Колко струва да вдигнеш къща?

  • 168 599
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравей!Ние започнахме да строим на 3 ноември и сега другата седмица ще сме готови с грубия строеж.Къщата е 160кв.м. разгъната площ.До сега ни излезе със труда и материалите 40000лв.Не сме викали фирма,а строителна бригада.Съпруга ми сам доставяше материалите.Когато изкарвахме проекта искахме да ни направят и количествена сметка,така че знаехме предварително колко ще ни излезе.Майсторите взимат по 35лв. на кв.м и сме много доволни!!!Ако някой нещо  го интерисува по-подробно ще отговоря.Малко дълго стана...,но не бих извикала фирма за строеж на къща!!!

# 16
  • Мнения: 2 161
Само да вметна,че грубият строеж е по-лесен.После довършителните работи изискват много пари.

# 17
  • Мнения: 99
Виж този сайт, ако ти хареса  мога да ти направя връзка... най важното е, че БГ майстор почти не пипа... пристига готова на ТИР-ове и дефакто за около 3 месеца от първия разговор и уточняване на детайлите, къщата е на местото готова за обитаване... При договорка, къщата може да е с обзавеждане, осветление, чаши, чинии, тоалетна хартия дори.. само си носиш дрехите и се нанасяш...
http://www.uma-activehouse.at/

# 18
  • Мнения: 4 068
Абе може и на ТИР да ги карат тези къщи и наистина да са с много добра изработка, но от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. Аз съм разглеждала сайтове на български фирми за сглобяеми къщи и имат страхотни модели така да се каже.

# 19
  • Мнения: 99
Абе може и на ТИР да ги карат тези къщи и наистина да са с много добра изработка, но от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. Аз съм разглеждала сайтове на български фирми за сглобяеми къщи и имат страхотни модели така да се каже.

Благодаря за коментара  #Crazy... аз лично много ги харесвам  Naughty Crossing Arms
Но както се казва за едни едно е хубаво, за други друго.... Peace

# 20
  • Мнения: 6 164
Виж този сайт, ако ти хареса  мога да ти направя връзка... най важното е, че БГ майстор почти не пипа... пристига готова на ТИР-ове и дефакто за около 3 месеца от първия разговор и уточняване на детайлите, къщата е на местото готова за обитаване... При договорка, къщата може да е с обзавеждане, осветление, чаши, чинии, тоалетна хартия дори.. само си носиш дрехите и се нанасяш...
http://www.uma-activehouse.at/

Аз съм се спряла на другия тип, но ти благодаря! bouquet Като видях линка се сетих, че другите се наричат още "пасивни" (в сайта има нещо за "активни", явно има разлика).  Те се строят на място, по твой вкус, може да вземеш някакъв примерен модел и да си го промениш, раздвижени са, като архитектура, и като бъдат завършени никой не може да познае, че са сглобяеми, ако не кажеш. Wink Ох, дано стане. Praynig

Misty, банките, въпреки че все още не е популярно отпускат кредити и за строеж. Идеалния вариант е парцела да е в регулация и да е на хубаво място, така става най лесно. Трябва да имате всички документи- от скицата и визата за проектиране до разрешителнотот за строеж.
Ако сте решили да строите, най добре е да задействате документите, защото отнема време.
Успех Grinning

Да, ние сега това правим, да си вземем скицата и петното за строеж и още една дреболия с ВиК-то. Мерси за съвета за банките, не знаех, мислех за ипотечен, ама каква ипотека на гола ливада... А съвет за банка, някой може ли да ми даде?

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 11:34 от Misty

# 21
  • Мнения: 99
Пожелавам ти скоро да се похвалиш с преметване в най-прекрасната и практична за теб къща   bouquet

# 22
  • Мнения: 4 068
Абе може и на ТИР да ги карат тези къщи и наистина да са с много добра изработка, но от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. Аз съм разглеждала сайтове на български фирми за сглобяеми къщи и имат страхотни модели така да се каже.

Благодаря за коментара  #Crazy... аз лично много ги харесвам  Naughty Crossing Arms
Но както се казва за едни едно е хубаво, за други друго.... Peace

Не съм имала за цел да се заяждам. Просто наистина не ми харесват като изглед тези точно къщи. Изразих мнение и това е.

# 23
  • Мнения: 460
За сега сме открили че Алфабанк и Българо-американска банка дават кредити за строеж. Ипотекира се парцела и бъдещата сграда, ние до 2-3 седмици ще си вземем разрешителното за строеж и тогава ще видим какво и как ще е.

# 24
  • Мнения: 99
Абе може и на ТИР да ги карат тези къщи и наистина да са с много добра изработка, но от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. Аз съм разглеждала сайтове на български фирми за сглобяеми къщи и имат страхотни модели така да се каже.

Благодаря за коментара  #Crazy... аз лично много ги харесвам  Naughty Crossing Arms
Но както се казва за едни едно е хубаво, за други друго.... Peace

Не съм имала за цел да се заяждам. Просто наистина не ми харесват като изглед тези точно къщи. Изразих мнение и това е.

Разбира се, че е мнение... ама какво....  ooooh!... все едно да напиша за моделите на БГ фирми, нещо от типа .....  Sick #Crazy приличат ми на планински хижи, от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. doh... да не говорим за изработката "така да се каже."

Но хайде да спрем до тук, че може да излезем от добрия тон на разговора... Peace   bouquet

# 25
  • Мнения: 455
Ние сме на етап "довършителни работи". Към момента къщата ни излезе 26 500 евро - груб строеж + дограма и два броя блиндирани външни врати. Цената на местото е 3 500 евро /в околностите на Пловдив/.
В цената до момента включвам абсолютно всичко което може да ти дойде на ум - документи, транспорт, почерпки и т.н. Строихме я с майстори - не сме наемали строителна фирма защото излиза много по-скъпо. А и за груб строеж така или иначе ти трябват една и съща бригада майстори - няма да си сменяш на всеки етаж.
Та, довършителните работи, си мислим, че ще ни излязат още 30 000 евро - това е за напълно готова за живеене къща, без обзавеждане.
Къщата ни е с РЗП 210 кв. м.

# 26
  • Мнения: 535
Преди 2 год.си купихме в района на Боровец/тип американска/ със страхотна изолация е има и сауна.Тогава ни излезе 64 000 евро.

# 27
  • Мнения: 4 068
Абе може и на ТИР да ги карат тези къщи и наистина да са с много добра изработка, но от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. Аз съм разглеждала сайтове на български фирми за сглобяеми къщи и имат страхотни модели така да се каже.

Благодаря за коментара  #Crazy... аз лично много ги харесвам  Naughty Crossing Arms
Но както се казва за едни едно е хубаво, за други друго.... Peace

Не съм имала за цел да се заяждам. Просто наистина не ми харесват като изглед тези точно къщи. Изразих мнение и това е.

Разбира се, че е мнение... ама какво....  ooooh!... все едно да напиша за моделите на БГ фирми, нещо от типа .....  Sick #Crazy приличат ми на планински хижи, от към архитектура куцат много. Външно изглеждат много зле. doh... да не говорим за изработката "така да се каже."

Но хайде да спрем до тук, че може да излезем от добрия тон на разговора... Peace   bouquet

Идея си нямам защо реагираш така. Може би защото имаш близки във въпросната фирма? Ако не е това ми е непонятно как е възможно въобще да не приемаш, че може да има мнение различно от твоето. Както вече казах качеството не го коменвтирам, защото не съм наясно нито с БГ нито с чуждите фирми за такива къщи. Просто на мен къща тип планинска хижа си ме кефи сто пъти повече отколкото тези няколко кибритени кутии сложени една върху друга. Съжалявам ако съм те обидила с мнението си, но то си е мое и аз заставам зад него. И както аз не коментирам вкуса ти относно тези къщи учтиво те моля и ти да не коментираш по този начин моя. Похвално човешко качество е ако можеш да приемаш различното мнение като също толкова важно колкото и твоето собствено. Не виждам повод темата да излезе от рамките на добрия тон да не говорим, че от моя страна е изключено да стане това.
Поздрави

# 28
Леле то и да вдигнеш къща скъпо Thinkingкакви са тез пари кадето ги вземате еи така се разтягат 100 хиляди като нищо. И аз си мислех че в БГ е зле. не е по темата , извинявам се, ама ми стана интересно какви са реалните цени и се записвам така. А иначе онез къщи че са грозни, грозни са, ама сигурно са по евтини. Пазар, пазар... В Скъпите градове в европа и америка сигурно сте видяли какви боклуци се продават за милиони , така че тез къщи са мечта на такова място.Например в северозапдна америка така си изглеждат и хората си се радват ако успеят да имат такава LaughingПосле свикваш и не ти прави впечатление и тухлената започва да не ти харесва Laughing

# 29
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
А иначе онез къщи че са грозни, грозни са, ама сигурно са по евтини.
Ако става върос за тези http://www.uma-activehouse.at/ .... 980 евро на кв.метър са Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт