Настинките по време на бременност - как да се лекуваме?

  • 44 927
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 329
Наистина е кошмарен този вирус дето върлува ooooh! Аз съм в "болно" положение от три дена.Температура нямам , на когато говорих с лекарката ми каза ако евентуално вдигна да взема Парацетамол , но да не прекалявам защото загрявало и не било много хубаво в началните месеци.Иначе много ми помага лимони с мед..мисля че това е благодат.
Сега започна да ме тормози едно храчкоотделяне, което направо ме побърква - стигам до повръщане.Звъня на доки ама не вдига  newsm78 Какво ще препоръчате за по лесно отделяне на храчките???????

# 31
  • Мнения: 998
Моля ви моимичета, лекувайте се и се грижете повече за себе си, защото аз така от настинка, после бронхит и от днес съм с диагноза пневмония и съм на антибиотик Cry

# 32
  • Мнения: 2 274
  3 пъти се разболявах през бременността и само с хомеопатия се лекувах!  Peace

# 33
  • Мнения: 6 441
Явно не съм само аз болната....Много кофти работа..особено тези запушени носове..Пожелавам на всички оздравяване,ама не скорошно,ами направо утрешно Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 244
Моля ви моимичета, лекувайте се и се грижете повече за себе си, защото аз така от настинка, после бронхит и от днес съм с диагноза пневмония и съм на антибиотик Cry

Олей, антибиотик  Shocked

И аз лепнах някакъв вирус без Т слава Богу. Джи Пи-то каза за носа да ползвам Виброцил, но на листовката пише, че не се препоръчва за бременни, та засега се отказах и си седя със запушен нос. Някой ползвал ли е?  newsm78 Иначе това с ракията го пробвах, но нещо не ми действа.

# 35
  • Мнения: 683
Чай, мед, лимони,  осцилококцинум - хомеопатични, биопарокс, но на мен той ми беше гадничък...

# 36
  • Мнения: 492
Явно има доста майчета в това запушено положение. Аз започнах с капки Пиносол от вчера и май има ефект. А иначе чайчета, вода с морска сол в носа, инхалации и т. н.
Дано се оправяме бързо, че не може да се спи с такива носове  Praynig

# 37
  • Мнения: 377
Вече започвам трета седмица с тая настинка и никаква промяна - кашлицата си ми е същата, въпреки сиропа Бронхолитин, който пия със страх да не навреди на бебчо, температурата от 37, 2-4 не спада (но предполагам че като се оправи гърлото и тя ще се махне). Просто незнам. Сега ще ходя на друг лекар, за да чуя и друго мнение, но много ме е страх от лекарствата дори и като ми казват че са подходящи и няма да навредят. Страх ме е бронхита да не прерасне в бронхопневмония и да трябва да пия антибиотици. Гинекологът ми каза че на практика след третия месец голяма част от лекарствата са разрешени, дори и някои антибиотици, но ....... все пак ме е страх. Знам че и дългото боледувяне не е полезно за бебето, но се страхувам и от лекарствата...

На някой случвало ли му се е дълго боледуване и имал ли е проблеми с бебето заради това?

# 38
  • Мнения: 260
Аз се лекувам само с чайчета, витамини, осцилококцинум от време на време, че май не ми действа много, Коризалия за хремата (наистина ми помага - отпушва ми носа веднага), Хомеовокс за гърлото. Но по-добре внимавай с Вит.С. Моята лекарка ми беше казала, че мога да го пия след 6-тия месец. Така че за това се консултирай първо с твоя лекар.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Хей, не се давай на една настинка! Wink На мен много ми помагаха огромни количества лимони, хем против гадене, хем ударна доза вит.С, киви, компоти, силна храна, положителни емоции и мисли.
Просто не се предавай. "Стартирай" оздравяването си като да начало "в главата", мисли как се подобряваш с всяка изминала минута, как тялото ти работи на високи обороти, за да се възстановите бързо ти и бебо, спомагай процеса, движи се по мъничко, занимавай се с нещо, не мисли само за болестта. Naughty
Скорошно оздравяване! Hug

# 40
  • Мнения: 873
oh yavno sega im e sezonyt na nastinkite.i az sym s hrema,gyrloto me boli,zaedno s muskulite i stavite po cyaloto tyalo Sick.skoro priklyu4ih le4enie s Ospamoks zaradi problemi s piko4niya mehur i povi6eni stoinosti na Toksoplazmoza.v 3-tiya mesec sym i bebo si e nared,ama az....6to vitamini,folieva kiselina i jelyazo piya-lele male!ama za nastinkata mi izpisaha Bioparoks,koito e lokalen antibiotik i Prospan v namaleni dozi.piya i 4ai ot menta i ma6terka,a za temeraturata-Paracetamol,no kato stigne do 37,7.vitamini mi izpisaha-Bulmama.
Leko ozdravyavane na vsi4ki  bouquet

# 41
Аз имам същият проблем от няколко дни. За носа използвам капки Ксилорин,те са на основата на Ксилометазолина който се препоръчва и за бебета.Много съм доволна,отпушва носа веднага.За гърлото си забърках 1с.л. мед с 1 ч.л. сода. Преглъщаш бавно и не консумираш нищо за известно време,за да окаже своето влияние върху гърлото. Правя си чайчета(шипка),но мащерка в никакъв случай,защото не се препоръчва за бременни.Много фрешове портокал и грейпфрут.

# 42
  • Мнения: 391
Аз правех инхалации с лайка -нали знаеш поставяш във вряла вода пакетче лайка и вдишваш изпаренията.За гърлото -ядях много плодове -през зимата най вече портокали .Пиех оксцилокоциум/май така се казваше ,дано не съм го изписала погрешно/ .А да... дъвках дори чесън - дава добри резултати ,само дето после никой не искаше да общува с мен ,освен бъдещия татко ,за щастие Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт