Операция на миома - 8

  • 43 647
  • 776
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 28
Хистероскопията ми направи д-р Кипрова в Репробиомед. Успехът на процедурата беше потвърден от цветна снимка в Турция, там правя инвитро.
Не са ми искали микробиология. Мисля, че беше пълна кръвна и вирусология - ХИВ, СПИН, хепатит С.

Благодаря за отговора, а може ли да споделите колко Ви струваше? По каса ли е?

# 766
  • Мнения: 83
Хистероскопията ми направи д-р Кипрова в Репробиомед. Успехът на процедурата беше потвърден от цветна снимка в Турция, там правя инвитро.
Не са ми искали микробиология. Мисля, че беше пълна кръвна и вирусология - ХИВ, СПИН, хепатит С.

Благодаря за отговора, а може ли да споделите колко Ви струваше? По каса ли е?
Не, не беше по каса. Общо 1050 мисля, че излезе, в началото на януари я правих. Хистероскопия с кратка пълна упойка и гел против сраствания.

# 767
  • Мнения: 9
При мен отстраниха субмукозна хистероскопски. След 2 месеца имах още една, която явно си е била там-интрамурална. Не са я махнали с първата, защото са на различни места и втората може с лапароскоп да се отстрани, не с хистероскоп през влагалището. Моите растяха бързо, след година и половина ходих пак на операция-този път лапароскопска.

Здравейте, изследвали ли сте естрогена си?

# 768
  • Мнения: 322
Преди доста време, скоро не съм. Реших, че и да не са ми в норма хормоните, няма да пия хормони в следващите 6-7 години до евентуално настъпване на менопауза. Със сигурност прогестеронът не ми е достигал, защото при добавяне, цикълът ставаше ок, но ми действаха много зле-главоболие, замаяност, безсъние, вълчи апетит, болки в гърдите, акне...

# 769
  • Мнения: 9
Преди доста време, скоро не съм. Реших, че и да не са ми в норма хормоните, няма да пия хормони в следващите 6-7 години до евентуално настъпване на менопауза. Със сигурност прогестеронът не ми е достигал, защото при добавяне, цикълът ставаше ок, но ми действаха много зле-главоболие, замаяност, безсъние, вълчи апетит, болки в гърдите, акне...

Благодаря за отговора ви. Питам ви, защото аз от 23 годишна имам миома, която по време  на бременост достигна до 9 см. Махнаха ми я завдно с още три. На последния ми преглед 5 месеца след раждането се видя една по задна страна, все още малка, но докторкара ми иска да я махнем лапароскопски. Отделно от това имам и фиброаденоми в гърдите. Тези две диагнози ме карат да мисля, че може да имам доминантен естроген, но не знам колко време след раждането е окей да пусна хормони. Дъщеря ми след 7 дни прави 6 месеца.

# 770
  • Бургас
  • Мнения: 6 440
Антония, при теб още равновесието не се е върнало.На каква възраст си? Ако си след 30г. и си по-пълна възможно е трудно да си го върнеш без режим на хранене, добавки и движение.
Аз родих към 30години и ми трябваше година и половина.Сега си давам сметка тогава съм била сигурно в хипофункция, може и инсулинова резистентност.Хората отслабнаха, върнаха си формата , а аз станах меца и въпреки обикалянето по цял ден и неяденето дебелеех.Дали защото спрях цигарите за едно известно време или организмът ми е такъв.После с диети, цигари и глад го довърших.

# 771
  • Мнения: 9
Антония, при теб още равновесието не се е върнало.На каква възраст си? Ако си след 30г. и си по-пълна възможно е трудно да си го върнеш без режим на хранене, добавки и движение.
Аз родих към 30години и ми трябваше година и половина.Сега си давам сметка тогава съм била сигурно в хипофункция, може и инсулинова резистентност.Хората отслабнаха, върнаха си формата , а аз станах меца и въпреки обикалянето по цял ден и неяденето дебелеех.Дали защото спрях цигарите за едно известно време или организмът ми е такъв.После с диети, цигари и глад го довърших.

На 34 години родих, месец след това навърших 35. Аз също спрях цигарите и не пуша. Движа се, храната ми е много съобразена и въпреки всичко доста бавно стават нещата.

# 772
  • Бургас
  • Мнения: 6 975
Момичета, някоя от вас пила ли е добавки с ДИМ (дииндолилметан)? Имало ли е някакъв ефект положителен или отрицателен? Снощи се зачетох за ползата им при хормоналниа дисбаланс и миомите и ендометриозата. Дали е поредния маркетингов продукт?

Иначе да споделя. Моята миома е 5см на задната стена. Започнах да пия добавки с бял равнец, турта и др (Матрика), както и Витекс, но от тях (не знам от кое от двете) ме болят гърдите по всяко време кото преди менструация. Смятам да ги спра.

# 773
  • Мнения: 232
Момичета, някоя от вас пила ли е добавки с ДИМ (дииндолилметан)? Имало ли е някакъв ефект положителен или отрицателен? Снощи се зачетох за ползата им при хормоналниа дисбаланс и миомите и ендометриозата. Дали е поредния маркетингов продукт?

Иначе да споделя. Моята миома е 5см на задната стена. Започнах да пия добавки с бял равнец, турта и др (Матрика), както и Витекс, но от тях (не знам от кое от двете) ме болят гърдите по всяко време кото преди менструация. Смятам да ги спра.

Витекса ще да е, аз имах ужасно главоболие с него. Реално май е силна билка и знам че не се понася много добре от всички. Иначе и Матрика съм пила, нямах проблем. Не Ви ли съветват да я премахнете?

# 774
  • Бургас
  • Мнения: 6 975
Все още не. За сега ме посъветваха да я наблюдавам през 6 месеца. Есента или края на лятото ще отида пак да видят дали има промяна.

# 775
  • Мнения: 232
Здравейте, имам една вагинална киста около 2 см. близо до шийката на матката , която понякога усещам по време на секс. По принцип моята гинеколожка каза, че не би трябвало да е пречка за забременяване, но ми се иска може би да се консултирам и с д-р Танчев, дали трябва да се премахне.Тези от вас, които са му пациентки, това в неговата компетенция ли е ? Заедно с моята миомектомия, онкохирургът който ме оперира, каза да не я премахвам, но правим опити от вече 6-7 месеца и нещо все ме човърка, дали не пречи нещо.

# 776
  • Мнения: 83
Здравейте, имам една вагинална киста около 2 см. близо до шийката на матката , която понякога усещам по време на секс. По принцип моята гинеколожка каза, че не би трябвало да е пречка за забременяване, но ми се иска може би да се консултирам и с д-р Танчев, дали трябва да се премахне.Тези от вас, които са му пациентки, това в неговата компетенция ли е ? Заедно с моята миомектомия, онкохирургът който ме оперира, каза да не я премахвам, но правим опити от вече 6-7 месеца и нещо все ме човърка, дали не пречи нещо.
Имам две такива кисти. Никакво внимание не им обръщат репродуктивните специалисти, все едно ги няма. Личният ми гинеколог също беше на мнение да не им обръщам внимание. На мен ми създават известен дискомфорт, признавам.

Общи условия

Активация на акаунт