Астрология - 24 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 30 160
  • 714
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 360
А аз не откривам Спирит. Под някакво друго название ли е в astro.com?

# 661
  • Мнения: 8
Здравейте,

искам да попитам за разликата между тропическия и сидералния зодиак, както и домовите системи.
Правих си хороскоп при Димитър Кожухаров, който работи със сидералния зодиак и домовата система на целите знаци.
Съответно той ми каза че причина за почти всичките ми нещастия е Сатурн, който при мен е в заточение в Лъв, в силен 10 дом и на 29 градус.
Съответно по тропическия зодиак и домовата система Плацидус - Сатурн при мен е в Дева, в 9 - дом както и на 23 градус и по логиката не би трябвало да е толкова злосторен.
Въпросът ми е при различие в зодиака и домовата система, кое е вярното? Има ли надежда все пак Сатурн да прояви някаква благосклонност?

# 662
  • Мнения: 3 281
Здравейте,

искам да попитам за разликата между тропическия и сидералния зодиак, както и домовите системи.
Правих си хороскоп при Димитър Кожухаров, който работи със сидералния зодиак и домовата система на целите знаци.
Въпросът ми е при различие в зодиака и домовата система, кое е вярното? Има ли надежда все пак Сатурн да прояви някаква благосклонност?

Този въпрос безкрайно се е обсъждал вече и периодично се водят дебати "кой е верният Зодиак".
И двата Зодиака, тропически и сидерален, имат своята астрономическа обосновка.
В Индия се използва сидералният Зодиак, но това е съвсем друга система и няма много общо с традиционната западна астрология, по която работи Димитър Кожухаров.

От практически опит – моя и споделен от колеги от моето направление - мога да кажа, че някои древни методи работят по.добре с тропически Зодиак. Друг път нещо може да се види по-добре по сидералния, ако не се вижда по тропическия. Астрологията не е съвършена, ние живеем в дуален свят, затова винаги ще го има тоя дебат относно "правилния" Зодиак.

Що се отнася до домовите системи, там има голям избор. Най-древната система е "дом-знак" – тя се използва и в античната западна астрология, и във ведическата. Има антични методи, които дават верен резултат само при използване на тази домова система – поради простата причина, че в тази домова система са били разработени и тествани навремето.

Също така при гранични позиции, ако се използва прецесия Алдебаран15 или Фейгън-Брадли, често се получават отклонения и неверни резултати. Във Вашия случай има вероятност Сатурн, ако се отчете с прецесия Лахири, да е в първия градус на Дева, а не в последния градус на Лъв. И прочитът на неговите сигнификации се променя.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 15:42 от Sotis

# 663
  • Мнения: 8
Благодаря за разясненията, Sotis!

Наистина той е работил с Fagan-Bradley и при мен Сатурн беше на около 29:30 в Лъв, Марс - 29:30 в Рак и Луна - 29:30 в Телец.
Като смених прецесията на Hindu/Lahiri в astro.com и трите планети "застанаха" на 0:30 в следващите знаци - Дева, Лъв и Близнаци.
Аспектите се запазиха - при мен има квадратура Сатурн-Луна до минути и квадратура  на Сатурн с Асцендента, Меркурий и Венера по знак в Скорпион.
Не знам доколко това може да е успокоение, тъй като той говореше за сигнификатори, управители и достойнства на планетите по знак и дом, като че ли не отделяше много голям акцент на аспектите - каза че дори и негативни е по-добре да ги има, отколкото да няма никакви.
Въобще как се процедира когато 3 планети са на границите между два знака, а в случая и домове?

# 664
  • Мнения: 3 281
Един колега, който практикува антична астрология, е направил цяло изследване (и след това видео изложение с примери) – тествал е различни техники не само в двата Зодиака, а и с различни видове прецесии. Според неговите изследвания най-точни резултати дават Лахири и Кришнамурти. От 2008 година насам използвам Лахири айянамша и съм я тествала – всичко е точно при нея. Но с вавилонската прецесия се получават грешки. Дори имах случай с точен и прецизиран час на раждане, който в зависимост от прецесията дава различен Асцендент. Е, то там дори с просто око се виждаше, че Асцендентът отговаря на тропическите позиции и отчетено с Лахири. Граничен беше – на около 23,5 градуса.

Във Вашия случай, доколкото виждам, има не един, а цели три сигнификатора с неясни позиции. Това може да промени прочита на доста теми в хороскопа. Ако е гледал жребиите, там също може да има гранични позиции.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 18:10 от Sotis

# 665
  • Мнения: 8
Да, използва т.нар. жребии, които обаче в изпратената ми карта бяха без градуси и не мога да кажа дали са били гранични.
Мен ме учуди, че прогнозите си ги прави само чрез анализ на наталната карта и в единия случай солар за следващата година - никакви транзити или прогресии не използва.
Което, както означава - че ако по натална карта ти е писано например да не се ожениш - цял живот си "дамгосан" и независимо от движението на планетите спрямо рожденните им позиции, не можеш да избягаш от съдбата си.
Малко прекалено фаталистично ми изглежда...

# 666
  • Мнения: 3 281
Мен ме учуди, че прогнозите си ги прави само чрез анализ на наталната карта и в единия случай солар за следващата година - никакви транзити или прогресии не използва.
Което, както означава - че ако по натална карта ти е писано например да не се ожениш - цял живот си "дамгосан" и независимо от движението на планетите спрямо рожденните им позиции, не можеш да избягаш от съдбата си.
Малко прекалено фаталистично ми изглежда...

Защото комбинацията само на транзити и прогресии се използва от любители или начинаещи астролози, основно от психологическото направление. По-напредналите използват други методи – независимо дали са от съвременната школа, от античната или нещо взето от античната, безхаберно преработено, изкривено и интегрирано в съвременната. Също така и любимият на всички психологически портрет е само уводно ниво в астрологията, предполага начални познания и с него далеч не се изчерпва астрологичният анализ на хороскопа. Това, което сте получил като консултация, няма нищо общо с мейнстрийм астрологията, която масово се практикува и може да се научи от всеки втори, стига да има желание, защото няма никаква бариера за навлизане. Затова в България вече имаме по един "астролог' на глава от населението. ))

Астрологията изначално е била предсказателна наука – за предсказване на съдбата и на определени събития в човешкия живот. От началото на 20 век насам е започнала да се променя и да се изключват много важни съставни елементи от нея, затова повечето хора смятат древната астрология за фаталистична. Поради простата причина, че не познават, както и масовите астролози, които сега я практикуват, истинските цели на Астрологията.

# 667
  • Мнения: 164
А добре, да попитам - ако вземем примера на брака примерно - какво значи няма да се ожени? Изобщо как бихме могли с подобна прогноза да се ангажираме? Има хора, които ще се оженят колкото и да е блокиран седмият им дом, и просто няма да се удовлетворени от брака. Така ли е или не е?

Отделно какво бихме имали предвид под блокиран / труден седми дом? Да има малефик планета в него, знака да не е особено “екипен” или управителя да е зле поставен? В какъв случай можем да кажем, че родения със сигурност не го чака добър брак?

Имам тези колебания по отношения на моят пети дом и децата. За първи път в живота си чувствам, че искам дете, в същото време Сатурн ми е в пети дом във водолей без аспекти и Луната ми е в козирог в нощна карта. 😀

# 668
  • Мнения: 3 281
Какво означава блокиран седми дом? Това нещо от астропсихологията ли е? Няма такова понятие.

# 669
  • Мнения: 5 818
Sotis, чета на различни места, че според ведическата астрология има благоприятни и неблагоприятни дни за подстигване на косата, понеже тя е мощен поток от енергия и така се отключват разни енергии, според планетата, чийто ден се управлява. Например понеделник било лошо, защото луната отговаря за психичното ни здраве, четвъртък също било лошо, сряда и петък било много добре. Какво мислиш? Има ли нещо вярно или е по-скоро астропсихология и малко като суеверие.

# 670
  • Мнения: 1 291
Libraing, така е. В този ред на мисли не можеш да се ангажираш да кажеш на някого категорично, че няма да се ожени/омъжи. Това не пречи да има и астролози, които го правят.

# 671
  • Мнения: 164
Какво означава блокиран седми дом? Това нещо от астропсихологията ли е? Няма такова понятие.

Моя грешка в превода по-скоро е това. Към астропсихологията не проявявам интерес като звено.
Имам предвид дом, който не е добре поставен. Не знам официалният термин какъв е, но става дума за ситуациите в които е наистина много зле положението. Аз по-скоро, поне на този етап от учението си, съм с мнението че някои неща са дадени, други не. Не ме кефи от хвърчилото да се прави Боинг ако при консултиране някой пита за нещо, което е зле поставено в картата. “Ми то ако го преработиш…” - там са ме изгубили вече.
Но кога действително можем да стигнем до тези по-категорични заключения? тук щастливия брак няма да го бъде, например.

# 672
  • Мнения: 1 532


Ето карта на жена, която няма успехи на любовния фронт. Отдавам го на Уран в 7 дом и съвпада на Хирон с Луната.

# 673
  • Мнения: 1 482


Ето карта на жена, която няма успехи на любовния фронт. Отдавам го на Уран в 7 дом и съвпада на Хирон с Луната.

То тук и стелиум в 12, и празни 5 и 8 , айде 5 има поне Венера за У, ама 8ми с този Козирог…

Жената доктор ли е?

# 674
  • Мнения: 1 532
Не е лекар, но е с медицинска специалност.

Общи условия

Активация на акаунт