КРУИЗИ /Тема 18/

  • 38 480
  • 610
  •   5
Отговори
# 540
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Откъде сте купили круиза? От същия сайт си вземете и fun pass.

# 541
  • Мнения: 3
Здравейте! 😊 Моля за информация от вече пътувалите по гръцките острови с тръгване от Солун за 7 нощувки. Цената от 889 евро на човек за вътрешна каюта добра ли е или по-време на намаленията около черния петък може да се намери по-ниска за следващата година?
Благодаря ви предварително.☀🌊

# 542
  • София
  • Мнения: 1 274
Здравейте! 😊 Моля за информация от вече пътувалите по гръцките острови с тръгване от Солун за 7 нощувки. Цената от 889 евро на човек за вътрешна каюта добра ли е или по-време на намаленията около черния петък може да се намери по-ниска за следващата година?
Благодаря ви предварително.☀🌊
Според мен е висока щом иде реч за следващата година, особено ако е за Селестиал и особено ако не е в активните летни месеци - юли, август и септември(1-та половина). Изчакайте и през ноември, февруари има много добри намаления!

# 543
  • Враца
  • Мнения: 2 234
И аз съм харесала един круиз, но понеже се целя в ранната пролет на следващата година, не бързам. Ще изчакам да хвана някакво намаление.
Ех, каква краста са тия круизи Wink

# 544
  • Мнения: 48
Здравейте! 😊 Моля за информация от вече пътувалите по гръцките острови с тръгване от Солун за 7 нощувки. Цената от 889 евро на човек за вътрешна каюта добра ли е или по-време на намаленията около черния петък може да се намери по-ниска за следващата година?
Благодаря ви предварително.☀🌊
Според мен е висока щом иде реч за следващата година, особено ако е за Селестиал и особено ако не е в активните летни месеци - юли, август и септември(1-та половина). Изчакайте и през ноември, февруари има много добри намаления!

Здравейте, и аз бих искала да помоля за мнение за такъв круиз но за м.август тази година, с включен транспорт от и до Солун, 7 нощувки и включени напитки по време на обяд и вечеря - вътрешна каюта 919 евро. Добра цена лие? Кораба е  Celestyal Journey - знам, че не е висок клас, не търсим голям лукс а приключение - искам да заведа дъщеря ми (12г) и да обиколим островите Simple Smile

# 545
  • Мнения: 175
А как се транспортирате до Солун? Има ли удобен паркинг, близо до пристанището,  за оставяне на кола за седмица и на каква цена ориентировъчно?

# 546
  • Мнения: 48
А как се транспортирате до Солун? Има ли удобен паркинг, близо до пристанището,  за оставяне на кола за седмица и на каква цена ориентировъчно?

Офертата включва транспорт от София до Солун с автобус

# 547
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Цените на круизите постоянно се качват. Преди две години ние правихме през септември този маршрут Гръцки острови. Резервацията ни беше през Ocean travel, ако не се лъжа и за нас беше първи круиз. Корабът беше Celestial Crystal, който в последствие продадоха. Цената беше по-ниска като в нея бяха включени и екскурзия до Ефес и на Родос, както и транспорт до Солун.
В цял свят круизните пътувания са в огромен подем след Ковид и никой няма причина да смъква цени. Пускат уж някакви промоции, които постоянно удължават. Не винаги и last minute офертите са на ниска цена. Ние резервираме вече горе-долу 6-7 месеца предварително, но смятам, че може и още по-рано. Чужденците отсега резервират и за 2026г. Хора разни.... Така че харесайте си маршрут, месец и наблюдавайте. Круизите из Средиземноморието са адски много и изборът е голям.
В заключение да кажа, че така не може да се пита тази цена добра ли е, защото в нея може да са включени или не различни неща, зависи и в кой период се пътува....много са нещата....компанията също....

# 548
  • София
  • Мнения: 1 274
Здравейте, и аз бих искала да помоля за мнение за такъв круиз но за м.август тази година, с включен транспорт от и до Солун, 7 нощувки и включени напитки по време на обяд и вечеря - вътрешна каюта 919 евро. Добра цена лие? Кораба е  Celestyal Journey - знам, че не е висок клас, не търсим голям лукс а приключение - искам да заведа дъщеря ми (12г) и да обиколим островите Simple Smile
Не! За мен това е прекалено висока цена за тази круизна линия! Аз не бих я платила!
За същите пари може да се качите на кораб на Роял Карибиан - Експлорър оф дъ сийс от Равена за 7 нощи Западно средиземноморие в началото на август(има в момента такава оферта във Вивавояж. Няма база за сравнение между Роял Карибиан и Селестиал.
А това, че може да пиете безплатно една наливна бира, или нискокачествено вино на вечеря и обяд не е никаква екстра за мен.

# 549
  • Мнения: 369
Здравейте! Отдавна искам да отида на круиз,но все не се решавах. Сега харесах два круиза на различни компании, ще ги кача по-долу. Влязох да потърся отзиви и за двата прочетох много лоши в Трипадвайзър. Ужасна и безвкусна храна,мръсно навсякъде, мръсно спално бельо,ужасно претъпкано от хора ....и направо си отчаях.  Дали можете да ми кажете някакви съвети при избора на кораб или каквото се сетите,че би ми било полезно,за което предварително ви благодаря! Иначе гледам каюта с балкон,че затворените пространства не ми се отразяват добре:grinning:

https://crusit.bg/kruizi/7-dni-ispania-frantsia-italia-uqvb/izch … -28&priceType=125

https://contitrans-m.com/%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7%D0%B8/eu … ther-pirlis-26441

# 550
  • Враца
  • Мнения: 2 234
Здравейте! Отдавна искам да отида на круиз,но все не се решавах. Сега харесах два круиза на различни компании, ще ги кача по-долу. Влязох да потърся отзиви и за двата прочетох много лоши в Трипадвайзър. Ужасна и безвкусна храна,мръсно навсякъде, мръсно спално бельо,ужасно претъпкано от хора ....и направо си отчаях.  Дали можете да ми кажете някакви съвети при избора на кораб или каквото се сетите,че би ми било полезно,за което предварително ви благодаря! Иначе гледам каюта с балкон,че затворените пространства не ми се отразяват добре:grinning:

https://crusit.bg/kruizi/7-dni-ispania-frantsia-italia-uqvb/izch … -28&priceType=125

https://contitrans-m.com/%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7%D0%B8/eu … ther-pirlis-26441
Първото, което забелязах, е че единият круиз е от Барселона до Барселона (от едно и също пристанище потегля и свършва), а вторият е от Гърция до Лисабон.
Вие от къде тръгвате? Как ще се придвижвате от/до началната и крайната точка? Трябва да се помисли, защото е съществено.
Ако ви притеснява качеството на храната, каютите и т.н., може направо да търсите круиз на конкретен кораб, за който сте чули добри отзиви. Средиземноморските круизи си въртят едни 15-20 пристанища и до голяма степен се припокриват. А пък и ти не си била на круиз, така че, предполагам, които и да са градовете, които са спирки, ще са ти нови и интересни.

Не мога да кажа нищо конкретно за двата круиза и корабите, защото нямам лични впечатления.

# 551
  • Мнения: 172
Абсолютно подкрепям мнението на Явче.
Преди две седмици се завърнахме от круиз на Селебрити  Инфинити от Атина-11 дни 588 евро плюс200 долара за бакшиши.Мисълта ми е,че ако не сте ограничени от времето може да откриете подходящия круиз.

# 552
  • Враца
  • Мнения: 2 234
Ще си позволя да обобщя- с круизите е като със самолетните билети. ако имаш гъвкави дати и не целиш точно конкретен круиз, можеш да дебнеш някакви намаления и да хванеш наистина изгодни цени.
Ако пък имаш само еди-кои-си свободни дати, и имаш точна цел, тогава се налага и плащаш висока цена, просто защото не си гъвкав.

# 553
  • София
  • Мнения: 108
Здравейте! 😊 Моля за информация от вече пътувалите по гръцките острови с тръгване от Солун за 7 нощувки. Цената от 889 евро на човек за вътрешна каюта добра ли е или по-време на намаленията около черния петък може да се намери по-ниска за следващата година?
Благодаря ви предварително.☀🌊
Според мен е висока щом иде реч за следващата година, особено ако е за Селестиал и особено ако не е в активните летни месеци - юли, август и септември(1-та половина). Изчакайте и през ноември, февруари има много добри намаления!

Здравейте, и аз бих искала да помоля за мнение за такъв круиз но за м.август тази година, с включен транспорт от и до Солун, 7 нощувки и включени напитки по време на обяд и вечеря - вътрешна каюта 919 евро. Добра цена лие? Кораба е  Celestyal Journey - знам, че не е висок клас, не търсим голям лукс а приключение - искам да заведа дъщеря ми (12г) и да обиколим островите Simple Smile

Добра цена е! Ние сме края на Юли на този круиз! Кораба е малък бутиков, реновитран миналата година! Тази корабна компания прават маршрути само около гръцките острови и за това много добри. Наблягат на гръцка кухня и гръцка атмосфера на кораба. Цената е такава, защото са само 1200 пасажери!  На ме лично този факт най - много ми хареса.

# 554
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Седя и се чудя, за норвежките фиорди каш ще ми трябва ли или само с карта мога да се оправя 🤔 Никак не обичам да обменям пари и банкноти да мъкна с мен.

И аз забелязах, цената не зависи толкова от лукса, колкото от броя пътници. За фиордите пътуваме с доста стар кораб, Balmoral, около 1300 пътника, но цената беше по-висока от хубавите кораби с по 4хил и отгоре пътника. Гледах кораби с под хиляда пътника също, но много скъпо ни идва 😔 Тези по-малките ми направи впечатление, че дори не се водят круизи, а експедиции. Няма толкова забавления и ресторанти. Повече залагат на релакс по-време на пътуване и занимания на суша.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 12:17 от Merry

Общи условия

Активация на акаунт