Висяща баница

  • 29 656
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 867
Това, че не четеш, си е тжойа работа! Личен специалитет означава, че е измислен от мен. С авторствата ще те убием като присвоим нещо твое!

Извинявай, но баба ми открай време прави тази баница и също има претенции за авторство. Все пак живее доста по-дълго от теб и мен. Не разбирам кое ти е ЛИЧНОТО в този специалитет??? newsm78

# 61
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!

# 62
  • Мнения: 22 867
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!
Съвсем съм в крак с нещата, щото я ям тая баница от детските си години. И откъде накъде само ти ще имаш право на мнение??? Twisted Evil

# 63
  • София
  • Мнения: 888
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!
Съвсем съм в крак с нещата, щото я ям тая баница от детските си години. И откъде накъде само ти ще имаш право на мнение??? Twisted Evil
Искаме бой Party

# 64
  • Мнения: 5 500
 smile3532 smile3532 smile3532
Ай стига се карахте за глупости де! По тая логика всички можем да претендираме за авторства! Пък и наистина не видях къде съм писала, че ми е личен специалитет  newsm78 просто писах, че ми е любима!

# 65
  • Мнения: 22 867
Изобщо не се карам. Просто ме подразни заядливостта на госпожа/госпожица номинация-та69 и претенциите и за абсолютно авторство. Затова и написах, че баба ми я прави отдавна тая баница, което си е истина.
AFRODDITA, благодаря, че ми напомни за тази вкусна баница!  bouquet

# 66
  • Мнения: 47
Направих баницата,невероатна е  Heart Eyes.Аз си мислех, че с готови кори нищо свестно не може да излезе Mr. Greenноооо взимамси думите назад   chefпоздравления за хубавата рецепта  bouquet

# 67
  • Мнения: 2 550
От куде знаеш на колко години съм? И не се ангажирай с мнение, щом не си в крак с нещата!!!

Кака, не съм видяла ти да постнеш същата рецепта...
И откъде на къде пък е твоя...че аз съм яла такава баница преди години...и може да си сигурна, че този, който ми я е правил, не подозира, че изобщо същестуваш.

# 68
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Привет,мамчета.Искам да ви запозная и с моята висяща баница-1 пакет финни кори Белла,а най- хубава става с листи Олинеза,300гр синене,4бр яйца,450мл вода,сол.Редят се листи,сирене,листи,сирене накрая листи.Нарязва се на парчета.Там,където е минал ножа се залива със сгорещено олио.Яйцата се разбиват с вилица,добавя се водата и солта.Разбърква се и се изсипва върху листите.С помоща на вилица се отварят леко листите,за да отиде от сместа навсякъде.Пече се в предварително загрята фурна при умерена температура.Изпечена веднага се обръща,като единия край на тавата е върху обратната част на чиния,или се обръща в по-голяма тава.Надявам се да ви хареса.У нас е хит вече няколко години.

# 69
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
AFRODDITA Едно голямо БЛАГОДАРЯ   bouquet  bouquet  bouquet  за вкусната баничка, направих я за вечеря, стана страхотна, хем пухкава, хем вкусна  Peace. Направих я в обикновенна тава и я обърнах върху купички  Grinning. Ето я:

# 70
  • Мнения: 1 128
Искам още нещо да попитам.Дали с по малко олио ще стане,4е не съм му голям фен?Във фурната посредата ли да я сложа или малко по надолу?И се пе4е отгоре и отдолу нали?Sorry,4е 4ак такива подробности питам,но съм си невежа.Мерси,мерси,мерси.....

# 71
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
newsm11Пълен провал!!! Аз ли съм най-некадърната тук, дето не мога да я направя?! Така висна, че чак падна.  smile3514
В каква тава я прави и сложи ли на дъното от сместа?
Правих я в тавата от печката. И да - сложих от сместа на дъното. Постарах се да изпълня точно както е описано в рецептата. Ама  Sad  Баницата не се отлепи от тавата цялата - паднаха горните кори, които ги бях поляла. Уж слагах между всичките от сместа..... Отдолу захвана, та чак се препече, отгоре висна, та падна....А бе както казах: ПЪЛЕН ПРОВАЛ.

# 72
  • Мнения: 2 550
Тавата от печката не е ли квадратна и без стени?
Ако си я пекла в такава тава, нормално е да падне...

# 73
  • Мнения: 5 500
Butterfly, разкошна е баницата ти, много се радвам, че ви е харесала Laughing
friki, не съм я пробвала с по-малко олио, но имай предвид, че баницата изобщо не е мазна и няма да се усети количеството. Но, ако все пак не искаш може да сложиш около 70 мл олио. За печенето, пека отгоре и отдолу, слагам я посредата на фурната. Ако видя, че се запича повече отгоре, а отдолу не, слагам лист вестник или лист фолио за да не изгори.
Shonny, мисля също като Марчето. Нормално е да падне, тавата е плитка, пробвай в по-дълбока и по-малка тава.

# 74
  • Мнения: 983
Аз правя баница със същата плънка с тази разлика, че на дъното слагам първо кора. Между всички кори слагам плънка, но накрая не обръщам. Наистина е много вкусна. Peace

ето я: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1867869

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 22:36 от Rouz

Общи условия

Активация на акаунт