Учихте ли го да пълзи или си започна самичко?

  • 3 139
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 126
Не съм си учила децата да пълзят.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 356
Да, учихме я да пълзи, защото на 11 месеца тя можеше само да седи статично, не се изправяше, а когато лежеше се обръщаше по корем и това е. Нейните връстници вършееха, а тя само гледаше. Съгласна съм, че всяко дете се развива различно, но не бива да се чака прекалено. Лекарите ми казаха: "На децата им идва от вътре да се изправят и прохождат, ако не им идва - ние ги учим."

С малко упражнения може да се стимулира детето да прави някои неща. Като първо го оставяй на пода, за дълго - постилаш едно одеало, разпръскваш играчки около бебето, но да не са много далеч от него, нека са на 1 стъпка разстояние, да не ги стига, но за малко. Ако детето много иска да играе с тях, ще почне да прави опити да се придвижи. Моята например се беше изхитрила и за да не се мърда, докато беше по корем, придърпваше одеалото за да стигне играчката.

Можеш също да правиш следното упражнение за пълзене:

Изходно положение - по корем, дясната ръка е поставена напред, а левия крак е сгънат в коляното и е опрян с вътрешната част на постелката. Оказва се натиск под коляното на десния крак. Следва "лазене" напред и пренасяне на тежестта върху лявата ръка, свиване на десния крак встрани и пак натиск, този път върху левия крак - за следващо придвижване напред. Повторение - 2-3 симетрични движения.
(с прости думи - докато единия крак е свит, отбутваш напред бебето като натискаш върху изпънатия  крак, после сменяш краката). Винаги да има играчка пред детето, докато пълзи, един вид да има цел и когато я стигне му я даваш.

Казвам ти това от личен опит. Ако се интересуваш мога да снимам и картинката към упражнението.

Седи ли детето?

# 47
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Синът ми започна да пълзи на 1 година и четири месеца. Laughing
Но за сметка на това пък проходи на 10 месеца.Явно е строго индивидуално за всяко дете,но смятам че деца които стоят повече време сами започват да пълзят по-бързо. Peace

# 48
  • Мнения: 113
Ани се научи да пълзи на 6 месеца сама. Аз знам че някои бебета не искат да пълзят въобще а направо прохождат, така че няма какво да се притесняваш

# 49
  • Мнения: 5 391
Не съм давала такива уроци, все още не пълзи, но стои на 4 крака и се поклаща.
Отскоро започна да се изправя и леко да пристъпва, също никой не го е учил, явно е станал достатъчно стабилен.

# 50
  • Мнения: 2 757
Учих го ама не успях да го науча. Накрая сам се научи  Peace

# 51
  • Мнения: 35 962
голямата ходеше, а още не можеше да пълзи
малката пълзеше на воля преди прохождането
нито една от двете не учена Simple Smile

# 52
  • Мнения: 209
Дъщеря ми изобщо не се научи да пълзи...малко късно проходи,но преди това и не направи усилие да се движи с пълзене. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4 473
Помогнах и да схване движението малко, да. Пропълзя на 10 месеца, проходи дни след годинката.

# 54
  • Мнения: 118
Баткото направо  проходи , а малката сама се научи да лази . Може да е помогнала малко гимнастиката ,която правехме .

# 55
  • Мнения: X
Самичко

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 145
На приятел на мъжът ми, майка му е детски рехабилитатор, така че се възползвахме и имаше удивителен резултат. На 5 месеца се клатеше, на 6 пълзеше като хлебарка, а на 7 се изправяше и обикаляше по мебелите. Идва в нас само около 2 седмици, но явно си разбираше от работата. Само да уточня, че не сме имали никакви показания за нужда от рехабилитация, просто от прекалена амбициозност и мераци.
Не мисля, че има значение кога прохождат или проговарят децата за бъдещето им развитие.

# 57
  • Мнения: 106
когато лежеше по корем си слагах дланта на петичките-така леко я побутвах и това и харесваше...
за изправянето-започна много късно защото спеше в кошара и нямаше как да прави опити да
Така правих и аз. Мая първо започна да стои седнала стабилно (8ия месец) и после пропълзя. Чувала съм, че при момченцата поне първия процес настъпва по-късно.

# 58
  • Мнения: 6 164
Сам.

Някои бебета не пълзят, а направо прохождат - аз съм била така. Изправила съм се в кошарата и съм почнала да си обикалям вътре.

Крис обаче от новороден е привърженик на лежането по корем, играенето по корем и спането по корем и беше съвсем естествено да пропълзи. Той по гръб не обича да седи, сигурно се чувства като бръмбар, обърнат наопаки Mr. Green ... Ако не се кефи да седи по корем, може и да не пълзи.

# 59
  • Мнения: 568
ние сме на 7 и досега се търкаляше сега започна и да пълзи , комбинира и двете Simple Smile
Напредна много в движенията откакто и постилам одеало на земята и и давам повече простор за действие. слагам разни интересни предмети из цялата площ, тя иска да достигне ту това ту онова и се движи из цялата стая.

Общи условия

Активация на акаунт