Фентъзи любителки - свиря сбор!

  • 7 250
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 345

Ето тук има голяма част от това, което си споменала:

http://borislav.free.fr/mylib

В момента обаче сайтът не отваря повечето от книгите/ако не и всички - не съм пробвала/ Нямам представа защо... newsm78

# 31
  • Мнения: 1 063
Книгите на Братя Стругацки са ми любими в този жанр. Също харесвам "Пътеводител на..." на Д. Адамс и чак след това някои неща на Зелазни. За Толкин имам спомен от детските години, а на Пратчет - чела съм само една.
Имаше наврето и едни книги-игри, писани на български от двама българи, подписани с американски имена - Робърт Блонд и другият, които не съм чела или по-точно позачетох покрай единият... Mr. Green

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 552
И аз съм фен на фентъзито.
Прочела съм всички книги на Тери Пратчет до които стигнах в бибилиотеката и много го харесвам.
А любимата ми авторка е Лоис Макмастър Бюджолд и поредицата за Бараяр, но скоро не съм попадала на нейна книга.
 {Тони}, при мен ги отваря, а като дадеш сваляне по много можеш да си свалиш доста интересни неща. Само дето много мразя да чета от компютъра.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 293
лелей, geric, противоречиш си. Ок, ок, няма да се заяждам, днес съм си изпълнила нормата Grinning

Хиперион съм чела, че даже и втората част ли беше - мен, ако питаш, остани си на първата, по-добър вкус ще ти остане.

Тери Пратчет си има фен-клуб в клюкарника. Не го споменах, защото за мен той не е никакво фентъзи, баш истински си е.
Какво стана с тия Добри поличби на Тери Гилиъм, сума ти време ги чакам, ей с'е се сетих.

mkp, теб особено те мразя Mr. Green - въобще не ми стиска да го чета в оригинал.
 

# 34
  • Мнения: 1 884
Ами я тогава любителките на Пратчет да кажат нещо за "Дядо Прас", че гледам филмчето и се чудя дали да го дръпна.
Забравих да питам "Ерагон" - гледахте би го, хареса ли ви?

# 35
  • Мнения: 6 998
Дядо Прас е много готино филмче Grinning Все едно е книгата ред по ред - поне мъжът ми така каза, аз точно тази на Пратчетт не съм чела, но пресъздава доста добре Света на диска. СМЪРТ на мишките е много сладко Laughing Размаза ме. А и самият СМЪРТ, като каже Хо Хо Хо едно такова умряло Laughing Абе готин е !!!
Иначе и аз съм фентъзи любител Crazy Започнах с Мариън Зимър Брадли...И аз нейните томове ги губих няколко пъти както някой друг каза за Властелина. Виж него не съм го губила. Кофти беше, когато се оженихме, 70% от библиотеката ни се повтаряше Laughing Та сега по повечето фентъзи класики имаме по две. Много обичам Тери Гудкайнд.
За Ерагон не знам, не съм го чела още и за това предпочетох да не го гледам. Макар че гледах първо Пръстена на Нибелунгите и после го четох, та се оказа, че нямат нищо общо, ама то това не е фентъзи...

# 36
  • Мнения: 3 835

Еовин, много ми хареса профила ти, впечатли ме. Не толкова снимката на аватара, а по-скоро всичко останало. Thinking
Замислих се, аз каква съм. Мъжа ми е кръстоска м/у шоп и македонец Mr. Green, а аз м/у Родопите и Балкана. Извинявам се за отклонението, просто ми стана интересно, а и двете сме си сложили БГ знамето..........и т.н....  bouquet

# 37
лелей, geric, противоречиш си. Ок, ок, няма да се заяждам, днес съм си изпълнила нормата Grinning
   Лелей, Чесън Wink, моля те,кажи ми в кое си противореча, че ме загложди сега едно любопииитство.100%  съм сигурна , че нещо не си ме разбрала, затова те питам, не за друго.Сега няма да спя цяла нощ за да те мисля JoyАма няма да ти се сърдя и да се заяждаш-ти си мой човек, щом харесваш Шекли Wink
   Добре де, няма ли развръзка в продължението на тоз Хиперион, много мразя тъй да ми се губи нещо.
   Днес видях постер на Дядо Прас и май нещо не е по мойта част/ само не ме замеряйте с емотикони сега/, ама да предположим, че очите лъжат Rolling EyesНали не е нещо като ужасии това?

# 38
  • Мнения: 3 760
Хиперион, Падането на Хиперион, Ендимион, Триумфът на Ендимион... Някъде по следата на 4-тата окапах  Crazy Малко като с "Лунна дъга"...
Сетих се за великолепните книги на Орсън Скот Кард.
И най-най-най любимият ми Николай Теллелов с "Да пробудиш драконче" и следващите....
Друг любим български автор - Иван Мариновски.

Ооо и Майк Резник ми е много любим. Особено "Сантяго".

# 39
  • София
  • Мнения: 938

Какво стана с тия Добри поличби на Тери Гилиъм, сума ти време ги чакам, ей с'е се сетих.

mkp, теб особено те мразя Mr. Green - въобще не ми стиска да го чета в оригинал.
 

Добри поличби е на Тери Прачет и Нийл Геймън. Къв Тери Гилиъм? Имам я, и ако слушаш, ще ти я покажа на картинка  Mr. Green
Освен това ти казах да вземеш да попрочетеш нещо на Зелазни. Не мой така да се подвизаваш като фентъзи-любител и да не си чела барем Хрониките на Амбър  Wink Като се видим, ще ти донеса лист със задължителна литература. Ех, доста трябва да се поработи по образованието ти  Mr. Green

Никой не споменава нищо за най-любимият ми Бари Хюгард (Чесън, ти да мълчиш  Wink). Давам 1/2 литър кръв, ако някой ми изкопа нещо от него, извън трилогията.

# 40
  • Мнения: 2 677
И аз да се разпиша!  Laughing
Тери Пратчет е класика! Няма втори такъв! Страхотно четиво за разпускане и развеселяване! Понякога сама съм си се смяла като лудите, особено на поредицата за Вещиците.  Joy Никога не съм предполагала, че англичанин може да притежава такова свежо чувство за хумор.  Peace
Зелазни също е на върха на класацията ми. Толкин, със своя Властелин, разбира се, не мога да не му отдам заслуженото, но, честно казано, понякога е твърде описателен и доскучава.

# 41
  • Мнения: 293
Хиперион, Падането на Хиперион, Ендимион, Триумфът на Ендимион... Някъде по следата на 4-тата окапах  Crazy

А, баш - чела съм ги, но не помнех. Отначало ми беше интересно, зарад онуй чудовище, но накрая става мн сълзливо.

Мъкъпинда - яд, яд!  Mr. Green Тери Гилиъм се беше засилил да го филмира, но спря проекта заради липса на пари, виж какво намерих последно по въпроса.

Майк Резник.. мислех да го чета по е'но време, какво стана, че го изпуснах..

Както и да е, четейки темата, се замислям, че бая плява съм опаткала през годините. Thinking

Имам я, и ако слушаш, ще ти я покажа на картинка  Mr. Green
- знаеш ли, за един рожден ден ми бяха продарили 3 (три) броя от нея, в момента съм си я смъкнала на пс-то, щото нито една не остана в мен.. Tired
Но споко, споко, твоите книжки са на линия Laughing

Търсила съм и Бари.. не е писал май нищо друго този човек (жив ли е?? къде е и с какво си губи времето, че не пише?? ) Ето тук - най-любимата ми от трилогията за сваляне. geric - печелиш - тук има всичко по хиперионския въпрос, само пусни търсачката.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 11:09 от Чесън

# 42
  • Мнения: 2 309
Някой беше питал за Ерагон Sickмного тъпо, ама мноооого...блудкаво, наивно, жалко за Джеръми Айрънс и Джон Малкович.

Хиперион не бих казала, че е фентъзи, но хареса ми, малко тежичка ми дойде, но я глътнах, втората част така и не се наканих да я купя.

Тъй като явно нищо не съм чела /мислех си че съм, ама толкова нови автори казвате/, моля ви като пишете някой автор слагайте в скоби и едно, две книжлета, да се ориентирам после като ги търся, че имената много лесно ги забравям.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 10:55 от daizy

# 43
  • Мнения: 6 998
Дейзи, понеже аз казах Тери Гудкайнд - неговата поредица е Мечът на Истината. Първата беше Първото правило на магьосника, по-нататък не ги помня, мисля, че са 3-4...Поне ние толкова имаме, може да сме пропуснали някоя.

# 44
  • Мнения: 2 309
Мерси Еовин, наточих им се вече   smile3508

Общи условия

Активация на акаунт