пола на бебето

  • 6 141
  • 107
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
таблици да видя пола на бебето. Знам, че не са верни тези таблица, ама искам!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 242
Я, това съм го пропуснала!!!!
Ново бебе се задава!!!!! ЧЕСТИТО! Много се изненадах и много се зарадвах да ти видя лентичката Grinning

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 250
Цитат на: Gush
малко забавление!!!може пък при някой да се окаже вярно

възраст на
майката
при зачатието / месец на зачатие

18 G B G B B B B B B B B B
19 B G B G G B B G B B G G
20 G B G B B B B B B G B B
21 B G G G G G G G G G G G
22 G B B G B G G B G G G G
23 B B B G B B G G G B B G
24 B G G B B G B G B B G B
25 G B G B G B G B G B B B
26 B B B B B G B G G B G G
27 G G B B G B G G B G B B
28 B B B G G B G B G G B G
29 G B G G B G G B G B G G
30 B B G B G B B B B B B B
31 B B B B G G B G B G G G
32 B G G B G B B G B B G B
33 G B B G G B G B G B B G
34 B B G G B G B B G B G G
35 B G B G B G B G B B G B
36 B G B B B G B B G G G G
37 G G B G G G B G G B B B
38 B B G G B G G B G G B G
39 G G B G G G B G B B G B
40 B B B G B G B G B G G B
41 G G B G B B G G B G B G
42 B G G B B B B B G B G B
43 G B G G B B B G G G B B
44 B G G G B G B B G B G B
45 G B G B G G B G B G B G


Това е някакъв китайски календар, мисля, който Gush беше пуснала.
А на този линк се смята вероятност по смяна на кръвта на 2мата родители, ама не ми е ясно как и какво... http://babycalculator.hit.bg/
Забавлявай се  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 038
Цитат на: DEianaZ
таблици да видя пола на бебето. Знам, че не са верни тези таблица, ама искам!


4естито за4еване и леко бременеене! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 334
Честито и от мен на новото попълнение.Ама то е в самото начало-много се радвам.

# 6
  • София
  • Мнения: 250
А ето ти и още няколко "оригинални" китайски календара, купона е, че има разлики в тях  Simple Smile

http://www.ovulation-calculator.com/ttc-tools/chinese-conception-chart.htm
http://www.chinagold.com/original.htm
http://www.obfocus.com/calculators/birthchart.htm

# 7
  • Мнения: 2 258
Честитоооооооооооо!Мноооооооого лека бременност ти пожелавам! Simple Smile

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Честито и от мен! Леко бременеене и същото дивеене Grinning

# 9
  • Мнения: 4 414
ей DEianaZ, тази новина съм я пропуснала! ЧЕСТИТО! хайде лека и безаварийна:)Simple SmileSimple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
мерси Мерси Grinning

# 11
  • Мнения: 73
Интересно ми е (пак за статистиката:)) на каква част от вас им  се родиха бебчовци от пола, който им беше прогнозиран

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Познаха.

# 13
  • Мнения: 3 880
Моята мома я познаха в 19. седмица

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
Познаха 100% и двата пъти Laughing

# 15
  • Мнения: 2 567
За да е пълна анкетата предлагам да включиш и отговор-Не исках да зная пола. Аз съм в тази категория  Wink

# 16
# 17
  • Мнения: 928
Не,защото беше обърната с дупарата напред.

# 18
  • Мнения: 671
Ами аз няма как да гласувам защото разбрах пола след първия напън когато се показа дупенцета на малчо Wink

# 19
  • Мнения: 4 965
Едната мома я познаха, а другата не. Сега не знам кой отговор да маркирам  Thinking .

# 20
  • Мнения: 652
Познаха, въпреки че доктора до последно се застраховаше.

# 21
  • Мнения: 2 498
На дъщеря ми познаха пола в 18г.с.-сега вече 3-ма гинеколози твърдят, че ще е момиче,но ще видив със сигурност като се роди...

# 22
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
ДА. И двата пъти познаха. Съответно в 6 м. и 5 месец

# 23
  • Мнения: 819
Първото го познаха, сега да видим второто Confused:

# 24
  • Мнения: 376
Да и то доста рано

# 25
  • Мнения: 18 542
Познаха, ама чак в 8-ия месец  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 717
абсолютно точно

# 27
  • Мнения: 2 489
Аз още нямам база за сравнение, но го видяхме момченце в 18 г.с. с вагинален ехограф. Имам си и снимчица!

Някъде 3 седмици след това при друг лекар с коремен ехограф се видя пак момченце, лекарят каза 102 % момче.
Последният път ми го показа - много ясно се вижда и не може да се обърка наистина, просто късмет, че застана така.

# 28
  • Мнения: 215
Да. Познаха.

# 29
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Познаха

# 30
  • Мнения: 288
Познаха и двата пъти. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 258
Познаха го в 19-та седмица...

# 32
  • Мнения: 217
Да - познаха,но във 7 месец. Grinning

# 33
  • Мнения: 46 551
Познаха Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма да гласувам, защото не знам как - до осмия месец бях бременна с момиченце Wink , после - с момче.Е, оказа се че през цялото време си е бил мъж, ама срамежлив Laughing

# 35
  • Мнения: 910
Познаха. Simple Smile Доктора беше абсолютно сигурен, даже на мъжа ми показа... Аз не вярвах, докато не се появи на бял свят, но доктора се оказа прав... Simple Smile

# 36
  • тук-там
  • Мнения: 5 740
Познаха още в 18-та г.с.

# 37
  • Мнения: 411
При пет прегледа на видеозон през ялата бременност ми казваха: " Ще имате красива манекенка с дълги крака ". Потвърдиха това и 11 дена преди да родя. И накрая какво се оказа ... момче.

# 38
  • Мнения: 5 468
Моят бебун два дена преди да се роди твърдяха, че е мъжки... роди се - викат: "Честита дъщеричка!"
И сега - момиченце 33uu - Герганка.

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 3 679
Познаха.

# 41
na men v 20 ta sedmitsa mi kazaha momche a sega v 33 momiche ste vidim kakvo ste se rodi Thinking

# 42
  • Мнения: 2 609
Не до края твърдяха,че ще е момче Stuck Out Tongue

# 43
  • Мнения: 1 800
Да, в 24 седмица

# 44
  • Мнения: 1 263

дааааа скоро имаше такава тема Wink

# 45
  • Мнения: 1 038
При мен до последно ми казваха,4е ще е мом4е,а се роди моми4е! Sunglasses

# 46
  • Мнения: 554
Познаха пола още в 18 седмица!
Благодаря на доц.Томова!

# 47
  • sofia
  • Мнения: 1 426
В 5тия месец още ми казаха, че ще е момче.

# 48
  • Габрово
  • Мнения: 403
Grinning Ха! И да, и не!
До деветия месец ходех при една позната лекарка, която всеки път с голяма тъга съобщаваше на мен и таткото, че колкото и да й се иска да е момче, бебчо е момиче!  Grinning
Една-две седмици преди термина отидох при лекаря, при който бях решила да раждам и той каза 100% момче!  Grinning

# 49
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Magimon
При мен до последно ми казваха,4е ще е мом4е,а се роди моми4е! Sunglasses

Същата работа Sunglasses
Даже снимка ми дадоха , на която се виждал мъжкия атрибут и др. такива... пълни глупости Confused
Аз очаквам момченце...а виждаш ли, като изплака бебека и ми казаха "честита щерка" ей такива очи ококорих Shocked
Но нито за миг не съжалявам, че е девойка Heart Eyes , въпреки че много исках първото да е момче Praynig  ще се постараем за второто Sunglasses

# 50
  • Мнения: 2 556
Аз бях 100% убедена, че ще имам момче и изпаднах в голямо недоумение, когато лекарят от 6 месец нататък взе да ми показва, че е момиче. Аз всеки път търпеливо обяснявах, че греши, а той ми се смееше развеселен. Последно 2 дена преди раждането пак се зарече, че е момиче и свекърва ми в един детски магазин беше запазила някаква страхотна кукла по този повод.
След раждането лекарят излязъл навън и казал на мъжа ми вместо "Честито": "Ейййй, тя излезе права - момче е!"

Но тогава имах много силно вътршно чувство. Сега съм бременна във втория месец и не мога да се похваля с подобно усещане. В случая каквото и да покаже видеозона, няма да има разминаване с моите предчувствия:)

# 51
  • София
  • Мнения: 2 019
Първото познаха, надявам се и с второто да е така.

# 52
  • Мнения: 272
Ох,не знам как да гласувам!Първият път не познаха,вторият път-да.Как точно да гласувам........... Laughing  Confused:

# 53
  • Мнения: 3 153
Да, 3-ма различни лекари бяха категорични!

# 54
  • Мнения: 285
Да, От третия месец ми казаха момче, и се роди момченце Simple Smile

# 55
  • Мнения: 302
Първата бременост - да!
Втора бременост -
в края на 5-я месец - "100% съм сигурен - момче е! Ето тук единия тестис, ето тук другия, а това между тях е незнам си какво."
В края на 6-я месец, същия лекар, същия видеозон - "100% - момиче е! Абсолютно съм сигурен!"
И ние с таткото сме в шах и мат едновременно #Shocked . Отидох на 3Д там ми казаха момиче. Като се роди ще видим!

# 56
  • Мнения: 6 315
Да, в 20-та седмица гинеколожката ми каза - мъж ще е Simple Smile. Потвърди го и друг лекар в 24-та седмица.

# 57
# 58
  • Мнения: 64
Познаха, още в края на четвъртия месец знаех, че ще е момченце Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 794
и моя юнак го познаха

# 60
  • Мнения: 338
Познаха!

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 580
Незнам  Thinking как да гласувам,защото в 8 месец сина ми беше момиче,но пък седмица преди раждането-вече стана мъж.А,щерката си беше "май,момиче" до последно.

# 62
  • Мнения: 2 000
Познаха, но чак в седмия месец. Преди това все казваха момиче, а после вече момче, и познаха.

# 63
  • Haskovo
  • Мнения: 150
kazaha mi 4e ste e momi4e,no'ma6ko e'-vazklikna aku6erkata izvagdaiki go newsm30

# 64
  • Мнения: 8 769
Първия път-да. Втория-ще ти кажа през април newsm08

# 65
  • Мнения: 4 358
Трима лекари са ме гледали и тримата бяха категорични, че ще имам момче.
Познаха  Grinning

# 66
  • Мнения: 201
В шестия месец ми казаха - момиче, и познаха!

# 67
  • Мнения: 4 242
Да не повярваш, но да!

# 68
  • София
  • Мнения: 754
И на мен ми познаха, като първа ми каза д-р Мазнейкова в 20г.с. За това пък всички около мен ми казваха, че ще имам момче и дори почти бях приела, че наистина ще е така и когато Мазнейкова ми каза, че ще е момиченце, чак се изненадах. Тогава я питах няколко пъти дали е сигурна и тя ми каза, че е сигурна и спокойно мога да казвам на бабите. Те пък и двете баби си мечтаеха за внучка и като им казах, направо се размазаха от кеф  Grinning

# 69
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
мдааа, 100% рано, рано, ама нямаше начин да не се познае. #Milti

# 70
  • Мнения: 717
То оставаше и да не познаят като ми казаха чак в осмия месец  Grinning

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Познаха в 3-тия месец. Бях се разбрала с лекарката, ако е сгрешила да ми изплати всички пари за сини дрешки, които бях накупила още преди бебчо да се роди Stuck Out Tongue Добре, че позна иначе я чакаше яко набутване Shocked

# 72
  • Мнения: 64
И тримата лекари, при които ходех през бременността познаха ,че ще е момиче.

# 73
  • Мнения: 1 032
Първият път от рано бяха категорични,че е момче и познаха.Вторият път до последно не се знаеше със сигурност,но предположенията клоняха към момиче и все пак познаха(за което съм и много щастлива). Grinning  Grinning  Grinning

# 74
  • Мнения: 1 517
В 19 ГС Доц Томова позна
мойта лекарка до 8 месец не го виждаше после момиче,момче,момиче,момче и тн Grinning

# 75
  • Мнения: 3 611
Бях в 4ти месец, когато ходих на някакъв специален ултраzвук , щото "бебето не се беше обърнало,както трябва" Sign Exclamation (причината естествено беше друга, но важното е, че моята докторка ме прати там).Та тогава тоzи доктор ме пита искам ли да ми каже пола на бебето.Естествено, че исках. Каzа, че ще е момче и даже ми покаzа "нещото" на стената отсреща.
Е, поzна Flutter

# 76
  • София
  • Мнения: 255
Да от 5 ти месец натам всеки път ме питаха искам ли снимка на пишката Grinning

# 77
  • София
  • Мнения: 438
Първия път не, а втория 100%

# 78
  • Мнения: 1 038
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: Magimon
При мен до последно ми казваха,4е ще е мом4е,а се роди моми4е! Sunglasses

Същата работа Sunglasses
Даже снимка ми дадоха , на която се виждал мъжкия атрибут и др. такива... пълни глупости Confused
Аз очаквам момченце...а виждаш ли, като изплака бебека и ми казаха "честита щерка" ей такива очи ококорих Shocked
Но нито за миг не съжалявам, че е девойка Heart Eyes , въпреки че много исках първото да е момче Praynig  ще се постараем за второто Sunglasses


Цвети 4ак сега виждам мнението ти,и аз по-същия на4ин.
Много исках първото да е мом4енце,но и за миг не съм съжалила,4е е моми4е напротив,като ми казаха"4естито май4е,имаш моми4енце" бях най-щастливата жена на Света,дори и второто сега искам да е моми4енце,но каквото Господ даде! Wink

# 79
  • Мнения: 229
Позаха го в началото на 4я месец, но аз ходих на 3Д в Майчи дом. Но пък и гиеколожката в поликлиниката до последно си го виждаше момче. Grinning

# 80
  • Мнения: 161
много много рано пишока му се вееше в корема ми още 2- рия месец

# 81
  • София
  • Мнения: 938
Познаха. Още в 12 седмица Мазнейкова ми каза, че ще е момиче.

# 82
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Magimon
...дори и второто сега искам да е моми4енце,но каквото Господ даде! Wink

  Flutter Маги...ти да не чакаш второ Rolling Eyes и да не си се похвалила Sunglasses

п.п. "Ч" -то е в ляво от 1-цата и над "Tab"

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Никой не позна, че Мария ще е момиче. Като се роди, беше голяма изненада.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 694
Майчета помогнете ви моля. Някой помни ли къде беше една тема т 5-6 таблици за определяне пола на бебето. Не е темата "момче или момиче - изчислете сами". Тази тема я четох началото на май и мисля че беше в "искам бебе", но явно греша.
Моля ви някой ако помни да напише линка.

# 85
# 86
# 87
# 88
  • София
  • Мнения: 3 328
Честито - за бремеността, с пожелание за лека бременост, безпроблемно раждане и сдобиване със здраво и усмихнато бебче!
За таблиците - българската "позна" пост фактум, а от китайските - само първия постнат линк - останалите два твърдят, че Ася е трябвало да е момченце Mr. Green Не, че тя не е палава като за две момченца Laughing

# 89
  • Мнения: 1 502
Ето тук: http://www.obfocus.com/fun/gender2.htm

Но да ти кажа, при нас нищо не излезе вярно. Уж го правихме по китайската таблица за момиче, ама излезе 100% мъжкар, а за баткото излезе вярно. Не им се връзвай много, както аз, толкова трудно ми беше да приема вчерашната новина, че пак ще е момче.

# 90
  • Мнения: 844
Мили мами,
може да ви се струва странно, но вече започнах да се ядосвам, все още незнам какво бебче ще си имаме. Някъде в седми месец имахме прогнози за момче, но от тогава никакво потвърждение. Последните пъти бебето така и така се било обърнало, при друг доктор ходих, той пък не ще да каже и ме хваща яд. И мен ме гложди едно такова, бабата взела, че изплела дрешки за изписването в синьо, и не знам какво да правя. Долните дрешки са неутрални, белички, но отгоре ще сме с синя жилека и син панталон. Ами ако излезе момиче, ще си умра от срам. Иначе бебо/беба си я обичкам много, ама се чудя как тъй през 21 век не могат да ти кажат пола Sad
Я ми кажете, вярно ли е че ако пъпа илезе навън през бременнноста ще е момче, ако е вдлъбнат = момиче. По този показател ние ще си имаме мома! Какво ще кажете?

# 91
  • sofia
  • Мнения: 171
когато лежах в болницата /в патологията/ имаше мами които преносваха и всички  на които пъпа им беше изпъкнал родиха момичета newsm06

# 92
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
това да ти е проблема:)
момиче в синьо е ОК...виж...момче в розово е малко....странно:))
Нашите имат доста сини дрешки и много си ми харесват в тях...както и в розовите, де:)

# 93
  • Мнения: 4 915
Абе кой те излъга с тия глупости за пъпа?!  Laughing  Laughing Нищо вярно няма! Не вярвай и на разните там таблици за изчисления и други щуротии. То и с видеозон се бърка... Laughing

Моята дъщеря я изписахме със зелени дрешки.  Flutter  И като ни погнаха едни цигани да ни пеят: "Сине, синеееее...."... #Silly  Mr. Green И на мен ми беше смешно, къв срам, от кого и защо?!  Sunglasses

# 94
  • Мнения: 8 769
Цитат на: nezistratieva

Я ми кажете, вярно ли е че ако пъпа илезе навън през бременнноста ще е момче, ако е вдлъбнат = момиче. По този показател ние ще си имаме мома! Какво ще кажете?

Ще кажа,че подобно на много други "външни белези" са пълни глупости. Няма такова нещо. Не се притеснявай. По-важното е да е здраво, хубаво дете.Пола му не го мисли, щом не могат да ти кажат докторята, значи изненада са ти приготвили! Wink
Не виждам нищо лошо в сините дрешки, впрочем..........от какво да те е срам? Shocked

# 95
  • Мнения: 1 045
Ако питаш мен аз знам пола от 4-я месец но ходих на тоя триизмерния видеозон. Моя лекар ми каза пола чак в 6-и и половина месец. Но пак нямало 100% гаранция.....  Най-добре за изписването си купи комплект в жълто. То става и за момче и за момиче така че Laughing  Важното е да сти живи и здрави пък другото...

# 96
  • Варна
  • Мнения: 974
Аз току що се връщам от доктор (който е ехографист, не гинеколог) и мога да ти го препоръчам да те види.
Казва се доц. Балев, и приема в Клиника "Темелков", виждам че си от Варна, понеже.
Координати: тел.052/600-126, 600-127

# 97
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Free Soul
Абе кой те излъга с тия глупости за пъпа?!  Laughing  Laughing Нищо вярно няма! Не вярвай и на разните там таблици за изчисления и други щуротии. То и с видеозон се бърка... Laughing


  202uu   202uu

# 98
  • Мнения: 844
Цитат на: Free Soul
Моята дъщеря я изписахме със зелени дрешки.  Flutter  И като ни погнаха едни цигани да ни пеят: "Сине, синеееее...."... #Silly  Mr. Green И на мен ми беше смешно, къв срам, от кого и защо?!  Sunglasses

Ей, направо ме разсмя с тез цигани, ама те кво првеха там и що ви пееха. Явно сте имали безплатен концерт. Абе, то и аз не се шашкам чак толкова за синьо за момиче, ама то не много светло синьо. Май тез пари дето ги дадох по докторята и дето ще ги  давам да ми предсказват пола, да ги ги дам за едно хубаво неутрално комплектче и да зарежа туй на бабата. Да, ами точно тъй ще напарвя!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не е вярно това за пъпа - моят беше изпъкнал, а се роди ей това съкровище вляво... Laughing А иначе на нас така и не можаха да ни кажат със сигурност какъв ще е полът на бебката, тя беше от срамежливите и изобщо не искаше да ни се покаже... Е, аз си имах вътрешното усещане, че ще е момиченце... Така и не разбрахме докрая какво ще е бебчето ни. Дори когато се роди, аз не можах да чуя акушерката какво казва и първите ми думи бяха: "Какво е?". Наистина, най-добре си купи неутрално костюмче, но, според мен, и синички е много добре!

# 100
  • Мнения: 2 978
На мен ми казаха 2пъти Embarassed , че ще е момче.....ама това чак в 8-9м...и аз взех сини дрешки- за изписването....Пък то взе че се роди момиченце....!!! Wink  Grinning  Laughing
Тогава разбрах, че наистина е по-хубаво да не знаеш..ама тогава много драпах да разбера какво ще е...
Изненадата е супер Sign Exclamation
Каквото и да е......то ще си бъде твое.... Wink

# 101
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На мен ми казваха че щом корема ми е все ниско и не е е вдигнал ще е момче.Наистина се оказа момче, но мисля че това са бабини деветини.Лекарката ми каза пола в края на 4-ия месец.Но не си само ти такъв случай.Помисли че все пак ще е изненада и за теб-това е хубавата страна!

# 102
  • Мнения: 4 915
Цитат на: nezistratieva
Цитат на: Free Soul
Моята дъщеря я изписахме със зелени дрешки.  Flutter  И като ни погнаха едни цигани да ни пеят: "Сине, синеееее...."... #Silly  Mr. Green И на мен ми беше смешно, къв срам, от кого и защо?!  Sunglasses

Ей, направо ме разсмя с тез цигани, ама те кво првеха там и що ви пееха. Явно сте имали безплатен концерт. Абе, то и аз не се шашкам чак толкова за синьо за момиче, ама то не много светло синьо. Май тез пари дето ги дадох по докторята и дето ще ги  давам да ми предсказват пола, да ги ги дам за едно хубаво неутрално комплектче и да зарежа туй на бабата. Да, ами точно тъй ще напарвя!


Ами тия цигани си висят пред Майчин Дом по обяд, когато се изписват бебетата...Големи смешки са да наблюдаваш отстрани - една делегация роднини, натруфени лели, щастливи баби, сияещи татковци, усмихнати мами, спящи бебета - аха, да излязат навън, да се нагласят за снимка и БАМ! #Onfire  - изскача от засада циганския оркестър и се почва едно бясно: "Сине, синееееееее..." /ако детето е в синичко/, или "Лиляно момееееее......" /ако е в розово/:crazy:  Crazy  Роднините се сконфузват и се опитват да се изнижат по терлици, ама оркестрантите не са вчерашни и още по-бодро и по-високо извиват гласове, с възгласи "Майка Героиня!" и "Таткото- Майстор!" ги обсаждат, преследват ги по петите, накипрят се пак около хората, които тъкмо се опитват да се снимат и дрънкат там в захлас....  #Silly  Mr. Green  Пълна лудница!  Crazy
Вариантите са два - или им плащаш да се махат, или набързо се набутвате по колите.  Laughing

# 103
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Free Soul
Цитат на: nezistratieva
Цитат на: Free Soul
Моята дъщеря я изписахме със зелени дрешки.  Flutter  И като ни погнаха едни цигани да ни пеят: "Сине, синеееее...."... #Silly  Mr. Green И на мен ми беше смешно, къв срам, от кого и защо?!  Sunglasses

Ей, направо ме разсмя с тез цигани, ама те кво првеха там и що ви пееха. Явно сте имали безплатен концерт. Абе, то и аз не се шашкам чак толкова за синьо за момиче, ама то не много светло синьо. Май тез пари дето ги дадох по докторята и дето ще ги  давам да ми предсказват пола, да ги ги дам за едно хубаво неутрално комплектче и да зарежа туй на бабата. Да, ами точно тъй ще напарвя!


Ами тия цигани си висят пред Майчин Дом по обяд, когато се изписват бебетата...Големи смешки са да наблюдаваш отстрани - една делегация роднини, натруфени лели, щастливи баби, сияещи татковци, усмихнати мами, спящи бебета - аха, да излязат навън, да се нагласят за снимка и БАМ! #Onfire  - изскача от засада циганския оркестър и се почва едно бясно: "Сине, синееееееее..." /ако детето е в синичко/, или "Лиляно момееееее......" /ако е в розово/:crazy:  Crazy  Роднините се сконфузват и се опитват да се изнижат по терлици, ама оркестрантите не са вчерашни и още по-бодро и по-високо извиват гласове, с възгласи "Майка Героиня!" и "Таткото- Майстор!" ги обсаждат, преследват ги по петите, накипрят се пак около хората, които тъкмо се опитват да се снимат и дрънкат там в захлас....  #Silly  Mr. Green  Пълна лудница!  Crazy
Вариантите са два - или им плащаш да се махат, или набързо се набутвате по колите.  Laughing


Лелееее, направо ме разби, потекоха ми сълзите от смях, че и мъжа ми падна да се смее. newsm62  newsm62  newsm62  newsm62  newsm74

# 104
  • Мнения: 1 263
Цитат на: nezistratieva
Я ми кажете, вярно ли е че ако пъпа илезе навън през бременнноста ще е момче, ако е вдлъбнат = момиче.
 Shocked Ейиии само за гадаене по пъп не бях чувала! Laughing
(това усмихнатото на снимката, може да прилича на момче, ама не е)  Grinning
Аз нямах проблем с дрешките - още в 4 -тия месец разбрах пола, но така и не купих нищо розово. Просто не харесвам този цвят и почти всички дрешки са сини.... непрекъснато я обличам "като момче". За изписването бях взела бели дрешки с една зелена жабка на тях ...е, пелената беше със синьо...
Абе нали бебока ще е увит в одеалце? Най-много нослето да му се подава. Кой ще види дрешките? Wink

# 105
  • Мнения: 2 531
Не се ядосвай ,прочети моята история.
И аз изгарях от нетърпение да разбера пола на първото дете. В 6м. на УЗ д-р ми каза ,че приличало на момиче, но не го потвърди категорично.Аз обаче реших ,че ще е момиче.
И целия род беше осведомен. Отивам в 8м. на УЗ, сестра ми с мен, д-ра слага накрайника в/у корема ми . Сестра ми поглежда апарата и пита- " Главичката на бебето ли е това?"
д-ра отговаря: " Каква ти главичка, това са тестисите"
Аз подскачам " Какви тестиси, нали е момиче "
 Grinning  Grinning  Grinning  Паднахме всички да се смеем.
Майка ми съответно  трябваше до сменя в магазина бебешките дрешки, че беше взела в розово/ всъщнст на бебето му е все едно,де/.

# 106
  • Мнения: 6 315
Цитат на: nezistratieva
Долните дрешки са неутрални, белички, но отгоре ще сме с синя жилека и син панталон. Ами ако излезе момиче, ще си умра от срам.


Че какво от това, ако е момиче и е в сини дрешки? Не робувай на предразсъдъци! Ние с мъжа ми все се майтапим, че проекто-щерката ще е все в синьо и резеда. Ако е момче и е в розово - тогава е по-кофти. Но синьото става и за момченца и за момиченца. Не виждам абсолютно нищо срамно!

# 107
Ооо, я не се ядосвай, ами си карай една хубава и приятна бременност и си мисли какво хубаво същество ще имаш, дали ще е момче или момиче няма толкова значение. Аз също много исках да зная пола на бебето и с таткото ходехме редовно на видеозон, зщото човечето не искаше да се нагласи така, че да го видим. Докторката смяташе, че ще е момиче, но не категорично и след 5-6 видеозона изведнъж реши, че не искам да знам предварително пола. Всички край мен по косвени признаци смятаха, че ще е момче, включително и една, която се има за екстрасенс (колежка ми е, та  едвам я изтърпявах). Аз тайно се надявах на момиче и наистина сега имам прекрасна дъщеря. Що се отнася до дрешките, на изписването бяхме с бяло, но и аз, и мъжът ми не робуваме на цветове. Е, то е ясно, че момчето няма да го облечеш в розово, но защо не - момичето в синьо? Аз лично си бях купила все сини дрешки с идеята, че ще е момиче. После ни подаряваха все розови и сега гардеробът ни е основно розов. Знаеш ли, най-важното е ти и човечето да сте добре, бъди спокойна и не се ядосвай толкова. не си струва.

Общи условия

Активация на акаунт