С какво да започнем: с оризова каша или със зеленчуково пюре

  • 7 539
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Ние имахме стомашно-чревна бактериола и започнахме по препоръка на лекар с оризова каша, после преминахме за захранване на зеленчуково пюре от съвет педиатър

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Абонирам се за темичката, тъй като ме интересува и мен! Peace

# 17
  • Мнения: 94
Аз захраних с оризова каша Peace

# 18
  • Мнения: 3 695
безмлечна оризова каша на Хип не е равна на безмлечна оризова каша на Милупа, нито на Нестле, нито на Блевит, нито на домашна оризова каша
От готовите безмлечни безглутенови каши, коя бихте препоръчали?

# 19
  • Мнения: 241
Оризова безмлечна каша на Милупа Peace

# 20
  • Мнения: 532
безмлечна оризова каша на Хип не е равна на безмлечна оризова каша на Милупа, нито на Нестле, нито на Блевит, нито на домашна оризова каша
От готовите безмлечни безглутенови каши, коя бихте препоръчали?

Това, което аз съм имала предвид е, че въпреки че храната е една - винаги да се започва с малко.

т.е. собствен опит - детето ми ядеше безмлечна оризова на Хип (навремето тази беше единствена на бг пазара), която изведнъж изчезна поради липса на внос. Купих на Милупа и избамках цяла порция, но малката направи екзема на брадичката - еднократна. затова написах, че всичко ново се започва по малко, дори да изглежда едно и също.

Някои са доволни от Хип, други от Милупа
Някои от Нестле - ориз и рожкови - особено за бебета склонни към разстройства
Някои от Блевит (с бифидус ефект) - особено за бебета склонни към запек
Други предпочитат домашно направената - има закована тема как да се направят правилно бебешки каши. Изхождат от позиция, че така дават чист натурален продукт на бебето си и вероятно са прави.
Моята дъщеря имаше доста храносмилателни проблеми и домашно приготвените неща винаги й идваха трудно смилаеми, дори и в малки количества и водеха до проблеми, с готовите не беше така.

Отидете в магазина, помолете за марките безмлечни оризови каши, разгледайте съдържанието на етикетите, разгледайте как се прави домашна каша  - и решете.

Друг подход е - започвате с нещо. По-нататък пробвате и останалите, като започвате винаги с малко, и преценявате коя най-харесва на бебето ви.

Дано ви помогнах!

# 21
  • Мнения: 3 695
sneji_73 , много ти благодаря  Hug
Ако ми възникнат други въпроси пак ще те тормозя с твое позволение Praynig

# 22
  • Мнения: 532
Няма проблеми!  Hug Може и на лични.

Важно е бебоците да са здрави, докато можем да им контролираме яденето и да им създаваме полезни навици.

После кат ни отсвирят и си знаят МакДоналдс-а и скара-бирата  Mr. Green .......

# 23
  • Варна
  • Мнения: 893
аз започнах с пюре от морковче на Хип,
оризовата каша я отсвирихме - не ни хареса на вкус Sick
и понеже се опитах да съм хитра, смесих я с мляко, и малката я изяде но се скъса от газове вечерта, та се отказах да повтарям  Rolling Eyes
и сега си хапваме пюренца от морков,ябълка,круша,банан,тиква,картоф
предимно наблягаме на ябълката.много я харесваме и я ядем в комбинация със всичко!

# 24
  • Мнения: 572
Аз от три дни почнах с оризова каша (ХИП), но я разреждам с кърма, а не с вода или АМ. На бебка много й се услади. Обаче, досега съм давала по много малко, първият ден 1 лъжичка в 20 мл, вторият 2 лъжички в 40 мл и вчера 3 лъжички в 40 мл. Въпросът ми е "А сега накъде?", т.е. по колко вече да й давам от днес!?!? нали пакетчето има трайност 3-4 седмици, т.е. трябва да го изразходя, или поне половината?

А кога да въведа втора храна? Мога ли да смеся кашата с пюре - например тиква?

# 25
  • Мнения: 66
ШамЕнет, как реши да процедираш след кашата? Аз си задавам същите въпроси. Чудя се също дали има някоя майка, която след оризовата каша е въвела плод, както се препоръчва в хранителния план на ХИП.

# 26
  • Мнения: 532
Хип имат малки бурканчета - Ябълка за бебе - много е вкусно пюрето и на мен ми харесва  Grinning

Съдържа ябълка и ориз. Тъй като оризът вече е въведен, значи въвеждате ябълката.

Няма точен ред - важно е поносими, неалергизиращи храни да се въведат бавно една по една.

После можете - морков
После - с морков и картоф въвеждате картофа
После има картоф и тиква - въвеждате тиквата

Разбирате, нали?  Wink

# 27
  • Мнения: 3 695
Разбираме ние, ама де да бяха всички пюрета толкова постепенни..... Има 3-4 за захранване, едно- и дву-компонентни и после - бам, 100 зеленчука, масло, мляко, сметана, глюкозен сироп, сол, захар,....
Без домашни май няма как да стане, а който няма сигурни продукти от градината си, ще трябва да се пробва с тези на пазара.
Но стига съм се оплаквала, просто очаквах по-голям избор от готовите пюрета и по-чисти откъм сол и захар и др. излишни добавки.

# 28
  • Мнения: 532
Така е, че няма постепенни, но пък не е задължително да запознавате детето със 100 неща.

Моето дете, например, до 1.5 година ядеше няколко плодови, няколко зеленчукови, няколко месни пюрета, 3 каши и домашно приготвени неща - от това успявах да й направя меню, другите неща не са ме интересували. Твърде разнообразното хранене понякога може да стане нож с две остриета.

После стана достатъчно голяма и започна да проявява интерес към човешките храни.

Има правила на едно предпазливо, внимателно захранване, които се опитвам да споделя, понякога в закачлива форма - аз не съм производител и не ми се гневете  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 695
Ааа, не ти се гневя, карам ти се направо Wink
Сори, ако така съм прозвучала, дори много ми допадат мненията ти, не само в тази тема.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт