Как се дават хомеопатичните лекарства?

  • 13 172
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
мила АМАРЕНА-да вече бях при двама "ХОМЕОПАТА"заради това реших сама да се образовам ,за да знам за какво става въпрос-    вече знам какво е ПСОРА,СИКОЗИС ,нозод,миазъм-и тям подобни-а за всички би било полезно да се запознаят със съдържанието на статията как да си изберем хомеопат на едни много известен лекар хомеопат д-р Люк де Шепър-белгиец,живущ в САЩ които се занимава с хомеопатия много десетилетия- е един от големите светила в съвременната хомеопатия редом с г-нГ.Витулкас .

http://drluc.com/pseudo-homeopathy.htm

 нека да се запознаем как трябва да бъдат нещата и да спрем да си играят със здравето  на децата ни

# 16
  • Мнения: 98
тотално ме обърка АЛЕКСАНДЪР- трябва да обясниш сега за инжектира-лично аз никога не съм твърдяла ,че трябва да се инжектира,но това на страна-моята идея е че хомеопатичните лекарства трябва да се дават разтворени във вода ,приготвени по оределен начин разбира се.... и тези гранули ОРГАНОН 5 ,6 издание имат нововъведения- аз за сега съм на ОРГАНОН 1-


отново една полезна статия за всички които четат

http://drluc.com/homeopathy-select.htm

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
mamasita
Цитат
тотално ме обърка АЛЕКСАНДЪР- трябва да обясниш сега за инжектира-лично аз никога не съм твърдяла ,че трябва да се инжектира,

 - Не го приемай буквално! Sick - визирах Александра:
Цитат
...но моят син е на 1г. и 6. и когато наскоро беше болен и не поемаше никакви течности, вкл. и от спринцовка, използвах спринцовките /останали ми от някога си/ от Панадола и Нурофена и му предложих сам да изсмуче течността.
  Peace

# 18
  • Мнения: 98
mamasita
Цитат
тотално ме обърка АЛЕКСАНДЪР- трябва да обясниш сега за инжектира-лично аз никога не съм твърдяла ,че трябва да се инжектира,

 - Не го приемай буквално! Sick - визирах Александра:
Цитат
...но моят син е на 1г. и 6. и когато наскоро беше болен и не поемаше никакви течности, вкл. и от спринцовка, използвах спринцовките /останали ми от някога си/ от Панадола и Нурофена и му предложих сам да изсмуче течността.
  Peace
-
а ,хубаво

# 19
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Здравейте,
открих ви случайно докато ровех във форума и имам няколко въпроса, отнасящи се към тази тема, ще ви бъда благодарна ако им обърнете внимание и вземете отношение по тях.
На синът ми предписаха Lycopodium clavatum 9ch (от понеделни до петък); Calcarea carbonica 15ch (само в събота); Silicea 15ch (само в неделя) х 5 пилули на ден. Разреждам ги в 5мл вода и му ги давам вече няколко месеца. Каква е препоръчителната продължителност на прием на хомеопатични и необходимо ли е да се прави пауза-почивка?
Благодаря ви предварително!

# 20
  • Мнения: 326
Ох, мамасита, голям смях  Joy . Не мога да седна да напиша отговора, защото ми се налага начесто да прескачам до тоалетната да не се напишкам от смях, а и пръстите ми танцуват по клавиатурата, не мога да налучкам буквите. Много ти благодаря за хубавия пост - не съм се смяла така от месеци насам.
Виж сега, няма такива работи като АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВОДЕН РАЗТВОР. Къде ги четеш тия глупости? Нито в Органона ги пише, нито пък някъде на някой семинар някой е споменавал такова нещо. Това са някакви диви измишльотини.
По принцип гранулките се смучат. И по принцип около вземането им не бива да се поглъща нищо - нито храна, нито вода, има автори, които твърдят, че и тютюнев дим не бива да се поема.
По въпроса за даването на перли на бебета мога да ви споделя моя опит. Наложи ми се да давам на малкия ми син, когато беше на няколко часа живот. Поставях ги в спринцовка от 2 мл, допълвах вода и му я поставях в устата. Той си имаше сукателен рефлекс и засуква, а аз избутвах малко по малко водичката.
Въпроса за дозата, клатенето, броя гранулки и прочие - извини ме, мамасита, ма това, което си написала е велико (ще се въздържа да пиша нещо обидно, не искам да те обиждам, само да те осветля) недоразумение. Единственото оправдание за всичко писано от теб е, че не си хомеопат и хабер си нямаш от лекарствата. В хомеопатичните медикаменти няма дори молекула от веществото. Така че за какво предозиране може да става въпрос? Може да се предозира нещо материално, а тук няма такова. На бебета било се давало по една гранулка - пълни измишльоткини истории (както казва моята дъщеря). Ефект има или няма от лекарството в зависимост от това дали е правилното и дали е в правилната потенция . Много презицно бла, бла. Много прецизно се прехвърлят материални вещества - да не се изпусне дори милиграм от субстанцията. Дали ще разклатиш 100 пъти или 101, хайде сега, няма да правим панаири. Това с точните мл вода (240, 340 мл) също е смехотворно. Ако ще приготвяш лекарство го правиш в равни количества вода и спирт (не алкохол, а спирт), без значение колко са точните мл - важното е да са равни количествата. И това също не се дозира с пипета или бюрета - пак повтарям - тук не става въпрос за материални дози, че да се гони грамчето, милилитърчето. 100 % свършена работа е да се уцели точното лекарство, в точната потенция, в точния момент, за конкретния човек.
На финала държа да отбележа, че не искам заяждане и не провокирам скандал  Peace. Всичко, което искам да направя е да дам цялостна информация по въпроса за лекарствата.
Ако можеш дай линк към въпросния сайт, който ти е объркал толкова много представите. Аз мога да ти дам също линкове (единия е в подписа ми - на съпруга ми е, който е лекар-хомеопат, ама истински Wink ).

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте,
открих ви случайно докато ровех във форума и имам няколко въпроса, отнасящи се към тази тема, ще ви бъда благодарна ако им обърнете внимание и вземете отношение по тях.
На синът ми предписаха Lycopodium clavatum 9ch (от понеделни до петък); Calcarea carbonica 15ch (само в събота); Silicea 15ch (само в неделя) х 5 пилули на ден. Разреждам ги в 5мл вода и му ги давам вече няколко месеца. Каква е препоръчителната продължителност на прием на хомеопатични и необходимо ли е да се прави пауза-почивка?
Благодаря ви предварително!

 - Кажете по-добре за рузултата от пиенето, цитирам Ви: "...вече няколко месеца" на този... как да кажа... "миш-маш"?

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Сръчка
Цитат
Ох, мамасита, голям смях ....
и т.н.

 - И аз забелязах че тя не със всичко е наясно, но го отдавам на ентусиазма и.
 - И именно за да я подкрепя, съм се старал да бъда търпелив и внимателен, затова моля и останалите за повече толерантност.   Hug

# 23
  • Мнения: 644
А нашата хомеопатичка ми каза да не давам лекарството със стринцовкам, а само с лъжичка, защото може нещо да останело във ръбчетата, където  не може да се измие - за потворни давания става въпрос!

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А нашата хомеопатичка ми каза да не давам лекарството със стринцовкам, а само с лъжичка, защото може нещо да останело във ръбчетата, където  не може да се измие - за потворни давания става въпрос!
- След даване на хомеопатично л-во ( на върха на чаена лъжичка - колкото да и се намокри малко, дори и частично лигавицата на устата ) , лъжичката се измива.  Peace
 - Няма нужда от спринцовка - това е измишльотина на хора, които не знаят как действа хомеопатичното л-во, и го дават така - все едно дават алопатично л-во, при което се цели л-вото да проникне в стомашно-чревния тракт!?... но при хомеопатичното л-во целта не е същата... Peace

# 25
  • Мнения: 98
Ох, мамасита, голям смях  Joy . Не мога да седна да напиша отговора, защото ми се налага начесто да прескачам до тоалетната да не се напишкам от смях, а и пръстите ми танцуват по клавиатурата, не мога да налучкам буквите. Много ти благодаря за хубавия пост - не съм се смяла така от месеци насам.
Виж сега, няма такива работи като АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВОДЕН РАЗТВОР. Къде ги четеш тия глупости? Нито в Органона ги пише, нито пък някъде на някой семинар някой е споменавал такова нещо. Това са някакви диви измишльотини.
По принцип гранулките се смучат. И по принцип около вземането им не бива да се поглъща нищо - нито храна, нито вода, има автори, които твърдят, че и тютюнев дим не бива да се поема.
По въпроса за даването на перли на бебета мога да ви споделя моя опит. Наложи ми се да давам на малкия ми син, когато беше на няколко часа живот. Поставях ги в спринцовка от 2 мл, допълвах вода и му я поставях в устата. Той си имаше сукателен рефлекс и засуква, а аз избутвах малко по малко водичката.
Въпроса за дозата, клатенето, броя гранулки и прочие - извини ме, мамасита, ма това, което си написала е велико (ще се въздържа да пиша нещо обидно, не искам да те обиждам, само да те осветля) недоразумение. Единственото оправдание за всичко писано от теб е, че не си хомеопат и хабер си нямаш от лекарствата. В хомеопатичните медикаменти няма дори молекула от веществото. Така че за какво предозиране може да става въпрос? Може да се предозира нещо материално, а тук няма такова. На бебета било се давало по една гранулка - пълни измишльоткини истории (както казва моята дъщеря). Ефект има или няма от лекарството в зависимост от това дали е правилното и дали е в правилната потенция . Много презицно бла, бла. Много прецизно се прехвърлят материални вещества - да не се изпусне дори милиграм от субстанцията. Дали ще разклатиш 100 пъти или 101, хайде сега, няма да правим панаири. Това с точните мл вода (240, 340 мл) също е смехотворно. Ако ще приготвяш лекарство го правиш в равни количества вода и спирт (не алкохол, а спирт), без значение колко са точните мл - важното е да са равни количествата. И това също не се дозира с пипета или бюрета - пак повтарям - тук не става въпрос за материални дози, че да се гони грамчето, милилитърчето. 100 % свършена работа е да се уцели точното лекарство, в точната потенция, в точния момент, за конкретния човек.
На финала държа да отбележа, че не искам заяждане и не провокирам скандал  Peace. Всичко, което искам да направя е да дам цялостна информация по въпроса за лекарствата.
Ако можеш дай линк към въпросния сайт, който ти е объркал толкова много представите. Аз мога да ти дам също линкове (единия е в подписа ми - на съпруга ми е, който е лекар-хомеопат, ама истински Wink ).





 за да не се заяждам и аз ,защото това го четат хора които даже не са и чували  са повечето неща за които съм споменала от личен опит.-това че в МОЯ случaй се споменава оределена доза е беше да покажа на АЛЯ , че има ОПРЕДЕЛЕН НАЧИН ЗА ПРИГОТВЯНЕТО И ПРИЕМАНЕТО  НА ХОМЕОПАТИЧНОТО ЛЕКАРСТВО-и тои се опрделя от лекуващия хомеопат.


не,аз не съм хомеопат ,но пък затова съм голям ентусиаст да разбера  за какво става реч и започнах да чета.

 моля те ,недеи да объркваш хората ,защото и аз бях една от тези които си мислеха че е ОК да се приемат в суха форма-е оказа се точно обратното



Виж сега, няма такива работи като АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВОДЕН РАЗТВОР-да има-как го разбрах е като  седнах  и прочетох линковете които съм поместила на известният хомеопат Л де Шепър, а ако мъжа ти е ок да ги дава във суха форма  това проблем на него и неговите пазиенти---------------бих разменила линкове с тебе където е описано КАК ТРЯБВА ДА БЪДАТ НЕЩАТА-като за начало можеш да отидеш  abchomeopathy.com  и да пуснеш един  search,и да прочетеш,преди да почнеш да се превиваш от смях.

 Несериозно е да даваш за пример съпруга си за хомеопат-които не съм чувала,но непременно ще проверя кои е.


 За разлика от теб аз бих прочела линковете ,които съм вмъкнала  преди това или за да го направя по-лесно ето---------------dr.uc.com -----------------ти и мъжът ти може да седнете и да видите какво казват хората ,кото имат ГОЛЯМ ОПИТ(няколко десетилетия) и са се УЧИЛИ НА ХОМЕОПАТИЯ ОТ ХОМЕОПАТА на АНГЛИИСКАТА КРАЛИЦА.Не вървам ТЯ да се доверява на всеки.

 Непременно ще поддържам кореспонденция,но за съжаление  сега съм погълната от 

THE CHRONIC DESEASES ,THEIR PECULIAR NATURE AND THEIR HOMEOPATIC CURE







ALEKSANDER-много мило за подкрепата,но мълчанието е злато понякога.

# 26
  • Мнения: 98
drluc.com

видях че съм изпуснала едно Н  в HOMEOPATHY-но пък не вярвам то да има значение-горе долу като доза ,клатения и такива смехуриики-и почнах да тичам то тоалетната,пък казват че по  интернет нямало опасност

много полезен сайт  за хомеопатични книги,с доставка по целия свят

minimum.com

та там също така може да влезнете във форума и да си задавате ЛИЧНО въпросите към господина,вярвам тои няма да започне да се хили като вас.




http://www.minimum.com/bb/viewforum.php?f=37

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 23:00 от mamasita

# 27
  • Мнения: 98
не мога да се сдържа


 the dry 4th edition method with the watery solutions of 5th and 6th (LMs) editions of the Organon.



 а ето го и линка

http://www.minimum.com/bb/viewtopic.php?t=189

# 28
  • Мнения: 1 866
Mamasita не знам от какво си се лекувала и от кога с хомеопатия, но от моя скромен опит мога да ти кажа, че децата ми и аз самата поемаме лекарствата без да ги разтваряме и факт е, че се лекуваме успешно. А Сръчка ми е била винаги полезна с иформацията си и точно тя беше една от тези, които ме убеди да си потърся сериозен класически хомеопат. На мен също по едно време всичко ми беше една голяма каша, но малко по малко, с опита, който натрупах, а не с книгите, успях да разбера основните принципи, които са ми достатъчни, за да прилагам адекватно лечението назначено ми от лекаря, на който съм гласувала доверие. Далеч съм от амбицията обаче да започна да се уча на хомеопатия, защото това е доста сложна материя и си има хора дето са я учили години наред и продължават да я учат и им плащам да ме лекуват, а не да започвам да уча и аз на свой ред, за да ги контролирам постоянно какво правят. Моят хомеопат е против да си разтварям гранулките във вода и му гласувам доверие затова, защото той вече ми е доказал качествата и уменията си. Предният хомеопат при който ходех и който също много уважавам, защото ме избави от една много неприятна алергия, също ми казваше, че е по-добре да се смучат гранулките.
Може и да има различни школи затова как се приемат хомеопатичните лекарства, аз също забелязвам различия в подходите на лечение на различните хомеопати - моите и тези на приятелките ми, но пък нали най-важното са резултатите? Като ги има, за какво да се тормозим да четем томове литература? Аз лично избягвам да се затормозявам излишно. Чета толкова колкото да знам в общи линии за какво става въпрос, какво мога да очаквам, питам тук и там по-опитни от мен и това е.

# 29
  • Мнения: 98
Mamasita не знам от какво си се лекувала и от кога с хомеопатия, но от моя скромен опит мога да ти кажа, че децата ми и аз самата поемаме лекарствата без да ги разтваряме и факт е, че се лекуваме успешно. А Сръчка ми е била винаги полезна с иформацията си и точно тя беше една от тези, които ме убеди да си потърся сериозен класически хомеопат. На мен също по едно време всичко ми беше една голяма каша, но малко по малко, с опита, който натрупах, а не с книгите, успях да разбера основните принципи, които са ми достатъчни, за да прилагам адекватно лечението назначено ми от лекаря, на който съм гласувала доверие. Далеч съм от амбицията обаче да започна да се уча на хомеопатия, защото това е доста сложна материя и си има хора дето са я учили години наред и продължават да я учат и им плащам да ме лекуват, а не да започвам да уча и аз на свой ред, за да ги контролирам постоянно какво правят. Моят хомеопат е против да си разтварям гранулките във вода и му гласувам доверие затова, защото той вече ми е доказал качествата и уменията си. Предният хомеопат при който ходех и който също много уважавам, защото ме избави от една много неприятна алергия, също ми казваше, че е по-добре да се смучат гранулките.
Може и да има различни школи затова как се приемат хомеопатичните лекарства, аз също забелязвам различия в подходите на лечение на различните хомеопати - моите и тези на приятелките ми, но пък нали най-важното са резултатите? Като ги има, за какво да се тормозим да четем томове литература? Аз лично избягвам да се затормозявам излишно. Чета толкова колкото да знам в общи линии за какво става въпрос, какво мога да очаквам, питам тук и там по-опитни от мен и това е.

ЛАЛА,а ти как разбираш от форума кои и какъв опит имат,как разбираш че твоят хомеопат прави нещата  както трябва.

Виждам огромно нежелание да се прочете -твоето здраве е в твоите ръце.Само с четене и сравняване могат да станат нещата.

Тези линкове,които помествам носят огромна информация ,но това което вие искате тя да бъде смляна и предадена във вид готов за консумация.ПРОЧЕТЕТЕ линковете и след това говорете колко е страхотен вашият лекуващ хомеопат-трябва да имате база са сравнение-да тои ви е излекувал,но знаете ли каво сте пила ,отворихте ли някъде да прояетет дори и минимална информация за лекарството което сте приемала?Ако вие се задоволявате с това ,аз задавам въпроси и като не ми отговарят започвам сама да си ги търся.Да живее интернет.


Трябва да помислите как тези малки пилюли лекуват от неизлечими болести-те имат огромна сила- задаваите си въпроси.................

да има различни школи,а вашия хомеопатот коя ?

какво значи класичеки хомеопат?  и други такива въпроси...............

Общи условия

Активация на акаунт