Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 59 877
  • 253
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 764
Добре де,аз като съм кавасила домашно мляко съм вземала закваска от купено кисело,но не си спомням на коя фирма и ми е ставало.Значи все пак се съдържа бактерията..... newsm78 newsm78 newsm78

# 31
  • Мнения: 25 603
Родопея ползват вносна закваска.  Peace

От къде го знаеш това? Технологията на Родопея се пази в тайна и по тази причина в производствената сградата не допускат външни лица.. Много е строг пропускателния режим.
Няма нужда да се влиза в завода, достатъчно е да си види откъде купуват (или не купуват) закваските си.  Peace

Гледах едно предаване, в което представители на фирма ЕлБи (които държат правата за оригиналната българска закваска) и на някакъв НИИ, който се занимаваше с киселото мляко, разясняваха ситуацията със закваските. Изрично споменаха, че Родопея използват вносна закваска. Както и поне 90% от производителите в България.  Sick

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 21:17 от Как`Сийка

# 32
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз това Био не съм го срещала в София. най-често купувам Елена, Верея, Родопея. ПО-рядко Бор-Чвор, Обнова и други.

Герма не ми харесва. Данон ми харесва на вкус, но се съмнявам да има краве мляко.

# 33
  • Мнения: 1 858
Купувам  Верея,Роса..

Но най-съм доволна от млякото , което квася у дома. Peace

Това ми е заквасено от днес: Heart Eyes


Гаранция за качество и вкус Peace особено ако и самото мляко е от домашна крава. И аз така правя само, че рядко квася краве (само през зимата) иначе квася само овче (много го обичам).

# 34
  • Мнения: 3 537
Аз съм твърдо за "Бор чвор" и цеденото им е супер!
И аз само Бор чвор купувам Peace
Ако искаш най-истинско мляко най-добре си закваси, не е никаква философия Wink

# 35
  • Мнения: 193
Аз това Био не съм го срещала в София. най-често купувам Елена, Верея, Родопея. ПО-рядко Бор-Чвор, Обнова и други.

Герма не ми харесва. Данон ми харесва на вкус, но се съмнявам да има краве мляко.


Среща се в Пикадили и Билла. В последната кофичка, която отворих, млякото беше много водно. Иначе вкусът напомня домашното кисело мляко.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Тонус  Peace

# 37
ние си купуваме на боженци, гъсто и вкусно

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Винаги си квася в къщи мляко, купено от село. За закваска винаги ползвам от предишното мляко, а когато излизам в отпуска и ходим на почивка, си оставям в едно малко бурканче малко кисело мляко за след почивката. От години процедирам по този начин и затова твърдя, че моето в хладилника е истинско  Grinning

# 39
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Купувам Бор-Чвор или Елена. Понякога и истинско от село и си го подквасвам в къщи.
Обаче с Елена не ми се получава всеки път Thinking

# 40
  • Мнения: 1 640
  Бор Чвор- кис.мл. 3,6 % и заквасена сметана!

# 41
  • Мнения: 721
Винаги съм купувала Верея 2,9% и съм била страшно доволна. Тази седмица купих от Била, където пазарувам винаги, и какво да ви кажа...млякото е течно и се точи, както на Данон. Няма същия вкус и направо съм бясна. Няма едно нещо в тази държава, което да запази качеството си с времето! #Cussing out

# 42
  • Мнения: 153
Според мен Био киселото мляко е страшно менте.Случи ми се да го забравя в хладилника и 15 дена след срока на годност мъж ми се престаши да го пробва и беше като току що произведено.Същото ми се е случвало и с Елена, макар че за него и за Ел Би знам от моя позната,която е нещо като контрольор по качеството или нещо такова, че те са най-истински.

# 43
  • Мнения: 24
От скоро купувам Герма и съм доволна а преди това купувах Роса но май нещо го развалиха.Истинско според мен е домашното.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 945
За сега харесвам Бор-Чвор.
А за тези, които са от Велико Търново- там има едно "Боженци", което много харесвам. Супер кисело мляко. Hug

Общи условия

Активация на акаунт