Бебешко вързопче щърка крие, през АПРИЛ за мен ще го развие!

  • 21 186
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Попово
  • Мнения: 687
   Благодаря Филка, аз също нямам никакви оплаквания, а и през 13 г. с. проведох курс на лечение 12 дни с полижинакс... просто не разбирам какво става, утре сутрин доктора ще каже какво е точно

За бактериите в урината. Моята гин-ка всеки път ме предупреждава да давам 'средна порция урина'.  Това означава да оставите малко да потече в тоалетната, тогава да подложите чашката, в която ще я давате. Защото иначе можело да се увлекат някакви бактерии от влагалището или отвън, които да дадат подвеждащи резултати. Веднъж не дадох средна, а първа /така да я нарека/ урина и веднага ми излязоха бактерии в резултата.

вероятно гинеколожката на Илит има право и може това да е причината...дано ooooh!

   аз м/у другото съм болнични от септември /макар че ходя на работа за по 1-2 часа дневно/ и съм на заварено положение с тези щуротии... ще видим за майчинството как ще е хавата... но просто е ужасно и докато счетоводствата влязат в крак, направо е страхотия
   tevolere, моя позната роди в събота в друг град, отишла е в деня на раждането с лична и обменна карта и си е родила нормално по здравна каса без някакви "екстремни" доплащания, само са почерпили екипа който е бил на смяна...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 740
Aya 
Не искам да казвам нещо против тези легалца на CAM, но кръщелницата ми е с такова и мога да кажа някои неща за ползването на такова легло до сега:
1. Много са удобни за превоз. Те не са от София и като ни идваха на гости бяха с такова легло и детето се чувстваше като у дома си.
2. Когато е малко бебето е супер удобно да не се налага да се навеждаш надулу всеки път за да го вземеш и не те боли толкова кръст.
3. Но когато стане по-голямо трябва да се свали на долно положение. Т.е. трябва да се купи поне някакъв матрак, защото с дунапрен не става. На детето му е студено и макар да беше лято 1 месец се чудеха защо постоянно е болно, докато купиха матрак и разбраха.
4. Каката беше с дадено за малко дървено легло и се научи да става още на 8-9 месеца подпирайки се на леглото, докато тук няма как да се хване на мрежата и не може да става. По тази причина каката проходи по-рано, защото се движеше по цялата дължина на леглото държейки се за решетката.

# 17
  • Мнения: 1 419
450, много ти благодаря за съветите  Hug. Повечето неща ги имам вече в предвид, т.к. моя племенник имаше такава кошара. Нашата идея е да ги ползваме интензивно първите месеци, после ще им направим стаята с хубави кревати, а тези ще ползваме като ходим при бабите или на път  Peace.

За бактериите, ако са с ниска концентрация, то най-вероятно е станало зацапване от влагалището - при мен първата урина имаше такива следи и повтарях  Wink. Но вече правя като Илит, само дето на мен лекаря не се сети да ми го препоръча, ами сама трябваше да се сещам  Crossing Arms.

# 18
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, този път и аз да се разпиша, че домочадието заспа рано-рано и имам свободна минутка. Аз още не съм излизала в нито един ден болнични, направо не ми се мисли за тези бюрократщини. Заплатата си ми идва на точно определено число от месеца без изключение и сега ще ми е доста терсене с това забавяне, което ще се получи, а то ще е един кръгъл месец, както ми се струва. Дано поне да го изчислят правилно...

За преносимите легълца - незаменими са за пътуване - Стела е вече на три годинки и още си го носим с нас и тя с удоволствие си спи вътре. За постоянно спане обаче и аз не съм "за" - първо защото е много ниско (като се свали нивото), то направо на земята спи детето - не съм ок от хигиенна и температурна гледна точка, и второ, как се почиства такова легълце, в смисъл тесктилните материи събират прах и трябва някак да се изтупат...
Иначе и ние сме в чудене какво легло да изберем, защото към септември, живот и здраве ще имаме детска стая, която ще обзаведем специално, а междувременно трябва да купим или нормално легло за каката (за да освободи кошарата), или втора кошара, което пък е напълно излишно. Може би ще купим от хубавите преносими легълца с идеята да го ползваме само първите месеци...
Нямам търпение вече да излизам в майчинство и да се отдам на пазар в хубавите пролетни дни  Heart Eyes

# 19
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет момичета малко тези дни ми  е напачено, и не ми остава време да пише или ако седна форума се сбъгва и чакам цяла вечноста да се отвори някоя тема..

Искам само да напиша нещо на 450 : Папаверина е опиотиден алкалоид( алкално призводно на опиома) така че не е много желателен по време на бременост, като цяло няма доказателсва дали е вреден , но не зле да питаш поне още един доктор( дори и личния)  по въпроса...Аз лично си спомням, че преподаватела ни по фармакология е споменавал изрично за Него при приложението на лекарства при бременност. Тук дори не се среща(  нито таблети, нито ампули)  в здравната сфера, а в Бг доста се ползваше.
Така че макър и силен спазмолитик много е важно да се прецени дали найстина е толкова необходимо да се пие.

Margaret Hug  Hug

Бъдете здрави момичета и лек ден.  bouquet

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 17:02 от ivalex

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
МаргаретHug Hug Hug
всеки път като ни пишеш много се радвам, че те виждам, и че не ни забравяш   bouquet

Относно болничните... ама много омотана тази история #Cussing out
И аз съм държавен служител и до сега всичко ми се изплащаше коректно и навреме, а сега.....
Ето сега съм в отпуска, но док ми каза днес пак да отида за да ми даде болничен заради контракциите т.е. да си прекъсна отпуската с болничен. Е да ама и мен ме озадачи, това че до 2 дни трябва да представя болничния  newsm78 то може и преди да е било така, но се бяхме рабрали като взема болничен само да се обадя и да кажа за колко дни е и след това да им го дам. Вероятно и сега няма да е проблем да е така, след като ще изпратят документите в НОИ в края на месеца  newsm78
Друго... за представянето на IBAN ... ами на нас ниизплащат заплатите по дебитна карта, те би трябвало да си имат всичката необходима информация  newsm78

За преносимите кошарки и ние сме решили да сме такава. До кога ще ни върши работа... ще видим, но за сега мися, че е удачен избор. Ая, тези кошарки и аз много има се радвах, но са ни малко скъпички, за съжаление Rolling Eyes
ох, и още нещо щях да пиша, но .... забравих  Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 1 740
И нашата фирма ни превежд заплатите на дебитни карти, но документа от банката се предава на НОИ и затова е необходим, а не за фирмата.

# 22
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен  Simple Smile, да се разпиша в новата темичка, браво на AYA както винаги  bouquet
И аз имам въпрос, този документ от банката какво точно представлява newsm78? Мен от нашите Човешки ресурси ме посъветваха да си го изкарам сега да ми е мирна главата после, добре е че аз ще давам всички документи на тях и те ще ги предвижват по реда им  Whistling, че иначе... #Crazy. А това че болничния трябва да се представи до 2 дни  Shocked Shocked, амаче простотия! Аз през седмицата съм сама ако се разболея няма кого да изпратя да ми носи болничния до работата  Sad.
И още нещо да попитам, понеже ние нямаме сключен гр. брак, как точно става припознаването на бебето? Знам че се попълва декларация пред нотариус, но какво точно трябва да съдържа тя като инфо?И кога точно се прави тази процедура, непосредствено след раждането ли?
Днес при мен се очертава по-спокойно, няма да има шефове  Laughing!

# 23
  • Мнения: 105
Elku, хемоглобин 120 мисля че е добре за бременна жена. Аз стартирах с 110, последните ми изследвания от декември са 109, и въпреки всичко не са ми предписали нищо да пия, и двамата док. които ме следят казаха че е излишно, и ако падне под 100 тогава почваме newsm78. Да отбележа че месо почти не хапвам, случва се в месеца 1-2 пъти Rolling Eyes, макар че ако слушах всички около мен трябваше само това да ям Crossing Arms, но аз не обичам и така.. Wink
п.п Да кажа само, че още първия път като ме видя док и каза - "Оооо при теб май ще имаме проблем с хемоглобина, че си доста слаба" е оказа се че за сега проблем няма Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Айде и аз се нареждам с въпроса какъв е този документ от банката  newsm78
не е ли просто информация за АйБАН  newsm78
А какво сатана с приложенията Ванеса изпрати ли ги на някой newsm78
ако не.... benyta@gmail.com

еййй забравих да допълня още малко инфо за тези контракции
Док забрани секс и дразнене на зърната (не, че ни сме се отдали на тези две занимания, но да го имате предвид)

# 25
  • София
  • Мнения: 1 740
Документа не е нищо друго, освен писмо до твоето име и старата и новата сметка. Трябва само да съдържа данните ти и доколкото разбрах се подава само с първия болничен за да знаят къде да превеждат парите и ако се промени трябва в срок да им се даде с новия номер.

# 26
  • Мнения: 105
450 каква стара и нова сметка, не става ли въпрос за сметката по която до сега са ми превеждали заплатата?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
Добро утро, мами.

Гледам продължава обсъждането за изплащането на болничните.
Този документ от банката - може ли да се използвакопие от документа, който ми дадоха като ми съобщиха IBAN номера на дебитната ми сметка, по която и аз си получавам заплатата?
Аз също съм държавен служител и не съм свикнала да се занимавам с точно тези неща, но явно ще се наложи.
Не разбирам, мога ли да си използвам сегашната сметка или трябва да си направя нова?

А за болничните, мисля, че преди можеха да се предават в ЧР след завръщане на работа (в което има голяма логика все пак), но явно нещата се променят (и то както винаги в не добра посока). Не разбирам манията в БГ да се усложняват нещата (ох, запалих се, но много не обичам подобен род недомислици).

Какво стана със софийската среща в неделя? Остава ли уговорката за 15 ч.? И къде?

# 28
  • Мнения: 203
Здравейте и аз да се включа. Такъв документ би трябвало да ви издадат още при смяната на старите сметки с IBAN номер. Ако не в сайта на почти всяка банка го има и може да си го разпечатате или отивате на място в банката и ви го разпечатват веднага. Става от всеки клон.
Сега говорих със счетоводството ни. Те казаха, че въобще не са наясно как стоят нещата, а все пак работя в банка - уж би трябвало да са наясно. Засега болничните се изпращали при тях, но имало вероятност декларациите да си ги носим сами в НОИ. Също като излезем в майчинство пак сами трябвало да се оправяме. newsm78 А нали казаха, че последно няма да е така и всичко ще движат работодателите, въпреки че ще се изплащат от НОИ. Ох, и аз се обърках нещо.
Единственото сигурно е, че до два дни от издаването на болничния трябва да се занесе, ако минавате на комисия като мен се взима датата на комисията

# 29
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от нас отново!
Ая, темичката е страхотна - отново поздравления!
Сега относно документът, който ни трябва от банката - той представлява бележка, на която са описани номерът на дебитната ви карта, вашите имена, за да се вижда, че точно вие сте титуляр на сметката, IBAN и BIC кода на банката, която ви издава картата.Това е информацията, която е необходима на работодателят ви, който е длъжен да ви подаде документите в териториалното поделение на НОИ до края на текущия месец, за който се отнася болничния.От вас се изисква да при издаване например на първия ви болничен за майчинство/за първите 45 дни от наблюдаващия бременността ви лекар АГ или личен/ да го представите на работа в срок от два дни от издаването му.И досега болничните трябвяше да се представят в определен срок пред работодателя /мисля, че беше 3-дневен/, така че това не е нещо ново.Целта е документите да могат да бъдат обработвани своевременно.Заедно с предаването на болничния лист ще попълните и нужните декларации, които трябва да имат службите Личен състав или Човешки ресурси по вашата месторабота.Вписвате и банковата си сметка, по която искате да ви превеждат парите /това е  IBAN и BIC по дебитната ви карта/ и то само при подаване на първия болничен лист.За следващите се смята, че сумите ще ви се превеждат по същата банкова сметка.Ако имате промяна по сметката трябва да уведомите в 7-дневен срок работодателя си, а той съответно НОИ.Това е процедурата.Ако имате например издаден първи болничен за майчинство през месец март, то в края на месеца след като работодателят ви преведе сумите за осигуровки и изплати заплатите внася информация в НОИ по определен образец за осигурените от него лица.Тогава той ще внесе и информация за болничните листове на служитерите си през месеца.НОИ обработват получените данни и до края на април трябва да преведат сумите по тези болнични листове по съответните сметки на хората.Не е нужно вие да си носите документите в НОИ - това е задължение на работодателя!!!
Същата процедура се повтраля и със следващите болнични листове - за 42 дни след раждането/болничния се издава от болничното заведение, където сте родили/, за следващите дни от майчинството/болничния се издава от педиътъра на детето/ и така.
Дано не съм го написала много объркано, то че стана много дълго стана Embarassed, ама се опитах да обясня как стоят нещата.Ако нещо не разбирате - питайте - ако мога ще ви отговоря.
Не се притеснявайте - има още време, докато ни издадат нашите бълнични.Може дотогава системата и да тръгне WinkИ на самите работодатели и служители в НОИ още не им е съвсем ясно как ще става цялата тази история, така че търпение му е майката!
Прегръщам ви и ви желая усмихнат ден, чаровници!

Общи условия

Активация на акаунт