Осъдиха медиците ни в Либия

  • 13 864
  • 410
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 186
Ужас, така и предполагах, че ще стане Sad Много ми стана гадно, тия хора имам чувството, че ги познавам лично, толкова години минаха...
Все пак още тая някаква надежда, че може да се обърнат нещата в последния момент.
Политиците какво направили, какво не направили, ние сме слаба държава и ония го знаят, затова си правят цирковете и ни гледат сеира. Може би ненапразно са задържали точно българи.
А че нашите са невинни и са изкупителна жертва е ясно като бял ден. В тяхното общество отмъщението е на почит, дай им жертва за възмездие и страстите ще се успокоят.

# 46
  • Мнения: 9 990
Каква да е тази крайна стъпка? Rolling Eyes

Ако знаех, щях да съм политик Rolling Eyes

След целият този натиск И от вън, все пак дори и без политици от БГ-пак беше очевадно.Както вече казах-с фанатици ни нормални, ни ненормални политици могат да се споразумеят, камо ли да им вменят, да са дипломати и т.н.Какъв дипломат трябва да си, че да се бориш с подобни разбирания?Та там наистина с камъни убиват...

# 47
  • Мнения: 5 001
Ужасно, но очаквано  Confused
  Реално единствения шанс, които имат е да бъдат помилвани от Кадафи, това вече е въпрос на политика и дипломация и наистина зависи от нашите политици, не знам дали ще съумеят да се справят.

 Не ме учудва агресията на либийското общество, ако в България либийски медицински сестри бяха обвинени, че са заразили  400 деца със СПИН, съм сигурна, че форума щеше да бъде изпълнен с призиви за връщане на смъртната присъда и смърт на либийките  Confused
позволи ми да те цитирам моето мнение е абсолютно същото и да добавя, какво ще се иска в замяна на помилването, мисля че оттам идва целия проблем

# 48
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За Кадафи в момента е по-важно да запази собственото си топло място на върха на Либия, отколкото да мисли за външната й политика и ефекта от смъртните присъди. Това не са 5 американски сестри, я!  #2gunfire Опозицията му използва този момент за да го свали от трона, и той ще, не ще, е прави каквото диктуват масите. За съжаление.
А и външнополитическия отзвук какъв ще бъде? Ще има протести, мърморене, размахване на показалци, малко изолация (евентуално), и накрая нищо, всичко ще си е по старому.
За да има ефект, трябва нещо наистина сериозно. Заплаха, че ще върнат всички деца в Либия (звучи нехуманно, но и това тяхното не е върха на хуманизма), пълна международна изолация, спиране на плащания, искане за пълно изплащане на българския външен дълг, както и изрегляне на всички бг специалисти, работещи в Либия. Трябва да има силни и ефектни мерки наведнъж.
Тук-там по пресата се прокрадват мнения на либийци, че всички знаят, че българките и палестинеца не са виновни, но за да го признаят открито, значи трябва да признаят, че проблема е техен. Което не ги устройва, защото няма да капят пари.
Кофти ситуация. Дано силните на деня помогнат. А за плащането, ми да вземат скътаните милиончета на Вальо топлото, кинтите от дрога и проституция на Ванко 1... Това са наши пари, без да знаем, те са ги събирали от наше име за тежки моменти като този.  Peace

# 49
  • Мнения: 3 334
дано стане 4удо Praynig Praynig Praynig

# 50
  • Мнения: 2 070
Ужасно, но очаквано  Confused
 Натиска в самата Либия е огромен, има 400 заразени със СПИН деца и либийското общество иска виновни, които да платят, така че не може да се очаква справедлив процес, иска се възмездие, а не справедливост.
 По нещастно стечение на обстоятелствата, включващо множество фактори, допуснати и ненавременно свършени действия, българските медицински сестри станаха набелязаните виновни. Не вярвам обжалването да мине пред Върховния съд, предполагам, че той ще потвърди смъртната присъда.
 Реално единствения шанс, които имат е да бъдат помилвани от Кадафи, това вече е въпрос на политика и дипломация и наистина зависи от нашите политици, не знам дали ще съумеят да се справят.

 Не ме учудва агресията на либийското общество, ако в България либийски медицински сестри бяха обвинени, че са заразили  400 деца със СПИН, съм сигурна, че форума щеше да бъде изпълнен с призиви за връщане на смъртната присъда и смърт на либийките  Confused

Не мисля, че някоя майка би повярвала, че друга майка и жена и медицинско лице е способно на такова зверство. Ако това се беше случило на моето дете никога не бих поярвала, че има заговор, платени са пари на сестри, за да го извършат и т.н. За смъртна присъда пък да не говорим... Независимо либийки ли са, американки ли са, китайки ли са...

Продължавам да вярвам, че няма да ги екзекутират...

# 51
  • Мнения: 4 668
А с д-р Здравко Георгиев какво става ?

# 52
  • Мнения: 9 990
Дещовиди, либийките са с друг мироглед-те ВЯРВАТ на това, което им се казва безпрекословно.Ти си си ти, аз съм аз, ние сме с друго възпитание и възприятие за света и случващото се... Confused

# 53
  • Мнения: 1 733
Изобщо не съм учудена  #Cussing out
Това там не е държава, а някаква долнопробна
пасмина с предводител - шизофреник !
Нямам какво да кажа повече  #2gunfire
Ще се моля да стане чудо  Praynig
А нашата държава каква е? Каква е, щом остави хората си да изгният там? Каква ще е ако допусне да си ги прибере в ковчези обратно??? Боже, опази горките хорица! Дано някога пак да бъдат заедно със семействата си на Коледа!!!

# 54
  • София
  • Мнения: 2 958
........ Тълпите се манипулират страшно лесно, особено когато им се предоставя едностранно информация, а те държат да има изкупителна жертва.

Разбира се ,че информация им се предоставя едностранно!Това е една от най-фанатично настроените арабски държави!
Много  ми е много тъжно от тази новина! Cry
Тая в себе си надежда за помилването им, но ....  Praynig

# 55
  • Мнения: 2 070
Дещовиди, либийките са с друг мироглед-те ВЯРВАТ на това, което им се казва безпрекословно.Ти си си ти, аз съм аз, ние сме с друго възпитание и възприятие за света и случващото се... Confused

Не вярвям на това. Част от тях да, но не всички. Ние да не би да сме вярвали безпрекословно на соц пропагандата? Либийците не са чак толкова необразован народ, религията им е като всички други религии по света...

# 56
Интересно що за двойни стандарти имате - щом работят в чужбина българските медици са по-по-най, а щом работят в България са садисти, убийци, некадърници и т.н. (пълно е с подобни теми във форума)...
Между другото - лекарско чадо съм, имам много познати лекари, които са работили в Либия - и всички те са единодушни, че нашите медицински сестри са виновни. Все пак д-р Георгиев беше оправдан, палестинецът също е осъден на смърт, а от многото арестувани навремето медицински сестри - само тези са задържани и обвинени.
Така че, вместо да се изказвате неподготвени за неща, които не знаете как стоят, вземете напишете едно голямо ИЗВИНЯВАЙТЕ за българските лекари, които тук всекидневно оплювате.

# 57
  • Мнения: 9 990
Ако не всички, ок, но по-голямата част са...колкото и да не ти се вярва.Имам допирни точки...Соц-пропагандата се отрази разбира се на масата народ тук, но не на нашето поколение....Всяка религия, всеки свят с мирогледа си...Подобно инфо имам и аз, бай Торбалан, макар и да не мога да застана зад него на 100 % тъй като не съм участвала лично във всичко, което се случваше.... Sad

# 58
  • София
  • Мнения: 6 743
А защо стана така???????
Какво направиха българските власти в началото, когато медиците можеше да бъдат спасени?
Омръзна ми да им гледам зализаните физиономии по телевизията и да слушам все някакви изкилифинчени, изпразнени от съдържание и отговорност думички.
За тая работа има виновни.
Права си!Защото всички останали си изтеглиха хората, а нашите както винаги бяха НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ!!!
Мога да кажа, че в собственото ни посолство там не ни пускаха до тоалетна, а ка моли нещо друго да свършат  Rolling Eyes  Close

За жалост познавайки нацията и циклофреника който ги предвожда - винаги съм знаела, че няма да ги пуснат от там.
А като знам какво съм чувала за затворите им,. вече се чудя дали смъртната присъда не е вид помилване  Sad

# 59
  • Мнения: 815
А с д-р Здравко Георгиев какво става ?

Все още няма разрешение да напусне Либия, макар че е освободен вече 2-ра година.

Общи условия

Активация на акаунт