Гледате ли Карбовски? Началото... отврат...

  • 6 016
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Един ден свекърва ми чула бебешки плач и някой да казва "Тихо де, тихо". Решила жената да види какво става и видяла съседа да коли едно малко зайче с тъп нож. Според мен това е мъчение.

# 61
  • Мнения: 13 512
Скоро едни приятели бяха в Германия,роди им се внуче и отидоха да го видят. На 20 тия ден искали да заколят агне- отишли до някаква ферма,купили агнето/ по-евтино,отколкото тук/, заколили им го и  си тръгнали по живо по здраво. Не знам за какво ми говорите- ЕС,заатвори...
А коленето на животните е свещен акт- чете се молитва и се коли при мюсюлманите, при християните същщо се прави  курбан. Има го в Библията, пък било зверщина..знам ли? newsm78

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Един ден свекърва ми чула бебешки плач и някой да казва "Тихо де, тихо". Решила жената да види какво става и видяла съседа да коли едно малко зайче с тъп нож. Според мен това е мъчение.

И аз знам, че зайците плачат като бебета

# 63
  • Мнения: 490
Как точно е доказано ,че едно животно разбира като види един нож или чук , че ще го колят!!!????

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Плачат наистина, но ги ям ...рева и ям

# 65
  • Мнения: 677
Само като фикция,Мондо,ако отглеждаме деца,специално родени и отгледани за органи,хуманно ли ще е,когато ги убиваме?
И само ,моля те не ми сравнявай децата с прасетата, защото  не мога да повярвам,че ми се случва.
Пак си дърпаш към твоето..Четеш ли ме?
Говоря за акта..Който е нехуманен от където и да го погледнеш..
И си е свинщина,което доказва,че човек е по-голяма свиня от прасето!

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как точно е доказано ,че едно животно разбира като види един нож или чук , че ще го колят!!!????

Аз съм го виждала и знам.......започва да пръхти , неспокойно е......имахме едни патици в двора....когато тръгнахме да ги колим, едната излетя.......прелетя чак до съседския прозорец.....а иначе винаги доверчиво са идвали да ги хващам......кокорят едни очи.....гледат те със страх.....

Плачат наистина, но ги ям ...рева и ям
    hahaha hahaha hahaha

# 67
  • Мнения: 13 512
Един ден свекърва ми чула бебешки плач и някой да казва "Тихо де, тихо". Решила жената да види какво става и видяла съседа да коли едно малко зайче с тъп нож. Според мен това е мъчение.

И аз знам, че зайците плачат като бебета
Ей затова не ги ям тях! Ама ако излеззе,че и прасетата плачат като бебета- и от тях се отказвам. Ако реват кат' баби- не ми прече!

# 68
  • Мнения: 13 512
Само като фикция,Мондо,ако отглеждаме деца,специално родени и отгледани за органи,хуманно ли ще е,когато ги убиваме?
И само ,моля те не ми сравнявай децата с прасетата, защото  не мога да повярвам,че ми се случва.
Пак си дърпаш към твоето..Четеш ли ме?
Говоря за акта..Който е нехуманен от където и да го погледнеш..
И си е свинщина,което доказва,че човек е по-голяма свиня от прасето!

Хуманни могат да бъдат отношения само между хуманоиди, а не на хора към животни. Ако едно животно е гледано за колене, съвсем ноормално е да бъде заколено. Да, не трябва да е бавна и мъчителна смърт, а мигновенна.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Скоро едни приятели бяха в Германия,роди им се внуче и отидоха да го видят. На 20 тия ден искали да заколят агне- отишли до някаква ферма,купили агнето/ по-евтино,отколкото тук/, заколили им го и  си тръгнали по живо по здраво. Не знам за какво ми говорите- ЕС,заатвори...
А коленето на животните е свещен акт- чете се молитва и се коли при мюсюлманите, при християните същщо се прави  курбан. Има го в Библията, пък било зверщина..знам ли? newsm78

Ето част от санкционната политика за нехуманно отношение към животните на някои държави:
"......Често срещан подход, изразяващ значението, което се отдава на гарантирането на добро отношение към животните е включването в разпоредбите на Наказателния кодекс на състави (общ и квалифицирани случаи,) отнасящи се до малтретирането на животни и други форми на престъпно отношение към тях. Богатата регламентация в тази материя, напр. във Франция, Белгия и Италия, показва хуманността на обществото, а грижата към животните е грижа и за всички негови граждани. Санкциите, които в редица държави включват и лишаване от свобода, имат превантивно значение. Единствено когато животните се използват в традиционни игри, като напр. бой с петли, с бикове и други национални обичаи, се разрешава по-жестокото отношение към тях.

Белгийският Наказателен кодекс предвижда наказание лишаване от свобода до две години за отравяне на кон, овен, коза или прасе. Горският кодекс санкционира с глоба изоставянето и дразненето на животни. Подробна уредба на санкциите за нарушаване на действащото законодателство, свързано със защитата на животните, се съдържа в Закона за защитата и благото на животните. Инкриминирани са стрелбата по животни, забранените интервенции и ампутации, провокирането на жестокост у едно животно към друго, използването на кучетата като товарен добитък, изпращането на животни по пощата, продажбата на боядисани животни и др.

Във Великобритания наказанията за извършване на жестокости спрямо животни не са кодифицирани. Всеки закон, който регламентира отделните проявления на политиката за защита на животните, съдържа отделни санкционни разпоредби. Най-често срещаните наказания са лишаване от свобода до 6 месеца и глоба. Те могат да бъдат налагани както алтернативно, така и кумулативно. Санкционира се жестокото удряне, ритане, прегазване, измъчването, дразненето, преуморяването, претоварването или малтретирането на животни, с което им се причиняват ненужни страдания. Специфичен състав на нарушение е умишленото предписване на отровно или вредно лекарство или вещество на животно.

В Италия уредбата не предвижда лишаване от свобода, (въпреки че през 2002 г. са постъпили редица законодателни предложения в тази област), но хипотезите на наказуеми деяния са разнообразни. Общата хипотеза на жестоко отношение е конкретизирана (принуждаване към несъвместими с биологичните особености поведение и усилия, изоставяне, организиране и участие в представления свързани с изтезания и насилие над животни) и допълнена с квалифицирани състави (използване на особено мъчителни средства, организиране на незаконни облози, причиняване на смърт, рецидив). ....."

Още тук - http://www.iwns.org/content/view/45/43/lang,bg/

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Виждала съм..беше ужасно. На вилата ни съседите гладат крави и едната крава роди теле, а телето не дава мляко съотвено се коли. Как си играеха с майка си само точно като хората, но поотрасна телето и вече го подготвяха. Сутринта заведоха майката някъде да пасе, заклаха го и когато тя се върна го търсеше и плачеше със сълзи. Не съм виждала такава гледака. И животните изпитват любов към децата си.

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виждала съм..беше ужасно. На вилата ни съседите гладат крави и едната крава роди теле, а телето не дава мляко съотвено се коли. Как си играеха с майка си само точно като хората, но поотрасна телето и вече го подготвяха. Сутринта заведоха майката някъде да пасе, заклаха го и когато тя се върна го търсеше и плачеше със сълзи. Не съм виждала такава гледака. И животните изпитват любов към децата си.

Баба ми твърди, че кравата плаче за  телето си една седмица след като е било заклано.......и въпреки това, на нея не и мигва окото......

# 72
  • Мнения: 677
Само като фикция,Мондо,ако отглеждаме деца,специално родени и отгледани за органи,хуманно ли ще е,когато ги убиваме?
И само ,моля те не ми сравнявай децата с прасетата, защото  не мога да повярвам,че ми се случва.
Пак си дърпаш към твоето..Четеш ли ме?
Говоря за акта..Който е нехуманен от където и да го погледнеш..
И си е свинщина,което доказва,че човек е по-голяма свиня от прасето!

Хуманни могат да бъдат отношения само между хуманоиди, а не на хора към животни. Ако едно животно е гледано за колене, съвсем ноормално е да бъде заколено. Да, не трябва да е бавна и мъчителна смърт, а мигновенна.
Хуманоида е хуманен с всички..Иначе си е обикновен звяр..
Коленето е зверство..
Показаното по Нова е умъртвяване на живо същество по мъчителен начин..

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 20:59 от тони сопрано

# 73
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполагам, че тук има ужасни кадри с колене на животни:

http://goveg.com/factoryFarming.asp

А тук пише за интелигентността на животните:

http://www.goveg.com/amazingAnimals.asp

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пише , че прасетата са по- интелигентни от 3 годишно дете.....

Общи условия

Активация на акаунт