Кога е желателно да се направи консултация с ортопед за новородено?

  • 5 677
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
moqta da6terq se rodi s problemi v ednoto kra4e i q vodix na ortoped na 9dni.Doktorat mi kaza 4e e absolutno zadaljitelno osobeno pri momi4encata da se otide na ortoped za6toto ako ima loksaciq trqbva da se izlekuva na vreme.Pregleda se pravi na exograf.Posle se pravi vtori pregled mislq 4e mejdu 6-9 meseca na men mi kaza da otida kogato stane na 9 meseca ot drugade sam 4uvala i za 6meseca kolkoto po rano tolkova po dobre

# 16
  • Мнения: 2 849
Вики беше на 1 или 2 месеца .

# 17
  • Мнения: 2 197
Прегледа за луксация се прави от 20-тия до 40-тия ден. След 4-тия месец се проверява дали са се оформили ставите, като това може да стане и чак в 6-тия месец, при различните деца е различно. Ние заведохме дъщеря ни чак в 4-тия месец, защото никой не ни беше казал, че трябва. За щастие всичко си и беше наред, бяха се образували и ставите (предполагам, че термина не е точно такъв, но такъв е смисъла), така че не се наложи да я водим пак. Според ортопеда, при който я водихме следващия преглед трябва да бъде след 3-тата година, за да се провери стъпалото, тъй като дотогава децата са дюстабан, а след това се оформя стъпалото.

# 18
  • Мнения: 2 577
Привет и от мен
позволявам си да използвам темичката и тук и аз да ви попитам за прегледа

Та той препоръчителен ли е или е задължителен
Ако е задължителен би трябвало да се поема от касата

И нашата лекарка днес пак отказа да даде направление, а още не сме отишли
Длъжна ли е да ни изпрати? или е пожелателно / за да знам дали да си търся направлението или да си ходя на частен преглед и ехограф/

veselka dacheva ако е длъжна и не го е направила??? Ние минахме два месеца

# 19
колкото по-рано, по-добре, ако има проблем някакъв всеки ден по-рано е от решаващо значение за лечението...

# 20
  • Мнения: 5 026
1 месец

# 21
  • Мнения: 1 043
първи, трети месец и като започне да се изправя Peace

# 22
  • Мнения: 209
Когато заведох детето ми то беше на 8 месеца и ортопеда каза,че се обмисля за задължителен такъв преглед на всяко дете до 2-ия месец.

Общи условия

Активация на акаунт