Пъзели 53

  • 22 035
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 072
Е да де, ама какъв е смисъла за два билета, за да идеш на финал. И после там какво правиш? Не можеш да си купиш втори билет за финал. Не виждам никаква логика в това.

# 676
  • Мнения: 7 020
Вероятно с единия билет въобще няма да участват.

# 677
  • гр. София
  • Мнения: 1 597
Участват повече от веднъж, за да увеличат шансовете си за класиране. А на финала е само един, разбира се Simple Smile

# 678
  • Мнения: 707
Аз участвам само, защото не знам колко пъти повторих, че състезанието ще е честно и равностойно само ако пъзелите не са известни предварително. 

И понеже е така, чувствам отговорност да се включа.

Винаги можеш да намериш начин да заобиколиш правилата, че дори и да победиш по този начин. Но ти ще си знаеш, че не истина и е незаслужено. И че не си най-бързия по правилата на играта.

За мен това обезсмисля всичко.

# 679
  • Мнения: 4 072
Даже и с измама да си първи в твоя си час, после на финал няма да направиш нищо, защото дефакто не си толкова бърз. Само си си загубил времето и парите двойно

# 680
  • Мнения: 3 431
О, така е , съгласна съм и е доста нечестно спрямо себе си и другите участници . Надявам се , че няма такива тарикатлъци !
На мен ще ми е изключително интересно как ще се справя с времето , тъй като правих пробно на няколко пъзела и все съм около 2 часа , което е много зле . Та дано поне този път да подобря личните си рекорди и да се наредя сред вас и Вашата групичка …

# 681
  • гр. София
  • Мнения: 1 597
Мисля, че не става дума за измама, а по- скоро до късмет. Ако ти се падне по- лесен за теб пъзел на някое от участията може пък да се класираш. Вече за финала най- бързия, но и там има късмет, много зависи какво ще се падне на финала.

# 682
  • София, България
  • Мнения: 5 610
Вижда се, че сте много честни и чисти душички, но като ги гледам хиените по състезанията, гаранция Франция, че поне 5-6 човека са направили тази врътка.
Йоанка беше питала какво печелиш с два билета, еми още един пъзел за финала, пък там каквото сабя покаже. Те тези, които биха правили такива цигании нали се сещате, че не са случайните любители на пъзели, а маниаците по групите.
А помните ли преди 2-3 Пъзелмании как имаше една дзен двойка, която всеки път като ги дадеше камерата се любуваха на парчетата и накрая от раз го подредиха този пъзел.
В резюме да напиша, че според мен тези състезания са опорочени, но това не значи, че човек не трябва да се забавлява и да си реди със спортен хъс.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 029
А защо не се направят на живо, тези пъзел състезания. И пъзела да няма възможност да се знае преди това.

# 684
  • Мнения: 3 431
Това не го знаех за Дзен двойката и ако е било толкова явно , как не са ги хванали и да ги дисквалифицират ?! Знаеш ли в кое клипче и било , та да ги видим тия хора ?!

А относно последния коментар на гурголина , то е на живо състезанието в реално време .

# 685
  • Мнения: 6 932
А защо не се направят на живо, тези пъзел състезания. И пъзела да няма възможност да се знае преди това.
Защото на всички не може да се угоди Satisfied

За останалото съм ноу комент Smile

Бътърфлай, преди пандемията състезанията се провеждаха на място в София.

# 686
  • гр. София
  • Мнения: 1 597
Така е добре да е нов пъзела, защото някои редят до откат и като ги бутнеш могат да го наредят. Последно си  спомням за варненския пъзел, че го бяха редили много пъти.

А при кое състезание е било това с дзен двойката?

# 687
  • София
  • Мнения: 8 594
Весенце, едно към едно си написала защо участвам и аз! Ама съвсем буквално - все едно аз съм го казала, ама честно и искрено, от вътре Simple Smile
Мона Лиза, дефектът от снимката дразни, защото парченцето просто не влиза. Длъжна съм да ти кажа, пък ти да си решиш дали го искаш. Иначе съм отделила рамката Simple Smile

Получих и аз пъзела днес, даже си получих и последната поръчка, та си отворих един за кеф (не е подходящ за засичане на време, не искам да се депресирам преди състезането). Между другото, ние сме толкова участници от нашата си групичка, че изобщо не ме касае как съм на фона на непознатите там - ще си обсъждаме и ще се майтапим после помежду си тук и това е поне десет пъти по-ценно Wink Да не споменавам, че агитката я няма никой друг освен нас!
Мисля, че можем спокойно да си организираме едно (преди)лятно състзателно редене при Весето, ако ни иска Simple Smile Купуваме пъзели, редим, ако искаме и награди можем да си измислим. На мен ще ми е по-интересно да се "състезавам" с вас, отколкото онлайн с непознати. Желаещите от други градове все ще ги наместим по къщите (у нас има два дивана).

Днес наредих и този Castоrland за 1:55. Доволна съм като за такъв тип пъзел - на мен не са ми най-лесните.

# 688
  • София, България
  • Мнения: 5 610
Тони така хубаво го описа, че ще взема на следващата соло пъзелмания и аз да се запиша. Да ви направя веселото като ми се падне някоя картина на Моне

# 689
  • София
  • Мнения: 1 930
Мдаааа при Весето спокойно може да организираме една соло мания за бг мама Simple Smile
Взех си днес поръчките, пъзела за събота го оставих в колата за да не го забравя и да замина за Търново Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт