Въпрос за проходилка

  • 1 478
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 355
Педито казва, че не е хубаво да слагам малката в проходилка, защото лекувахме локсация, когато беше по-молка. Сега вече всичко е наред и се чудех има ли основание да не я слагам в проходилка. Вие какво ще ме посъветвате? Мислите ли, че може да й навреди?

# 1
  • Мнения: 1 455
Ами щом педито така те съветва аз бих я послушала.Вече сте на 8 месеца и не е такъв проблем.А ако пълзите още по добре.

# 2
  • Мнения: 6 461
Аз в този случай не бих сложила детето в проходилка Naughty.Остави детенцето  да  прохожда по естествен начин.
Въпреки всичко пак си направи консултация с лекаря.
Все пак си решаваш ти Wink.

# 3
  • Мнения: 8 505
На твое място не бих ползвала проходилка-щом има противопоказания за това,няма начин просто.

# 4
  • Мнения: 1 448
По-добре недей  Stop

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам защо въобще се чудиш дали да слагаш детето в проходилка, след като е имало такъв проблем?!Естествено, че може да навреди и лекар ти го е обяснил.Аз не съм слагала сина си в проходилка, пък хем го изгледах лазещ, хем проходи.

# 6
  • Мнения: 5 401
И аз не бих.. Каби няма луксация и въобще и не мисля да го слагам. Има такива теми вече доста.   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 393
Никога не съм слагала Иво в проходилка.Най-добре остави детето само да се изправи на крачетата си когато е готово.

# 8
  • Мнения: 506
Посъветвай се с ортопед най-добре.

# 9
  • Мнения: 742
Щом така ти е казало педото по-добре недей.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 825
Не съм прибягвала до "услугите" на проходилката.
Минусите са й повече от плюсовете.

# 11
  • Мнения: 8 769
Моите деца проходиха без проходилка. Сиреч, проходилката не е от първостепенна важност. Един от най-безобидните й минуси е, че "помага" на децата да прохождят по-бавно, т.е прави ги по-мързеливи....

# 12
  • Мнения: 4 915
Значи, първо - имали сте луксация.
Второ - лекар ти е казал да не ползвате проходилка.

Какви други основания търсиш?  Thinking

Проходилката не е полезна за съвсем здраво дете, заради грешните двигателни навици, които създава, и заради натоварването на тазобедрените стави преди самото тяло на детето да е достатъчно силно и готово да се държи само във вертикално положение.

Най-полезно е да се следва естествения ход на нещата, заложен и изпитан от хилядолетия насам, откакто приматът е проходил прав - първо лазене, после изправяне, после прохождане.
Всяка една дейност - от пълзенето до самостоятелните крачки, си имат своето значение за правилното двигателно и физическо развитие на детето.

# 13
  • Мнения: 209
По принцип отропедите отричат проходилките и бънджитата...при нас проходилката само забави прохождането.Не искаше да лази и аз реших,че няма как да не проходи с проходилка ама тя само си седеше в нея и се засилваше на ляво и дясно.Щом лекар ти го казва по-добре не прави своеволия. Peace

# 14
  • Мнения: 1 341
Аз няма да слагам дъщеря ми нито в проходилка,нито в бънджи.Да уточня,че не сме имали луксация.Прохосилката не е хубаво за дете което не е имало проблеми,какво остава за такова което е имало.

# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Дори и да нямахте луксация, пак бих те посъветвала да не ползваш проходилка.
Създава се погрешен модел на движение - не ходене, а пързаляне, детето свиква проходилката да му носи тежестта и не се учи да пази равновесие. Отделно с проходилката става по-подвижно и може да докопа забранени предмети, или удряйки се в някой шкаф, да събори нещо върху себе си.

Нека си проходи естествено - първо лазене, после ходене около мебелите и накрая се пуска само, когато е готово. Още повече, щом е имало луксация, не бива да се бърза със стъпване на краченцата, не е зор да проходи, а да има здрави крачета за цял живот.

# 16
  • Мнения: 5 362
Посъветвай се с ортопед най-добре.
Peace
Иначе аз съм слагала малката в проходилка,и съм за.Но лекар-специалист ще ти каже най-добре,а и ти си решаваш все пак.
А тук до утре можем да чешем клавиатурите по повод ЗА или ПРОТИВ проходилката.

# 17
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз съм за ,но щом педю те е посъветвал да не го слагаш недей.
И не съм съгласна че проходилката забавя прохождането на детето,синът ми от 7 месец беше в нея и на 10 проходи, така че моля ви се.

# 18
  • Мнения: 5 026
Вслушай се в съветите на ортопедите и педиатъра.Има много противоречиви мнения.

# 19
  • Мнения: 683
Не съм прибягвала до "услугите" на проходилката.
Минусите са й повече от плюсовете.
И аз така. Аз на твое място не бих я ползвала.

# 20
  • Мнения: 355
Не искаше да лази и аз реших,че няма как да не проходи с проходилка

Аз също така си мислех. Просто ме притеснява, че не лази, не се изправя сама в кошарата, например. Като я опра някъде няма никакво желание да се задържи, веднага сяда на дупе. След няколко дни става на девет месеца, а най й харесва да си седи и да си играе с разни играчки и не проявява желание да ходи. Преди около месец ходеше с наша помощ и то доста добре и продължително, а напоследък отказва - свива крачета и веднага по дупе.

Затова ви попитах, иначе в къщи съм забранила да се говори за проходилки, но все ме питат защо пък не и започнах да се съмнявам в собственото си решение. Реших да си сверя часовника с вас. Благодаря за отговорите! Сега вече знам, че напълно основателно забранявам да се купува проходилка.

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
по - добре без походилка!
това е съвет и на  нашят ортопед!

# 22
  • Мнения: 3 500
Не я слагай. Проходилката е за улеснение на майката и във вреда на бебето.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Пишеш, че не иска да лази - това да не те тревожи, някои деца не лазят, пък си прохождат.
Не лази, но в един момент ще почне да се изправя и да ходи покрай мебелите.
Оставяйте я да си играе по корем, покажете й как да минава от седеж в стоене на 4 опори (на длани и коленца) АКо още няма интерес към изправяне, значи, не е готова за това. За да има някакво движение, трябва да са готови и тялото, и съзнанието - детето да разбира, че иска да се изправи, и краченцата да са заякнали достатъчно, че да могат да го носят.
Моите и двамата пролазиха около 10-11 мес. и проходиха - каката на година и 4 мес, малкия на година и 5 мес., но проходиха много стабилно и не е имало падане по нос и ожулени коленца.
Самата аз съм с луксация, при мен късно са я лекували, имам 2 операции и не бих си правила експерименти с децата.

# 24
  • Мнения: 113
Щом сте имали проблеми...питай ортопед за това по добре.

# 25
  • Мнения: 57
Моята дъщеря е на 5 месеца и още нямаме нужда, но когато йдойде времето да прохожда НИКОГА няма да ползваме проходилка. Ортопедите напълно я отричат, още повече във вашия случай. Проходилката така да се каже заблуждава детето и забавя прохождането му, защото на нея се отпуска и само мърда с краченца, без да полага усилия да се задържи право със собствена сила. Направо се чудя кой я е измислил тази глупост с тези проходилки newsm78

# 26
  • Мнения: 3 456
По-добре без проходилка

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Никога не съм слагала Иво в проходилка.Най-добре остави детето само да се изправи на крачетата си когато е готово.

И аз така мисля, нашия тати не дава и дума да се изрече за проходилка, когато стане - тогава, това  ни посъветва и ортопеда.

# 28
  • Мнения: 667
ПО-добре без проходилка. Ние минахме без нея - вече ходи дъщеря ми.

# 29
  • Мнения: 2 897
Не съм прибягвала до "услугите" на проходилката.
Минусите са й повече от плюсовете.

И аз така Peace

# 30
  • Мнения: 693
На лекция с ортопед на курс за бременни ни посъветва да не използваме проходилки и бънджита. Обоснова се много подробно но няма да обяснявам надълго и нашироко, щом сте имали и проблем по-добре не я слагай в проходилка или ако все пак решиш да я сложиш да е за колкото може по-кратко

# 31
  • Мнения: 6 164
Крис е в проходилка, но ако имаше проблем, никога не бих го сложила. Naughty

# 32
  • Мнения: 1 382
За много кратко, предимно пред гаража навън, и без това няма място вкъщи

# 33
  • София
  • Мнения: 4 397
Никога не съм слагала Иво в проходилка.Най-добре остави детето само да се изправи на крачетата си когато е готово.

И аз така  Peace

# 34
  • Мнения: 303
Леле как ме наплашихте с тези минуси... Има логика в цялата работа. Ужас. Нашият ортопед въобще не ме предупреди за проходилката, но установи колко е подвижен малкия.. напомни ми само, че колкото по-късно проходи или седне на дупе, толкова по-добре за костите.
Смятам да го слагам в проходилката за по минутки.. Лошото е че свикне ли ще има рев.  Confused

# 35
  • Мнения: 9 903
След няколко дни става на девет месеца, а най й харесва да си седи и да си играе с разни играчки и не проявява желание да ходи. Преди около месец ходеше с наша помощ и то доста добре и продължително, а напоследък отказва - свива крачета и веднага по дупе.

защо те притеснява това? защото четеш из форумите как връстниците ви вече ходят? А аз не бих карала детето си на 8 месеца да ходи с каквато и да е помощ. Избий си го от главата  Peace Синът ми не проявяваше никакво желание да ходи допреди 2 месеца, т.е. до годинката - седеше и си играеше с разни неща. Е, сега се чудя как да го спра на едно място.

# 36
  • Мнения: 1 097
аз смятам, че дете, което е имало проблеми с луксация не трябва да ползва проходилка. поне моето ако исмаше, не бих го сложила в нея. Но понеже нямаме, а и Лео седна на 4 месеца, сега му е любимо занимание  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Консултирай се с (поне) още един лекар - за предпочитане ортопед.  Peace

# 38
  • Мнения: 49
Моя Ивчо е още малък.но ортопедът  изрично ни предупреди да не ползваме тази ,,екстра,,

Общи условия

Активация на акаунт