Слагат ли епидурална във ВМИ Пловдив?

  • 9 417
  • 48
  •   1
Отговори
Ако някой има информация по въпроса ще съм му много благодарна. А трябва ли да имаш уговорка с анестезиолог или лекар? Знаете ли каква е цената?

# 1
  • Мнения: 1 668
Привет,мен също ме вълнува въпроса и ще следя с интерес!

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Не. Не слагат, дори да се уговориш с анестезиолог пак не дават. Поне така беше до преди 5 мес. Сега ако нещо има изменение, но мисля че няма. Аз затова родих на Весела точно заради епидуралната упойка.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Със сигурност не слагат и няма да слагат Първо няма кой да ги слага и второ противоречи на закостенелите им принципи . Защо не родите във Весела 100 пъти оп- добро обслужване квалифициран персонал

# 4
  • Мнения: 420
ВМИ, за съжаление, все още само си лежат на старата слава, че там е най-доброто място за раждане с най-добрите специалисти.
За мен там е най-отвратителното обслужване в целия град. Пред тях и Окръжна е за предпочитане.
Отделно керваните студенти са изключително досадна екстра.
А това, че санитарките се имат за по-компетентни от лекарите е друга тема.
Моя приятелка роди там преди няколко месеца и това са впечатленията й.
А на въпроса ти - упойките, обезболяващите и милите думи за тях са лигавене и глезотия.

# 5
  • Мнения: 388
ВМИ, за съжаление, все още само си лежат на старата слава, че там е най-доброто място за раждане с най-добрите специалисти.
За мен там е най-отвратителното обслужване в целия град. Пред тях и Окръжна е за предпочитане.
Отделно керваните студенти са изключително досадна екстра.
А това, че санитарките се имат за по-компетентни от лекарите е друга тема.
Моя приятелка роди там преди няколко месеца и това са впечатленията й.
А на въпроса ти - упойките, обезболяващите и милите думи за тях са лигавене и глезотия.

Напълно съм съгласна с това мнение Peace!

# 6
vev, mimss,  кажете тогава нещо за Весела. И аз се бях ориентирала към ВМИ, но не знаех, че не слагат упойки. Във Весела нормално  или секцио с епидурална сте раждали?На мен ми се иска да родя нормално, но си мислех и за епидурална евентуално.  Наистина ли сте доволни от там? Говорят, че била адска мизерия, много циганки /не че ги няма навсякъде по държавните болници/ . Всичко, което пишете ще ми е от полза. Благодаря!

# 7
Малко късно видях темата,но искам да се включа.
Абсолютно не съм съгласна с изказванията на Беролина,които са и доста крайни.В рамките на няколко дни,тя протестира срещу ВМИ почти с едни и същи изрази.Доста тенденциозно.......
Лично аз съм много доволна от ВМИ и никога не бих стъпила в друга болница да раждам.Да,за мен там са най-добрите специалисти и вие много добре го знаете.Там се приемат най-тежките случаи от цяла Южна България-случаи,с които вашите прехвалени Весела и Окръжна не са се сблъсквали.Междувпрочем-и техните тежки случаи ,с които не могат да се справят.
Колкото до епидуралната-да,правят я на всяка жена,която пожелае.Нещо ви е неактуална информацията.  Две приятелки родиха там с епидурална през последните два месеца-за тях знам със сигурност.
Хайде,разкъсайте ме сега.

# 8
  • Мнения: 81
Аз ходя при д-р Паскалева и тя също ми каза, че няма проблем да родя с епидурална ако искам /освен ако няма някакви медицински противопоказания, разбира се/. Каза, че я правят от години

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 512
еми24 раждала съм във Весела секцио спълна упойка- спълна, защото аз пожелах такава иначе ме попитаха дали искам епидурална. Условията са идеални Циганките са изолирани в отделни стаи така че въобще не съм ги виждала. Аз бях в обикновена не Вип стая. Леглата са хубави  с по2двама на стая. На 2 стаи се пада санитарен възел стоалетна душ-подвижен , хладилник, Мисля че раз ликата с вип стаята е само че там има телевизор. Средния мед. персонал и акушерките са много мили и внимателни. Аз като родила секцио лежах 1 ден в интензивен сектор,където грижите са много добри. Идва дори рехабилитатор да те раздвижва.

# 10
Забелязвам, че ВМИ доста често се коментира напоследък в този форум.
Ето и останалите теми от последните дни - принципно въпроса е същия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158717.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163120.new#new

# 11
  • Мнения: 683
Във ВМИ НЕ СЛАГАТ ЕПИДУРАЛНА!

# 12
  • Мнения: 260
ВМИ, за съжаление, все още само си лежат на старата слава, че там е най-доброто място за раждане с най-добрите специалисти.
За мен там е най-отвратителното обслужване в целия град. Пред тях и Окръжна е за предпочитане.
Отделно керваните студенти са изключително досадна екстра.
А това, че санитарките се имат за по-компетентни от лекарите е друга тема.
Моя приятелка роди там преди няколко месеца и това са впечатленията й.
А на въпроса ти - упойките, обезболяващите и милите думи за тях са лигавене и глезотия.


Напълно съм съгласна!!!  Peace
НЕ слагат епидурална!

# 13
  • Мнения: 81
Ходя на курс за бременни и от там ни водят по всички родилни домове. Във ВМИ попитахме лично проф. Милчев за епидуралните упойки и той каза, че слагат когато жената иска.  Много момичета тук трърдят, че не слагат епидурална. Мислите ли, че е възможно само да обещават и когато дойде момента да ти откажат упойка!!!? Знаете ли за такива слуваи? newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Днес снаха ми е била на преглед във ВМИ при д-р Крумов и е попитала, казал и е , че вече слагат епидурална анестезия. Вчера на курса за бременни д-р Кръшкова много им е говорила за този вид упокойка и тя може би ще ражда така. Аз също родих с епидурална анестезия нормално.

# 15
  • Мнения: 81
soff, къде си раждала с епидурална. И аз бях на лекцията на Кръшкова и тя  наистина е много за епидуралната упойка, но тя трябва да се постави от добър специалист и дилемата при мен е дали можем да се доверим на анестезиолозите от ВМИ щом я слагат от скоро

# 16
  • Мнения: 384
Еми,мила,не се тревожи за това.
Всички лекари от Южна България са се учили във ВМИ,преди да вземат специалност.Това значи,че там са най-добрите лекари.
Самият д-р Кичуков,който слага упойките в Селена,е ученик на анестезиолог от ВМИ.Не я слагат отскоро-винаги са я слагали,но не си правят реклама с това,защото не им е нужно.

Не слушай злобните забележки-всичко е от завист.
Изборът ти е правилен.

# 17
  • Мнения: 683
д-р Кючуков e много добър специалист, той ме обезболяваше след секциото, което беше само с епидурална  във АГ "Весела" и съм страшно доволна от него, чувствах се супер, на 4-я ден си тръгнах от болницата. Сега работи във Селена и не се е учил във ВМИ да слага упойки, а е работил преди "Весела" 5 години в КАРИТ в Хирургиите, а не в АГ-то на ВМИ, знам го лично от него. Wink

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 19:40 от stef_z

# 18
  • Мнения: 384
А анестезиолозите,които слагат упойките в АГ-то кои са според теб.
Сега нека си разясним някои неща-УМБАЛ"Св.Георги" и ВМИ са едно и също.Хирургиите на Пещерска и ВМИ-също.Това е университетска болница,разположена на две бази.
Анестезиолозите от КАРИТ са разпределени по етажите на хирургиите,като някои ги въртят,както и по дежурства,а други са постоянни.
Та за сведение-в АГ-то упойките се правят от анестезиолозите в КАРИТ.А д-р Кючуков е ученик на д-р Миновски,питай го дали е верно.
Е,още ли мислиш,че няма кой да прави епидуралните в АГ-то.Или просто си контра от любов към спора....

# 19
  • Мнения: 683
Не съм контра от любов към спора, но когато 2005 г. август, когато бях във ВМИ и от любопитство питах правят ли секцио с епидурална и въобще слагат ли епидурална, лекарите ми отговаряха: "Не, защото тази упойка е много опасна." Тогава още не бях решила къде ще раждам, бях се ориентирала към Майчин дом София, тъй като се очертаваха усложнения при мен, а не исках пълна упойка за секциото. Но най-накрая си намерих кадърен лекар в Пловдив и се отказах да ходя до София.
Не пиша тук,  за да се заяждам, а защото не пожелавам на никоя майка да и разправят, че няма да изкара до 3-я месец, да не могат да й обяснят какъв е проблемът, да бъркат миомни възли с двурога матка - което си е аномалия, която или имаш по рождение, или нямаш и да те мотаят, за да цедят още пари от прегледи. Какво очакваш да ми е отношението към подобни "специалисти", които само искат да трупат парички на гърба на бъдещи майки с проблемна бременност?

# 20
Със "Stef_z" - е непосилно да се спори...

# 21
  • Мнения: 384
Стефи,разбирам перипетиите ти.За себе си ти се права,никой не го оспорва.
Но защо поставяш всички под общ знаменател,ето това ме дразни.
Както вече казах,в никоя болница всички не са перфектни,но и в никоя всички не са некадърни,затова не бива да се правят обобщения.
Лека вечер на всички!

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Абе какво сте се разбесняли тука:)
Няма смисъл да спорите. Едное ясно във ВМИ не слагат епидурална упойка, обещават за такава, но не слагат!!!
Отношението на персонала е под всяква критика!   
Чакат си нещо да им дадеш,за да ти обърнат внимание. За тва по-добре да дадете някой лев другаде...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
soff, къде си раждала с епидурална. И аз бях на лекцията на Кръшкова и тя  наистина е много за епидуралната упойка, но тя трябва да се постави от добър специалист и дилемата при мен е дали можем да се доверим на анестезиолозите от ВМИ щом я слагат от скоро

Аз раждах във Весела и точно д-р Кючуков ми прави упойката. Да не Ви стряскам, но мен ме хвана много трудно, почти накрая. Незнам какво се случи, но д-р Кючуков на другия ден и анестезиоложката от Весела ми обясниха, че това се случвало много рядко да не те хване тази упойка, имала съм някакви антитела и т.н. Незнам, може и така да е.
Относно курса: предполагам, че сигурно се позновате със снаха ми, ако ходиш на курс в ДКЦ 1. Wink

# 24
  • Мнения: 51
Здравейте,мамчета! Предстои ми планово секцио в края на март, а още не съм избрала болница. От ВМИ май се отказвам, там се препоръчва за нормално раждане. Въпросът ми е за втора градска и д-р Карагьозян: бихте ли го препоръчали, знаете ли дали трябва да платя за секциото, въпреки, че съм здравноосигурена и най-важното: КАКВА УПОЙКА СЕ ПРИЛАГА  ПРИ СЕКЦИОТО - ПЪЛНА ИЛИ ЕПИДУРАЛНА? САМАТА УПОЙКА ЗАПЛАЩА ЛИ СЕ ДОПЪЛНИТЕЛНО? Знам, че анестезиолог във Втора градска е д-р Аврамов. Ще бъда под негов контрол, а не съм чувала мнения. Някоя от вас да поназнайва нещо? За Весела чета, че слагат епидурална, но ми трябва потвърждение, а сигурно се и заплаща?За да ми помогнете повече, ето на какво държа: ясно е , че ще е секцио, не по мое желание, а винаги съм искала да изживея пъноценно момента. Затова предпочитам местна упойка, да съм в съзнание, да чуя първия плач на детето и да го видя първа аз. В коя болница мога да получа това? Моля, посъветвайте ни! Благодаря много!

# 25
  • Мнения: 81
Ако секциото е по медицински показания нищо не трябва да плащаш. Преди месец във Весела роди една моя позната, секцио не по нейно желание. Направиха й го с пълна упойка, а след като  се е събудила са й поставили епидурален катетър и са я обезбелявали следващите часове. Тя е имала уговорка с определен лекар и си е платила само на него някаква такса. За епидуралната не е доплащала, а те сами са й я предложили, тя дори не е знаела, че правят такава за обезболяване след секцио. Мисля, че в Окръжна правят секцио със спинална и епидурална, но ако можеш да си го позволиш отиди в Селена. Няма да съжаляваш. Там е 750 лв. със спинална и епидурална за обезболяване след това.

# 26
  • Мнения: 683
Моето секцио беше само с епидурална, аз исках така, защото с епидуралната правят най-качественото обезболяване - вливат ти морфин и кодеин 36 часа след операцията, така възстановяването е по-бързо и аз лично нищо не разбрах от секциото, т. е. очаквах едва ли не адски болки, а нищо подобно не се случи, на 4-я ден си тръгнах от болницата, чувствах се много добре. Раждах във "Весела", тогава болница Селена още на съществуваше. Аз лично имах уговорка с лекар и му платих, защото аз така исках, макар че съм осигурена.

# 27
  • Мнения: 683
Здравейте,мамчета! Предстои ми планово секцио в края на март, а още не съм избрала болница. От ВМИ май се отказвам, там се препоръчва за нормално раждане. Въпросът ми е за втора градска и д-р Карагьозян: бихте ли го препоръчали, знаете ли дали трябва да платя за секциото, въпреки, че съм здравноосигурена и най-важното: КАКВА УПОЙКА СЕ ПРИЛАГА  ПРИ СЕКЦИОТО - ПЪЛНА ИЛИ ЕПИДУРАЛНА? САМАТА УПОЙКА ЗАПЛАЩА ЛИ СЕ ДОПЪЛНИТЕЛНО? Знам, че анестезиолог във Втора градска е д-р Аврамов. Ще бъда под негов контрол, а не съм чувала мнения. Някоя от вас да поназнайва нещо? За Весела чета, че слагат епидурална, но ми трябва потвърждение, а сигурно се и заплаща?За да ми помогнете повече, ето на какво държа: ясно е , че ще е секцио, не по мое желание, а винаги съм искала да изживея пъноценно момента. Затова предпочитам местна упойка, да съм в съзнание, да чуя първия плач на детето и да го видя първа аз. В коя болница мога да получа това? Моля, посъветвайте ни! Благодаря много!

Втора градска има малко родилно отделение, не знам какъв опит имат с поставянето на епидуралните упойки, аз лично бих си избрала болница, където в РОДИЛНОТО редовно практикуват поставянето на епидурални упойки. Такива болници в Пловдив са: Селена, Торакс, Весела. От тях единствено Весела е държавна болница и ако имаш показания за секцио, няма да ти искат пари, по принцип и за нормалното раждане също предлагат епидурална, ако искаш.

# 28
Здравейте бъдещи и настоящи мамета , чета от известно време онова което пишете за нас.Накратко в АГ-хирургии се правят всички видове обезболявания и на раждане и на операции .За всяка процедура се подписвате дори и това ,че лечението ви е безплатно.Искам една от вас да пише дали екипът - анестезиолози ,който е постоянен от четири години е отказал на някой пациент анестезия за дадена манипулация или е искал пари за това?Ако вие не сте комуникирали с нас , а само с акушера, как искате тогава да знаем за вас и че трябва да ви обезболим.На колко от вас са обяснени и добрите и лошите страни на всяка упойка за вас и бебето? И д-р Кичюков(Весела и Селена), и д-рГеоргиев(Селена и Тримонциум) ,и д-р Джаров(Торакс) -всички са се учили при мен и колегите ми на тези техники.Колко от вас знаят ,че всички проблемни болни се пращат в Хирургиите,вашите бебета ,ако имат проблем пак идват при нас ,защото там нямат условия да се грижат за него и реанимация, но за тези проблеми не се говори.Основното е да кажете повечето от вас това колко струва,платих си и всичко е о.к.Колко пациенти трябва да спасим, а те не са малко безплатно за да изберете правилното място за вас и бебето.А може би ви е  обидно , че не ви искаме пари , а се грижим за вас професионално.Колко от вас дори не знаят имената ни ,а и те ,и детето са си в къщи живи и здрави? Мога да твърдя ,че поне екипът-анестезиолози не ви рекетираме , а много от вас дори не искате да знаете и имената ни, за да ни кажете едно "Благодаря Ви докторе" за всичко ,което направихте за мен,а си тръгвате бързо бързо да не би да ви поискаме нещо.С наша помощ получавате най-хубавото ,най- желано и обичано същество , а забравяте дори и простите отношения лекар-пациент. Дори и Хипократ ни е учил ,че всяко нещо има цена и тя се плаща. Повечето от вас , като ви чета мненията си мислят - щом е скъпо и си плащам ,значи е качествено и добро.Но това , когато някой от нас ви обслужват професионално и безплатно(говоря за анестезиолозите),за някои от вас май е обидно и критерий за некачествено и непрофесионално лечение.Защо не признаете ,че най-често раждате там,където работи вашият гинеколог, а  толкова много не е важно кой е анестезиологът,много от вас дори не знаят и нашата роля при раждането ви. Като лекари-специалисти,обучаващи специализанти от почти цяла Южна България , обслужващи също всички тежки случаи и усложнения от Пловдив и Южна България заслужаваме малко повече уважение от вас за нашата работа.Далеч съм от мнението ,че сме най-добрите в Пловдив и България , но работата ни като анестезиолози , а също и на всички колеги-анестезиолози и лекари в града и региона е достатъчно отговорна , тежка и сложна ,заради което заслужаваме повече уважение от вас,нашите пациенти.
С други думи изборът къде ще родите е ваш , и при нас в АГ-в УМБАЛ "Свети Г еорги" ще получите подобаващо ви се внимание и обезболяване дори и ЕПИДУРАЛНА за нормално раждане и постоперативно обезболяване ,но срещу това ние искаме да не чуваме мнения на жени,които не са запознати с въпроса и хвърлят сянка върху нашите професионални умения, а може би пишат тендециозно и правят реклама на своите лекари и ви заблуждават.Помислете,консултирайте се,проверете и изберете коя клиника да изберете.
Да не говорим,че много от гинеколозите и анестезиолозите от Весела и Окръжна комерсиализираха раждането , напуснаха и работят вече само в Селена , защото не е срамно да ти се плаща щом работиш и пациента е доволен от крайния резултат.А относно София и раждането там тарифите за гинеколог започват от 800 лв нагорелАко нямаш уговорка ,пак раждаш ,но ............ За информация- Весела -епидурална-85 лв на лекаря ,Селена 750 лв с раждането.ИЗБОРЪТ Е ВАШ , НО НЕ НАМЕСВАИТЕ НАШАТА КВАЛИФИКАЦИЯ с безпочвени мнения и квалификации.Желая на всички бъдещи майки леко и обезболено раждане там , където си решат и да уважават онези ,с чиято помощ са се сдобили с най-ценното нещо на света-детето.
Моето секцио беше само с епидурална, аз исках така, защото с епидуралната правят най-качественото обезболяване - вливат ти морфин и кодеин 36 часа след операцията, така възстановяването е по-бързо и аз лично нищо не разбрах от секциото, т. е. очаквах едва ли не адски болки, а нищо подобно не се случи, на 4-я ден си тръгнах от болницата, чувствах се много добре. Раждах във "Весела", тогава болница Селена още на съществуваше. Аз лично имах уговорка с лекар и му платих, защото аз така исках, макар че съм осигурена.
От  Екипа анестезиолози при АГ клиника при УМБАЛ "Св.Георги"

# 29
Не. Не слагат, дори да се уговориш с анестезиолог пак не дават. Поне така беше до преди 5 мес. Сега ако нещо има изменение, но мисля че няма. Аз затова родих на Весела точно заради епидуралната упойка.
Гжо откъде според вас колегите в Пловив са се учили и правили тези епидурални упойки преди да отидат на Весела ,Селена или Торакс за да твърдите подобно нещолНай - малко този отговор е на лаик и тенденциозен

# 30
  • Мнения: 1 230
Лекар, това не е място за реклама, а форум за споделяне на мнения.
И не ти прави чест да набеждаваш колегите си в комерсиализация и най-откровено да заявяваш как всички проблемни бебета идват при вас във ВМИ, като много добре знаем, че отиват в Окръжна, където засега е единственото добре оборудвано неонатологично отделение в града.
btw - адмирации за лекарите и екипа на моето раждане - не знам имената на всички, но мисля, че и те не знаят моето...

# 31
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Не. Не слагат, дори да се уговориш с анестезиолог пак не дават. Поне така беше до преди 5 мес. Сега ако нещо има изменение, но мисля че няма. Аз затова родих на Весела точно заради епидуралната упойка.
Гжо откъде според вас колегите в Пловив са се учили и правили тези епидурални упойки преди да отидат на Весела ,Селена или Торакс за да твърдите подобно нещолНай - малко този отговор е на лаик и тенденциозен

Г-н Лекар има ли значение кой къде се е учил? Темата е съвсем друга.
Вие твърдите , че слагате упойки, но преди няколко дни една моя позната роди там и са и казали , че упойката се бие на 7 см. разкритие Shocked Е тя като изтърпи до 7 см.  има ли смисъл от упойка питам аз? На мен ми беше поставена на 3 см. и то от човек, който уж се учил от ВМИ Thinking
Прехваленото ВМИ Thinking, но нямате никакво човешко отношение към пациентите. Naughty

# 32
Не. Не слагат, дори да се уговориш с анестезиолог пак не дават. Поне така беше до преди 5 мес. Сега ако нещо има изменение, но мисля че няма. Аз затова родих на Весела точно заради епидуралната упойка.
госпожо, много ви естара информацията.Освен това епидурална се слага на нормално раждане и при нужда се преминава на по-високо ниво за секцио.Само за секцио не се налага епидурална а най-често се прави спинална .А влиянието на тези вещества върху бебето някой дали ви ги е обяснил.

# 33
  • Мнения: 683
Не. Не слагат, дори да се уговориш с анестезиолог пак не дават. Поне така беше до преди 5 мес. Сега ако нещо има изменение, но мисля че няма. Аз затова родих на Весела точно заради епидуралната упойка.
госпожо, много ви естара информацията.Освен това епидурална се слага на нормално раждане и при нужда се преминава на по-високо ниво за секцио.Само за секцио не се налага епидурална а най-често се прави спинална .А влиянието на тези вещества върху бебето някой дали ви ги е обяснил.
Господин лекар, не знам какъв лекар сте въобще щом твърдите че за"секцио не се налага епидурална а най-често се прави спинална"  - пълни глупости, ако секциото е по СПЕШНОСТ се прави обикновено спинална или пълна упойка, защото обикновено няма време да се постави епидуралният катетър. Но какво пречи едно планово секцио да бъде с епидурална - нищо, моето секцио беше с ЕПИДУРАЛНА УПОЙКА във Весела, а във ВМИ не се практикува тази упойка поради забраната на проф. Милчев - шеф на АГ отделението и това го знам от лекарка, завършила ВМИ, с която миналата година бяхме в 1 стая във Весела, вашата колежка беше избрала да роди във Весела именно заради епидуралната упойка, каквато не практикувате във ВМИ .  Peace

# 34
Ако някой има информация по въпроса ще съм му много благодарна. А трябва ли да имаш уговорка с анестезиолог или лекар? Знаете ли каква е цената?
Слагаме при желание и е безплатно

# 35
  • Мнения: 81
Здравейте! Аз съм писала по-назад в тази тема, като ме интересуваше дали наистина се слага епидурална за нормално раждане във ВМИ. Е, вече родих. Мама съм на прекрасно момченце вече на 18 дни.  Та да споделя това, което ми се случи. Родих във ВМИ. Имах уговорка с лекар предварително, но само акушер--гинеколог, с анестезиолог не сме говорили. Както съм писала по-назад тя обещаваше да ми сложат епидурална, ако искам. Нямахме предварително уговорка за упойката. Осатвихме момента да покаже. Когато ми започнаха болките тя сама ме попита искам ли упойка без да казвам нищо. В началото отказвах, но след 5 часа болки, като ми каза , ,че сме по средата и имаме още толкова, нещата вървят много бавно, аз реших, че ще най-добре да се възползвам от епидуралната. Анестезиолога дойде и ми я постави. Този, който беше на смяна. Без да имаме предварителна уговорка. Нямаше проблем. Само дето трябваше да си платя. 80 лв.  Но то това е ясно. На днешно време няма нищо безплатно.  Доволна съм и не съжелявам.

# 36
  • Мнения: 1 230
Е, последно безплатна (лекар) или платена (emi_v) е епидуралната във ВМИ... newsm78

# 37
  • Мнения: 4 451
Независимо от постингите на Лекар, знам че епидурална упойка при секцио там не ползват. Работят изключително с пълна. Не съм раждала там, но лежах близо месец, през който лекарите във ВМИ се бориха за живота ми, след тежки усложнения, получени при секцио, направено в една частна клиника. Благодаря им, за което, за всички грижи за мен и за това, че ми спасиха живота.  bouquet
Но за целият ми престой в клиниката, се запознах с доста родилки и на никоя не беше приложена епидурална или спинална упойка (говорим за секцио). Даже тези, които са се осмелили да си поискат им е било отказано. И непрекъснато се говори, че само във Весела се справят перфектно с тези упойки.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ако не е тайна, за коя частна клиника иде реч?

# 39
  • Мнения: 1 230
Кажи, кажи  ukliam1

Май видях коя е, ама ще чакам официалния отговор....

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 07:38 от Drozi

# 40
  • Мнения: 81
Както писах, раждането при мен протече бавно и затова имаше вероятност да се наложи секцио по спешност. Тогава анестезиолога каза, че ще ми го направят с епидуралната ако се наложи въобще. За щастие поставената упойка задейства нещата и секцио не се наложи.  Въпреки това и аз вярвам, че на повечето жени им се отказва.

# 41
  • Мнения: 99
Във ВМИ гр. Пловдив, анестезиолозите поставят всички видове анестезии, включително и коментираната в тази тема.
И как би могло да е иначе, когато там работят най- добрите анестезиолози в града!
Да не мислите, че в частните клиники анестезиолозите са от другаде, а не от ВМИ!?
ЛЕКАР е написал абсолютно компетентно мнение по въпроса, но вие продължавате да спорите, не за друго, а от незнание!
И не си мислете, че анестезията не вреди и не е опасна за вас и бебето! Все пак можем всичко да искаме, но последната дума имат ЛЕКАРИТЕ, които преценят кое е удачно и кое не, и ние трябва да им благодарим за всичко, което ни дават, а не да ги плюем!
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

# 42
  • Мнения: 2 531
Малеее на един конкретен въпрос- "слагат ли ...  "  що коментари се изписаха???
Ми появи се майката родила с епидурална във ВМИ   приключете спора!!!Па дано има и други такива / макар и с/у 80 лв/ !
Естествено ме във хирургиите на Пещерско правят и епидурални и спинални анестезии - ми те не са създадени за целите на гинекологият и само и единствено да обезболят ражадане! Щом обезболяват долната половина от талото правят се при мнооогооо други видове хирургични намеси! Аз лично имам един познат на когото е правине спинална анестезия при операция на долен крак именно там преди 6 г!
Госте Лекар/ дано прочетете това и не сметнете че се заяждам/ нямам никакви намерения да коментирам професионализма Ви , нито да го поставям под въпрос , но за мен е недопустимо новороденото да се храни от шише донесено от майката там , което се приплаква с топла водичка на мивката в която му се мие нааканото дупе и майката се мие ! Вземете мерки да не се продължава с тази порочна практика!
 

# 43
  • Мнения: 384

Е, последно безплатна (лекар) или платена (emi_v) е епидуралната във ВМИ...


До 13 часа-в работно време е безплатна,след това се заплаща.

# 44
  • Мнения: 2 531
мами дори и официално де се води безплатна, на практика всичко се плаща!

# 45
  • Мнения: 683
Морфина да не е без пари! На всякъде се плаща!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Разбира се, че се слагат. Аз раждах там но без такава,  по мое желание разбира се. До колкото зная трябва предварително да се говори с анестезиолог.

# 47
  • Мнения: 1 230
Разбира се, че се слагат. Аз раждах там но без такава,  по мое желание разбира се. До колкото зная трябва предварително да се говори с анестезиолог.
Не знам, дали прочете цялата тема, но проблема се оказа, че се обещава упойка, а като дойде време за нея - мамите не са я получили по различни причини... Peace

# 48
  • Мнения: 393
няма ли някоя мама от скоро, която да сподели своя опит? И на мен ми предстои раждане във ВМИ, имам уговорка с анестезиолог, но е в отпуска и незнам, ако не го дочакаме, дали ще сиполуча епидуралната! И незнам какво точно да направя, за да я получа!

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 13:33 от mamor

Общи условия

Активация на акаунт