Дядо Коледа измислица на кока-кола, плаши децата и обижда чувствата на мюсюлмани

  • 4 248
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
не мога да повярвам,безумие просто!аман от глупости!мисля че някои хора спекулират с "вярата "си!разбирам да забраняваха сценките с Исус,които се правят за украса,примерно,но дядо коледа какво общо има?че той не е християнски образ?нито е измислица на кока кола...
Аз да ти кажа и не вярвам  Confused. Просто ми звучи пресилена тази статия.

# 61
# 62
  • Мнения: 3 423
Тук има цели турски квартали,
мацките си ходят забулени,
бащите и братята им си броят
броениците. Понякога и става
някое и друго убийство на мома,
влюбила се в друговерец. Но
всичко е украсено празнично,
във всеки магазин дразнят коледни
песни, по търговските улици не
можеш да се разминеш от купувачи,
миналата коледа нямахме ток, щото
от много лампи по къщите се претоварила
мрежата. Абе от забрани няма и помен.
Да се забрани коледа и предколедното
безумно пазаруване може да го роди
само някоя недалновидна антитърговска
кратуна. Всеки здравомислещ бизнесмен
би се възползвал от декемврийския калабалък.
Тук даже удължиха работното време на
магазините, че даже и неделите ги отвориха
за купувачи. Не, Дядо Коледа е покровител
на търговците, нека да не му стихва бизнесът.

# 63
  • Мнения: 3 423
Аз пък като потребител харесвам старото заглавие на темата

Вето над Дядо Коледа. Наранявал чувствата на мюсюлманите.


стегнато, сбито, вестникарско.

Сегашното заглавие е много обяснително
и не бих казала, че е обезателно ай-кечър.
Лично мнение. Не го приемайте навътре.
Модератори.

# 64
  • Мнения: 1 258
"Най-големият коледен базар на Австрия пред кметството на Виена забрани фигурата му. Той може да бъде видян само на стикерите "Забранете Дядо Коледа". Всичко не спира дотук. Във Виена забраниха Дядо Коледа да носи подаръци на децата по детските градини. Общинарката Грете Ласка защити това решение с аргумента, че Дядо Коледа и дяволът Крампус плашели децата и за тях нямало място, особено сега, когато родителите и училищата съветвали децата да не приемат подаръци от непознати. Детските градини можели да правят празненства, но без Дядо Коледа. "

Ще дойдат и те на наш'то накрая - ще го признаят Дядо Мраз и това е.Те накъдето са тръгнали,ние отдавна оттам се връщаме... Wink

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какво го веете този дядо Мраз? Дядо Мраз е Дядо Коледа в комунистически, наш съветски вариант.
Имам зъб на съветските творци, за които няма нищо свято. Пинокио ли? Хоп, наш съветски Буратино. Доктор Дулитъл ли - хоп, доктор Ай болит. Wink
Традицията продължава - миналата година излезе книгата "Малкият Хари кучето Потър".  Shocked
Имам да го бия този В.Постников, защото вече окепази Моливко и Сръчко.

# 66
  • Мнения: 1 258
Сакън!Да не съм чула!Този човек що подаръци ми е донесъл.Откъде ги взимаше,до ден днешен не знам,ама явно са поддържали връзка със западния си колега,защото все по нещо от ония страни носеше.

# 67
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сакън!Да не съм чула!Този човек що подаръци ми е донесъл.Откъде ги взимаше,до ден днешен не знам,ама явно са поддържали връзка със западния си колега,защото все по нещо от ония страни носеше.
На, видя ли! Не му че чиста работата на дядо Мраз! Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 2 952
какви са тези снимки бе , голям смях , и аз  съм плакала от дядо Коледа .....додето разбера кой е този и какво иска от мен ....пък и да ме гуши , майко ....давай ми подаръка и се махай  hahaha

http://fishki.net/comment.php?id=15717

# 69
  • Мнения: 3 405
Линковете на Как'Сийка и Петя911 дават светлина по въпроса Wink Тези са порасналите с травма от Дядо Коледа деца, те лансират идеята Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 38 530
Както става ясно от снимковия материал тоя измамник с фалшивата брада и червените дрехи само разплаква децата. А ние, родителите купуваме подаръците и ги учим какво е Рождество. Да се маха! Santa sucks!

Един ден седнах да си мисля какво би станало ако Църквата заведе дело срещу Кока Кола за авторски права срещу търговското използване на образа на Свети Николай Чудотворец. Само че тук пък изниква въпросът - Коя църква?.

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 16:22 от Дилянка

# 71
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да а преди време приятелка от Сиатъл ми прочете приказка която завършваше така: "Принца се оженил за принца от съседното царство и двамата заживели щастливо." Дали я на детето й в училище. На баба им гъза на толерантните хамериканци!

# 72
  • Мнения: 3 161
... "Принца се оженил за принца от съседното царство и двамата заживели щастливо."....
  Joy

А Дядо Коледа и Дядо Мраз дали да не ги оженим и тях и да ги изпратим по живо по здраво?

Вярно прекаляват понякога Западните демокрации с политическата коректност, ама какво да се прави - шарен свят, налага се да се съобразяваш с малцинствата и понякога трудно се намира мярката.

А традицията с подаръците не е чак толкова лоша - тя идва от християнската история с трите влъхви, дето донесли дарове на Младенеца. От тогава хората символично си разменят дарове. Но на мен лично ми харесва вариантът с мистерията на Коледа, дето подаръците се намират на сутринта под елхата, а кой ги е донесъл остава за въображението на детето; а тия бутафорни старци с бели бради и педофилски наклонности, дето друсат малки момиченца на скута си, не са ми по вкуса, така че хич не би ми липсвал белобрадият Кока-кола старец. А пък онзи синия на Пепси хич да не ми се мярка, че беше пълен кич.

# 73
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А Снежанка......от седемте джуджета ли са я откраднали  newsm78

# 74
  • Мнения: 431
Не виждам в какво е драмата... не харесвам Дядо Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт