Зелени чушки не се ли ядат?

  • 1 816
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Зелени червени чушки няма значение давай на бебоче, защото са много полезни и съдържат витамини, само ги пробвай за да не са люти  Wink

# 16
  • Мнения: X
Слагат капия, защото е по-сладка и ароматна, н о ти можеш спокйно да даваш, каквато си решиш.

# 17
  • Мнения: 5 026
Аз слагам и зелени и червени, но предпочитам зелените,защото червенито прекалено добре повлияват перисталтиката му и трудно смогвам на памперси  Wink

# 18
  • Мнения: 429
извинявайте за спам-а, обаче как готвите чушките, махате ли им кожата. Аз нарязах една чушка в зеленчуковото пюре - сварих и пасирах, и детето се изповръща  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
извинявайте за спам-а, обаче как готвите чушките, махате ли им кожата. Аз нарязах една чушка в зеленчуковото пюре - сварих и пасирах, и детето се изповръща  Sick

Да, махам я. Режа чушките на големи парчета и ги слагам да се варят с другите зеленчуци. Като омекнат ги вадя, беля и ги връщам обратно да се досварят.

# 20
  • Мнения: 2 936
Капия не е ли вид чушка? Както има камба, която може да бъде червена, жълта, зелена... не е ли и капията вид чушка?  Thinking
и аз доколкото знам капията е сорт-има зелена,червена капия

как готвите чушките, махате ли им кожата.
не винаги ги махвам...зависи ако съм ги нарязала на ситно...но Алекс вече е голяма -няма проблем

# 21
  • София
  • Мнения: 1 457
Блонди е права - сорта е капия (има и зелена, и червена)  Peace

По темата - готвя по-често червена капия, защото бях чела някъде, че е по-полезна от зелената (повече желязо и витамини имала). Разбира се слагам и зелени чушки понякога  Grinning
И аз като Виви режа чушките на едро, за да мога след това по-лесно да ги обеля  Peace

# 22
  • Мнения: 361
За приготвяне на пюрета за малката ползвам само червени чушки, заради сладкия им вкус Wink. А иначе съм фен на  зелените Peace

Общи условия

Активация на акаунт