещо от което си недоволна от момичето,но ако си върши работата и е мила с детето,другото го пропускай. Hug

# 31
  • Мнения: 597
От това което си написала мога да направя следните изводи:

Тази детегледачка едва издържа при вас но причината не у у вас а на нея просто не и се седи там. Тя е на прага да си тръгне но не го прави заради парите т.е. ако слуша чусвтвата си - тръгвам си, но разумът и казва - трябва да издържиш заради парите. Поради това си върши работата с досада и се отнася към детето с досада, безцеремонна е и дори груба. Предполагам че когато ви няма тя му се кара, заплашва го а може и да го стъпва за да и се подчинява и да и е по-лесно. Не се отнася с детето с внимание и търпение и не обръща внимание на това което то харесва и иска.
Когато детето се е изцапало или е наакано, най-вероятно тя му се кара и му говори с отвращение и сигурно му сменя памперса по гръб начин а може детето ти да отнася и потупване по дупето.
Детето ти е станало неспокойно защото е фрустрирано и за това не може да заспи и за това търси залъгалки - за да се успокои, за да си достави приятно чувство, за да се изолира от действителността. Идва при вас защото търси успокоение и внимание.

# 32
  • Мнения: 4 390
*******, последно как ще пишеш като Senna или като Мариела77? Crazy
Избери си, моля, един прякор, с който ще участваш в тази тема.. Tired

# 33
  • Мнения: 6 167
Диорелла,  става в-с не за момиче , а за възрастна жена.

Не знам как е поканена и пристигнала,  но сигурно и тя се е побъркала от новото място, особено, щом е в критическата. И да не е в час в случая ми се струва даже нормално.
Сигурно и детенцето преминава през някакъв етап, нормален за възрастта си.

Това не означава, обаче, че трябва да подпали апартамента, за да се вземат мерки. Naughty

Джеминаирус, сядате, ограничавате жената до 5 нейни елементарни функции, безопасни за детето и при първа възможност я отзовавате. Това е единственото решение в случая.

И напред по-леко с наемането на съседки на майка ти.  bouquet

# 34
  • Мнения: 818
Е няма значение де все човек е, Лени  Wink.Не могат да намерят общ език,едната страна недоволства,ако дойде да пише и жената сигурно и тя ще си извади доводите.Например:аз като бях в Холандия,когато майката си беше в къщи,почти си бях свободна.Никога не са се държали с мен като с шеф и подчинен(и в 2те семейства).Въпроса е принципен,дори и тази жена да си отиде и друга да дойде,трябва да са ясни отношенията.Не мисля,че тормози детето(недай боже),но понякога семейството си мисли,че тяхните проблеми са проблеми и на детегледачката...geminarius решението е твое,ако мислиш наистина че детето не се чувства добре,няма смисъл,потърси друго момиче.Аз бих те посъветвала да НЕ живее с вас.

# 35
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
от това, което прочетох като отговори се оказа, че мисля като marsie.
аз бих сложила камери без никакво угризение на съвестта и при първа възможност бих сменила застаряващата детегледачка.
такива кадри съм гледала с деца и 'гледащи ги', че ми настръхва корена на косъма!

# 36
  • Мнения: 1 909
Е няма значение де все човек е, Лени  Wink.Не могат да намерят общ език,едната страна недоволства,ако дойде да пише и жената сигурно и тя ще си извади доводите.Например:аз като бях в Холандия,когато майката си беше в къщи,почти си бях свободна.Никога не са се държали с мен като с шеф и подчинен(и в 2те семейства).Въпроса е принципен,дори и тази жена да си отиде и друга да дойде,трябва да са ясни отношенията.Не мисля,че тормози детето(недай боже),но понякога семейството си мисли,че тяхните проблеми са проблеми и на детегледачката...geminarius решението е твое,ако мислиш наистина че детето не се чувства добре,няма смисъл,потърси друго момиче.Аз бих те посъветвала да НЕ живее с вас.

Съгласна съм, че на жената не й е приятно тук, но това наистина няма общо с нас. Тя непрекъснато повтаря как в Америка от нея изисквали да е 24 ч. с детето. Тук тя (цитирам) има толкова много свободно време, че не знае какво да го прави.
В задълженията й не влизат чистене, готвене, пране и т.н. Някои от нещата ги прави по собствена инициатива, както и да разхожда кучето.
Затова и ми досажда непрекъснато - дали да вземе Сара, за да не ми пречи... което пък мен ме вбесява, защото ми излезнаха пришки на езика да обяснявам, че аз се грижа за Сара, когато съм в почивка  Banghead

Вярно е, че от досада не обръща достатъчно внимание на желанията на детето, но тя и не е човек, който може да усеща хората.
Тъй като е за кратък период тук, за нас с мъжа ми това не е голям проблем.
След 2 месеца пак ще дойде първото момиче. С нея не се познавахме много бегло, когато тя дойде, бяхме се виждали 1 за 5 мин. и веднъж за около 1 час.
С нея се сприятелихме и изобщо не може да се каже, че взаимоотношенията са като м/у шеф и подчинен.
Както и с тази жена - аз дори постоянно я подканвам да излиза, да си пуска филми, опитвам се всячески да й създам комфорт, тъй като тя наистина не се чувства добре.
Водих я на ресторант, излизахме по магазините...

Има си грижи в България, не са големи тревоги, но те засягат децата й. Самата тя казва, че и да се прибере, нищо няма да може да промени, тя непрекъснато се вкопчва в мобилния си телефон и при всеки смс подскача и нищо друго не съществува в този момент.
Постоянно пише смс-и, звъни от домашния ни телефон почти всеки ден на мъжа си...
Ние го поканихме да дойде на гости и той ще дойде - последната седмица преди тя да си тръгне.
В никакъв случай не я третираме като подчинен. Аз й сервирам храна, по сто пъти я питам дали е яла, съобразявам се с това, че не говори езици и гледаме предимно филми с български субтитри, за да не я изолираме.
Тя сама се изолира.
Еми аз се уморих да се напъвам.
И затова и не споделям всичко с нея, защото знам, че ще ме разбере неправилно.

Забелязвам, че се опитва да създава конфликт м/у мен и мъжа ми, като не предава правилно наши реплики.
Напр. аз одеве й казах по телефона, тя да сложи Сара да спи, понеже при нея явно без проблеми заспива.
Мъжът ми се прибрал и тя го подпитала "ми ако искаш аз да я сложа да спи". И той, знаейки, че аз не искам тя да "работи", когато сме си у дома, й е казал "не, аз ще я сложа".
Тя обаче не предала, че това е моя заръка.
Той по-късно случайно разбира от мен и става една бъркотия... и това е много често!
И въпреки това не я конфронтираме (може би е грешка?)... до одеве. И тя извъртя така нещата, че уж не била разбрала, че тя трябвало да сложи Сара да спи.

Вече съм й научила номерата, само не мога да разбера защо го прави!  Close

Както и случая с ДВД-тата, за който писах по-горе.  #Crazy
Клепа единия пред другия като в детската градина - винаги, когато има възможност да изтъкне, че грешката не е нейна, а или моя, или на мъжа ми.
Мен рядко ме клепа, него предимно.
Аз съм по-меката, може би затова?
И Сара клепа - примерно "виж, тя къса книжката". МИ СПРИ Я БЕ ЖЕНА!  #Cussing out Толкова ли си зле с преценката кога да се намесиш?
Като си спомня повечето инциденти, тя наистина е реагирала като малко дете - "пък виж я Сара какво прави".
А за глупости се меси - като лопата е, в зависимост от това тя дали ще може да се докаже или не.
Ако Сара плаче - бърза да я целува (нещо което ме подлудява, но си трая) и утешава.

Не мога да разбрера дали е дебил или просто адски обиграна ?

# 37
  • Мнения: 10
Напълно съм съгласна с Хара.Таzи жена ти иzмъчва детето.Това с памперса е толкова покаzателно,че иzобЩо не го отдавай на никакъв бебеШки пубертет.Аz по таzи прична си спрях детето от детска градина.А и останалите реакции не са zа пренебрегване.Не се лъжи от това че не плаче и се радва като я види, детето е объркано.

# 38
  • Мнения: 818
Ами в такъв случай...не се ядосвай,с нерви нищо няма да постигнеш.Явно проблема си е на тази жена,не всички хора могат да се разбират идеално.Остава да помислиш,времето което остава да е с вас да не се тормозите вие и детето.Всъщност защо не и кажеш,че не си доволна от работата и,може би да се стресне малко?Не мисля, че има нещо лошо ако и кажеш това?
Ако утре не ходиш на работа,не и казвай,излез и се върни не очаквано!Така може и да разбереш какво става.

# 39
  • Мнения: 1 909
Напълно съм съгласна с Хара.Таzи жена ти иzмъчва детето.Това с памперса е толкова покаzателно,че иzобЩо не го отдавай на никакъв бебеШки пубертет.Аz по таzи прична си спрях детето от детска градина.А и останалите реакции не са zа пренебрегване.Не се лъжи от това че не плаче и се радва като я види, детето е объркано.
Обсъждала съм и това с мъжа ми - трудно можем да си представим тя да прави нещо на Сара.
Мъжът ми доста добре преценява хората и мога да съм сигурна. Той ако има малко подозрение... не ми се мисли какво би станало.
Не че не съм си представяла какви ли не ужасии  newsm78
Аз мисля, че на нея й е ясно, че ако я усетим, че прави нещо нередно, ще й се сговни животът.
А и са съседки с майка ми, брат й с жена му живеят в същия блок... би станал голям скандал.
Но ще сложим камера. Страх ме е какво ще видим, но ще сложим.
Не ни се струва да е способна да малтретира малко дете. Но е факт, че не подхожда професионално в много отношения.
Неволно я сравнявам с първото момиче - тази сякаш не преценява кога прекалява.
Целуването е едно от нещата, които бих й забранила. Но знам, че като ме няма пак би я целувала, дори само да е на нейното... няма смисъл да го правя.
Много нечитава жена! Много!  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 1 909
Ами в такъв случай...не се ядосвай,с нерви нищо няма да постигнеш.Явно проблема си е на тази жена,не всички хора могат да се разбират идеално.Остава да помислиш,времето което остава да е с вас да не се тормозите вие и детето.Всъщност защо не и кажеш,че не си доволна от работата и,може би да се стресне малко?Не мисля, че има нещо лошо ако и кажеш това?
Аз съм сигурна, че тя го вижда и усеща.
Одеве й се обадих, да я питам как се държи Сара, когато мен ме няма - аууу, толкова е добричка, няма истерии, нямало рев... защо питам? Казах й, че говоря с психоложка, затова.
Като се върнах от работа беше като смачкана - толкова се шашнала, като чула за психоложката...
Е нали си уж детска учителка, какво лошо има в това да се консултирам със специалист? Като става въпрос за детето ми?
И казала на мъжа ми ако не сме били доволна от работата й, да си кажем! Какво я кара да стигне до този извод?

Опитвам да й кажа елементарни неща, без никакви задни мисли.
Например "сложи на Сара чорапогащи под панталона, преди излизане, навън е доста студено".
Вместо да каже "добре, няма проблем", тя започва да се защитава как винаги я облича добре, как й слага шапка, шал...
и това е при всяка моя реплика! Аз се обаждам да питам как е Сара дали е кашляла (беше болна), тя почва да разтяга локуми и да ми изтъква какво й била дала за ядене, как Сара всичко си изяла...

Ефектът беше, че аз спрях да се обаждам! Толкова е уморително, че наистина добре преценявам какво казвам, само и само да не слушам обяснения и оправдания.
ЗНАЕ, вижда как гледаме Сара, как не се втелясваме в дребни неща, как й оставяме свобода и избор.
И тя си бълва оправдания...
Оф, изморих се вече!  Sick

# 41
  • Мнения: 818
Ами да!Казваш и следващият път,че има какво още да се иска от нея.Има такива хора,жалко че е в къщата ти...А може и тя да не ви разбира,ако е по-възрастна ,нали ги знаеш от старата генерация.
Само не се ядосвай...  bouquet

# 42
  • Мнения: 6 390
Съгласна съм с повечето мнения...
Слагай камера... аз не бих търпяла това което разказваш  Close

# 43
  • Мнения: 3 423
Много криминално ми звучи всичко.
Нямам опит с гледачки, но ми се струва,
че трябва да говорите прав текст, да
назовавате нещата с истинските им
имена и да поставяте ясни граници.
Не може, като искаш да не ти целува
детето, да чакаш да се сети сама. Кажи
си го. И точка. Имам чувството, че тя е
от типичните български суперробини,
дето се жертват за семейството и работата
си, дето са раболепни, без самочувствие,
със слугински манталитет и се прикриват
зад чувствителността си. А всъщност не
допускат различно от своето мнение.
Но детето е твое и ти диктуваш правилата.
Щом забелязваш промяна в поведението
на Сара и имаш горчив вкус от цялата работа,
сиктер, приключвай договора и по живо, по здраво.

# 44
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Напълно съм съгласна с Хара.Таzи жена ти иzмъчва детето.Това с памперса е толкова покаzателно,че иzобЩо не го отдавай на никакъв бебеШки пубертет.Аz по таzи прична си спрях детето от детска градина.А и останалите реакции не са zа пренебрегване.Не се лъжи от това че не плаче и се радва като я види, детето е объркано.

Аз не съм съгласна с това неЩо. Нито, 4е историята с памперса е показателна (може би да, може би не), нито историята с мръсните ръце. Има деца, които като по4увстват мръсотия, или лепкавост по ръцете си пиЩят като обезумели. Мойта малката е от тях и винаги е била такава, имай предвид, 4е аз изобЩо не съм стигала дотам да и натяквам неЩо си...

Одеве й се обадих, да я питам как се държи Сара, когато мен ме няма - аууу, толкова е добричка, няма истерии, нямало рев... защо питам? Казах й, че говоря с психоложка, затова.
Като се върнах от работа беше като смачкана - толкова се шашнала, като чула за психоложката...
И казала на мъжа ми ако не сме били доволна от работата й, да си кажем! Какво я кара да стигне до този извод?

Опитвам да й кажа елементарни неща, без никакви задни мисли.
Например "сложи на Сара чорапогащи под панталона, преди излизане, навън е доста студено".
Вместо да каже "добре, няма проблем", тя започва да се защитава как винаги я облича добре, как й слага шапка, шал...
и това е при всяка моя реплика! Аз се обаждам да питам как е Сара дали е кашляла (беше болна), тя почва да разтяга локуми и да ми изтъква какво й била дала за ядене, как Сара всичко си изяла...

И тя си бълва оправдания...
Оф, изморих се вече!  Sick

Така... това го мисля от сноЩи. Според мен тази жена нито е лоШа, нито ти мъ4и детето. Тя е просто българка от друго поколение и може би в деликатна възраст. Визирам майка си (съЩо бивШа у4ителка), каквото и да и кажа и с какъвто и да е тон, тя тръгва директно в заЩита...
Освен това явно има нужда от тази работа и имайки предвид и 4е е комШийка на ваШте я е страх да не се "изложи"... да не се 4уе там, 4е не сте били доволни... и т.н. български 4ести комплекси в това съЩото поколение.

С това не искам да ти кажа да си я държиШ, повтарям, не сте в синхрон явно и ти ве4е си я "наро4ила", 4е не става. По_добре да си ходи преди да го по4увства и детето.
Виждам, 4е си реШила да сложиШ камера... мисля, 4е това Ще те успокои по отноШение на детето.

пп. във всеки слу4ай, дали детегледа4ка, или жена, която да помага в къЩи, имам 4увството, 4е е страШно трудно да се намери без кусури... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт