Преваряване на вода в микровълнова фурна

  • 5 326
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Целта на преваряването на водичката е да се достигнат 100 градуса, за да се обеззарази течността. Ако трябва да сме точни, цели се кипване, което е при температура около 100 градуса. Има ли значение как достигаш тези 100 градуса? Дали на котлон, в МВ или в канче на огъня на камината, важното е да кипне. Peace
Правилно и точно казано. Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не преварявам там водата,но пък ползвам за всичко останало което се претопля/преварена изстинала вода също/.

# 17
  • Мнения: 154
Ами ние преваряваме на котлона,мисля че е по-добре от МВ.Незнам дали няма лоши излъчвания. newsm78

# 18
  • Мнения: 881
Преварявам водата на котлона , но чайчето или водичката ги затоплям в микровелето.Не мисля че е проблем.

# 19
  • Мнения: 4 621
Не съм преварявала водата в микровълновата, но я използвам за всичко останало. След като ти е удобно не виждам проблем да я използваш и за това Peace

# 20
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Преварявала съм водата на дъщеря ми само на микровълновата печка Wink.

# 21
  • Мнения: 689
Аз също не знам какви са последствията от преваряване на водата за бебчо в микровълновата, но знам че не е хубаво. За това аз си я преварявам на котлона в тенджерка, която използвам само за това.

# 22
  • Мнения: 46 511
В микровълновата преварявах и аз, последствия още няма  Laughing но 15 мин., по-малко не знам дали се брои за преваряване.

# 23
  • Мнения: 2 019
Не съм преварявала в МВ,но не мисля че е чак толкова вредно Wink
Peace

# 24
  • Мнения: 386
За синът ми съм преварявавала водата за пиене и АМ само в микровълнова.Освен това всичко топля притоплям само на нея. Вече е на 4г. и не знам да има някакви последствия.Сега си купих и стерилизатор за МП и смятам да я ползвам още по рационално. И тъй като преди седмица старата ни се повреди и от няколко дни сме с нова , та преди 2 дни четох упътването. Там изрично в таблицата кое колко време и на каква мощност се включва са посочени бебешки пюрета. Единственото предупреждение за нещо вредно е, че пюрето трябва добре да се разбърка и опита преди да се даде на бебо. Не се споменава за друго с което можем да навредим.

# 25
  • Мнения: 2 952
Колко време  зависи от количеството разбира се  Simple Smile
Трябва да кипне водата , да  достигне 100 градуса, както по-горе  е казано вече.

# 26
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Въпроса " Преварявате ли водата в микровълновата печка ? " зададен преди 50 години, би звучал като " Използвате ли пералнята за бебешките дрешки? "
До сега не съм срещала нищо, което да ме убеди, че е нежелателно да се преварява водата в микровълновата печка. Аз също така я преварявам.
В общи линии използвам техниката до дупка. Включително и стерилизатора ми е за микровълнова печка.


 Peace  Peace  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз искам да попитам нещо:

Може ли да се преварява водата в ел.  кана, като тя веднага се изключва след кипването?

# 28
  • Мнения: 270
До сега не съм я преварявала, но ще започна. Simple Smile

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Тъкмо и аз се чудех дали да си използвам микровелето за тази цел newsm78.Сега съм доволна че мога да си я използвам за преваряване на водичката Party,да живеят удобствата!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт