Кое е най-странното име на дете което сте чували?-3

  • 30 784
  • 401
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 512
В северозападна България, където прекарвах летата си при баба и дядо като малка, се среща името Ани - но за мъжShocked



Най-вероятно е галено от Ангел.

Имахме един колега, младо момче, всички му викахме Аньо  Laughing


Не, съвсем сигурна съм, че не е галено от Ангел. Асистентът ми от университета си се казва така по документи - нали ми е разписвал книжката...

# 211
  • София
  • Мнения: 1 424
[quote
  
   Какво ще кажете за името Евангелия, но вече сериозно? smile3525
[/quote]
евангелия не е лошо

# 212
  • Мнения: 207
Венизел  Тропоцелов, направо щях да падна ,как ли се казва баща та-  Тропоцел сигурно

# 213
  • Мнения: 98
Баба ми се казва Кула.

# 214
  • Мнения: 5 577
Венеция се казва лелята на мъжа ми.

А Ксения е племенницата ми Simple Smile

# 215
Фамилята на една приятелка Нонетиконковопска
Имена от мойто село:
Оризка, Котлонка,Арекон, Фарзона, Фъртун, Кълун,
     

# 216
  • Мнения: 233
   А името на нашата фамилия е Цурински, вярно малко странно е, но на мен ми харесва, защото е рядко срещана и е запомняща се, пък и благозвучна...  А ? Peace

# 217
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
    
   Какво ще кажете за името Евангелия, но вече сериозно? smile3525

Харесва ми, сестра ми се казва Вангелина, но всички и викат Лина Peace

# 218
  • Мнения: 963
Ани за мъж съм го чувала съкратено от Анани (много разпространено в северозападна Б-я или поне в тази част от нея, където имам наблюдения). Пак от там - прабаба ми Георгица, Венизел, фамилията Цурински, Куртови... Ще си поприпомня още, там има много интересни имена.
Инак имах асистент Енцислав, колежка - по баща Фердинандова, класна Пешка Пешева, колежка с фамилия Кожушкова (винаги предизвиква едни въпросителни погледи), един Симион Патеев... Забравих и една Скумрия Петрова, да.

# 219
Кремчо ,Кокона,Арсения-дете на около 10-12 год.Гагарин и Чочо Гинкови-приблизително на 5 и 3 год..Въртигорова и Ончев-фамилии на мои преподаватели от гимназията.

# 220
  • Мнения: 13 512
Е как Гагарин на 5 години- не мога да повярвам... #Crazy Shocked

# 221
  • Мнения: 1 364
Фронка, Геройка, Родинка, Кирилка и т.н.

# 222
Наистина съществува дете с такова име-Гагарин.Сетих се и за друго такова- ГОНЕ-8 год.-отново от ромски произход.Струва ми се ,че при раждането на такива деца,служителките от ГРАО изобщо не могат да разберат майката с какво име иска да кръсти  детето си,поради езикови бариери. newsm78

# 223
Станиела,Графиня,Максимилиян,Хилендар-от В.Т./в този случай майката го е кръстила така,защото е смятала,че когато й се роди внуче-евентуално момче и с-вото на сина й го кръстят Паисий-то това дете ще се зове-Паисий Хилендарски.Слава на Бога,че това не се случило-има си въпросната госпожа внучка.Е на това му се вика умопомрачение.

# 224
  • Мнения: 233
Баба ми се казва Кула.
  Незнаете ли от историята за трите сестри Вида, Гъмза и Кула? И от там гр. Видин- Бабини Видини кули; гр.Кула и с.Гъмзово...

Общи условия

Активация на акаунт