Подут корем всяка вечер

  • 61 512
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Smallville
  • Мнения: 994
Здравейте мами,имам проблем и реших да се допитам до вас,тъй като тук намирам отговори на повечето си въпроси.От няколко години се боря с едно подуване на корема,неуспешно разбира се,ходила съм поне 3 пъти на лекар,гастроентеролог,гледат ме на ехограф,няма фукционални нарушения.Изписват ми Мотилиум,Еспумизан,Креон и Мезим форте.Добре съм за известно време,докато приемам лекарствата,след като ги спра адът вечер започва,то  е подуване,къркорене и болки.Опитвала съм да си купя още веднъж рецептата,но след един курс вече не ми действат и оплакванията ми са същите и с лекарствата.Имам облекчение сутрин,след тоалетна,запек нямам,избягвам храни газообразуващи и тежки,толкова неща не ям ,че вече се чудя какво да ям.Та въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и дали е използвал алтернативно лечение,билки,хомеопатия или нещо друго.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 428
Мъжът ми има твоя проблем и затова ще следя и аз темата с интерес.Лекар му е казал,че се дължи на колит.Понякога имам чувството,че за една вечер корема му е пораснал двойно.Дано някой сподели нещо,което да помогне.

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Проблеми като твоите се решават успешно и непрекъснато от Класическата Хомеопатия.
 - Ако желаеш  ще ти дам координати на добър Класически хомеопат в Шумен. Peace

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ще ти бъда много благодарна  bouquet

# 4
  • Мнения: 208
Има едно лекарство, струва лев и нещо в аптеката - тибетско-хималайско е. Казва се Gasex.
Малки черни хапченца са, сдъвкват се, до 2-3 може. На опаковката е описано как се вземат.
Доста са ефикасни точно при подуване и газове в корема. Пила съм и мотилиум, без особен ефкет, еспумизана не ми понасяше добре на жлъчката, това ми помогна.

# 5
  • Мнения: 254
Пробвай с разделно хранене!Помага Peace!

# 6
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Разделното хранене ще помогне, опитай и да изключваш групи храни постепенно докато намериш причинителя, направи си тестове за хранителни алергии и проба за хеликобактер пилори. Мъжа ми имаше нещо подобно, оказа се комбинация от хеликобактер и проблеми с усвояването на казеина - съставка на млякото и особено много в сметаната Simple Smile ... Освен това млечните продукти се усвояват в дванадесетопръстника, а не в стомаха като повечето други храни. Яденето на млечни продукти заедно с друга храна предизвиква задържане и ферментация в стомаха. Дори лъжичка сметана изкарваше мужа ми от строя за 3 дена  Twisted Evil. Ако спреш сметаната, особено следобяд - кафета със сметана, тортички, сиренце, може и да имаш успех. Пробвай   bouquet!

# 7
  • Smallville
  • Мнения: 994
Благодаря на всички,които се отзоваха,ще пробвам Gazex,а за разделното хранене,се опитвам да го спазвам.Мляко и млечни продукти не обичам и почти не ям.
eli_c  какъв лекар назначава тези изследвания,може ли GP to?

# 8
  • Мнения: 2 657
И аз имам същият проблем.Като ми се подуе,а при мен е,ако не всяка ве4ер,то през ве4ер и все едно съм бременна в 5-6 месец.та мисля да пробвам тези хап4ета дето Пинко каза за тях Wink

# 9
  • Мнения: 9 095
и аз бях нещо подобно, но с газове, не съм много по хапчетата и си купих млякото дето го рекламират, помогна, ама трябва да се яде всеки ден, аз не че не си купувам една кофичка и я ям 2-3 дни, но гледам по малко ама всеки ден и съм довлна Peace

# 10
И аз имам почти същия проблем,но освен това и като легна по гръб вечер в горната част на корема под ребрата започва да се подува нещо твърдо и да спада - все едно имам нещо в корема, което се движи и аз съм в паника да не е нещо различно от перисталтика. Моля ми кажете дали някой друг има такъв проблем!

# 11
  • Мнения: 1 428
И аз имам почти същия проблем,но освен това и като легна по гръб вечер в горната част на корема под ребрата започва да се подува нещо твърдо и да спада - все едно имам нещо в корема, което се движи и аз съм в паника да не е нещо различно от перисталтика. Моля ми кажете дали някой друг има такъв проблем!
Отиди на гастроентеролог.

# 12
Другите са писали за разделното хранене, но също обърни внимание каква вода пиеш.
Понякога чешмяната вода също допринася за подуване на корема.

# 13
  • Мнения: 532
Бифидус -  или още се казва бифидобактерия - една от млечно-киселите бактерии. Спомагат храносмилането. Хранителна добавка.

Продават в аптеките в шишенца с капсули - българско производство. На етикета се описва много добре.

Аз ползвам отдавна, много съм доволна. На всички, които съм препоръчала са много доволни.

Дават се дори на деца при разстройства или дисбактериози след прием на антибиотици.

Аз вземам при всяко хранене по 2 бр. Една капсула в началото с храната и една към средата.

Може в началото да ти е странно - аз имах малко къркорене на червата, малко повече газове, но не след дълго нещата се нормализираха, явно доста ми се е била поизчерпала чревната флора.

А ето и списък с алергени, за които е добре да внимаваш - в смисъл да не натрупваш на едно хранене или в ден:

1. Мляко и млечни продукти - прясно /най-мощно/, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък;
9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.

За Мотилиум,Еспумизан,Креон и Мезим форте - какво да ти кажа ... и при мен е така с тях и с мног омои познати.

Пусни ако искаш една търсачка в гугъла за бифидус, ацедуфилус, лактобацилус булгарикус - това са млечно-киселите бактерии.

Успех!

# 14
  • Мнения: 9 095
моля те кажи колко струват хапчетата, защото ако излизат по- евтино от млякото да взема тях  Praynig  bouquet

# 15
  • Smallville
  • Мнения: 994
Пила съм лактобацили на хапчета,едни на Буров и Лактофлор,какво да кажа ефекта им е в началото страхотен,чувствам се много добре,но явно свиквам ли какво след няколко месеца пак същата история. Sick
Другите са писали за разделното хранене, но също обърни внимание каква вода пиеш.
Понякога чешмяната вода също допринася за подуване на корема.
Пия само минерална вода

# 16
  • Мнения: 65
при такъв проблем съм използвала Цитросепт. 3 пъти дневно по 15 капки в продължение на 3 месеца. Напълно се оправих.

# 17
  • Мнения: 9 095
Жужу, това лекар ли ти го изписа или си го взе сама? Peace

# 18
  • Мнения: 1 596
Здравейте мами,имам проблем и реших да се допитам до вас,тъй като тук намирам отговори на повечето си въпроси.От няколко години се боря с едно подуване на корема,неуспешно разбира се,ходила съм поне 3 пъти на лекар,гастроентеролог,гледат ме на ехограф,няма фукционални нарушения.Изписват ми Мотилиум,Еспумизан,Креон и Мезим форте.Добре съм за известно време,докато приемам лекарствата,след като ги спра адът вечер започва,то  е подуване,къркорене и болки.Опитвала съм да си купя още веднъж рецептата,но след един курс вече не ми действат и оплакванията ми са същите и с лекарствата.Имам облекчение сутрин,след тоалетна,запек нямам,избягвам храни газообразуващи и тежки,толкова неща не ям ,че вече се чудя какво да ям.Та въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и дали е използвал алтернативно лечение,билки,хомеопатия или нещо друго.Благодаря ви предварително  bouquet

Здравей,според мен са колитни изменения.
Трябва да ядеш по-диетична храна,която да не дразни.
Аз го имам същото,може би не чак толкова силно,но вечер и на мен ми е доста подут.
Избягвай бобовите култури,както и лукът-те предизвикват това.
Пий чай от мента за мен е най -добрият.
И ходи редовно до тоалетната.
Успех:)

# 19
  • Мнения: 9 095
моя мъж има много по- чувствителен стомах от моя без да му се подува, винаги когато ядем някъде само той усеща че не е хубава храната, но аз моите проблеми си ги имам каквото и да ям, така че твоето е чувствителен стомах според мен, докато при нас трябва някакъв вид лечение, ама трайно Peace

# 20
  • Мнения: 160
аз също имам проблеми с червата-гасове подуване ужасни болки.
купих си шлемник байкалски и сега сам добре но не се чувства веднага подобрение може би след месец.
много сложен проблем.какво ли не съм всемала-всичко са което досега сте писали но бес ефект.
хубавото е че шлемник помага -успокоява а повечето проблеми с червата-стомаха са на нервна почва.
можес да опитас.

# 21
  • Мнения: 9 095
аз ще изчакам мамите от по- горе да кажат за бифидуса и за другите капки и тогава ще вляза в някоя аптека и ще взема май всичко възможно наведнъж и каквото стане Peace

# 22
  • Мнения: 532
Пила съм лактобацили на хапчета,едни на Буров и Лактофлор,какво да кажа ефекта им е в началото страхотен,чувствам се много добре,но явно свиквам ли какво след няколко месеца пак същата история. Sick

Лактофлор е всъщност лактобацилус булгарикус. Тази млечно-кисела бактерия не подпомага много, особено ако човек има и развита някаква непоносмост към млечни или друг алерген.

Затова съм написала Бифидус и внимание към алергенните храни, които съм дала. Аз лично ограничих силно киселото мляко и айряна - наблюдавам се от две години и според мен сум развила непоносимост към млечен протеин или по-специално към нещо в купешкото кисело мляко, защото от домашно заквасено нямам проблем.

Ето как се проявяват непоносимости/алергии:

1. Храносмилателна система - разстройство, диарии, слуз в изхожданията, кръв в изхожданията, силни колики, подуване на стомаха, повръщане на фонтан, отслабване;
2. По кожен път - зачервявания, обриви, суха кожа, уртикарии, екземи;
3. Дихателната система - ринити, астми, анифилактичен шок.

Разбира се, нещата може и да не са това, а поизчерпване на ензимната банка с времето или прием на храни с много Е-та или хранене с junk food (боклучава храна) или нередовно хранене и вечер похапване повече от обилно  Grinning.

Дано всеки бързо намери лек за проблема си.

Поздрави на всички!

пс: шишенцето Бифидус съдържа май около 60 касули и струва около 6 лв.

# 23
  • Smallville
  • Мнения: 994
Благодаря ти sneji_73 ,много си изчерпателна и даваш полезна информация.Мисля да опитам Бифидус и ще споделя ефекта.А иначе признаците на непоносимост ги имам,може би трябва да изследвам и това.А че вечер похапвам по обилно, да, това е истина Embarassed

# 24
  • Мнения: 532
Много ще се радвам, ако ти подейства добре.

Междувпрочем и аз съм родом от Шумен. Поздрави на Шумен!  Grinning

# 25
# 26
  • Мнения: 9 095
и аз ще пробвам с бифидуса, та дано се оправим Joy, ами как беше една преди и една след ядене или може и по- рядко, благодаря  bouquet

# 27
  • Smallville
  • Мнения: 994
Много ще се радвам, ако ти подейства добре.

Междувпрочем и аз съм родом от Шумен. Поздрави на Шумен!  Grinning
Благодаря за поздравите,ще предам Wink
Ще се радвам ако съветите ти помогнат и на другите момичета с подобен проблем.Много е неприятно Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз препоръчвам Ентеросан, по-добро няма на нашия пазар, че и извън него, а и не е скъпо!!! в аптеката ми обясниха, че е много по-добро от Лактофлор, защото за разлика от Лактофлор в Ентеросан се съдържат живи бактерии, затова съхранявйате само в хладилник.
поздрави!!!

# 29
  • Мнения: 9 095
значи да не вземам бифидус, ами ентеросан, така ли newsm78

# 30
  • Мнения: 532
Серията ентеросан има доста продукти за различни случаи.

Базира се на съчетание от млечно-кисели бактерии (не само Бифидус) + определени пропорции витамини и минерали.

Разгледайте много внимателно сайта им, който съм дала по-горе.

Продуктите са уникални.

Лично аз имах доста разклатена храносмилателна система.

С помощта на ентеросан се възстанових много добре. Ползвала съм основен ентеросан, ентеросан България, ентеросан за улцерозен колит и ентеросан за алергии - разбира се, след консултация с лекар гастроентеролог. Продуктите по принцип са хранителна добавка и не се продават с рецепта, така че всеки може да реши и сам, но все пак за по-сериозните ентеросани не е лошо и консулт с лекар.

Сега профилатично си пия само Бифидус, което не ми пречи от време на време да си купувам и ентеросан.

Правилно е казала Аурора, че са живи бактерии и повечето продукти се съхраняват в хладилник. В сайта всеки продукт е описан много добре, включително и начина на съхранение.

Едва ли ние ще можем да кажем - пий това или онова - всеки се информира, прочита внимателно, консултира се с лекар - и в съответствие с проблема си  - избира  Grinning

Дано всички се оправите, че е много неприятно. Успех!  Hug

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 11:49 от sneji_73

# 31
  • Мнения: 9 095
ще си взема аз бифидуса, защото пия и фолиева киселина, пък не съм много по тези неща Blush, ако няма ефект ще взема и ентеросан Peace

# 32
  • Мнения: 625
         Колко дълъг е курса на лечение с  бифидуса , или трябва да се пие постоянно?

# 33
  • Мнения: 9 095
снежи каза че го е пила 3 месеца, едно преди и едно след ядене, ама незнам дали може и по- рядко да се пие newsm78

# 34
  • Мнения: 532
снежи каза че го е пила 3 месеца, едно преди и едно след ядене, ама незнам дали може и по- рядко да се пие newsm78

Уаууу, такова нещо не съм казвала.

Ентеросан имат много точно описание кое, колко, кога, за какъв период.

Бифидуса не пише за срок на етикета на шишето. Пише, да се пият по 2 капсули по време на хранене при 3 хранения на ден, значи общо 6 за ден.

Аз сега ги пия само веднъж на ден и то вечер 2 броя - една капсула с първите няколко хапки/лъжици/вилици  Mr. Green храна и после към средата на храненето още една капсула.

Това съм и написала в по-преден мой постинг.  Grinning

# 35
  • Мнения: 9 095
значи друго съм чела за 3 месеца, извинявам се Peace

Общи условия

Активация на акаунт