Позволявате ли на непознати да докосват децата Ви ?

  • 2 382
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 140
Ами не, не ми се е случвало, пък и тя няма да даде да я пипа чужд човек.

# 46
  • Мнения: 2 467
Цитат
не виждам нищо лошо в това, че някой иска да се порадва на моето...


За децата да гушкат и целуват непознати няма лошо, а за съпружеството пак така ли ще реагирате  Mr. Green Минава покрай вас непозната жена и бам на врата на мъжо "Ух, ма, къв ти е сладъъък!" Мляс, мялс... Жената иска само да се порадва...

# 47
  • Мнения: 256
не не ми е лриятно но те си знаят своята Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 4 966
А после искаме децата да  са ни контактни?!
Е как ще става,като имат страх от непознатите и чужди хора.То това да не смее никой да ги пипне,да им се порадва...Направо непонятно ми се вижда.

АЗ давам.Малчо много се  радва на всички,те му се радват ..и все пак общуването между хората започва още на детски години.Не мисля за нужно да се подтиска или забранява...

Изказах лично мнение.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 999
А после искаме децата да  са ни контактни?!
Е как ще става,като имат страх от непознатите и чужди хора.То това да не смее никой да ги пипне,да им се порадва...Направо непонятно ми се вижда.

Е, ти ме уби  Shocked

Какво общо има едното с другото? Дъщеря ми е 'хипер' контактна, чак досажда понякога на околните, а до 1-годишната й възраст дори роднините ни я пипаха с изрично разрешение. Непознати не са я пипали. Само веднъж една продавачка ми предложи да я 'гушне' докато разглеждам в магазина. Учтиво отказах.

Не пипам бебета и малки деца без позволение. Дъщеря ми много обича бебета и това беше първото нещо, на което я научих, щом вече можеше да ги докопа... Сега още като тръгне към някое бебе казва:"Не пипам, мами, само гледам."

# 50
  • София
  • Мнения: 17 592
намирам го меко казано за грозно и нетактично. Казвай им, че хапе... или да изтичкат да си измичт ръчичките първо, по желание... Защото освен чувството за нашествие в личното пространство - аз си СПОМНЯМ колко МРАЗЕХ да ме пипат като дете - не знаеш и какви вируси разнася въпросния неидентифициран, свободно прелитащ субект...

# 51
  • Мнения: 1 427
Не правя трагедия , ако някой погали детето по главата.Пък и никой не се е засилвал да я целува.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219

И аз нямам деца, но от сега си знам, че не бих позволявала. Аз самата бях много контактно дете и все тичах по количките с бебета. Затова и майка ми ме научи, че БЕБЕ НЕ СЕ ПИПА. Така ми е набито в главата, че и през ум не ми минава да посегна без разрешение, за целуване пък да не говорим.
А после искаме децата да  са ни контактни?!
Е как ще става,като имат страх от непознатите и чужди хора.
Колкото до това може да ви звучи параноично, но нали точно в ранна детска възраст децата трябва да свикват, че непознати не могат да ги докосват. Добре когато вие сте с него, можете да прецените човека срещу вас. Но едно дете дали ясно прави разлика между милия добронамерен чичко от съседния блок и извратеняка.  Никого не искам да плаша, но знаете в какви времена живеем и колко луди ходят свободно по улиците. Лично мнение, но според мен децата от малки трябва да свикват, че могат да ги докосват само много тесен кръг от хора.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 999
PLP, абсолютно  Peace

В тази връзка доста се безпокоя от контактно си дете Sad Защото тя избира да си говори главно с мъже. Все още не съм измислила как хем да не я плаша, хем да й дам да разбере, че не всички са добри и мили хора...

За сега не я изпускам от поглед само.

# 54
  • Мнения: 126
..И аз нямам деца ,но съм сигорна, че не бих позволила ..на всеки да ми пипа детето!!!!!...Но нищо не мога да кажа...ще дойде време и ще разберем Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт