За КРАЖБИТЕ докато спите-предупреждение!

  • 7 710
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте!
Хайде да ви "успокоя"-добрите крадци отключват не само всякакви ключалки ами имат и техника за заглушаване на СОТ.Така,че решат ли да влязат някъде нищо не ги спира, та ако ще и собствениците да са си вкъщи.А що се отнася до дограмите и вие да пробвате ще успеете.Най-лесно се отключват касовите ключалки.Има само едни много рядко срещани и скъпи ключалки , които затрудняват проникването, но не го правят невъзможно!

# 61
  • Мнения: 12
Мои близки ги обраха, докато си спят хората на заключена врата, и то доста блиндирана и с доста добра касова брава. Изнесоха им всичкото злато, напълнили чанти с дрехи и каквото им попадне, взели им и каймата от хладилника и обувките от антрето. Добре, че децата не са били при тях вечерта. Даже им бяха взели парите от палтата, чантата с документи и всичко що може да се хване. А те, милите, вечерта били на банкет и заспали изморени. През това време други работили. Така и не ги хванаха. Два месеца бяха на успокоителни и психотерапия.

# 62
  • Мнения: 410
 Какво според вас е скъпа брава? Имам предвид колко горе-долу?
Ние като си купувахме нашата казаха, че ще е необходимо,за да се отключи около 7-8 часа. Това ни успокои и решихме, че никой крадец няма да си играе толкова време. Май голяма реклама ни направиха, мислите ли?

# 63
  • Мнения: 1 798
И ние "изгърмяхме" по същия начин. Само, че при нас влязоха през балкона /на втория етаж сме/. Ние сме си спали през нощта, имахме и питбул, но те са пуснали някакъв газ под вратата и са си действали на спокойствие. Хола беше празен сутринта. После бях на успокоителни цели шест месеца. Само при мисълта, че са могли и на нас с децата да посегнат и ми призляваше. Голям ужас е. Чувстваш се осквернен.
#Crazy #Crazy #Crazy
Мислех, че нашия ротвайлер е по-сигурен от СОТ...Почвам да се плаша.....

# 64
  • Мнения: 2 237
 Много гадно,такива наистина заслужават да им се отрежат ръцете !
на нас преди дни ни обраха офиса.Всичката техника взеха,до шушка.Най-необезпокоявани,влезли,взели каквото си решили и си отишли.Долу на входа има охрана,как ги е пуснал....И не е ли видял че носят техники,не се ли е сетил че може да са крадци !?
А на комшията от горния етаж - всичко ! До шушка,оставили му гола,празна стая.... #2gunfire

# 65
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?

Да.

Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.



 



Това е много трудно доказуемо!

А за протокола и нас ни обраха докато спим през 2004год!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.


Това е много трудно доказуемо!

Е как ще е трудно доказуемо? Ако някой непознат е в моята къща, мястото му очевидно не е там! Няма какво да доказвам. По закон  домът е неприкосновен!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 162
Точно така Нансен Peace. Законът приема, че НЯМА превишаване пределите на неизбежна отбрана, ако нападението е извършено чрез взлом или проникване с насилие в жилище. Който твърди обратното трябва да го докаже.

# 68
  • Мнения: 7 723
  Shocked Е, нямам думи просто  ooooh!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 162
За кое, Миленка? Това означава, че ако някой влезне с взлом у вас  и ти го гръмнеш със законното ти оръжие или му разбиеш главата с точилката си била в границите на неизбежна отбрана по презумция от закона и не носиш наказателна отговорност.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 320
Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
..........................................................
 Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.


Това е много трудно доказуемо!

Е как ще е трудно доказуемо? Ако някой непознат е в моята къща, мястото му очевидно не е там! Няма какво да доказвам. По закон  домът е неприкосновен!

Да, ама не е точно така.... На моя близка позната техен роднина лежа в затвора 4 год. за това, че е прострелял един от крадците. Установиха, че действотелно "посещението" е било с цел кражба, но....  ooooh!
Инече и при нас влиза крадец преди 2 години. Бяха приспали и двете ни кучета (доберман и канадски вълчак), за щастие комшиите ги видяли и ни събудиха та се разминахме само със стреса. Включихме СОТ. Ама то след дъжд качулка...

Хайде да ви "успокоя"-добрите крадци отключват не само всякакви ключалки ами имат и техника за заглушаване на СОТ.Така,че решат ли да влязат някъде нищо не ги спира...................

С това не съм съвсем съгласна. Техниката за заглушаване на СОТ е доста скъпа и едвали тея мушмоли дето извършват квартирните кражби с цел пари, телефони, техника, която може да изкарат бързо, бижута,не биха могли да си я позволят. Да, има такава техника, ползваща се от крадци извършващи доста по големи кражби.... И да ти кажа, няма такова  нещо като "добър" крадец има такива с повече късмет и такива с по-малко. И има патрони, които повярвай ми, няма как да отворят, няма такава техника, или поне не тук, в България!!!

# 71
  • Мнения: 7 723
lilfi , прочетох само заглавието и първия пост на Лео- затова нямам думи, с които да изразя възмущението си, относно наглостта, до която са стигнали днешните крадци . Думите ми не са продължение на твоя пост.  Confused

Сега прочитам написаното от теб и абсолютно те подкрепям  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 2 162
 EmbarassedИзвинявай.

# 73
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте! Преди няколко седмици сестра ми я обраха точно така,влизайки в дома й посред нощ през балкона,който искам да подчертая ,че е с алуминиева дограма остъклен.Напънали са прозореца и са го извадили някакси от пантите.Бил е полу отворен от горната си част.Добре че са си спяли непробудно самички сестрами и 2 год. и син.Иначе не искам и да си помислям какво е можело да стане!

# 74
  • Мнения: 1 547
Да, ама не е точно така.... На моя близка позната техен роднина лежа в затвора 4 год. за това, че е прострелял един от крадците. Установиха, че действително "посещението" е било с цел кражба, но....

Това вероятно е било преди повече от година-две?? Ако не ме лъже паметта, точно преди толкова време промениха закона по отношение на неизбежната отбрана и сега е така, както казва lilfi.

Покрай мен също имаше немалко случаи на подобни нагли обири, които до такава степен ме втрещиха, че се превърнах в доживотен фен на СОТ-а. Очарована бях от опцията, която позволява да го ползваш, дори когато си вкъщи. Не че се чувствам 100% сигурна и спокойна, но все пак е нещо. Идват светкавично, патрулират редовно... А и какво повече бихме могли да направим, ел.ток ли да пуснем по вратите?!  Tired

Общи условия

Активация на акаунт