ЗА или ПРОТИВ брака

  • 8 650
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 362
Притеснява ме дали ще имам проблем с майчинските и ако евентуално нещо се случи с мен дали ще е по-добре за бебето по някакъв начин татко му да е законен. Иска ми се за всичко да съм помислила - нали това е началото за най-добрата мама - за всичко да мисли  Wink
С майчинството няма какви проблеми да имаш,с детските също.
А за бащата-няма законен и незаконен.Или е баща или не.Отговорността е една и съща.А това си е и до съзнанието на самият татко,така или иначе.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 271
Притеснява ме дали ще имам проблем с майчинските и ако евентуално нещо се случи с мен дали ще е по-добре за бебето по някакъв начин татко му да е законен.

Аз до колкото знам, когато не си женена се водиш самотна майка и имаш много повече привилегии Wink - за детска градина си с предимство, като парични обезщетения май се взимат повечко пари от държавата  Thinking.

Колкото до това дали искаш брак - си е твой избор Hug. Аз съм омъжена и не съжалявам  Blush

# 32
  • Мнения: 588
Въпрос на личен избор. Ние живяхме заедно повече от 5 години преди да се оженим това лято, голяма разлика не виждам, всичко си е както преди "подписа" Rolling Eyes Така че, доводи "Против" брака не мога да дам Peace

# 33
  • Мнения: 155
Проблеми за детенцето няма да има от законова гледна точка, независимо дали сте сключили брак или не. Щом бащата е припознал детето, това е напълно достатъчно за пред всички институции. От емоционална също не бих казала, че има някакво значение. Вече не живеем в такива закостенели времена, коато хората шушукат, а децата се подиграват на детенце, чиито родители не са женени.
Аз лично съм омъжена. Така исках! След една дълга и тежка връзка без брак, срещнах съпруга си и веднага разбрах, че искам да съм омъжена за него. Вече 4 години станаха. Дете решихма да направим едва сега. Не мисля, че има значение дали имаш или нямаш брак с бащата на детето ти. Щом човекът си заслужава и имате хармонично съжителство е въпрос на личен избор и убеждение.

# 34
  • Мнения: 366
 Аз също мисля, че за самотни майки се дават помощи, но за 15 - 20 лв не бих си сменяла решението, ако си сигурна , че това е МЪЖЪТ, а той смята ,че ти се ЖЕНАТА то по- добре се оженете никога няма да съжалявате, а и така ще покажете със собствения си опит семейните ценности на бъдещото си дете. Аз се ожиних в 5-ти месец, като го решихме бях 2-ри, и на мен не ми се женеше по същите причини, че няма да мога да пия пея и танцувам - не беше така, това, че не пих даже ми запази силите и спомените от всеки един момент, а и танците не пропуснах, бях красива и щастлива бременна булка. Изобщо не съжалявам, а и не бяха "виновни" роднините, мъжа ми за това начинание - сватбата. Ако пък мислиш , че е по- добре да поживеете повече заедно , за да се увериш , че това е мъжа на живота ти никога няма да е късно да сключите брак. И още нещо той ако не иска да се грижи да вас и да сте женени и да не сте - все тая....

# 35
  • Мнения: 8 505
Аз до колкото знам, когато не си женена се водиш самотна майка и имаш много повече привилегии Wink - за детска градина си с предимство, като парични обезщетения май се взимат повечко пари от държавата  Thinking.

Това е така само ако бащата не е припознал детето.

# 36
  • Мнения: 1 167
Доколкото разбирам въпроса е "за или против брака" , а не "дали ти да се омъжиш или не". И затова аз не ти давам съветвам, а ще напиша моето мнение.
За жалост съвременната представа за брак е твърде изкривена и изопачена. Превърнали сме нещо толкова красиво и ценно в неприятно и "ограничаващо" задължение. Малко са двойките сключили брак по любов. Най-често ,за съжаление, повода за брак не е романтичното предложение от човека когото обичаш,а нероденото бебе. Стигнали сме до там нормалните двойки да предпочитат да живеят без брак, а гей двойките да се бракосъчетават smile3538 ku-ku
Категотично съм за брака, за запазване на семейните ценности, за любовта в семейството (а не извън него) с цената на всичко  luvbed  loveuuu

# 37
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Аз съм ЗА брака от гледна точка на това, че е сватбата ще е още един повод за купон  newsm68
Иначе не вярвам да промени нещо във връзката ни, от 5 г. вече си живеем без брак, ако нещо ще внесе промяна това ще е   ylinfant

# 38
  • Мнения: 2 529
Много неприятно ми става, когато хората говорят за родителите си като за "дъртите", "старите", "тъпите роднини" и т.н. Какво е това отношение?! (не е въпрос) Те нямат право да се месят според вас, но защо не се опитате да ги разберете и да вникнете и в тяхната гледна точка. Не знам, може и да сме старомодни, но ние с мъжа ми си уважаваме и обичаме родителите безкрайно и се вслушваме в тях, когато можем гледаме да им доставим радост и удоволствие, те пък ни помагат и подкрепят. Знаете ли каква радост и гордост се четеше в очите им на сватбения ден  Simple Smile. Благодарение на тях не съм изпитала и за миг затруднение с организацията на сватбата, макар и в 5-ти месец бременна! И да, за мен това е един от най-специалните моменти в живота ми и ме промени дотолкова, доколкото станах още по-щастлива с любимия ми мъж! Heart Eyes
Ще се радвам, ако моят син сподели с мен и баща си един толкова важен момент от живота си!

# 39
  • Мнения: 169
Абсолютно иденти4на ситуация.Аз оба4е категори4но отказах да става въпрос за сватба, за6тото не харесвам такива мероприатия на които идват хора които дори не познавам ,а и надали 6те ги видя пак.Има хиляди други не6та които могат да се направят с парите, които 6те отидат за една сватба и 6те се по приятни за нас двамата.Естественно това си е въпрос на ли4ен избор.Това си е мето мнение.Пожелавам ви много 6тастие и вземете си направете една приятна екскурзия до място на което винаги сте искали да посетите вместо да поите гладни и жадни дале4ни роднини  bouquet

# 40
  • Мнения: 214
ЗА брака съм

# 41
  • Мнения: 121
Аз съм хем романтична, хем супер прагматична.
Романтична: от малка мечтаех да съм булка Simple Smile Насладих се на организацията и на самия ден. Усещането да ти предложат, коленичейки, да прекарате остатък от живота си заедно е неповторимо Simple Smile
Прагматична: искаме деца -> единия от нас ще трябва да се откаже от кариера (още не сме решили кой Simple Smile ) -> единият ще има по-лоши финансови възможности, а тепърва ни чакат инвестиции в къща и т.н. И ако на единия от нас му хрумне, че иска да излезе от този договор (бракът е и един вид договор) - има ясни и дефинирани правила.
Не приемам, че човек трябва да се бракува, защото

# 42
  • Мнения: X
Категорично съм против брака, особено във формата, която му придава непромененото ни от соц времената законодателство.
Такова нещо като "законни" и "незаконни" деца няма. Децата се раждат желани или нежелани. Ако бащата откаже да припознае детето, майката се води "самотна" и има някои много дребни /според мен и с оглед затрудненото и положение / привилегии.
Подписът в гражданското и изхарчените за тържеството пари /че дори и вълнението в очите на гордите родители/ не правят двойката "семейство", нито гарантират дълготрайно съжителство.
Всеки ден пред очите ми се разпадат семейства; женени мъже и бащи на 2-3 деца напускат съпругата и "забравят" да ги виждат и да им плащат издръжка...
Пожелавам от сърце на теб и на всички писали тук, горното никога да не ви застига!

# 43
  • Мнения: 6 167
Аз съм За.
Сигурно, защото съм омъжена.
Моето мнение е доста крайно, затова ще ти го спестя.

Между другото преди няколко месеца тук имаше анкета, където повечето от жените, които по принцип са "Против" биха склонили да се омъжат, ако им бъде предложено.

# 44
  • Мнения: 2 936
и аз съм "за"
но както си решите вие...

Общи условия

Активация на акаунт