До кога се стерилизират шишетата?

  • 882
  • 18
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз лично сум чувала че това се прави да шестия месец, но не съм сигурна.Какво ще кажете по въпроса? newsm78

# 1
  • Мнения: 46 511
Всеки си решава, не знам да има точен период, някои въобще не стерилизират.

Аз тези от млякото стерилизирах до 1 година, защото то е благоприятна среда за развитие на какво ли не и колкото и добре да са измити, пак им нямах доверие. Ползвах стерилизатор за микровълнова, едно врътване на копчето не ми представляваше трудност Simple Smile
Другите купички и прибори не съм стерилизирала.

# 2
  • Мнения: 4 668
Все още ги стерилизирам  Grinning При мен май се е превърнало в навик ... , но особено тези от млякото и на мен все ми се виждат недостатъчно измити .

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Никога не съм стерилизирала.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз не ги стерилизирам сигурно от поне 4 месеца. Малкия не е пие АМ, само кисело мляко. Незнам дали съм удачен пример и дали постъпвам правилно, ама...това е положението Simple Smile

# 5
  • Мнения: 942
Никога не съм стерилизирала.
PeaceИ аз така но по простата причина че бяхме на изключително кърмене.А сега когато и правя кашички в шишета после само ги измивам хубаво.Язък за стерилизатора ми Sad Само няколко пъти съмго използвала за бибите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 270
Стерилизирах до 6 месец всеки ден.Сега в седмицата веднъж. Grinning

# 7
  • Мнения: 7 723
Стерилизирах до към 4- месечна възраст  Wink
Много ме беше яд, като аз стерилизирам всичко, а като ги сложа в коритото- се нагълтат с мръсна вода със сапун  Laughing

# 8
  • Мнения: 330
До деветия месец се кърмехме, след това съм и давала кисело мляко, но с лъжичка. Тогава махнахме бибата и шишетата, който стерилизирах , минахме на чаша с чучур, която не се стерилизира.

# 9
  • Мнения: 6 390
две седмици съм стелиризирала Peace
След това само с веро и топла вода  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 607
Все още стерилизирам веднъж седмично всичко и чашата с чучурче  . Мисля да го правя докъм годинка . Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 825
Аз стерилизирах една година.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Ползвам само едно шише за чай и друго много рядко за изцедена кърма като ме няма, залъгалката така и така не я уважава, нищо не стерилизирам.

# 13
  • Мнения: 2 159
в момента в който започна да си лапа ръцете и всичко което вижда да пъха в устата спрях, вижда ми се безсмислено

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
До края на 6я месец,но стерилизирах само по веднъж на ден.

Общи условия

Активация на акаунт