Всички форумски плетачки тук поставят си задачки - 4

  • 104 001
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
а за бабите няма ли нещо интересно


A из руските форуми какво е....

# 16
  • Мнения: 9 095
ей, да се запиша и аз в новата тема, браво за заглавието, аз дано скоро си избера плетка и почна да си правя жилетката и да се похваля Peace

# 17
  • Мнения: 641
тити, Дима си играе с охлюва, аз и за това го плетох.
Сега мисля една костенурка, че такова животно немаме.
А после минавам на тези за ръка.

За заглавие:
Всички форумски плетачки тук поставят си задачки- 4

mimi_kir, a oбяснения/схема за костенурчето имаш ли?

Сега плета петрушките, до тук: дядо, мишка Гризана и Шаро. Вчера реши, че иска пиле и пате, та котето ще почака.

# 18
  • Мнения: 3 550
тити, браво за майсторлъка! Много симпатичен охлюв.
firebird, чудесни кърпички! Желая още творческо вдъхновение!

Аз съм на довършителните работи около пуровера на малкия. Много бавно ми върви. Обичам да плета, не да съшивам. Спрях се на модел за смесено-меланжирания пуловер. Май ще е този на нюня, но при мен няма да изглежда толкова красив, защото меланжът ми не е буклиран. Но преди да го започна ще вместя нещо на 1 кука. Напременно! И ще се похваля, ако е за хвалба.
На пл. Славейков (София) има сергия, на която се продават стари списания за плетки за по 0,50 лв. В момента има детски и за 1 кука. Ако някой се интересува, ще обясня по-подробно. Все пак в нета има и сума ти безплатни модели.

# 19
  • Мнения: 3 810
Палечка , първо мислех да е това:

Но днес попаднах на това:


Второто май ще стане по- бързо, но и по- малко.
Схеми нямам, на интуиция я карам. Но те не са и кой знае какво....

# 20
  • Мнения: 9 095
ей, много са сладки ма с моя руски...

# 21
  • Мнения: 1 072
firebird, нямам точна схема за този модел, но това е основният елемент:



# 22
  • Мнения: 3 550
Аз и в миналата тема попитах, но хайде и тук:
http://letiachtata.web.data.bg/gallery/displayimage.php?album=16&pos=1
Летяща крава, имаш ли описание, схема на този модел?

# 23
  • Мнения: 9 095
това ми хареса, трудно ли се плете, че то е дадено за официално ама за дънки добре ми се вижда newsm78

# 24
  • Мнения: 3 550
това ми хареса, трудно ли се плете, че то е дадено за официално ама за дънки добре ми се вижда newsm78
За дънки можеш да го направиш не толкова ажурно, а просто гладка плетка, но все пак трябва да знаем поне кройката.

От мен едно предложение за плетачките-кърмачки  Joy .............. и не само за тях.
http://knitty.com/ISSUEspring05/PATTpeekaboob.html

# 25
  • Мнения: 9 095
да де, ама като идея си нямам как да се направи такова нещо newsm78, ще си търся май сега прежда за жилетчицата, че и аз незнам какво искам, пък ако някой го разгдае ще следя с интерес, понеможе и да разбера как да го направя Embarassed

# 26
  • Мнения: 3 550

Галхен, сега препрочитам старите теми и видях, че никой не ти е отговорил как се плете това, а аз тогава съм го проспала. Плете се гладка плетка. Щом стигнеш до желаната височина изпускаш една или няколко бримки (в зависимост от това нишките ще са по-къси или по-дълги) и опъваш настрани плетивото, така че да се разплетат до долу, до ластика напр. Там, обаче трябва да ги зашиеш. Ако не ти е ясно, пак ще опитам да обясня.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 765
Записвам се и аз, за да мога да ви следя по-лесно Party
На мен нещо днес не ми върви плетката и взех да се ровя в старите темички.
Летяща, саита ти е като магнит за мен / и не само/ , не мога да му се наситя тези дни   bouquet

mimi_kir , костенурките на една кука ли са плетени?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 330

Галхен, сега препрочитам старите теми и видях, че никой не ти е отговорил как се плете това, а аз тогава съм го проспала. Плете се гладка плетка. Щом стигнеш до желаната височина изпускаш една или няколко бримки (в зависимост от това нишките ще са по-къси или по-дълги) и опъваш настрани плетивото, така че да се разплетат до долу, до ластика напр. Там, обаче трябва да ги зашиеш. Ако не ти е ясно, пак ще опитам да обясня.

Само за зашиването не мога да разбера ,кое зашивам и къде.

# 29
  • Мнения: 9 095
а тази плетка, като стигна до края на плетивото ли изпускам бримките newsm78

Общи условия

Активация на акаунт