Гледахте ли днес мизерията в " Искрено и лично" ??????

  • 6 693
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 264
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

Това в завода не е ли било преди да се събере с вторият си мъж  newsm78 може и да греша де  Blush

# 61
  • Мнения: 6 206
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

Това в завода не е ли било преди да се събере с вторият си мъж  newsm78 може и да греша де  Blush
А, предполагам. Вероятно е било и през комунизма, защото тогава без работа да остава на никой не беше разрешено.

# 62
  • Мнения: 1 080
Баба ми и дядо ми живееха в доста по-стара къща от тази .На стари години хората успяваха да гледат крава , прасе , кокошки и в къщата беше чисто нищо ,че пода беше на бабуни а тавана  заплашително висеше на отделни места. Както и да погледна на това един ми е извода - безподобна свинщина за която оправдание няма .
Отделите работят но не на това ниво виж да осигурят апартамент срещу подкуп и стабилни връзки проблеми няма , та нали ако работеха отдавна тези мили дечица щяха да бъдат настанени другаде .Като гледам енимал планет там си има зоополицаи ,които по сигнал ходят да спасяват мизерстващи животни е такава мизерия нямаше там ........

# 63
  • Мнения: 1 002
преди месец гледах едно друго подобно предаване ..там децата  вече бяха по на 20 години .. Мръсотията обаче тотална ...
такива предавания много ме депресират ...
ние също имаме къща на село  , в която от 10 години живеят  хора , които нямат собствен дом  , и почти никакви доходи , но всеки се грижи за хигиената , чистят , перат се , гледат в двора  зеленчуци , животни някакви ...не са се скапали на психично ниво , поради факта , че са много , много бедни  ..
в нашата къща имаше една жена с подобна съдба като на въпросната героиня - житейски "дървета " отвсякъде , но  бе спряла да ражда след второто дете , а двете си деца  ги възпитаваше добре ..но нито тя се възприемаше като жертва на тежкита си съдба  , нито децата й
 и по никакъв начин ( нито съзнателно , нито подсъзнателно ) не манипулираше хората ...

за днешната жена - жалко за децата ...

# 64
  • Мнения: 4 176
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

А правенето и раждането на бебета и се отдават.
После помагайте. Стига бе хора. Тооолкова нещастие има по света, та сте взели да се вталявате за хора на които нищо не им се отдава, защото по-лесно.
Ама хич пък не ми е жал за тази. Децата, какво да ги правя. Има и по-зле от тях и то в БГ. 

# 65
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Тук всеки си пише от удобното столче на сит корем пред компютъра и съди тази такава, онази - онакава.
Чесно казано много жестоки мнения чета.
Не ми се пише повече.

Подкрепям Юлияна изцяло!  Peace

# 66
  • Мнения: 3 216
Гледах предаването и цял ден не ми излиза от ума оная картинка,кьдето детето показваше кьде си пише домашните. Shocked Не е до пари да прибереш парцалите и да ги подредиш-вьпсо на навик. А като видях,че майка й и башай живеят така-ми много ясно,че и тя живее гадно и децата си ще научи по този начин. СПоред мене Е вьпрос на пари ,но сьщо така е и вьпрос на вьзпитание." Крушата не пада по-далече от дьрвото".

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Крушата не пада по-далече от дьрвото".

Това за мен е една от най-безумните поговорки.

# 68
  • Мнения: 5 626
Не вярвах,че може да съществува подобно нещо! Неизпрано,
.................
Леле, каква мизерия, каква нищета, какво отношение, какъв живот - то това не е живот за мене де,но....

Който го е гледал - нека да сподели! Давали ли са и друг път подобни ужасии по ТВ?

Тези ужасии съществуват реално. Почти ежедневно се сблъсквам с такива картини. Ако знаете какви жилища има, особено в селата. Все едно си се върнал 70-80 години назад. Ами възрастните хора... Понякога, като се прибера, се чувствам напълно изцедена.
Скролнах мненията по темата по диагонал и няма да ги коментирам. Ще ви кажа само, че не можем да упрекваме тези хора от нашата гледна точка. Не знам дали можете да ги разберете. Понякога в Красива мама чета цени от сорта на 150 лв. за една маркова тениска или 150 лв. за парфюм Шанел /сумите са фигуративни/. Тези хора живеят цял месец с такива пари, плащат си тока и се опитват да преживеят до следващия месец. За да не бъда разбрана неправилно - не съдя никой от тези, които имат възможност да си купуват такива неща, казвам само, че ние не можем да ги разберем.

# 69
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
 гледах предаването. за мен тази жена, майка или каквото и да е там е скарана с хигиената отвсякъде или по-скоро никога не се е сприятелявала.
не знам що за човек трябва да си за да не ти пука къде и как живеят децата ти, не я оправдавам въобще тази дама!
аз по-мръсна къща не съм си и представяла, че може да съществува на земята, жал ми е за дечурлигата, много.

# 70
  • Мнения: 438
От това, което чета, стигам до извода, че проблемът не й е в парите.
Веднага правя връзка с жената, която даваха в предаването на Карбовски. Там определено парите бяха проблем. Всичко беше чисто, изпрано, подредено. Каквото имаше, де.
Аз гледах и първото предаване. Жената трябвало да ражда ,за да докаже на мъжа си че не му е изневерявала......къде ли е логиката....
Може би най-добрата помощ за децата е да се заведе тази жена на лекар и да и се помогне като и се сложи спирала и се сложи край на ражданията и като в предаването на Карбовски.
Иначе съм сигурна,че след като роди пак ще се върне при мъжа си......и пак ще е бременна и пак всичко от начало. Поне да не ражда повече още такива мъченици като милото момиченце,което плачеше от срам.....

# 71
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Кати, погнусени сме не от беднотията, а от мръсотията. Няма оправдание да живееш по този начин, освен ако наистина не си полудял.

# 72
  • Мнения: 422
Абе айде моля ви се, трябва да си богат, за да си изчистиш къщата ли? (в случая мястото, където живееш).
Ей тва да си беден и мързелив си е ега ти комбинацията...  Sick
Евала, Ерика - намери точните думи!  Peace
То си личи, че въпросната "майка" тъне в мизерия, защото я мързи... Това, че няма пари - ясно, ама това, че дрехите бяха намятани на разни телове по стените и че смърди от неизмитите съдове си е от мързел и нищо друго...
Нима не може поне да сгъне дрехите на децата си? Нима не може да нареди паничките една в друга? Нима няма метла, с която да събере боклуците от земята???


То4но!

# 73
  • Мнения: 5 626

Кати, погнусени сме не от беднотията, а от мръсотията. Няма оправдание да живееш по този начин, освен ако наистина не си полудял.
Както казах прочетох само първото мнение и скролнах през темата. Но и мръсотията е следствие на мизерията. Когато нямаш какво да ядеш, се смазваш психически и не ти се иска нищо. Не съм гледала предаването и не оправдавам жената, само се опитвам да разсъждавам как се чувстват те. Отчаянието и безизходицата са страшно нещо, превръщат човека в първично животно, колкото и грозно да звучи.
Виждала съм и обратното- циганска къща, по-скоро барака в покрайнините на града. Нямат течаща вода, но майката пере яко, сварвала съм я да пере мокета и се старае много. Също и помаците са много чисти. Евала им правя на такива хора.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 623
Съжалявам, че не мисля като вас  Crossing Arms
В крайна сметка хората са различни !
Ако тази жена не е научена да й е подредено
и така е възпитавана какво очаквате да й е
в къщата ?
Нали майка й живее в една стая с нея. Ами явно
тези хора така живеят.
За сведение отглеждаха животни в двора -
видях кокошки и гъски.
За помоща виждам, че на някои не им пука,
е да ама на мен ми пука и аз с радост бих
помогнала на тези деца. Не на майката, а на децата !
Те нямат вина за положението в което са
изпаднали и ако мога дори и един ден да направя
по-щастлив за тях значи си струва !!!

Общи условия

Активация на акаунт