Гледате ли Карбовски? Началото... отврат...

  • 6 045
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48 064
бе само аз ли не го гледам тоя карбовски,единствено от форума научавам за какво са били репортажите му
честно казано,по въпроса с прасето-все ми е тая,свинско ям,но от магазина Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 13 512
Май хората не разбират, че животните и те имат мозък и схващат по нещичко, а и ги боли. Разбира се, че е отврат да вириш ножа пред прасето. А прасетата са най-интелигентните животни. Малко човещинка в този момент не е излишна.
Е, не мога да повярвам...прасето е едно от най-тъпите животни! И да ме чощечни към животните ли? Я се вземете в еъце, откак свят светува хората са колели животни за прехраната си. Тези,които колят са специиалисти0 това си е занаят,има си чалъм, за да не се мъчи животното, а да стане за миг.

# 32
  • София
  • Мнения: 221
Е кое му е отврата, а иначе свинско ядем, нали  Grinning

Отвратителното е, че го стресира. Колкото и абсурдно да им звучи на някои хора, в  ЕС има изисквания за хуманно отношение към животните.
е това искренно ме развесели какво значи хуманно. Дават му последната дума преди да му теглят ножа ли. Те първо за нас хората да помислят. А на животните това им е работата , да служат на нас хората. Съдба прасешка.

# 33
  • Мнения: 2 759
А прасетата са най-интелигентните животни.
      Сериозно?  hahaha
Ами, колкото и да е странно, да- по интелигентност са над кучетата. За делфините не говоря, говоря за селскостопанските. Наистина ли не го знаеш? Shocked
     Не, бе... Просто много ме комплексира в първия момент... Почувствах се по-тъпа от обикновено  Mr. Green... Щото освен друго и хората сме животни, нали?  newsm78

# 34
  • Мнения: 2 759
...ако убивам нещо, ще се опитам да го направя най-човешки.
      Естествено, може да се въведе закон да се ядат само животни, умрели от естествена смърт, примерно..  newsm78

# 35
  • Мнения: 288
Май хората не разбират, че животните и те имат мозък и схващат по нещичко, а и ги боли. Разбира се, че е отврат да вириш ножа пред прасето. А прасетата са най-интелигентните животни. Малко човещинка в този момент не е излишна.
Е, не мога да повярвам...прасето е едно от най-тъпите животни! И да ме чощечни към животните ли? Я се вземете в еъце, откак свят светува хората са колели животни за прехраната си. Тези,които колят са специиалисти0 това си е занаят,има си чалъм, за да не се мъчи животното, а да стане за миг.
Ами така поне казват учените. А ти защо не вярваш? Сигурно с много прасета си общувала? Thinking Wink

# 36
  • Мнения: 13 512
А прасетата са най-интелигентните животни.
      Сериозно?  hahaha
Ами, колкото и да е странно, да- по интелигентност са над кучетата. За делфините не говоря, говоря за селскостопанските. Наистина ли не го знаеш? Shocked
това определено не е вярно.Виждала съм куче-водач на слепи хора,  куче-спасител, куче-търсач..а прасетата си седят в кочините и освен за мезета, за нищо не стават. Има кучета,които и децаа гледат....ха си представи сега да  си оставиш детето на някоя свиня...хора, елате на себе си!

# 37
  • Мнения: 288
А прасетата са най-интелигентните животни.
      Сериозно?  hahaha
Ами, колкото и да е странно, да- по интелигентност са над кучетата. За делфините не говоря, говоря за селскостопанските. Наистина ли не го знаеш? Shocked
това определено не е вярно.Виждала съм куче-водач на слепи хора,  куче-спасител, куче-търсач..а прасетата си седят в кочините и освен за мезета, за нищо не стават. Има кучета,които и децаа гледат....ха си представи сега да  си оставиш детето на някоя свиня...хора, елате на себе си!
Ами това че си дебел, миризлив, нечистоплътен и непривлекателен, не означава че не си интелигентен. Не им се дава шанс на горките прасета и това си е. Ама да не мислиш, че не биха се справили. Но като са ги нарочили за пържоли...

# 38
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А прасетата са най-интелигентните животни.
      Сериозно?  hahaha

Даааа. Затова не спят вътре в кочината защото серат в нея.

А що се отнася до Карбовски, свалям му шапка. Много са му натуралистични предаванията но това е истината. Откакто се помня гледам на село как се колят прасета, гъски, кокошки и прочие животни. Така се изхранват хората. И няма какво да се правим на ощипани по задниците само защото не сме заклали ние прасето а сме го купили разфасовано.
Специално след предаването за обрязването питах една позната туркиня истина ли е това което е показал. Истина е. Брат й едва е оживял след неговото обрязване - резнал го ходжата на живо и ги пратил да си го носят в къщи целия в кръв. И вместо да се възмущаваме ако е такъв проблем можем да вземем да направим нещо по въпроса. Ако щете протест, ако щете движение. Ама само да седим и да питаме "кой ми ..... в гащите" нищо няма да променим. Освен да пуснем друга телевизия и да решим че щом не го гледаме значи не съществува.

# 39
  • Мнения: 13 512
Ами така поне казват учените. А ти защо не вярваш? Сигурно с много прасета си общувала? Thinking Wink
нЕ Е НУЖНО ДА СЪМ ООБщУВАЛА С МНОГО ПРАСЕТА, ЗА ДА ЗНАМ,ЧЕ НЕ СА ПО-УМНИ ОТ кучетата. И с теб не съм общувала много , ама вече съм наясно колко може да ти е акъла.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Прасето наистина е доста интелигентно животно........Незнам на какъв човек няма да му трепне при представата за това как желязно острие се врязва в плътта на живо същество, а то квичи от ужас и болка и пръска кръв......това е ужасно.....Прасето с нож ли го заклаха......ЕС вероятно се притесняват повече за качеството на месото, защото ставало по- жилаво, ако прасето се страхува и в кръвта му се отделя адреналин

# 41
  • Мнения: 288
Eee, Монда, не прибързвай с изводите за акъла ми.  NaughtyТова не съм го измислила аз. А за общуването с прасенцата беше шега, не съм те обиждала...

# 42
  • Мнения: 13 512
Категорична съм,че животните трябва да се колят за миг, без да усещат нищо.Но не смятам,че е жестотко да се колят. Или сега да припяваме колко много е страдало прасето, след като около нас  страдат толкова много хора...докато им дойде ред на прасетата да ги мислим и тях като хората....баяя вода ще изтече в България.
Ето го прасето , първенец на МЕНСА

# 43
  • Мнения: 13 512
Eee, Монда, не прибързвай с изводите за акъла ми.  NaughtyТова не съм го измислила аз. А за общуването с прасенцата беше шега, не съм те обиждала...
Прозвуча ми иронично, затова така реагирах.. Дано да съм избързала  изводите и да съм сгрешила.

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
най- хуманно, ако може да има такова убийство, би било с куршум

Общи условия

Активация на акаунт