някой да е раждал скоро нормално в ...

  • 2 091
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Лелееее, ами, стискам палци, не се съмнявам, че си в добри ръце, Кълвачева е страхотен специалист и вдъхва увереност и спокойствие...Успех, то ще се чуе....да... HugАз съм 31 седмица почти, започнах на тонове сега през две седмици и така....

# 16
  • Мнения: 473
ле,ле то при теб май нещата са напреднали... и си стоиш вкъщи ... при какво разкритие ти казаха да дойдеш в болницата... аз съм в 40 седмица и нямам контракции и нищо не усещам и все ми се струва че ще изпусна момента в който трябва да отида навреме....

# 17
  • София
  • Мнения: 888
ле,ле то при теб май нещата са напреднали... и си стоиш вкъщи ... при какво разкритие ти казаха да дойдеш в болницата... аз съм в 40 седмица и нямам контракции и нищо не усещам и все ми се струва че ще изпусна момента в който трябва да отида навреме....
Еми на мен ми е втора бремнност и  мисля, че би трябвало да знам кога да тръгна към болницата. То контракциите не можеш да ги сбъркаш. На първото раждане си стоях вкъщи с болезнени контракции докато не видях чиста кръв по себе си и чак тогава тръгнах към болницат. Добре направих, защото родих за по - малко от час от влизането и оформянето на документите. Сега пак ще тръгна колкото се може по - късно към болницата, за да си спестя излишното стоене в предродилна зала, но ще тръгна по - рано от предишния път, защото казват, че второто по- лесно се раждало и се страхувам да не родя по пътя Laughing

# 18
  • Мнения: 9 903
На мен д-р Кълвачева ми прави секциото.

На изписването платих 1800 лева, до края на този месец от болницата трябва да ми възстановят 400 лева, защото съм здравноосигурена, т.е. ще ми излезе 1400 лева за 5 дни престой.


също при Кълвачева, също ми върнаха 360 лв от общо 1800. пенелопа, хич не си спестявай въпросите - за разлика от други лекари и болници, тук ти отговарят на всички въпроси, затова и има опашки.
стискам палци на всички ви, очакващи Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011

Ние,разбира се занесохме почерпка и цветя за акушерката,все пак ще видиш,че там са любезни не  само по задължение!За кърменето помагат много-имах запушени каналчета на едната гърда и те веднага реагираха-извикаха лекар и ми биха инжекции,казаха ми какво да правя/това ми е първо раждане и нищо не знаех/.По принцип бях малко шашната от всички емоции и постоянно задавах въпроси на които забравях отговорите-проявиха безкрайно търпение да ми обесняват за кърменето отново и отново..... #Crazy

# 20
  • Мнения: 133
РОДИХ на 5.01 ,нормално раждане при др. Кълвачева.всичко мина много леко и имам само хубави спомени от престоя в болницата. няма да говоря за материалната част-хигиена, храна и т.н. - всичко беше перфектно. ще кажа за отношението на всички- който и да попиташ за каквото и да е ти обясняват и то не с една дума, помагат за кърменето. оставихме накрая за акушерската стая 2 плика да се почерпят, въпреки че никой нищо не е намекнал, но аз лично исках да благодаря за вниманието.платихме 1100 лв., защото те вече на компютъра директно проверяват дали си осигурен и казаха че касата не им е правила проблеми да не им изплаща парите. на изписването носихме само един огромен букет за докторката, нищо друго. само едно нещо- аз отидох на 5-ти,за да ми предизвика раждането, защото др. нито веднъж не ми вдигна тел. когато я търсех и честно казано бях притеснена ако тръгна инцедентно през нощта каква ще е организацията.и нещо друго - Кълвачева им е най- натоварената докторка, провери за Илиева, мисля че тя би имала повече време да се ангажира с теб. иначе от Кълвачева съм супер доволна-до голяма степен тя ускори раждането, иначе бях с епидурална- тя влиза в цената

# 21
  • Мнения: 473
исках още нещо да попитам... носих те ли си превръзки или лигнин в болницата или оттам ви дадоха?

# 22
  • Мнения: 9 903
там отидох само с личните си тоалетни принадлежности като чехли, гребен, четка за зъби, телефон..... те дават всичко - и лигнин, и каквото трябва още.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
там отидох само с личните си тоалетни принадлежности като чехли, гребен, четка за зъби, телефон..... те дават всичко - и лигнин, и каквото трябва още.
Да,дават абсолютно всичко за теб и бебето-все пак не е държавна болница,където наскоро научих,че трябва да си носиш дори  чинии и прибори за хранене?????????? #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Извинявам се, че се намесвам в разговора, но искам да попитам - доволни ли сте от женската консултация? Видях, че пакета струва 390 лв.? Какво включва? И заплаща ли се нещо от здравната каса? Благодаря! Hug

И много приятни емоции и леко разждане на кандитат-мамите, които очакват този момент скоро!  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Извинявам се, че се намесвам в разговора, но искам да попитам - доволни ли сте от женската консултация? Видях, че пакета струва 390 лв.? Какво включва? И заплаща ли се нещо от здравната каса? Благодаря! Hug

И много приятни емоции и леко разждане на кандитат-мамите, които очакват този момент скоро!  bouquet
Аз съм изключително доволна от ЖК-ходих при Д-р Цанов,който впоследствие ме оперира/секцио/.Пакета включва всички изследвания на майката/в началото и в края на бременността,СПИН,васерман,кръвна картина,урина,кр.група ,имаше и други май Embarassed/,записи на тоновете на бебето,ехограф на всяка консултация/в последните месеци са по-чести/.Вече съм позабравила доста неща и тази информация в никакъв случай не е пълна-съжалявам.Но можеш да отидеш до "ВИТА" и на регистратурата ще ти дадат нещо като оферта за ЖК-там е описано абсолютно всичко по месеци доста подробно и дълго.Мисля,че може по здравна каса,но не знам точно какво поема,понеже аз бях изцяло платено.newsm10

# 26
  • София
  • Мнения: 1 555

Много благодаря, nikij1979. По принцип съм здравноосигурена и мислех да си взема все пак направление, но да ходя главно при д-р М.Райчева, пък тя не работи със здравната каса. Но сега такива хубави неща пишете за Вита, а и 390лв. са си доста прилична сума. (мисля, че при плащане за всеки преглед с ехограф и за всяко изследване задължително сумата е доста по-голяма). Аз отдавна съм си я харесала тази болница, защо само и д-р Райчева не работи вече там.
  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Не я познавам Д-р Райчева.Със сигурност е доста по-евтино/мисля,че на пакета ЖК правят отстъпка 30 процента/ и ехографския преглед излиза около 17 лв.-доколкото знам и в най-мизерните поликлиники е 25лв.Всички изследвания също са с отстъпка при пакета.след всяко посещение на регистратурата ти дават отчетна бележка какво точно са ти приспаднали при това посещение и колко ти е остатъка.И аз съм здравно осигурена,но по време на забременяването ми имах напълно откачена лична лекарка,която 3 месеца не ми даде направление за гинеколог и аз се отказах от полагащото ми се държавно здравеопазване за което си плащам всеки месец и нямам нито една пропусната вноска/някой ме беше изпреварил и е сложил тази откачалка в черния списък #2gunfire/

# 28
  • София
  • Мнения: 888
Момичета кажете нещо за д-р Илиева. Чух,  че е много добра. Д-р Кълвачева излезе в отпуск от вчера и тя ме свърза с д-р Илиева ако  започне раждането. Какви са отзивите ви за нея Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 990
Същите като за Кълвачева HugСпоко!Аз понеже вчера успях да я хвана Кълвачева, а постоянно и е изключен телефона, че е за операция влезнала-та все за теб си мислех..... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт