Бабини илачи против кашлица?

  • 7 250
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
Само искам да спомена, че на мен като дете майка ми слагаше синап и направо не мога да ви опиша колко беше отвратително  #Crazy. Понеже съм го преживяла не смятам да го прилагам на децата си. Ако става въпрос за мазане смятам, че Пулмекс бебе е доста ефикасен, а и не причинява неприятни изживявания.

# 16
  • Мнения: 2 751
Ако става въпрос за мазане смятам, че Пулмекс бебе е доста ефикасен, а и не причинява неприятни изживявания.
Eeeeeйййй...пулмекс...как забравих  Banghead Banghead Banghead
Утре ще го намажа...

# 17
  • Мнения: 113
лукчета за смучене или небет шекер

# 18
  • Мнения: 2 237
Аз вчера направих сокчето от лук и захар.Дадох и вече два пъти и като че наистина се забелязва видимо подобрение на кашлицата ! дано наистина подейства бързо и да се отървем от гадната кашлица !
Благодаря за рецептата ! Hug

# 19
  • Мнения: 2 751
Давах му сока 3-4 пъти, но вече отказва тотално да го приема  newsm78
Явно му е гадничко Shocked

# 20
  • Мнения: 1 586
Здрасти, Кали.
Ето какво правя аз при кашлица:

1.Сок от лук с мед:
една средна глава лук я нарязвам на кръгчета в купичка и ги покривам с 1-2 лъжици мед. Оставям го да престои една нощ или няколко часа, ако съм го правила сутринта. Отделилият се сок го давам по 2-3 лъжички няколко пъти през деня. Много добро откашлячно средство е лукът - за не повече  от ден обръща началната скърцаща (лаеща) кашлица в отхрачваща при нас. Пък е и вкусно, учудвам се колко го харесва дъщеря ми.

2.Правя си домашен сироп от жиловлек по следната рецепта:

"Рецпта за SIRUPUS PLANTAGINIS
Fol. Plantaginis 50g \сушени листа от живовляк от билк. аптека\
се заливат със 500г кипнала вода
престояват 4 часа
колира се с маря \изцежда се\
полученото количество сок се замерва и се умножава по 1,6
\напр. 300г сок х 1.6=480\
480 г е количеството захар, което се прибавя към получения сок и се "кипва" на сироп..................

От този сироп пий по две, три лъжици дневно, действува, отхрачващо и пречистващо за белите дробове \пък е и вкусен\...."

Рецептата взех отдавна от клуб медицина в дира. Трайността на сиропа е 2-3 седмици. Съхранявам го в хладилник. Отличен домашен  аналог е на Мукоплант на д-р Таис, само че без консервантите Simple Smile. Аз вече съм внесла и разни мои модификации в рецептата след толкова правене, но на теб ти давам оригиналната.

3. Редувам следните чайове: шипка - за Вит. Ц; подбел, борови връхчета, мащерка - отхрачващи; ройбос - засилва имунната система като цяло; липа - температуропонижаващо.

4. Много цитруси - за вит.С.

5. Понякога правя и отвара от сушени смокини - също много силно отхрачващо средство.

6. И разбира се предимно сурова храна - идеалното средство за даване възможност на организма да се самоизлекува.

Дано да са ти полезни тези неща. За кашлица никога не съм я водила на лекар Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 2 751
сега го направих, утре ще му го давам  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 456
Давах му сока 3-4 пъти, но вече отказва тотално да го приема  newsm78
Явно му е гадничко Shocked
Да, и Лорена го пие много трудно. Понеже и ние сме в момента с кашлица, днес го варих и аз сутринта. Дала съм и досега 3 пъти, но по-повечко, не по1 лъжица, а по 4-5- сипвам  го в чаша. все още си кашля обаче, но аз този път (за пореден път ) се избуначасах (както казва баба ми) и първо започнах с Хустагил, кашлицата й се усили, зашото той действа отхрачващо), после купих Стодал, днес сварих лука..., отделно няколко пъти й дадох онова мед, ракия, зехтин и тя вече като ме види с чаша или лъжица и казва: "Аз не кашлям вече..." И така толкова много неща давам, но кашлицата- стои #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 23
  • Мнения: 1 586
...кашлицата й се усили, зашото той действа отхрачващо...И така толкова много неща давам, но кашлицата- стои #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ама отхрачващата кашлица не е лоша, напротив. Тя показва, че организмът вече се чисти. Голяма грешка е да се подтиска този вид кашлица, защото така секретите остават в трахеята и може да слязат надолу и да се получи нещо по-лошо. Борбата е да се стигне до отхрачваща кашлица, с нея вече нещата са по-спокойни. Не се страхувай от нея Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 2 751
Е, Калоян вдигна и температура.... Cry

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Кали, дръжте се поне до операцията Praynig
стискам силно палци Praynig Praynig Praynig

# 26
  • Мнения: 3 456
...кашлицата й се усили, зашото той действа отхрачващо...И така толкова много неща давам, но кашлицата- стои #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ама отхрачващата кашлица не е лоша, напротив. Тя показва, че организмът вече се чисти. Голяма грешка е да се подтиска този вид кашлица, защото така секретите остават в трахеята и може да слязат надолу и да се получи нещо по-лошо. Борбата е да се стигне до отхрачваща кашлица, с нея вече нещата са по-спокойни. Не се страхувай от нея Simple Smile.
Да, и аз така знам, но тя тая отхрачващата кашлица стои вече 7 дни. Доки казва, гърлото й леко зачервено, а днес вече има и секрети от носа, така че ми се струва, че трябва да я лекувам ...- като се задържи много време ми изкарва проблеми...
kalli , свържи се с вашата доки и питай, кой я замества като е болна. Все пак ви предстои операция, а детето има Т, трябва някой да го прегледа. стискам палци до 31 всичко да мине  newsm17 newsm17 newsm17

# 27
  • Мнения: 1 586
Остатъчна отхрачваща кашлица може да има и до месец след болестта и не се счита за проблем при липса на други сериозни оплаквания.

Кали, температурата също е начин на организма да се пребори с болестта, нали знаеш?
Бързо оздравяване на Калоян!

# 28
  • Мнения: 4 422
Чай от дюля-1,липа - 1 стиска/ шепа,финап,орехи  - 3-4 натрошени ,но с черупките .При консумация се прибавя мед.Много ефикасно,повечето случаи минаваме без антибиотик,а преди само атак се лекувахме.

# 29
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Една колежка ми каза следната рецепта, тя я е използвала доста пъти на нейната дъщеря и имало ефект:
1 глава кромит лук
1 ябълка
1 картоф
Слагат се в 1л. вода на котлона и врат докато водата изври на половина, след това се прецежда. От сиропа се дава 3-4 пъти дневно по 1 супена лъжица. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт