може ли без гимнастика бебе на 5м. -недава?

  • 2 714
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Дъщеря ми от 2 седмици не дава да и правя гимнастика като и хвана краката веднага ги стяга и не ги отпуска, а като и хвана ръцете веднага се сърди и започва да се мята.
 Вие имали ли сте такива периоди?
А какво ще стане ако спрем с гимнастиката?


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 956
И аз не знам! Rolling Eyes
Моят син по цял ден се върти и пъчи, но като дойде време за гимнастиката и започва да опъва ръце и крака и не мога да му ги свия! Crazy И то отскоро, преди даже му харесваше! Thinking
Весели празници и от мен!

# 2
  • Мнения: 8 505
Щом не иска,не я насилвай.Опитай пак след седмица например.

# 3
  • Измир
  • Мнения: 645
По-добре е да не се спира гимнастиката, защото мускулчетата на бебетата няма как да се тренират от самосебеси. Опитай да дадеш на бебка нещо интересно и ново в ръцете да си играе(кутийка от крем, голяма капачка).
Мисля че по някое време на всички бебета им писва от масажа, но не се отказвай.

# 4
  • Мнения: 4 978
Бебето само си тренира мускулите, като се движи, протяга, обръща,
опитва да достигне предмет, който му е интересен.
Не е болка за умиране да не се прави гимнастика.

# 5
  • Мнения: 2 039
Бебето само си тренира мускулите, като се движи, протяга, обръща,
опитва да достигне предмет, който му е интересен.
Не е болка за умиране да не се прави гимнастика.

Точно така!!!Че той моят бебо нито за миг не стои мирен,все се огъва и мята туй-онуй  Crazy Тя природата си знае работата  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 8 283
Може, не даваше и лекарката каза че трябва да му е приятно.
След няколко неуспрешни опита се отказах, единственото нещо което остана бе слагането по корем - също не го обичаше в резултат направи първо обръщането корем-гръб, преди гръб-корем(и то преди 4м) Simple Smile.
Дори не искаше да подскача като го изправиш спросто стърчеше но това много го кефеше Simple Smile, не сме иамли проблем при сядане (6-7м) и прохождане (1г. 1 седмица), но то си зависи от детето

# 7
  • Мнения: 1 555
Нищо няма да стане като спрете гимнастиката, разбира се ! И при нас беше така, тогава го оставях да се търкаля на земята и обръща от гръб по корем и обратно, ето пак си правеше гимнастиката човека  Grinning

# 8
  • Мнения: 7 803
на моите не съм им правила никаква гимнастика и децата са добре двигателно развити

# 9
  • Мнения: 3 356
Никога не съм правила нито гимнастика,нито масажи (е,малко по-усърдна бях при мазането с олио и мляко ,но не може да се каже ,че е било точно "масаж").Той е толкова енергичен и подвижен,че изобщо не виждам смисъл от нея.

# 10
  • Мнения: 1 382
Никога не съм правила нито гимнастика,нито масажи (е,малко по-усърдна бях при мазането с олио и мляко ,но не може да се каже ,че е било точно "масаж").Той е толкова енергичен и подвижен,че изобщо не виждам смисъл от нея.
И аз така, в 5-я месец вече се движат активно и сами, по-скоро гимнастиката почва за тебе  Mr. Green Peace

# 11
  • Мнения: 1 013
Добре е да се прави масажче и гимнастика на бебе-то всъщност това му е смисъла-да се повлияе върху мускулния тонус, който както знаем при бебета на тази възраст е повишен. Моят съвет е да продължаваш да опитваш! Опитай да предразположиш бебенце когато е по-спокойно-например след сън!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И нашето беше нещо като гимнастика.Много рядко успявах,защото постоянно си изпъваше ръцете и краката...и така до към 7я месец когато спрях.

# 13
  • Мнения: 1 712
        И Явор не приритваше да правим гимнастика. Щом не харесва на детето хич и не го насилвай. Не вярвам нещо да стане.

# 14
  • Мнения: 27 524
Никога не съм правила на сина ми гимнастика, а и изобщо в Белгия не им правят.

# 15
  • Мнения: 5 362
Нищо няма да стане. Peace
Някои мами изобщо не правят.И аз не съм била толкова постоянна и на детето ми нищо му няма.

# 16
  • Мнения: 3 500
Не съм правила гимнастика, малката е много подвижна, пълзи, обръща се, търкаля се, не се спира.Само масажи правя.

# 17
  • в джунглата
  • Мнения: 916
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГВОРИТЕ

# 18
  • Мнения: 1 427
Изобщо не съм правила гимнастика на Йоана.Не виждам да е някакъв проблем.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не се коси и аз не правя - едва успявам да я облека, то не е въртене, мятане, пълзене, по-добра гимнастика от това, здраве му кажи.

# 20
  • Мнения: 5 026
Нищо няма да стане на детето, ако спреш гимнастиката.Ако е подвижно, само си прави гимнастика. Не го насилвай!

# 21
  • Мнения: 6 164
На Криси почти не съм правила - беше невъзможно просто и мъчение и за двамата! Първите 2 месеца само... После вече той искаше да се върти, обръща, рита... И прецених, че достатъчно гимнастика си прави сам! Mr. Green Масажите също - трябва да е вързан и упоен, за да направя подобно нещо! Joy

# 22
  • Мнения: 2 956
Бебето само си тренира мускулите, като се движи, протяга, обръща,
опитва да достигне предмет, който му е интересен.
Не е болка за умиране да не се прави гимнастика.
Абсолютно вярно. Аз даже почти не съм правила на мойта бебка  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 3 427
Правя само масаж със зехтин.
Иначе е толкова подвижна, че...

# 24
  • Мнения: 2 237
Никога не съм правила на сина ми гимнастика, а и изобщо в Белгия не им правят.


И аз като Блонди,въпреки че в България правят.Пък елате я вижте сега,нищо и няма....
Не се притеснявай,щом не иска не насилвай детенце. Peace

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм правила гимнастика, ама никога, само леко масажче след къпане с лосиона и толкоз. Сина ми също не обичаше да го мачкам и масажирам.
+ това си е шило от бебе. Той мирен не стой дори за миг. Още на 3 месеца се въртеше сам и правише опити за пълзене  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 461
Когато моите бяха бебчета им правих масажи след баня.
Нищо няма да му стане на детенцето като не му правиш гимнастика.


Цитат
Бебето само си тренира мускулите, като се движи, протяга, обръща,
опитва да достигне предмет, който му е интересен.
Не е болка за умиране да не се прави гимнастика.
 
Peace

# 27
  • Мнения: 3 478
Гимнастика не съм и правила, ама то на такова шило не му се и налага Mr. Green.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 606
Щом не иска,не я насилвай.Опитай пак след седмица например.
Peace

# 29
  • Мнения: 2 015
Правя само масаж със зехтин.
Иначе е толкова подвижна, че...
И аз така.Моето е страшно шило и рита като за световно, та само си прави гимнастика.

# 30
  • Мнения: 46 535
Аз никога не съм правила, от новородено пищеше, само като я пипнех  Tired

# 31
  • Мнения: 1 294
И моето момиче е в такъв период.Започнах да се правя на маймуна по време на гимнастиката Mr. Green и го обръщам на игра, така се получава понякога.Сега успявам да и направя гимнастика поне 1 път през деня, но много често опитвам да я хвана в настроение за това.

# 32
  • Мнения: 5 183
Никога не съм правила на сина ми гимнастика, а и изобщо в Белгия не им правят.

И тук така.
Та и аз никога не съм му правила.

# 33
  • Мнения: 2 677
И аз не го насилвам да правим гимнастика. Опитвам, но той не винаги е в настроение.
А като се замисля, бебоците и сами достатъчно добре се раздвижват, така че едва ли е чак такъв проблем.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт