Ползи от ходенето на училище

  • 13 943
  • 175
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 29 915
Бисера, с това мислене докарвате повече комплекси на детето си, отколкото училището. Явно осъзнавате, че имате проблем, потърсете помощ. Не знам дали е късно за Вас, но за детето може и да не е...

"Битието определя съзнанието!" - много вярно и точно казано. Когато разширите кръгозора си, нещата може да се променят.

# 76
  • София
  • Мнения: 28 896
Свръхпротекцията е една от чертите на отровния родител.
Съгласна съм със Soul Free .

# 77
  • Мнения: 146
Аз осъзнавам напълно проблемите, но защо се държа така, има някаква причина.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 20:12 от Bisera1

# 78
  • Мнения: X
А, ето това не разбирам. Защо решавате, че имате нужда от повече внимание? Цял клас от 20-25 ученици плюс учители и директори са длъжни да ви обръщат повече внимание от колкото на другите... Защо, с нещо сте по-специални от другите ли?!
Да. Разбира се, че съм по-специална. Нали това казвам. Цял клас от 20-25 ученици за нищо не става понастоящем, така че с право си знам, че съм по-специална. Simple Smile Няма да се впускам в обяснителен режим, разбира се. Добре е да се чете с разбиране. Както казах, даскалото е за масата. За останалите, като мен, които са решили, че имат нужда от нормално отношение, без опити за пречупване на индивидуализма - не става. Нямам абсолютно нищо против, че вас ви устройва! Мен не ме устройва. ОК?
Но както каза Бисера, няма емпатия. Общество без емпатия е това. И после седите и се репчите на хора, които обясняват, че тях лично не ги устройва.

Пипи тръгва на училище Simple Smile Весело четиво за размисъл

https://purvite7.bg/pipi-trgva-na-uchilishhe/

# 79
  • Мнения: 29 915
Добрееее........

Спри си децата от училище, щом не е на нивото ти. Предполагам, че и те са по-специални, също като теб.

Аз съм си я потърсила, ходя. Проблема наистина е за детето. Аз осъзнавам напълно проблемите, но защо се държа така, има някаква причина.
Темата е за училището, не е необходимо да се занимавате повече с лудите ми изблици. Гледам има доста по - луди и от мен родители Simple Smile. Ще се справим някак.
Поздрави на всички, бъдете здрави!

Със сигурност има причина, но едва ли е училището.

# 80
  • Мнения: 146
Вие наистина ли не сте виждали такива хора и не разбирате за какво става въпрос? Не сте гледали клипчета в интернет с такива изцепки?

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 20:12 от Bisera1

# 81
  • Мнения: 1 298
Не можем да отречем, че проблемът с булинга в училищата съществува. С това трябва да се борим много усърдно. Това е отвратително явление и разбирам хората, които са негова жертва. Но мисля, че в последните години доста се прави по този въпрос. Все още не е достатъчно, но никога преди това не се е работило толкова в тази насока. Предполагам това ще продължи и в бъдеще. Така че нещата се развиват и подобряват според мен. Преди, по наше време, беше много по-зле всъщност, просто не се разбираше масово, защото не се тръбеше по информационните канали и не се качваха клипчета в социалните мрежи. Тогава всеки се спасяваше поединично общо взето.
Друг е въпросът за образователната същност и успеваемост на институцията, наречена "училище". Тук според мен нещата не са чак толкова зле. Има накъде да е по-добре, естествено, но чак пък да се слага хикса...
Аз лично отново се сблъсквам (покрай детето де) с даскалото, с някои недомислици, с някои несправедливости, обаче се опитвам да уча сина ми да се справя с тях, а не да бяга, да бъде малко над нещата, да си следва неговите интереси, пък с другото - каквото стане. Уча го, че тази система, като всяка друга, се състои от хора, които не са безгрешни - също като него. И той не е безгрешен, и от него някой някъде се жалва, и той някога неволно сигурно е наранил нечии чувства, без да си е дал сметка за това. Така, както винаги ще се намери някой, който пък да засегне неговите интереси или емоции.

# 82
  • София
  • Мнения: 38 905
Ами явно и родителите ви са били незаинтересовани. Моят син имаше проблеми, но съм сменяла училища и класове, поисках си помощ и я получих и нещата тръгнаха полека лека.
Да, можех да го оставя вкъщи. Още повече след Ковид. Има си процедури. Но не го направих.

# 83
  • Мнения: 11 210
Училището е такова, каквото е обществото. Дори човек да пропусне училището, няма да може да пропусне живота в социума. А въпросният социум няма да му спести нещата, които евентуално би му спестило НЕходенето на училище. Просто училището е един умален модел на обществото, това е, нищо кой знае колко по-различно.
Yeah, but actually not.
В съзнателния живот човек търси и се обгражда със себеподобни. Както сега е модерно да се казва - изгражда "балон", среда. Има право на местене, миграция, избор, смяна на образование, работа и т.н. Моделира собственото си късче социум.

В невръстни години е каквото ти се падне, но статистически е горе-долу ясно какво ще се падне. Тъпотата, която се среща в основното училище, след 18-годишна възраст (а оттогава са три десетилетия) съм я виждала само в резултатите на избори и в подигравките в социалните мрежи.

# 84
  • Мнения: 29 915
Бисера, когато е имало физическа агресия, родителите ти не са ли взели отношение по въпроса.
Не знам на колко години си, но по мое време беше голямата криза на прехода. Малко деца имаха по-заможни родители, които си позволяваха маркови дрехи (дори каквито и да било дрехи). Бяха времена на криза и оцеляване. Повечето ходехме с по два чифта обувки и дънки и това е. Да, имало е тук-там вметване, че нещо на някой си е по-хубаво, ама чудо голямо. В гимназията вече тези неща отшумяват, понеже децата израстват. Не знам къде си била 5 години, но, ако е било такъв зверилник, защо не си сменила училището?

При сина ми до 4 клас имаше обиди, дори физическа агресия, като с родителите на тези две-три деца, които бяха агресорите, нямаше начин за нормална комуникация. Без значение от какво е провокирана тази агресия, така и не се реши проблемът до последно. Ами, направих нужното, за да се махне детето ми от там. И в сегашния му клас има някакви детски изцепки, но той трябва да се справя сам с тях. Както и в живота, ако не си изгради начин за справяне с проблемите, кой ще му ги решава...?!?
А за ученето или НЕученето може да кажа, че, който иска, учи независимо от всичко.

# 85
  • Мнения: 146
Soul, ако му е заложено - ще се справи.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 20:13 от Bisera1

# 86
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Да ,има тормозени в училище деца ,но този проблем не се решава,като ги затворят вкъщи.
Зависи какво е училището,какви са учителите-дали ще вземат мерки,какви са родителите-защото те могат да направят нещо за детето си.
Дете на моя приятелка беше тормозено от съучениците си-ами жената го води при психолог,премести го в друго училище и там няма проблеми.
Познавам и дете,което остана вкъщи на индивидуално обучение,без да има някакво заболяване.Не знам как го уредиха родителите,но сега след 1 година много съжаляват.
Защото детето е шести клас и нито то може да се справи само с материала,нито те могат да помагат.Има частни учители по 3 предмета,ама пак не става и илиза скъпо.
И детето не е доволно,защото е само.

# 87
  • Мнения: 1 298
Училището е такова, каквото е обществото. Дори човек да пропусне училището, няма да може да пропусне живота в социума. А въпросният социум няма да му спести нещата, които евентуално би му спестило НЕходенето на училище. Просто училището е един умален модел на обществото, това е, нищо кой знае колко по-различно.
Yeah, but actually not.
В съзнателния живот човек търси и се обгражда със себеподобни. Както сега е модерно да се казва - изгражда "балон", среда. Има право на местене, миграция, избор, смяна на образование, работа и т.н. Моделира собственото си късче социум.

В невръстни години е каквото ти се падне, но статистически е горе-долу ясно какво ще се падне. Тъпотата, която се среща в основното училище, след 18-годишна възраст (а оттогава са три десетилетия) съм я виждала само в резултатите на избори и в подигравките в социалните мрежи.
И това не е съвсем така. Колеги, шефове, съседи, хора на улицата... Не си ги избираш баш. Да, можеш да смениш работата или жилището. Ама то и училището можеш по принцип. Не всички деца и учители във всички класове във всички училища са тормозители.
Абе и двете гледни точки са валидни. Идеята ми е, че с колкото повече неща се сблъсква човек, толкова по-добре ще се справя с проблемите по-нататък. Тук не говоря за крайна физическа и психическа агресия и че човек трябва да я приеме и да се примири с нея. В никакъв случай. Даже казвам точно обратното. Изобщо тук малко взехме да изпадаме в двете крайности - или че училището е супер, или че е Адът на Земята. Всъщност в по-голямата част на този диапазон си е ок, просто трябва да се борим с това, което не е ок.

# 88
  • Мнения: 11 210
Мила Атова,
не говорех само за насилие, то не е чак ежедневие (макар че е проблем, който заслужава да бъде разискван), а за иманентна тъпота, тип потребители на чалга и гласоподаватели на "Възраждане".

# 89
  • София
  • Мнения: 28 896
Скрит текст:
Естествено, че не е училището. Казах, какво смятам че е, и не само аз смятам така (генетична обусловеност, семейна среда, здравословни проблеми, но все пак психически стабилна, за да ходя (без шизофренични изблици например). Вие наистина ли не сте виждали такива хора и не разбирате за какво става въпрос? Не сте гледали клипчета в интернет с такива изцепки? Завиждам Ви! Училището ми е било най - малкия проблем. Но като дори и малък проблем, би било най-полезно да съм го избягвала.
Освен НИЩОученето,
Скрит текст:
се прибирах със скапана психика всеки ден, неразбирайки защо трябва на следващия ден пак да ходя!  В случая не е имало възможност, ходиш в тоя омагьосан, затоврен свят, бият те обиждат те, кофи върху главата, по бедни бяхме че и облеклото не ми беше "фешън", късаха ми дрехите. Плачеш, преглъщаш. Какво да правиш? Учителите гледат, като отровени телета на паша. Че дори и те имах чувството освен, че не разбираха (или се правеха) какво става, стояха пасивни, дори и те се подиграваха. Абе ад. Смятате ли. че искате Вие да живеете 5години в такава среда? Казах Ви - радвайте се че сте от правилната страна на бариерата. Не търся съчувствие или някаква емпатия. Аз за себе си вече осъзнах и знам защо е било всичко това.
Това, че ти не си учела нищо в училището, не е вина на училището, а само твоя. Възможността ти е била дадена, твоя отговорност е да се възползваш от нея.

Общи условия

Активация на акаунт