АНДАЛУСИЯ

  • 15 027
  • 316
  •   2
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 9 979
Аз съм писала няколко пъти в по-стари теми, може би, за фламенко шоу. Била съм в Севиля и в Гранада в Сакромонте. Бих препоръчала и двата града. За другите нямам наблюдения.
За Гранада - https://cuevaslostarantos.com/. Последният път не успях да запазя и малко съжалявам, макар че бяхме в друга пещеря и също не беше никак лошо. Не помня името обаче Sad, беше по-малка, не от най-популярните.
За Севиля има също много опции, включетелно и на площад Испания - там атмосферата е много приятна за фламенко, макар че не е като представленията в клубовете.

# 256
  • Мнения: 494
Аз питах за фламенко представление в Севиля и в крайна сметка избрах такова, което е в малка зала. Исках да съм максимално близо до танцьорите и музикантите, представях си го като театър на камерна сцена. Е, намерих такова и адски много ми хареса. Всичко се случваше буквално пред нас. Направо полата на танцьорката ми забърсваше обувките Grinning Има буквално 2 реда със столове. Танцьорите и музикантите бяха уникални! Нищо общо нямаше с фламенкото на площад Испания. Много ми хареса!

https://maps.app.goo.gl/q356eKT41AtvpKGc8

# 257
  • Мнения: 1 853
Изисква ли билети това място и колко струват?

# 258
  • Мнения: 1 444
Да ви върна малко към Гранада и Алхамбра. Simple Smile
Билетите ни са за 10 ч., мисля да се качим дотам с рейс C30 или C32. Долколкото разбирам той пътува около 5-10 мин. от центъра. Трябва да слезем на Puerta de la Justicia.
Въпросът ми е от там приблизително колко време отнема да се стигне до входа за дворците Насрид и бързо ли проверяват билетите?
Ако оставим 20 мин. аванс за намиране на входа и проверка, дали ще са достатъчни?
Също така намерих едно клипче за дворците Насрид, което ми хареса. Хем е информативно, хем не доскучава.
Скрит текст:

# 259
  • Мнения: 1 165
Автобусчетата С30 и С32 са микробуси и пътуват по малки тесни улички. Предвидете поне 30 минути за транспорт и още 40 минути за вход. И отвън има градини преди да влезете през официалния вход, има къде да ,,убие те,,  време ако отидете по-рано. Опашките са големи.
Ние отидохме към обед, а часът ни за посещение беше 13,30 ч.

# 260
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 423
Задължително си носете лична карта/паспорт. Проверяваха ни поне на 4 места. Сина ми не беше взел своя, имаше снимка на личната си карта и мина през отделно гише, където му издадоха специален пропуск.
Сега не са толкова стриктни с часовете, заради документа и моткането закъсняхме с около 40 минути, но нямаше проблем.
Ние имахме билети за 11ч, имаш доста ученически групи, а към 15ч отвън беше лудница от азиатски туристи (4 или 5 автобуса).

# 261
  • Мнения: 1 444
Благодаря ви много и  на двете!
Значи в 9 ч. най-късно ще гледаме да сме вече в рейса.
Иначе моя билет е резервиран с шофьорската ми книжка, тъй като личната ми карта беше за смяна, а нямаше време вече за билетите и не можех да чакам издаването на новата.  Писах им на официалния мейл и ми отговориха, че няма проблем щом документът е легитимен. Та, ако на някой му се наложи - да знае.

# 262
  • София
  • Мнения: 1 695
Аз имам малко по-различен опит от посещението на Алхамбра през февруари миналата година. Бях запазила 10,30 ч. за Двореца на Насридите. В един момент се притесних, че е много рано и ще закъснеем, но се оказа напразно. Спахме в студио в Албайсин и оттам отидохме пеша до входа на Алхамбра за около 20 мин., като имахме баба и 12-годишна лигла в групата. Беше много приятна разходка по обособена сенчеста алея покрай стените на комплекса. Тъй като ползвахме намаление за 2 от билетите, трябваше да ги получим на каса. Един човек може да вземе всички билети, като покаже документите за самоличност. Реално всичко се случи много бързо, стигнахме по-рано и в 9,40 влязохме. В 10,05 бяхме при Насридите, там имаше голяма опашка, но минаваше сравнително бързо и към 10,20 ни пуснаха вътре. Разглеждахме комплекса до около 14,30 ч., като се насладихме на красотата без бързане и мисля, че обиколихме всичко. И на нас няколко пъти ни проверяваха билетите вътре, като всеки път искат и личен документ. Малко е досадно, но какво да се прави.

# 263
  • Мнения: 1 444
Странна работа е това с проверките. Нямат вяра на хората на билетните будки или...
Ние мислим след Алхамбра да отидем към Албацин и да се помотаем там. И след това вече надолу по центъра. Затова ми се ще да започнем с рейс, да спестим едно баирче. Simple Smile

# 264
  • Мнения: 251
На нас ни направиха сериозна забележка, че закъсняхме с 20 минути при влизане в Алхамбра.
В двореца също изръмжаха, че сме закъснели.

# 265
  • Мнения: 1 779
Ние ще пътуваме с автобус от Малага за Гранада за посещение за Алхамбра, но къде мога да видя актуално разписание на автобусите за да си запиша час при купуването на билетите

# 266
  • София
  • Мнения: 5 153
Ние ще пътуваме с автобус от Малага за Гранада за посещение за Алхамбра, но къде мога да видя актуално разписание на автобусите за да си запиша час при купуването на билетите
Сайта на Alsa или приложението им.

# 267
  • Мнения: 1 444
Търсих официалния сайт на Real Alcazar в Севиля - доста сайтове циркулират, но ми се струва, че това е официалният:
https://www.alcazarsevilla.org/en/

Ако сте си купували онлайн билетите, може ли да кажете дали наистина е това?

Поръчах ги от този сайт в крайна сметка. Simple Smile Намерих го и в един турсистически блог, на който вярвам.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 14:51 от MondoCane

# 268
  • Мнения: 2 108
От същия купих и аз тази сутрин; Голямо писане на данни ,голяма работа.... все едно ще летим  в Космоса , а няма да  посетим дворец....
За Катедралата не съм купила ...чудя се дали да не взема там на място;
Иначе съм готова за Алхамбра и за Мезкитата;
Не съм взела и фламенко вечер-чудя се дали да е в Гранада или в Севиля? Сигурно ще е в Севиля, защото сме там 2 нощувки, а и спим в квартал Триана-четох ,че там има доста фламенко клубове/или както се казва/ и ще действам на място;
Приемам препоръка за ресторанти в Гранада, Кордоба и Севиля -като цяло ще се доверя и на препоръките в Трип-а;

# 269
  • Мнения: 1 853
Освен,че е писане много, и двете карти с които исках да платя не ги прие.

Общи условия

Активация на акаунт