моля помагаите за водата

  • 1 281
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 176
току що се скарах с моята свекърва че бебо не пие вода той е на 4 месеца и аз съм чела че не е нужно да му давам допалнително вода.вие какво мислите дали е правилно или трябва да му давам

# 1
  • Мнения: 1 877
Не!Не е необходимо да даваш вода!Моят бебчо също не пие,само отвреме-навреме му давам сокче,ама много рядко.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
няма нужда бебето от вода, особено ако кърмиш, тогава пък съвсем

# 3
  • Мнения: 1 273
Ами чух много мнения за водата, но да ти кажа моя бебо пие и аз му давам. Вместо вода обаче му давам Глюкоза 5 %, предпочитам я пред вода с бяла захар.

# 4
  • Мнения: 999
Не е необходимо, но и не пречи/поне на нас не пречеше/.Мими нито ми се отби нито нищо, а пиеше и вода и чай.
Ти си решаваш.Ако бях на твое място нямаше да давам да ми се бъркат.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не е чак толкова необходимо. Жасмина вода още не пие. Лъжа я с чай или сок откакто навърши 6 месеца, преди това нищо не пиеше.

# 6
  • Мнения: 742
Не е необходимо-Криската много рядко пие вода, при това и я давам с лъжичка  Hug когато е жадна й давам да суче Hug

# 7
  • Мнения: 487
И на мен много обичат да ми се бъркат за водата  #Cussing out Според мен не е необходимо и няма да давам, преди да съм захранила, т.е. преди 6-ти месец

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Привет,майчета.Моят съвет е да не се отказвате от водата.От време на време давайте на бебчо,ако иска ще пие,ако не иска няма да пие.

# 9
  • Мнения: 1 043
Предлагам вода след хранене,колкото да си изплакне устата Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
няма нужда бебето от вода, особено ако кърмиш, тогава пък съвсем
Peace

# 11
  • Мнения: 1 448
Явчо все още не пие вода, сок или изобщо нещо различно от АМ  Laughing НЕ позволявай да ти се бъркат в отглеждането на детето!!!  ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 425
Моя бебок също е на 4 мес и 10 дни. Кърмя го, года не давам, но от седмица давам сок от ябълка и чайчета на Хиип.

# 13
  • Мнения: 742
НЕ позволявай да ти се бъркат в отглеждането на детето!!!  ooooh!

 newsm10За другото са написали Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 580
НЕ позволявай да ти се бъркат в отглеждането на детето!!!  ooooh!
Peace
Я й кажи на твойта свекърва да се опита тя да му даде, ако той не иска Twisted Evil!
Еееее, аман от всякви навлеци, все ще се намери някой да те учи как да си гледаш детето #Cussing out!

# 15
  • Мнения: 2 821
Дъщеря ми пропи вода на 7 месеца.

# 16
  • Мнения: 146
След кърмене не е зле да му даваш малко за да изплаква устата и да го предпазваш от млечница, имаче не му е нужна вода та нали кърмата съдържа 80% вода.

# 17
  • Мнения: 2 663
И моето дете не пиеше вода, а родителите зор да пие.Докато го кърмиш ако го кърмиш де не е нужно да пие вода грам

# 18
  • Мнения: 5 393
НЕ позволявай да ти се бъркат в отглеждането на детето!!!  ooooh!

 newsm10За другото са написали Peace
Точно така. Ти си майката- ти решаваш как да си гледаш детето. Свекървата..... censored

# 19
  • Мнения: 811
Ако не иска да пие е заЩото няма нужда.Не давай да ти се бъркат  Naughty.Мойта е на 9 месеца и едва сега пийва по мъни4ко,но не настоявам.Ако го кърмиШ ,няма нужда от вода.

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
няма нужда бебето от вода, особено ако кърмиш, тогава пък съвсем
Само първите дни при жълтеничката и след това за изплакване на устичката.

# 21
  • Мнения: 46 539
... аз съм чела че не е нужно да му давам допалнително вода ...

Правилно си чела Peace
Започни да предлагаш вода, след като го захраниш, преди това- не.

# 22
  • Мнения: 262
На моята щерка не съм и давала вода. Дори и след хранене. А не хвана млечица/мечница.
Пропи вода към 10 месец то, за да се успокоява, защото не смучеше биберон.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Привет,майчета.Моят съвет е да не се отказвате от водата.От време на време давайте на бебчо,ако иска ще пие,ако не иска няма да пие.
Peace аз съм на същото мнение! давам й по малко водичка (нашата докторка каза че трябва да изпива по около 200-250гр на денонощие  #Crazy ) е не й давам толкова (само 20-ина)

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
За пиенето на водата ще чуеш наистина много различни мнения-общо взето май са 50/50.На моето бебе му давам винаги след млякото да си измие устичката,а когато иска и между хпаненията,но като цяло не изпива кой знае колко.Пие вода от раждането си.Първия месец с малко захар заради жълтеницата,после без захар.

# 25
  • Мнения: 46 539
За пиенето на водата ще чуеш наистина много различни мнения-общо взето май са 50/50 ...

По скоро са "България с/у целия свят"  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
За пиенето на водата ще чуеш наистина много различни мнения-общо взето май са 50/50 ...

По скоро са "България с/у целия свят"  newsm78
Да,съгласна съм.

# 27
  • Мнения: 1 680
няма нужда бебето от вода, особено ако кърмиш, тогава пък съвсем
Peace
той поема достатъчно течности, в крайна сметка е само на кърма или АМ

# 28
  • София
  • Мнения: 107
аз давам вода от както се е родила, кърмих почти 7 месеца. Аз съм за водата, но това си е мое мнение, най-добре ти можеш да прецениш за твоето детенце, не давай да ти се бъркат за отглеждането му.

# 29
  • Мнения: 49
Аз му давам и вода и чай от самото раждане ,но той ги харесва и пие ,докато племенницата ми изобщо не искше да пие нищо!Щом така си решила отстоявай правото си пред свекито!А мъжът ти какво мисли?

# 30
  • Мнения: 2 015
Аз смятам, че една майка сама трябва да реши какво е най-добро за детето и, а не свекървата #Cussing out.Аз лично давам вода.

# 31
  • Мнения: 3 069
Моя син пие вода.
С риск да ми се нахвърлят някои мами....лично аз а и не само аз Grinning мисля, че водата е незаменима и много нужна на едно малко дете.Ако не им трябваше вода на бебета защо след като се родят в отделението за новородени им давам от първите часове след раждането водичка???Особено на деца които карат по-тежка жълтеница задължително подсладена!
Все пак там има неонатолози които знаят повече нас.Щом така правят, значи така трябва!

# 32
  • Мнения: 316
Ние сме на АМ и четох някъде, че некърмените бебета пиели повече вода и предлагам вода, чай... ама не иска.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155988.msg3018571#msg3018571
Тук съм обяснила според мен (и не само) защо не е задължително да иска вода.

Изобщо да не ти пука. Бабите така ме бяха нападнали сок да дам на 3 месеца ама се запънах и не дадох  Crazy Да си приказват каквото си искат, а ти прави каквото прецениш  Peace

edit
Малко глупаво е да цитирам себе си, но не ми се преписва Simple Smile
...
Моята беба сега е към 7кг и пие минимум 5 х 170мл мляко, което е 750мл (по 150мл на доза) вода на ден и защо мислиш, че трябва да обича водата и да пие още  Shocked Грубо това е 1/10 от теглото й, а човек тежащ 70кг, който да пие 7 литра течност и да иска още (да има нужда от още Shocked) не познавам.  Naughty
...
Кажи на свекито да си направи сметка колко вода трябва да пие в денонощие съобразно теглото й и да пробва Wink

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 00:35 от Alex4e

# 33
  • Мнения: 27 524
Синът ми пропи на 8 месеца.
Може да предлагаш, но не и да го караш да пие.
Не се давай на свеки, ти си майката!!!!  Grinning

# 34
  • Мнения: 326
аз давам вода от както се е родила, кърмих почти 7 месеца. Аз съм за водата, но това си е мое мнение, най-добре ти можеш да прецениш за твоето детенце, не давай да ти се бъркат за отглеждането му.

 Peace Аз също съм "за" водата - на никого не е навредила! Велина през горещите месеци пиеше много... Няма да си оставя детето да се дехидратира, защото някой учен мозък така е казал ....

# 35
  • Мнения: 5 362
Винаги съм давала вода на Кали-колкото си иска да пие.
Но ако кърмиш може и да не пие чак толкова-не е фатално.

# 36
  • Мнения: 287
Давай му вода след хранене, ако не иска не го мъчи. Райчо до осмия месец не искаше вода(до тогава и го кърмих), после той сам започна да си иска водата.

# 37
  • Мнения: 503
ох,тия свекърви Grinning и аз си имам в къщи... а по въпроса с водичката,моя бебок въобще не иска,пробвах и чайчета,но и на тях се мръщи

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Цитат
Моя син пие вода.
С риск да ми се нахвърлят някои мами....лично аз а и не само аз Grinning мисля, че водата е незаменима и много нужна на едно малко дете.Ако не им трябваше вода на бебета защо след като се родят в отделението за новородени им давам от първите часове след раждането водичка???Особено на деца които карат по-тежка жълтеница задължително подсладена!
Все пак там има неонатолози които знаят повече нас.Щом така правят, значи така трябва!

С това не съм съгласна Naughty.Дъщеря ми  се роди с жълтеница,която много бавно мина и в плевенското родилно изобщо никой не предлага вода.Бях ангажирала и неонатолог,който след това ми следи детето,но вода не ме е карал да давам.Кърмя!

# 39
  • Мнения: 151
И на мен много обичат да ми се бъркат за водата  #Cussing out Според мен не е необходимо и няма да давам, преди да съм захранила, т.е. преди 6-ти месец

Общи условия

Активация на акаунт