Какви прахчета смъркате? /споко, темата си е готварска/

  • 2 623
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Кажете повече за сухите супи... Какво би ви накарало да ги използвате? Мен лично единствено нещо по спешност...

# 16
  • Мнения: 4 546
когато бях студентка тъкмо бяха се появили на пазара готовите супи. 2-3 пъти ги пробвах - защото ми се ядеше нещо топло, а нямаше кой знае какви условия за готвене / а също и желание за готвене от моя страна  Wink/. след като 1 тенджера със супа не ми стигаше и търсех с какво да си дояждам  #Crazy- вече нищо не може да ме накара да ги опитам. освен, ако някой тайно не изсипе в супата  Joy

# 17
  • Мнения: 197
Смъркала съм предимно Маги, Галина бланка и Чефбест и като забременях основно ги повр...От тогава не употребявам. Най-интересното е , че веднъж от съжаление към едни гладни кучета им направихме пилешки бульон с хляб и те не го ядоха. По принцип бих използвала такива неща само ако трябва да "пооправя" някое оредяло ядене за повече неуважавани гости.

# 18
  • Мнения: 79
Преди съм приготвяла от тия сухи супи на Маги и Галина бланка...макар да знам, че са пълен боклук Sick
Но откакто забременях и родих вече НЕ...избягвам дори бульоните и Пикантината Stop
Предпочитам натуралното Hug

# 19
  • Мнения: 2 070
Смъркала съм предимно Маги, Галина бланка и Чефбест и като забременях основно ги повр...От тогава не употребявам. Най-интересното е , че веднъж от съжаление към едни гладни кучета им направихме пилешки бульон с хляб и те не го ядоха. По принцип бих използвала такива неща само ако трябва да "пооправя" някое оредяло ядене за повече неуважавани гости.

хахаххаа  Joy

май само лелките ги предпочитат... връзват се на рекламите...

# 20
  • София
  • Мнения: 35 945
Не ползвам супи, но другите неща - понякога , да!

# 21
  • Мнения: 641
Супи, бульони, Вегета - не! Ползвам домашно приготвена Вегетка, произхода на зеленчука/подправките и състава е ясен Hug
Всички супи и бульони са ми е еднакви на вкус, пък и  - да, съотношението цена/качество ме навежда на размисли Mr. Green, пък Е-тата...

От този тип "вкусотии" мъж ми яде Винен кебап, щото още не съм се опитвала да направя истински Grinning.
От фиксовете за спагети и т.н. го отказах.


А на детето - никогаш Crossing Arms, със зеленчуците от пазара си доставя достатъчно вредности, че да я тровя допълнително Sad.

# 22
  • Мнения: 3 647
Според мен тези супи са "пълен боклук".  Правила съм такава супа много рядко - не повече от 1-2 пъти и то в случаите, когато нямам никакво време да приготвя нещо друго. Определено не мисля, че супите са подходящи за деца ( най-малкото, защото са "бъкани" от консерванти и оцветители).
Според мен няма по-добра храна за дете от домашно приготвената супа с пресни зеленчуци.   Hug
напълно съм съгласна тук
а да не говорим за фиксовете за кюфтета и тем подобни ->големи боклуци

# 23
  • Мнения: 872
Сухи супи съм пробвала да правя-хич не ми допаднаха.Бульони от време на време използвам.Вегета и пикантина - също.Детето обаче въобще не го карам да яде подобни неща.

# 24
  • Мнения: 1 546
Никога не съм използвала суха супа, даже незнам как се приготвя... Embarassed
Виж бульон ми се е случвало да сложа.

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много-много рядко, само ако няма наистина нищо друго вкъщи и е нужно спешно и бързо нещо да се направи (за нас с таткото, защото той не понася сухи неща за ядене и иска нещо топло - за децата предпочитам сух хляб, отколкото да хапват нещо подобно, което е основно сол и Е-та, пък и те за щастие като всички деца предпочитат сандвичи пред съмнителна супа). Преди да прочета повечко за Е-тата и натриевия глутамат, повече купувах такива неща (макар че никога не са ми били чест асортимент вкъщи, защото имам време и обичам да си готвя по нормален начин) - но не съм купувала поне от 2г, макар че имам още 1-2 пакета супа, които стоят в шкафа бог знае от кога.
Бульончета не ползвам - рядко купувам Маги Вълшебен вкус (основно за неща с ориз, защото недолюбвам оризищата и все не са ми достатъчно подправени, че да мога да ги ям). Картофено пюре на прах ползвам доста редовно, защото е бързо - в него поне няма сол и Е-тата са в минимално количество, но вкуса му пак не е като на истинско.
Какво би ме накарало да купя такива супи - например пътуване, където няма да имам условия да готвя (а не можем да изкараме 4-5 дена само на сухоежбина) и нямаме възможност да се храним навън (за нещастие случаят понякога е такъв).
Всякаквите други - фиксове, сосове, пълнежи и т.н. - твърдо не купувам. Да си ги направя сама ми отнема почти същото време, същите продукти - и ми излиза по-евтино!, освен че е по-вкусно и полезно.

# 26
  • Мнения: 9 903
използвам сухи супи на Маги или Янаско, когато нямам никакво, ама никакво вдъхновение. Задължително ги подобрявам с "истински" продукти и никога не давам на детето.
Няколко пъти съм готвила с фиксовете на Маги, но когато веднъж мъжът ми попита "това от готовите ли е", ме досрамя и спрях. Държа си запас от няколко вида супи за "зор заман".
бульони на кубчета - само гъбен, ако нямам гъби, а имам нужда от такъв вкус.

# 27
  • Мнения: 2 784
Аз пък използвам сухи супи. Всичко друго мога да готвя, но супа никога не съм пробвала. А Калина изобщо не яде супа, така че няма за кой да се уча засега. Като прояде, ще и правя домашни. Фиксове никога не съм пробвала, сухо картофено пюре- от години. Чат-пат употребявам Маги "Вълшебен вкус"- подправката. На детето готвя отделно, но понякога опитва от нашето ядене, така че сигурно  я е пробвала.
Бульончета в къщи пия само аз. Не ги използвам за готвене.

# 28
  • Мнения: 14 489
преди ползвах отвреме навреме сухите бульони но като разбрах колко са вредни спрях. суха супа имам обикновено по 1 пакетче в шкафа ей тъй за спешен случай - сигурно го ползвам не повече от 2-3 пъти годишно.
освен това не стига че са вредни всички тези бульони и вегети ами не съм и забелязвала нещо кой знае колко да се подобрява вкуса на ястията. по-добре да се ползват подправки ама за всяко ядене тази която е най удачна, отколкото тия отрови.
иначе ползвам фиксовете за спагети, но рядко. пробвала съм и другите фиксове ама не ми се нравят много.

# 29
  • Мнения: 4 380
Да, ползвам сухи супи или бульони там, където го изисква рецептата.
 Вегета или Пикантина не ползвам- ползвам смес сушени зеленчуци без натриев глутамат и прочие добавки. Ако въпроса е за него, да, ползвам и него в чист вид, там, където е нужно. В китайско или азиатско ядене най-вече.

Нямам скруполи по отношение на тези неща. Всеки един колбас с количеството селитра вътре е много по-вреден. Ако почнем да броим вредните неща, май гладни ще си стоим.

Общи условия

Активация на акаунт