Някой чете ли книги освен мен или е вече старомодно?!

  • 2 701
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 500
 newsm78Напоследък имам въэможност да си купувам книги по-често ,с което учудих страшно много продавачката в книжарницата....но наистина обичам да чета,а при вас как е?! Laughing

# 1
  • Мнения: 25 603
Чукча писатель, чукча не читатель!  Naughty

# 2
  • Мнения: 9 903
тя е била егати продавачката, след като си е позволила да се учуди гласно  Thinking

та, на въпроса, напоследък във форумите се пишат такива страхотни произведения, че не изпитвам нужда от купуване на книги.

# 3
  • Мнения: 803
Обичам много да чета, да. Още от малка ми е страст.
За съжаление напоследък парите ми свършват далеч преди да стигна до някоя книжарница. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 113
Много обичам да чета, стига да имам време. Не обичам да започна книга и да я оставя наполовина, ако имам работа.

# 5
  • Мнения: 6 167
имам време в момента и чета доста, да.
не мисля, че четенето е въпрос на мода.

# 6
  • Мнения: 990
Обожавам да чета книги, но за съжаление имам много малко време. Чета предимно вечер преди да заспя.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В "Дом и семейство" има подфорум "Хоби", там има литературен клуб.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 585
    Предпочитам да чета от книга. Даже миризмата и има значение за мен. /Ама то много миризми имат значение за Wolf / Дали това е старомодно, не мога да кажа, защото съм стар. Наскоро прочетох една книга двайсетина пъти и сигурно още щях да я препрочитам, ако не се бяха обадили библиотекарките да я върна. Не се гордея с постъпката си. В библиотеката на едно малко градче открих за себе си Стайнбек - няколко книги, но на руски. НИКОЙ НЕ ГИ БЕШЕ ЧЕЛ. иМАШЕ ФАБРИЧНО ЗАЛЕПЕНИ СТРАНИЦИ. Аз препрочитах "Консервны ряд", "Гроздя гневы," и "Зима тревога нашей" Рядко мога да си позволя да си купя книга. Последния път се засилих към една енциклопедия със 70лв в джоба, но тя се оказа 120.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И двамата с мъжа ми много обичаме да четем. Големия ни син също се научи да чете книги което страшно ме радва. Но пък много ни удря в джоба това хоби защото тримата четем различни жанрове и понеже отмряха бибилиотеките и всичко се купува си пълним шкафовете и си изпразваме джобовете.

# 10
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз много обичам да чета, наистина... Чета постоянно, но сега нямам какво, свършвам Колелото на Времето и не знам какво да чета след това. Сигурно ще препрочитам нещо, обичам поредици, обичам ги наредени по рафтовете... Ама нямам пари да си купувам.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Чета, много обичам книгите;
писанията из форумите са едно, четено на книги  друго.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Чета всеки ден. Новите книги не са ми по джоба със скоростта, с която чета, затова или заемам от приятели, или купувам втора ръка.
И аз не мисля, че четенето е мода...

Обичам да чета книгите в оригинал. Руски и английски (испански някога, ама вече не). Съвсем другояче звучи една книга на езика, на който е написана... колкото и добър да е преводачът, неизбежно се губят отенъци и нюанси.

# 13
  • Мнения: 1 258
Еми хайде,който чете да дойде да сподели какво и защо:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=133310.0

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
не, само ти си, аз самата не мога да чета. Както по-горе писаха, аз съм писател... и чукча... и се гордея...

# 15
  • Мнения: 208
Обичам да чета. Тъй като съм прочела голяма част от класиката(това е моето предпочитание) сега ми доставя удовоствие някоя начетена продавачка в книжарница да ми препоръча книга. Смятам,че четенето е полезно - дава ни ни обща,култура и емоции които няма как да си набавим по друг начин. Не е старомодно, но е вярно,че повечето млади хора не четат. Дано това се промени.

# 16
  • Мнения: 25 603
Бат`Вълчо, в Делиормана нямате ли библиотеки, бре?  Laughing
Във всяка от тях има по няколко кила Стайнбек! Кеф ти Избрано, кеф ти поотделно. Вярно, стари издания, но пък преводите - блестящи, в сравнение със сегашните...   Peace

# 17
  • Мнения: 46 511
Едно време много обичах, но от както започнах работа, изведнъж ми се изпари желанието за четене, някак си го считах за загубено време във фантазии и глупости  Blush

Признавам си- рядко чета и най-лошото е, че не ми пречи ...

# 18
  • Мнения: 1 002
само ти си останала , явно , то и продавачката ти го е казала ...

# 19
  • Мнения: 1 860
 Обичам да чета. Правя го винаги когато имам възможност. Понякога препрочитам стари книги, защото са ми харесали. И пари за книги давам без да ми свидят. Не си сама. Може и да сме на изчезване, но поне все още не сме се затрили съвсем.

# 20
  • Мнения: 3 405
В "Дом и семейство" има подфорум "Хоби", там има литературен клуб.  Peace
Василиса ме изпревари, тъкмо щях да пиша за литературния клуб.
А аз като си купувам книги, книжарката не се чуди, явно от тази книжарница много хора си купуват произведения за четене Grinning

# 21
  • Мнения: 639
Обичам да чета-да, да гледам филми, да ходя на заведения с приятели........Много работи обичам,но нямам възможност.
Единственно до тук успявам да стигна,преди някое малко пръстче да ми смени странницата Laughing

# 22
  • Мнения: 2 161
Чета постоянно и безразборно.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
чета...
модерна съм...и стара....
мога да чета с часове в нета, но това няма нищо общо с четенето на истинска книга. и гледането на филми е различен вид удоволствие. не разбирам как изобщо може някой да ги сравнява. сигурно е защото съм стара...и модерна....

# 24
  • Мнения: 338
Аз също обичам да чета книги,даже скоро се оглеждах за книга.

# 25
  • Мнения: 1 951
Чета само вечер преди заспиване.И това не е досттъчно, защото след 3-та страница заспивам, но денем ми е почти невъзможно.Единственото място където мога да си чета необезпокоявана е на морето.И обикновенно преди почивката отивам в книжарница и се запасявам с книги.

П.П. В "Стани богат" имаше  въпрос, на който точната формулировка не си спомням, но единия от отговорите /верния/ беше "Мишката изяде книжката" и играча изгоря  Laughing май точно така се получава напоследък.Не при нас, а при подрастващите  Sad

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Обожавам да чета книги, но за съжаление имам много малко време. Чета предимно вечер преди да заспя.
И аз така, нямам време, но пък имам желание Mr. Green
напоследък обаче ми се налага да чета книги от образователно естество и художествената литература е поизостанала за сега, но не за дълго Naughty

# 27
  • Мнения: 1 679
Да, чета, често посещавам и библиотеката, ама нямам много време.

Освен това ако някоя книга ми харесва много - чета докато не я свърша - понякога до посред нощ

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обичам да чета книги, но за съжаление последната прочетена (всъщност последните 2) бяха на морето- преди 3-4 месеца. Нямам време за книжки (специално за художествена литература).

# 29
  • София
  • Мнения: 607
Оооо, много обичам да чета! Но не в нета, от компютъра, а истинска книга, с корици и шумолящи страници. Обичам да си легна, да си метна одеалото и да се пренеса в един друг свят.....
Обаче в действителност - щом легна и балкия се мята отгоре ми и иска да се борим....Та затова време за книжки имам само вечер преди да заспя..... Stop

# 30
  • Мнения: 6 472
Със сигурност не си единствената, която чете книги - просто нямаше да има толкова много книжарници и издатели Grinning Чета много книжки и макар, че вече не ги "изяждам" с предишното темпо (поради липса на време) не оставам без четиво

# 31
  • Мнения: 148
Много обичам да чета, а също така и да си купувам книги, за съжаление сега с малкия ми остава много малко време затова.Но преди това, когато някоя книга ми харесаше, просто не я оставях докато не я прочета, чела съм до сутринта.

# 32
  • Мнения: 1 045
Чета много книжки и макар, че вече не ги "изяждам" с предишното темпо (поради липса на време) не оставам без четиво

И аз така  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 2 958
И двамата с мъжа ми много обичаме да четем. Големия ни син също се научи да чете книги което страшно ме радва. 
.................

Ние също сме така. Grinning

# 34
  • Мнения: 3 521
Чета много. Винаги съм го правила и ми доставя невероятно удоволствие...предпочитам го пред това да zяпам телевиzора. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 910
Не е старомодно, но е вярно,че повечето млади хора не четат. Дано това се промени.

Това го разправя всяко поколение за по-младото. На практика обаче: който си го има заложено, си чете   Grinning

По темата. Аз не бих си и помислила, че аз съм някакво изключение, защото чета.  Wink

# 36
  • Мнения: 20
Обичам да чета. . Истина е, че откакто бебето се роди ми остава малко време, но все пак успявам да попрочета някоя книга. А за цените- отдавна са ми височки, затова се записах в библиотека.

# 37
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Мдааа,аз съм от старомодните.

# 38
  • Мнения: 434
обичаааааааааааааам.маниак съм на тема книги.събрала съм около 700 Мб файлови книги.предпочитам на хартия,ама няма много пари и затова така.чета всеки ден по около 100 страници #Crazy.сиурно съм изперкала

# 39
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Много обичам да чета, а също така и да си купувам книги, за съжаление сега с малкия ми остава много малко време затова.Но преди това, когато някоя книга ми харесаше, просто не я оставях докато не я прочета, чела съм до сутринта.
Peace И аз.

# 40
  • Мнения: 1 063
1. Утешавай се с това, че на ПРОДАВАЧКИТЕ НЕ ИМ СЕ ПЛАЩА ДА МИСЛЯТ, ПЛАЩА ИМ СЕ  ЗА ДА ПРОДАВАТ (реплика от един филм, да не се засегне някой!)
2. От четящите и пишещите съм.
В няколко вестника излизат класации за най-купувани книги, презентират се нови издания, едни от първите търговии в интернет у нас бяха е-книжарниците. В БГ няма бизнес с литературни агенти, ами че така О. Памук си спечели награта (Нобелова). А ние липсваме от най-големите форуми.

# 41
  • Мнения: 1 205
И аз съм от четящите.

# 42
  • Мнения: 1 180
И аз се присъединявам към четящите книги - винаги имам книга на нощното шкафче - почти само вечер ми остава време да прочета нещо. Много обичам да се ровя в книжарниците и да си купувам книжки! Едно време през лятната ваканция ходех тайно с една торбичка до бибилиотеката да си взимам книги, понеже баба ми държеше да "излизам на двора на въздух", а аз предпочитах да се затворя вътре с някое книжле. Не мисля, че някога ще престана да си купувам книги /и да ги чета, разбира се/....

# 43
  • Мнения: 2 891
Чета всеки ден, на път за работа и дома. Не ме интересува дали е модерно - за мен е задължително.

# 44
  • Мнения: 1 615
Колко претенциозно... "само аз ли..?" ми сигурно, щом и продавачката го е казала...
Как' Сийке, кефиш ме, както винаги! За описанието на това що е библиотека и има ли тя почва тук или там ми е думата Wink

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 113
И аз много обичам да чета.Трудно отделям време,но е страхотно.Харесва ми да ходя в книжарницата в МОЛ-а.

# 46
  • Мнения: 439
Чета с удоволствие винаги когато имам време,за съжаление в последно време само преди лягане.Малкото ни сладко съкровище не ме оставя през останалото време...но определено смятам и него да се опитам "да накарам" да заобича книжките живот и здраве,когато му дойде времето!

Общи условия

Активация на акаунт