Предучилищници -2 /Набор 2000/

  • 14 735
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аууу, Котка, много хубав моят адаш Heart Eyes

mama any, бях същата в първи клас. Беше ми ужасно безинтересно в час и това е причината, поради която и не натискам Дени да напредва в четенето. Гладкото ми четене в първи клас ме караше да се чувствам неудобно пред съучениците ми - чак се срамувах, че мога да чета. Будала съм била, ама си е факт Mr. Green

# 61
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Моята щерка от вчера е на ски-у-ще от детската.Много е интусиазирана,голям мерак.Не е лошо децата да се извеждат на чист въздух,ама ние с баща им сме малко мързеливи. Embarassed

# 62
  • София
  • Мнения: 981
Това за ски училището е страхотно.В нашта детска не предлагат такива "екстри".Дъщеря ми се учи с баща си,защото майка и я е страх.А те там как ходят - сутрин отиват вечер се връщат ли?.Аз се ужасявам от мисълта че мога да я пусна някъде сама.Всички около нас са първокласници и сега много усилено говорят за "зелено училище" а аз отсега се притеснявам.Даже мъжът ми се смя сутринта . Joy

# 63
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
За нас е много удобно,защото ходенето на ски е в рамките на нормалния престой в градината.Сутрин я водя към 8ч.закусват и потеглят към Витоша.Там обядват/сандвичи и чай/ и се прибират 16-16.30ч.Аз също много се притеснявам, най вече от мокри и замръзнали крачета,но учителките ме увериха че ще ги проверяват. Поне времето е много хубаво за сега. Grinning

Синът ми беше 2кл.,когато отиде на зелено у-ще.Звънях му по 100 пъти на ден да го питам добре ли е. #CrazyПросто до този момент не се беше отделял от нас по никакъв повод.Явно с вторите деца "претръпваме" по-лесно.

# 64
  • Мнения: 222
Здравейте и от мен! Дъщеря ми също ще е в първи клас и усилено избираме училището й.

Летяща крава, еврейското е 134 СОУ "Димчо Дебелянов", близо е до 18 СОУ "Уйлям Гладстон" - и двете са на Пиротска, от двете страни на Опълченска - на около 2 пресечки в различните посоки.
Тези училища, както и 32-ро и 30-то са в района, където работя и май ще се спрем на някое от тях, за сметка на кварталното с недобра слава, на пресечка от блока ни.
Тези дни ще ги обиколя, засега по проучвания в интернет най-много ми допада 18-то, но нямам представа кога и при какви условия е записването. Има ли мами на първолачета там да дадат мнение за училището, госпожите и приема?

# 65
  • Мнения: 486
Момичета, много ви благодаря за отговорите!  bouquet Щеше ми се на първо време да не я обърквам и с ръкописните букви, но май ще се наложи. Thinking
А какво точно учат дечицата ви за фонетичния състав на думите?

# 66
  • Мнения: 24 467
В подготвителната група миналата година учихме да съставяме изречения с 2, 3 или 4 думи, децата трябваше да дават примери за дума- предмет, дума- действие, дума- описание /дори в първи клас в момента не учат все още понятия съществително, глагол, прилагателно/. Миналата година в градината разделяха думата на срички и звуци, което се затвърждава в първи клъс през първия срок. Сега в първи клас освен писането на ръкописните букви децата учат разделянето им на гласни и съгласни, съгласните- на звучни и беззвучни /по двойки съгласни/, правят писмено модел на думи- срички и звуци, правят диктовки в часовете по БЕЛ и за домашно мамите им правим в къщи също такива диктовки.
В първи клас сега правят и упражнения от следния тип: по зададен текст да открият и поправят грешките /не повече от 4-5 изречения/, както и от дадени разбъркани думи да съставят изречения. Учат вече и пунктоационните знаци за край на изречението, още не са преминали на запетая, тирета, две точки и т.н., говорим само за край на изречението. Учителката ни е дала за "домашно" и всеки ден да четем по малко на глас, тъй като моят син започна да чете на ум ни предупреди, че трябва да упражняваме и четенето на глас.

# 67
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте, минах през 18то, приемат вече документи, казаха ми че с предимство се ползват децата с молби, от района на у-щето - Възраждане.
Минах и през 32 -ро - около пролетната ваканция щяло да има информация относно датите, на които ще се приемат документи. Там пак се ползват с предимство децата от района, прилежащите улици /така ми казаха, но то пак си е от района........а то всъщност може улиците да са гранични за района.........да/, деца, чиито братя - сестри са учащи там и деца на служители на училището.
В 17то също вече се приемат молби, на 11 април щяло да има дори родителска среща.


Това е за сега като инфо, което знам.

# 68
  • Мнения: 1 608
Включвам се да си похваля Гарджето.
Днес си взе първия изпит на карате. Вече има жълт колан.
Мама е много горда и щастлива. Grinning

# 69
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Честито на адаша! И на майка му Wink  bouquet

# 70
  • Мнения: 1 073
От два дни подадохме документи за записване в първи клас на малкия в у-ще Антим I.  За интерсуващите има паралелки с английски, испански , хореография и изобразително изкуство.

# 71
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз сутринта си говорих с бъдещата госпожа на Дени. Имах някои колебания, но сега реших, че ще и я поверя.

# 72
  • Мнения: 1 608
Де Ваня вие къде се записахте? Кажи един бърз тест за начални учителки? Laughing

# 73
  • София
  • Мнения: 981
Започнало ли е вече записването в училищата?
Аз мислех че е още рано и трябва да изчакам поне до март април.Значи трябва да почвам да обикалям!

# 74
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз нямам богат избор - имаме 2 начални и 1 общообразователно училище. Имаше вариант да я карам до Пловдив, но не смятам, че  е заслужила това чергарстване - 100км. дневно са си натоварване за седемгодишно дете.
Та случайно срещнах госпожата и я заговорих, защото през лятото беше госпожа на Дени в сборната група /по заместване/. Не, че съм и провела тест, просто имах нужда от разговор с нея - вижда ми се свястна жена, отзивите, които чух, са добри. Ще има и родителски срещи през м.май, на които ще ни се представят "кандидатките" да учат децата ни. В малкия град е така - те сами ни търсят...

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 11:40 от ДЕ ВАня

Общи условия

Активация на акаунт