Колко захар се слага във водата за новородено

  • 18 928
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 214
Искам да ви попитам колко захар се слага във водата за новородено? Педиатърката ми каза 1 ч.л. на 100 мл вода, ама на мен ми се струва много  newsm78 Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 2 663
Първо Честита дъщеричка, да ви е жива и здравичка  bouquet
 Ако я свикнеш без захар най-добре според мен,а пък ако кърмиш може и без да даваш вода въобще

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз не съм слагала захар!  Peace

# 3
  • Мнения: 3 478
Не съм слагала и не подкрепям слагането на захар във водата на бебе Peace

# 4
  • Мнения: 3 425
Аз кърмих на поискване и не съм давала въобще вода...опитвала съм,но не я искаше,а и от кърмата си набавят достатъчно течности!

Нито подсладен биберон съм давала(с изключение на няколко опита)!

Успех!!!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Захар се слага само ако бебе има жълтеница,за да пие повече вода,иначе не е хубаво, свиква на сладката вода и после не поглежда друга.

# 6
  • Мнения: 1 455
Не съм слагала захар.

# 7
  • Мнения: 517
на 100 мл слагам 1 с.л. захар

# 8
  • Мнения: 3 500
Не съм слагала захар.

# 9
# 10
  • Мнения: 1 290
темата е разисквана много пъти - единия от тях съвсем на скоро

Моля, ползвайте търсачка преди да пуснете нова тема  Peace

# 11
  • Мнения: 1 284
една чаена лъжичка на 100гр

# 12
  • Варна
  • Мнения: 407
Николко Naughty

# 13
  • Мнения: 5 103
Не съм слагала захар Peace

# 14
  • Мнения: 94
И аз не съм слагала захар.

# 15
  • Мнения: 2 952
без  захар няма нужда от излишна захар

Аз давах вода , започнах на 2 месеца някъде ...не кърмих  дълго....Против  съм недаването на вода по половин година и повече Rolling Eyes Както и по повод  захарта.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Николко! Peace

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292

Много, бе........ Давах подсладена вода до около месец. На 100мл слагах чаена лъжичка.

# 18
  • Мнения: 1 029
И аз изобщо не съм й давала вода със захар!  Naughty

# 19
# 20
Наш'та педиатърка ни посъветва да даваме глюкоза, продава се в аптеките и е по- добре от посладената вода. Това сипвахме в шишето докато имаше жълтеница. Сега не даваме захар.

# 21
  • Мнения: 6 461
Искам да ви попитам колко захар се слага във водата за новородено? Педиатърката ми каза 1 ч.л. на 100 мл вода, ама на мен ми се струва много  newsm78 Някакви идеи?
Не е нужно да слагаш захар във  водата на бебче. Peace

# 22
  • Мнения: 858
давах 10% глюкоза около 7-8 дни/продава се в аптеките,стерилна е и няма нужда да вариш.преваряваш и бъркаш захар/след като мина жълтеничката,нищо освен мляко не съм му давала,а сега си пийва ако хълца или му е топло обикновенна водичка без нищо!

# 23
  • Мнения: 203
Ако кърмиш не е необходима вода, още по-малко подсладена. Изобщо избягвай захарта, хич не е препоръчителна, после може да си имате проблеми със зъбите.

# 24
  • Мнения: 924
Най-добре изобщо да не се слага  Naughty

# 25
  • Мнения: 1 866
Това със захарта е някаква приумица на БГ лекарите, които малко четат и не си актуализират знанията. Не се слага във водата захар, ако въобще се дава вода. Аз не давам вода. Чак като се започне с твърдите храни се дава вода и пак без захар.

# 26
  • Мнения: 514
Защо трябва да се слага захар Thinking?Давай чиста водица Laughing.

# 27
  • Мнения: 1 294
Без захар Peace и най-вероятно то ще ти покаже, че вода не му е необходима.
Моето дете е на адаптирано мляко и ми отказва вода.Споделих това с педиатърката.Тя ме успокой с това, че детето е на течна храна и не може да се обезводни.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
На 200 гр. чаена лъжица.

# 29
  • Мнения: 2 039
Не се слага  Naughty

# 30
  • Мнения: 113
Това със захарта е някаква приумица на БГ лекарите, които малко четат и не си актуализират знанията. Не се слага във водата захар, ако въобще се дава вода. Аз не давам вода. Чак като се започне с твърдите храни се дава вода и пак без захар.
Не мога да разбера защо БГ лекарите продължават да упорстват с тая вода,че при това и със захар #Crazy.На едно бебче ,освен кърмата на мама, нищо друго не му трябва NaughtyА освен това захарта е толкова вредна,че нямам думи как вреди на едно малко бебче.Надявам се все повече майчета в БГ да се интересуват малко повечко от световното здравеопазване,хората са векове пред нас за съжаление Sad

# 31
  • Мнения: 8 505
Не е необходимо да слагаш захар.

# 32
  • Мнения: 3 360
Не съм слагала-въобще! Naughty

# 33
  • Мнения: 1 341
Никога  Naughty

# 34
  • Мнения: 702
Не съм слагала захар

# 35
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако кърмиш не е необходима вода, още по-малко подсладена. Изобщо избягвай захарта, хич не е препоръчителна, после може да си имате проблеми със зъбите.
newsm10

# 36
  • Мнения: 1 555
Честито бебче !!!
По- добре въобще не слагай захар във водата

# 37
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
имахме силна жълтеница, слагах точно толкова колкото ти е казала и вашата периатърка - на 100мл. - 1 с.л. Бебка много лесно отвикна после от сладката вода, към края на първия месец започнах да намалявам захарта и за един месец стигна на 500мл вода - 1 равна суп. лъжица и след няколко дни я спрях окончателно, месец след това минах на минерална

# 38
  • Мнения: 5 401
Честито бебче !!!
По- добре въобще не слагай захар във водата

 newsm10

Аман от наште педиатри!!!  smile3515 Билирубинът се отделя в акито, а за да има аки - трябва кърмица или АМ, а не водица и то подсладена!

# 39
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Колкото по - малко, толкова по - добре.
Нашият педиатър ни каза на 200мил. - 1/2 ч. лъж. захар.

# 40
  • Мнения: 679
Аз гледам да не давам вода, бабите и тати понякога дебнат като ме няма за минутки и дават, но бебо не иска винаги.
Иначе педиатърката каза на 160 мл. вода 1 равна чаена лъжичка заха

# 41
  • Мнения: 592
Никаква zахар, поне тук в Германия това въобЩе не е поzнато и опулват е такива о4и  Shocked като попитаШ. Дори и вода не се давало на zимно бебе ако се кърми.

На голятя ми дъЩеря, която е родена в БГ съм и давала подсладена вода, но сега никога не бих го направила  Stop

Мисля 4е някой ми бе каzал, 4е новорпдените нямат такава обмяна на веЩествата както големите и това само ги натоварва, а пък дали е истина и аz не zнам. Май бе неЩо свърzано с раzграждането на zахарта и инсулина.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Давам вода от 4ти месец, а захар не е помирисвал още.

# 43
  • Мнения: 3 069
Захар се слага само ако кара по-тежка жълтеница....поне така ми каза педито.
Иначе по една чаена лъжичка на 100 милитра вода.

# 44
  • Мнения: 380
Това със захарта е някаква приумица на БГ лекарите, които малко четат и не си актуализират знанията. Не се слага във водата захар, ако въобще се дава вода. Аз не давам вода. Чак като се започне с твърдите храни се дава вода и пак без захар.
newsm10
И аз така мисля, а и педиатрите тук казват същото  Peace

# 45
  • Мнения: 35 961
не се слага

# 46
  • Мнения: 5 362
По принцип така,но по-добре НЕ слагай.

# 47
  • Мнения: 2 381
Никаква захар NaughtyА ако бебето е на кърма - и вода не му е нужна.

Общи условия

Активация на акаунт